Muhabbet Kuşu

Japones Muhabbet Kuşu

Japones Muhabbet Kuşu

Dış görünüş ve genetik olarak muntazam bir yapıya sahip olan japones muhabbet kuşları ilk olarak Japonya’da üretilen bir türdür. Zamanla tüm ülkelere yayılarak üretimi yaygınlaşan ve Türkiye’deki yerini alan bu tür, muhabbet kuşu sevenlerin gözdelerinden olmayı başardı.

Japones muhabbet kuşu özellikle tüylerinde bulunan renk cümbüşü ile diğer muhabbet kuşlarından bir adım öne çıkıyor. Özellikle göze hitap eden çehresi ile büyük ilgi görüyor.

Sizde güzel görünümlü ve kusursuz bir kanat güzelliği olan muhabbet kuşu istiyorsanız japones muhabbet kuşu türünü tercih edebilirsiniz. Dış görünüşü diğer muhabbet kuşlarından çok çok farklı olan japones muhabbet kuşları evlerinize fark yaratıyor.

Japones Muhabbet Kuşu Özellikleri

Japones Muhabbet Kuşu Özellikleri?

Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşan bir tür olan japones muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına oranla farklı bir yapıya sahiptir. Düzgün bir kanat yapısına sahip olan bu tür hoş ses tonu ile de beğeni topluyor. Sırt tüyleri düzgün ve heybetli bir görünüme sahiptir.

Japones Muhabbet Kuşu Bakımı

Yeterli bir ilgilenme ile konuşma özelliği de kazanması japones muhabbet kuşu özellikleri arasında yer alıyor. Diğer önemli bir özelliği ise başının üstünde taç şeklinde bir yapı olmasıdır. Üretimi kolay olan bir türdür. Bir erkek ve bir dişi elverişli bir kafeste iyi bir bakım ile çiftleştirilip çoğaltılabilir.

Japonesler muhteşem görsele sahip oluşuyla izlenmesi çok da zevkli olan bir kuş türünü oluşturuyor. Japones muhabbet kuşları rengarenk ve flower bir yapıya sahip oluşuyla her mekânda farklı bir görsel oluşturuyor. Sizlerde bulunduğunuz mekâna enerji, dekor ve ışıltı katmak istiyorsanız Japones muhabbet kuşları edinebilirsiniz.

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları

Özel bir tür olan japones çeşidinin farklı renk ve büyüklükte cinsleri bulunur. Diğer muhabbet kuşlarından farklı özellik taşımaları, fiyat açısından diğer muhabbet kuşlarından biraz daha farklılık gösterir. Rengine, cinsine, boyutuna göre değişen japones muhabbet kuşu fiyatları 400₺ ile 500₺ arasında değişmektedir.

Yavru fiyatları biraz daha uygun fiyat aralığında bulunur.  Yavru japoneslerin yaşının ilerlemesi bakımına bağlıdır. Bu şahane görüntüye ulaşması zor olan yavrulardan ziyade erişkin japonesler daha çok tercih edilir. Kızlar görünümleri ve muhteşem renkleri ile Göze hitap eden Japones muhabbet kuşları evcil hayvan arayışında bulunanların ilk tercih ettiği muhabbet kuşu seçeneklerinden biridir.

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları

Sizlerde evlerinize farklı bir evcil hayvan getirmek istiyorsanız japones muhabbet kuşunun özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Kafasının üzerindeki taçsı görünüm ile Japones muhabbet kuşları evlerinize rengarenk bir ışıltı katıyor. Hoş ve dizaynif yapısıyla bambaşka bir görsel taşıyan japonesler iddialı güzellikleri ile göz kamaştırıyor.

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları 2021

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları 2021

Sevilen ve heybetli bir cins olması nedeniyle üretimi hız kazanan japones muhabbet kuşları ülkemizde rahatlıkla temin edilebilir hale gelmiştir. Albino, lutino, kremini, texas, lacewing ve  fallow gibi türleri bulunan japones muhabbet kuşları türüne göre fiyat değişikliği gösterir. Yavru fiyatları,  jumbo boylarına göre daha düşük fiyatlarda yer alır.

japones muhabbet kuşu fiyatları 2021 fiyatları, çeşit ve renk ile değişiklik gösterebilir. Sizde uygun fiyatlar ile hoş görünümlü bir japones cinsine sahip olabilirsiniz. Evlerinize veya iş yerlerinize japones muhabbet kuşu satın alarak çok daha gizemli bir hava yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda bu görkemli kuşların görünümü ile yaşam alanlarınıza ışıltı katabilirsiniz. Ses tonları açısından da farklılık sağlayan bu kuşlar sizlere enerji sağlarken hoş bir dekor da oluşturuyor. Evcil hayvan konusunda tereddüt yaşıyor ve muhabbet kuşlarından yararlanmak istiyorsanız japones muhabbet kuşlarının görkemli dizaynından yararlanabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Oguz
Oguz
2 yıl önce

Japon es lerin fiyatları ne kadar

Sergen
Sergen
1 yıl önce
Cevapla  Oguz

Bende var disi lazımsa vereblirim 538 341 62 48 ((400 tl ben 450 teleye almiştim

ESMA Nur
ESMA Nur
1 yıl önce

Taçlı ve taçsız iki tür muhabbet kuşu çiftleşebilirmi? Sağlıklı yavru alabilir miyiz?

İrfan
İrfan
11 ay önce
Cevapla  ESMA Nur

Jumbo dişi fiyatları nedir ustam

Tugay
Tugay
25 gün önce

Bendene japoness var sarı çam kabugu gibi yavrular 500 TL’den veririm