Sultan Papağanı

Cinnamon Sultan Papağanı

Cinnamon Sultan Papağanı

Cinnamon Sultan Papağanı Özellikleri

Cinnamon Sultan Papağanları açık gri renklere sahiptirler. Kanat kenarlarında bulunan beyaz çizgileri, yüzlerinde ise turuncu beneklere sahiptirler. Cinsiyetine göre değişiklik gösterebilen yüz renklerinin yanı sıra, ayaklarında ve gagalarında yer yer siyah benekler bulunabilmektedir. Genellikle kanat kenarlarında bulunan beyaz çizgiler 2 cm kalınlığında olmaktadır.

Cinnamon Sultan Papağanı Fiyatları

Genellikle sultan papağanı fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Örnek bir fiyat verecek olursak 150-200tl gibi tutarlara sahip olabilirsiniz. Fakat unutulmaması gerekiyor ki alacağınız papağanın yaşına ve cinsiyetine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Cinnamon Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı

Eğer ki sahip olduğunuz Cinnamon Sultan Papağanını herhangi bir pet shop dükkânından satın aldıysanız size zaten cinsiyeti hakkında bilgi vereceklerdir. Fakat verdikleri bilginin doğruluk oranının %50’yi geçmeyeceğini sizlere belirtmek isteriz. Birçok kişinin dişi diye almış olduğu papağan erkek, erkek diye almış olduğu papağan dişi çıkabilmektedir. Pet shop dükkânında sizlere satmak amacı ile herhangi bir cinsiyet söylemeleri mümkündür. Zaten 2 cinsiyet arasında seçim yapmak için %50 şansları bulunuyor, birde biraz bilgileri var ise ona göre bir tahmin yürütmektedirler. İnanıp inanmamak sizin tercihleriniz arasındadır.

Sultan papağanlarının genel olarak cinsiyetini %100 olarak anlamamızın tek yolu şu an sadece yurtdışında yapılan DNA testidir. Çok fazla tercih edilmeyen bu yöntemde ilk önce papağanınızın tüm tüylerini yoluyorsunuz, daha sonra DNA test ücreti olan 50+ dolar para ödüyorsunuz ve %100 kesin sonuç ile karşılaşıyorsunuz. Diğer yöntemlerde mevcuttur fakat tabi ki de her birinin yanılma payı bulunmaktadır.

Cinnamon Sultan Papağanı Ötüş İle Cinsiyet Ayırımı

Genellikle en yaygın olan ve doğru sonuç veren yöntemlerden bir tanesi de papağının ötüşüdür. Dişilerini etkilemek için doğal ortamlarda bulunun erkek sultan papağanları melodik ve değişik tonlarda ötüşler yapmaktadır. Ev ortamında bulunan sultan papağanları ise dediklerinizi tekrar etmekte, değişik melodilerde ötme ve farklı tonlarda ıslık çalmaktadırlar. Bu şekilde ötüş sergileyen sultan papağanları erkek papağanlardır. Fakat unutmamanız gereken bir diğer nokta bu ötüşlerin minimum 6 aylık bir papağanda görüleceğidir. Yani bu da demek oluyor ki üreme yaşına gelene kadar papağanın cinsiyetini ayırmak biraz şans işidir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Cinnamon Sultan Papağanı

 1. Papağan Sahibi Mehmet Mehmet dedi ki:

  Sultan papağanımın ağzından kan geldi ne olmuş olabilir

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar, sultan papağanınız uçarken bir yere çarpmış olabilir mi?

 2. Papağan Sahibi Eylul Eylul dedi ki:

  Merhaba benim cinmen papaganim var daha yavru normal ötüyor melodik olmaması dogru mu petshoptan almadık

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Eylül, yavru olması sebebiyle ses tonu oturmamı olabilir. Yaşı ilerledikçe ötüşü değişecektir.