Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Kafesi

Muhabbet Kuşu Kafesi Büyük

Evlerimizde yalnız olduğumuzda bizleri en çok rahatlatan canlılar muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşları bizlere enerji yükleyen izlemekten zevk aldıran canlılardır. Muhabbet kuşu bakımını kolaylaştıran ve onları izlemekten zevk aldıran ise muhabbet kuşu kafesi olacaktır.

Bir tane olan muhabbet kuşu daha küçük veya orta boy bir kafeste rahat hareket edebilirken, iki adet muhabbet kuşu için ise daha büyük bir kafese ihtiyaç duyulur. Rahat bir kafes içinde olması muhabbet kuşlarının hareketlerini kısıtlamayacak derecede büyük olmalıdır.

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Tek muhabbet kuşu dahi bile olsa uçması için veya yemi ile suyunu rahat bir şekilde tüketebilmesi için kafes ölçülerinin uygun olması gerekir. Rahat ve konforlu olması için muhabbet kuşlarının kafesinin büyük olması gerekir.

Muhabbet kuşu kafesi nasıl olmalı, sorusunu soruyorsanız öncelikle muhabbet kuşunuzun yavru muhabbet kuşu mu, kaç adet muhabbet kuşu besleyeceğiniz sayısı önem taşır. Boyutunun yanı sıra askılı bir şekilde tavana asılıp asılmayacağı ya da tezgah üstü olup olmadığı konusuna da karar verilmelidir. Metalden yapılan veya ahşaptan yapılan muhabbet kuşu kafesleri de özel bir görünüm sağlayan kafeslerdir.

Muhabbet Kuşu Kafesleri

Muhabbet Kuşu Kafesleri

Özel seçenekli kafesler arıyorsanız muhabbet kuşlarınız için farklı modeller tercih edebilirsiniz. muhabbet kuşu kafesleri her eve güzel bir görsel oluşturur. Çift kapılı, kubbeli, çift yemlikli, masa üstü, jumbo ve daha farklı seçeneklere sahip olan kafesler bulunur. Kafes çeşitlerinin bir kısmı metal üstü plastik boyalı olurken, bir kısmının ise tamamen altın yaldızlı ve metalik olduğu görülür.

Ve ancak bu kafesler arasında en kaliteli olanları boyalı olmayanlardır. Boyalı olan kafesleri kuşlar gagaları ile pürüzlü hale getirebilir. Bu bakımdan kafeslerin deforme olma ve eskimesi söz konusudur. Ahşaptan yapılan muhabbet kuşu kafesleri de çok tarz bir görünüm oluşturmasına rağmen kolay deforme olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle metalden tasarlanmış olan muhabbet kuşu kafesleri daha çok tercih edilen bir seçeneği oluşturur.

Muhabbet Kuşu Kafesi

Muhabbet Kuşu Kafesi Büyük

Özünde küçük kuşlar olan muhabbet kuşları bu bakımdan orta boy bir kuş kafesi tek başına olan bir muhabbet kuşu için yeterli olacaktır. muhabbet kuşu kafesi büyük boyutlu olanlar ise daha fazla sayıda muhabbet kuşları için uygundur. Özellikle muhabbet kuşu besleyerek satışını yapanlar için ideal olan muhabbet kuşu kafesleridir.

Boyutları farklılık gösteren bu kafeslerin bir kısmının çift kapısı, çift yemliği ve çift sulukları vardır. Farklı renk ve özelliklerde tasarlanan kafeslerin metal, boyalı ve ahşap olan seçenekleri bulunur. Muhabbet kuşlarının rahat bir şekilde uçmaları, yemlerini yemeleri ve sularını içmeleri için büyük boyutlu kafesleri seçmek her zaman doğru bir seçimi oluşturur.

Muhabbet Kuşu Kafes

Muhabbet Kuşu Kafes

Keyiflerine düşkün canlılardır muhabbet kuşları onları rahat ettirmek için bir kafesin olması yeterli olacaktır. Muhabbet kuşu kafes arayışında olan kişilerin kuş sayılarına uygun olan kafesi seçmeleri yeterli olacaktır. Büyük olan bir muhabbet kuşu kafesinin yemlik ve suluk sayısının da fazla olması gerekir. Bunun yanı sıra salıncakları da kuş sayısına uygun olmalıdır.

Muhabbet kuşlarının kafesleri kuşların sayısına göre seçilmeli ve rahatlıkları sağlanmalıdır. Kuşların kafes içinde kanat çırpabilmeleri oldukça önemlidir. Bu durum kuşların sayısına ve büyüklüklerine bağlıdır. Küçük bir kafes içinde iki adet muhabbet kuşu rahat edemeyecektir. Bunun yanı sıra yemlik ve suluk sayısı da yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda kafesleri çok çabuk kirlenecek, su ve yemleri çok hızlı bir şekilde azalacaktır.

Muhabbet Kuşu Taşıma Kafesi

Muhabbet Kuşu Taşıma Kafesi

Her zaman bizler için neşe kaynağı olan muhabbet kuşları ancak zaman zaman onların da gezmeye ihtiyaçları vardır. Muhabbet kuşu taşıma kafesi kuşların bir yerden bir yere gitmesi için kullanmaya da uygun olmalıdır. Bu bakımdan tutacaklı olan kafesler de kullanılabilir. Muhabbet kuşlarını açık havaya çıkarırken tercih edilecek olan bu kafeslerin güvenli olması kuşların kaçmasını engellemesi de önem taşır.

Kafeslerin parmaklıklarının arası geniş olmamalı, yemlik ve suluk boşluklarından geçme gibi bir durum oluşmamalıdır. Metal taşıma kafesleri bu anlamda fazla ağır olmayan ve taşımak için uygun olan kafeslerdir. Ahşap kafesler ise daha ağır bir yapıya sahiptir. Ancak görsel açıdan ahşap kafesler daha gösterişli bir tasarım yaratır. Ahşap kafesleri muhabbet kuşlarının kemirmesi gibi bir durum ortaya çıkabilirken metal kafeslerde böyle bir tehlike söz konusu değildir.

Ahşap Muhabbet Kuşu Kafesi Yapımı

Ahşap Muhabbet Kuşu Kafesi Yapımı

Ahşap muhabbet kuşu kafesleri çok gösterişli bir dizayna sahiptir. Bazı kişiler hobi olarak ahşap muhabbet kuşu kafesi yapımı tercih ederler. Ancak güzel ve gösterişli bir kuş kafesi yapmak için maliyet ve biraz zaman gerekebilir.

Farklı boyutta çıtalar, tahta parçası, çöp ve yapıştırıcı kullanılarak ahşap muhabbet kuşu kafesi yapmak mümkündür. Bir model üzerinde çalışmak bu işlemi çok daha kolay ve hızlı yapmayı sağlar. Ahşaptan tasarlanmış muhabbet kuşu kafesleri daha eskitme ve doğal bir görünümü ortaya çıkaracaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle