Muhabbet Kuşu

Spangle Muhabbet Kuşu

Spangle Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşlarının en özel türlerinden biri olan spangle muhabbet kuşu evlerin neşe kaynaklarından biridir. Her biri birbirinden farklı renklere sahip olan bu tür özellikle beyaz kafes içinde çok daha farklı bir görsele sahip olacaktır. Son derece aktif ve neşeli olan spangle muhabbet kuşları oldukça sevimli ve ilgili bir kuşu türüdür. Etrafını heyecanla izlerken, sahibiyle de özel bir bağ oluşturur.

Bu nedenle çok sevilmeyi ve ilgi görmeyi bekler. Oldukça farklı bir görsele sahip olan bu kuşlar mutand bir kuş türüdür. Kanatlarının etrafı siyah renk ile boyalı görünen bu özel kuşlar oldukça gösterişli bir muhabbet kuşu türüdür. Spangleleri izlemek bir tiyatro oyununu izlemek gibidir. Özellikle anlaşamayan iki spangle birbirlerine yaptıkları hareketlerle çok sevimli bir görsel ortaya çıkarır.

Spangle Muhabbet Kuşu Fiyat

Spangle Muhabbet Kuşu Fiyat

Muhabbet kuşları evcil hayvanlar içinde en cazip fiyata sahip olan canlılardır. Spangle muhabbet kuşu fiyat açısından diğer muhabbet kuşlarına göre biraz farklılık gösterir. Çift mutasyon ve tek mutasyon olma durumlarına göre fiyatları değişecektir. Belirlenmiş Türk lirası arasında ödenecek bir ücret ile spangle muhabbet kuşu satın almak mümkündür.

Evlerinizin neşe kaynağı olan bu canlılar arasından en farklı olan kuşu satın almak için bu fiyat aralığında bir değer ödeyebilirsiniz. Spangle rengi ve dokusu ile çok özel bir kuş olduğu gibi ses tonu ve mimikleri ile de çok sevimlidir. Her ortama ayak uydursa da sevilmediğini hemen hisseder. Kafese dışardan bir tepki gelmesi spangleyi ürkütür ve hemen kendini koruma altına alır. Bu nedenle spanglelere uygulanan tavırlara dikkat edilmelidir.

Spangle Muhabbet Kuşları

Spangle Muhabbet Kuşları

Muhabbet kuşları çoğumuzun vazgeçilmezleri arasındadır. Bu kuşlar bizler için bir meşgale ve uğraş olurken aynı zamanda enerji almayı sağlayan bir detaydır. Muhabbet kuşları güzel ses ve görüntüleriyle insanları bulundukları dünyadan alarak farklı bir dünyaya götürecektir. spangle muhabbet kuşları ise farklı özellikleri ile bir sanat eserini andırır. Bu özellikleri kanat, kuyruk ve baş bölgelerindeki sanki kalemle çizilmiş izlenimi veren motiflerdir.

Bu bölgelerin farklı renklerde olduğu görülürken aynı zamanda kenar kısımları siyah renk taşır. Oldukça güzel olan bu kuşların tüyleri uzun ve yumuşaktır. Kuşların tüylerindeki desenler bir sanat eseri görseli taşır. Bu sayede diğer muhabbet kuşları ile aralarında belirgin bir görünüm farkı vardır. Çok güzel olan spanglelerin sesleri de çok güzeldir.

Spangle Muhabbet Kuşu Nedir?

Spangle Muhabbet Kuşu Nedir?

Muhabbet kuşları arasında spangle muhabbet kuşları çok daha farklı bir görünüm taşır. Kanat, kuyruk ve baş bölgesindeki farklı ve kalemle çizilmiş gibi görünen kutucuklar spangleleri diğerlerinden ayıran özelliktir. spangle muhabbet kuşu nedir sorusu ise çok sorulan bir sorudur. Spangle muhabbet kuşları evrimleşmiş ve mutasyona uğramıştır. Bu nedenle her renginde küçük siyah kenarlıklı kutucuklar vardır. Bu kutucukları bir yuva şekline de benzetmek mümkündür.

Çok tarz ve estetik bir görünüm taşır. Farklı renklere sahip olan spanglelerin çiftleşmesi sonucunda farklı yavrular doğacaktır. Bu bakımdan her birindeki çizgiler de değişim gösterir. Sahibi ile birebir bağ kuran spangle, çok temiz bir kuştur. Bu nedenle bakım sırasında temizliği ile meşgul olması gerekir.

Çok sevimli çok candan olmasına rağmen küsme özelliği de taşır. Spangleler kaba tavırları hemen hisseder ve bu durumda hemen kendilerini korumaya alır. Kafalarını kanat altına alarak sessiz durma özelliğine de sahiptir. Parmakta gezmeyi çok seven spangleler iyi bir bakım ile 10 yıl yaşayabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
SAVAŞ DUMAN
SAVAŞ DUMAN
2 yıl önce

Ben Ücretsiz bir jako papağanı edinmek istiyorum varmı bakacağım bu tür papağan

Nihat
Nihat
2 yıl önce

Merhaba 2tane bir erkek bir dişi kakadu fiyat ne kadar oluyor