Muhabbet Kuşu

Çek Muhabbet Kuşu

Çek Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında evlerde en çok beslenen kuş türü çek muhabbet kuşu türüdür. Üreticiler de bu nedenle genellikle bu kuşların üretimine eğilim gösterir. Çok sevimli ve özel davranışlı kuşlar olup, sahiplerine karşı da özel bir ilgi gösterme özellikleri vardır. Her biri uzun boyu ve narin yapıları ile hemen çek muhabbet kuşu olduklarını belli ederler. Çek muhabbet kuşları sesleri ile de sahiplerine bıcır bıcır bireyler anlatırlar. Bunun yanı sıra sahiplerinin parmaklarında gezmeyi seven bu kuşlar sıcak kanlı ve samimi kuşlardır.

Çek Muhabbet Kuşu Fiyat

Çek Muhabbet Kuşu Fiyat

Ülkemizde çok sevilen çek muhabbet kuşu fiyat açısından oldukça cazip fiyatlı bir kuş türüdür. Bu nedenle çoğu kişi çek muhabbet kuşu besler. Aynı zamanda çek muhabbet kuşlarının bakımı da kolaydır. Bu kuşlar kendilerine ilgi gösterilmesinden çok hoşlanırlar. Uzun boyları ve estetik duruşları ile orta boy bir kafeste gayet güzel bir şekilde bakımı yapılır.

Çek muhabbet kuşları dışarı çıkarak uçmaktan da çok hoşlanır. Bu nedenle sahipleri zaman zaman bu kuşları oda içerisinde uçurabilir. Aynı zamanda sahiplerinin parmakları ucunda da çok güzel bir şekilde zaman geçiren bu kuşlar bakımı en kolay olan ve fiyatları en ucuz olan kuş türlerindendir. Belirli bir Türk lirası arasında fiyatları bulunan çek muhabbet kuşlarının ömürleri ise 10 yıl kadar olacaktır. Bir yaşına geldiklerinde erişkin kabul edilen çek muhabbet kuşlarının mimikleri de çok tatlıdır.

Çek Muhabbet Kuşu Üretimi

Çek Muhabbet Kuşu Üretimi

Çek muhabbet kuşları ülkemizde en çok üretilen kuş türlerindendir. Bu kuş fiyatının uygun olmasının da asıl sebebi budur. Çek muhabbet kuşu üretimi kuş üreticilerinin kolaylıkla tercih edebileceği bir sistemle yapılır. Muhabbet kuşları eşlerini kendi seçeceklerinden aynı kafeste bulunan birçok kuş birbirleriyle çiftleşme ilişkisi kurar. Bu bakımdan üretimi son derece kolay olacaktır.

Çek Muhabbet Kuşu Sesi

Çek Muhabbet Kuşu Sesi

Muhabbet kuşlarının sesleri oldukça güzeldir. Çek muhabbet kuşu sesi açısından da önemli bir özellik taşır. Çek muhabbet kuşları tavırlarına göre sesleri değişen kuşlardandır. Mutlu ve enerjik olduklarında sesleri daha cıvıltılı olan bu kuşlar yorgun ve sıkıntılı olduklarında ise daha sade bir ses tonu ile öterler.

Evlere neşe ve enerji getiren çek muhabbet kuşları sahipleri ile aralarında daha farklı bir bağ kurarlar ve bu bağ ses tonlarına yansır. Cilveleşme gibi bir ses çıkarırlar ve onları sevdiklerini bu cıvıltılarıyla yansıtırlar. Neşeli ve sevimli oldukları kadar çiftleşme dönemlerinde de adeta insan sesine benzer türden sesler çıkarırlar. Dişi kuşlar kızgınlıklarını ses tonlarına yansıtan özel kuşlardır.

Çek Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Çek Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Muhabbet kuşlarının tamamının ortak özelliği biraz eğitim aldıktan sonra konuşma özelliği taşımalarıdır. Bu durum çek muhabbet kuşu konuşur mu sorusunu da akıllara getirir. Çek muhabbet kuşlarının konuşma özelliği vardır. İki aylık olan bir çek muhabbet kuşuna konuşma eğitimi verilmeye başlanır. Sahiplerine karşı çok itaatkâr olan çek muhabbet kuşları sizin aynı kelimeleri tekrarlamanız durumunda kısa süre içinde konuşma özelliği taşımaktadır.

Çek muhabbet kuşlarının erkek olanları dişilere oranla daha kolay konuşma özelliği taşır. Onların dişi kuşlara göre algıları çok daha gelişmiştir. Dişiler inatçı yapıları sebebiyle kimseye güven duymazlar. Bu durum onların konuşma eğitimi almasını da zorlaştırmaktadır. Ancak erkek çekler kendilerine sevgi dolu yaklaşıldığında ve eğitim aldıklarını fark ettiklerinde çok daha hızlı konuşma yetisi taşırlar. Sevimli ve cana yakın olma özelliklerinin yanı sıra son derece yeteneklidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle