Afrika Papağanları, Papağan Fiyatları

Ücretsiz Jako Papağan

Ücretsiz Jako Papağan

Evde beslenen havyanlar arasında pek çok kuş çeşidi yer alır. Bu kuş çeşitlerinden biri de Jako papağanlardır. Bakımlarında çok fazla bir zorluk yaşanmaması sebebiyle de oldukça fazla tercih edilmesinin yanında ücretsiz Jako papağan imkânının sunulması da talepleri arttırır. Bir hayli akıllı canlılardan bir tanesi olan Jako papağanların bir başka adı ise Gri Afrika papağanıdır.

Principe Adaları Bioko ve Fildişi Sahillerinin güney doğusundan batı Kenya’ya kadar olan bölüm içerisinde doğal bir biçimde bulunmaları bu alanları onların yaşam alanları olarak ifade edilmesini sağlamıştır. Sahipleri ile bir bağ kurdukları zaman Jako papağanları konuşmaya başlarlar. Bazı durumlarda gereğinden fazla konuştukları zamanlar da olmuştur.

Gönüllü Sahiplendirme Jako Papağan

Gönüllü Sahiplendirme Jako Papağan

Jako papağanlarına herhangi bir ücret ödemeden sahiplenmek isteyen kişiler için gönüllü sahiplendirme Jako papağan için siteler mevcuttur. Jako papağan beslemeye karar veren kişinin en çok dikkat etmesi gereken şey beslenmeleri, hijyeni ve sağlıklı koşullarda büyümesine olanak sunulmasıdır. Kuşlar oldukça hassas bir bünyeye sahip oldukları için en küçük bir rüzgârdan, aşırı sıcaktan, yemiş oldukları besinlerden etkilenebilirler.

Bu nedenle kişiler olabildiğince taze su fırsatı sunmalı ve mama, su kabı gibi malzemeleri düzenli aralıklar ile temizlemelidirler. Suyun hazır su olarak tercih edilmesi daha uygundur ancak bu şekilde bir imkan olmadığında musluk suyunu daha önce şişelerde bekletilmiş, bir başka deyişle dinlendirilmiş şekilde verilmesi gerekir.

Ücretsiz Jako Papağan Sahiplendirme

Ücretsiz Jako Papağan Sahiplendirme

Evde beslenen hayvanlarda arasında en fazla tercih edilenlerden biri olan Jako papağanlar neşeli halleri ile insanları hayran bırakırlar. Bunun yanında ücretsiz Jako papağan sahiplendirme niteliği bulunan yerlerde herhangi bir ödeme yapmadan Jako papağan beslenebilir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de Jako papağanlarının karanlık ortamlar içinde yer almaması gerektiğidir.

Karanlık ortamlarda bulunmak onların kaygı yaşamalarına sebebiyet verebilir. Bununla birlikte ev içerisindeki kafesin, güneşin dik açıdan geldiği bir alana da konulmaması önem taşır. Evde olunmayan vakitler, güvenliği ve bakımı açısından Jako papağanların kafes içinde olmaları gerekir. Ev içinde açık bir konumda bırakılan kablolar papağanlar tarafından kemirilme riski bulundurduğu için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Ücretsiz Jako Papağan Verenler

Ücretsiz Jako Papağan Verenler

Hayvan severlerin bir arada bulunarak hayvan sahiplendirmek amacı doğrultusunda hareket ettikleri çeşitli siteler mevcuttur. Bu anlamda ücretsiz Jako papağan verenler bu sitelerden rahatlıkla iletişime geçilmesini sağlar. Jako papağanlarının önemli özellikleri arasında ilgi görmekten keyif almaları bulunur. Jako papağanlarına ilgi göstererek onlar ile sürekli konuşulması halinde gösterilen bu ilgiye olumlu yanıt verirler.

Bu duruma ilave olarak onlara sevdikleri besinlerden vermek ve aralarında bir bağ kurulduğu takdirde eğitilmeleri de oldukça kolay bir hal alır. Jako papağanları da diğer pek çok kuş türü ile benzer olarak yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. İlgi ve sevgi gösterilmediği hissettikleri zaman strese girebilirler. Bu stres de onlarda tüy dökme gibi problemlere neden olabilirler.

Ücret Olmadan Jako Papağan Sahiplendirme

Ücret Olmadan Jako Papağan Sahiplendirme

Günümüzde teknolojinin gelişmesi hayvan severlerin bir arada bulunmasını ve iletişim kurmayı daha kolay bir hale getirmiştir. Bu anlamda ücret olmadan Jako papağan sahiplendirme için pek çok güvenli site mevcuttur. Hayvan sahibi olup daha sonra bakamayacağını anlayan kişiler ya da ilk defa hayvan bakmak isteyenler bu sitede toplanıp beslemek istedikleri hayvanları belirtebilirler.

Bu sayede aradıkları kriterlere uygun pek çok hayvana ulaşarak onları daha sağlıklı koşullar içerisinde besleyebilirler. Jako papağanlarının dünya üstündeki başka kuş türlerine göre beslenmek amacı ile yaygın olarak tercih edilir. Bu duruma sebep lerin başında ise Jako papağanlarının sahip oldukları konuşma niteliği, başka bir ifade ile sahip oldukları taklit becerisidir.

Ücretsiz Jako Papağanları

Ücretsiz Jako Papağan

Jako papağanları, diğer papağan türleriyle ile karşılaştırıldıkları zaman öne çıkan niteliklerinden biri de daha meraklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Bunun yanında, diğer papağan türlerine kıyasla biraz daha şüpheci yaklaşırlar. Jako papağanları çevreye karşı daha fazla güç ve güven kazanan bir tür olma özelliğini taşırlar. Ayrıca çevreye karşı da oldukça duyarlı bir yapıya sahiplerdir. Bu özellikleri nedeniyle insanlar ücretsiz Jako papağan sahip olmak birtakım araştırmalara girerler.

Jako papağanlar ile olumlu yönde bir iletişim kurulduğu zaman kişiler açısından da bir arkadaş hissi verirler. Bulundukları ortamı sevmeleri halinde konuşma becerileri de aktif hale gelir. Konuşmayı çok seven bu kuşlar kişilerin kendilerine yalnız hissetmelerini engellerler.

Ücretsiz Jako Papağanı

Ücretsiz Jako Papağan Verenler

Barındırmış oldukları fonksiyonları sayesinde kendilerine bakan kişinin sesini daha iyi bir biçimde taklit edebilme ve ses tonuna dahi dikkat ederek sergileme başarısını gösterirler. Bu nedenle ücretsiz Jako papağan verenler oldukları zaman pek çok kişi bu durumu değerlendirerek evlerinde beslemek isterler. Jako papağanlarının erkeği genelde bir güvercin boyutunda yer alır.

Dişi olan Jako papağanları ise çok daha küçük bir boyuta sahiptir. Jako papağanlarının vücut tüyleri gri renkte olup, ergin olanlarının ise kuyruk kısımları açık kırmızı renk ile oluşum gösterir. Ergin olmayan Jako papağanlarının kuyruk bölümleri ise koyu kırmızı bir renkten meydana gelir. Bir yaşın altında olan Jako papağanlarının gözleri siyah renktir.

Jako Papağan Ücretsiz Sahiplendirme

Jako Papağan Ücretsiz Sahiplendirme

Evde Jako papağanı beslemek isteyen kişiler öncelikle Jako papağan ücretsiz sahiplendirme ile ilgili araştırmalar yaparlar. Bunun nedeni ise günümüzde beslemek amacı ile Jako papağan alıp daha sonrasında da bakamayacaklarını anlayan kişilerin sahiplendirmek için bunu çeşitli sitelerden dile getirmeleridir. Papağan ailesi içinde en konuşkan ve zeki olan papağan türü Jako papağanlarıdır.

Başarılı bir eğitim sürecinin ardından fazlasıyla kelime ezberleyebilirler ve kısa süreli hafızaları da bir hayli iyidir. Konuşmaları ile insanlara neşe dağıtan bu türler, insanların daima ilgilerini çekmiştir. Zekâları, konuşma fonksiyonları ve hafızaları ile diğer papağanlardan farklı bir konumda yer alırlar. Başarılı bir taklit yetenekleri vardır ve ara sıra çığlık atabilirler.

Bedava Jako Papağan

Bedava Jako Papağan

Jako papağanları konusunda bedava Jako papağan sahibi olunduktan sonra bulunmuş oldukları kafes geniş olmalıdır. Ayrıca eğer sahibi ile aralarında özel bir bağ gelişirse bu kafese gereksinim duymazlar. Böylelikle onlara geniş bir hayat alanı sunularak daha rahat hareket etmeleri sağlanır. Papağanın genel temizliği için banyo yaptırılmaları oldukça önemlidir.

Besin olarak da Jako papağanına temiz içme suyu belirli zamanlarda dilimler biçiminde meyve verilmesi onların mutlu tepkiler vermesini sağlayacaktır. Beslenme düzeni içinde katı yumurta, haşlanmış patates, sütlü kuru ekmek parçaları, mısır ve tuzsuz ay çekirdekleri ilave edilebilir. Bunun beraberinde pirinç, arpa, buğday, yulaf, fındık ve peynir gibi yemler de beslenme rutinine eklenmesi çeşitlilik sağlar.

Jako Papağan Arıyorum

Jako Papağan Arıyorum

Papağan yemlerinin kapalı paketler şeklinde bulunan çeşitlerinden alınması önemlidir. Ayrıca tırnakları veteriner tarafından kesilmesi sağlanmalıdır. Aksi durumda kendilerine zarar verebilirler ve stres yaşayabilirler. Günümüzde Jako papağan arıyorum diyen kişiler için pek çok alternatif mevcuttur.

Jako papağanını sevgi ve ödül yardımı ile eğitilmeleri en önemli adımlardan biridir. Onları bağırarak veya cezalandırarak eğitmek oldukça olumsuz etkilenmelerine neden olur. Kelime hazneleri Jako papağanlarında oldukça gelişmiştir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzman Görüşü “Ücretsiz Jako Papağan

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Ücretsiz papağan. Sahiplenmek istiyorum