Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında en gösterişli ve renkli olan jumbo muhabbet kuşu ülkemizde en çok beslenen kuş türlerinden biridir. Bu kuşlar güzellikleri ile show kuşu olarak da adlandırılır. Çok özenilmiş bir görünüme sahip olan jumbolar oldukça renkli ve güzeldir. Yanında konuşulmasını çok seven jumbo muhabbet kuşları, ne kadar çok konuşulursa o kadar kolay konuşmayı öğrenirler. Çok sevimli ve sevecen bir yapıya sahip olan jumbo muhabbet kuşları, çok çarpıcı ve etkileyici bir güzelliğe sahiptir. Bakışları kibirli olsa da çok tatlı ve sempatiktir. İzleyenlere küçük bir papağan görseli sunan bu kuşlar oldukça tatlıdır.

Show Muhabbet Kuşu

Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Sarı, turuncu, beyaz, turkuaz ve bu renklerin bütünleşmesi ile bambaşka bir görünüm kazanan jumbo muhabbet kuşu show jumbo muhabbet kuşu olarak da bilinir. Gösterişli, heybetli ve orijinal duruşuyla herkesin seveceği ve beğeneceği bir tarza sahiptir. Jumboların en önemli özelliklerinden bir tanesi kafalarının büyük olmasıdır. Bu özellikleri jumboları ile kendi türleri ile doğrudan ayrılmalarını sağlar. Jumbo muhabbet kuşlarının kafa tüyleri gözlerini kapatacak kadar uzun boyuttadır. Ortalama boy uzunlukları 25 santimetre kadar olan Jumbo kuşlar, cere bölümünde belirgin beneklere sahiptir.

Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo muhabbet kuşu türü, evde beslemek isteyenler için uygun olan kuşlardandır. Cıvıl cıvıl halleri ile evinde kuş cıvıltısından hoşlanan kişiler tarafından tercih edilir. Show kuşları neredeyse günün tüm saatlerinde sesler çıkarırken kendi kendine konuşma özellikleri de vardır.  Jumbo muhabbet kuşunun yaşadığı yerde enerji dolu bir canlılık hâkimdir. Bu kuşlar insanları çok seven kuşlardır. Sahiplerine ve diğer kişilere alışması oldukça hızlı sürededir ve kısa süre içinde neşe dolu olur.

Muhabbet Kuşu Jumbo

Muhabbet Kuşu Jumbo

Muhabbet kuşu seçiminizde muhabbet kuşu jumbo tercih edecekseniz sağlık durumu hakkında da bilgi edinmeniz gerekir. Jumbo kuşlar sağlıkla ilgili sorunlarını hemen belli eden kuşlardır.  Jumbo muhabbet kuşları hastalandıkları zaman kuşun dışkısı cıvıklaşır, tüylerini sürekli kaşımaya başlar ve tüylerinin çok daha kabarık olması en büyük hastalık belirtisidir. Show kuşları son derece gösterişli ve albenili kuşlardır. Bu kuşlar çok enerjik ve mutlu kuşlardır.

Ev halkına neşe katan bu kuşlar aynı zamanda çok eğlenceli kuşlardır. İnsanlara çok sıcak davranan bu kuşlar çoğu eve neşe katar. Etrafında çok konuşma olduğunda daha hızlı konuşan bu kuşlar etraflarında olan biteni yakından takip eder.  Hareketli yapıları sayesinde show kuşu olarak nitelendirilir. Bu kuşlar eğlenmek isteyenler için son derece özel bir eğlence seçeneği yaratır.

Muhabbet Kuşu Show Jumbo

Show Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşlarının tamamı evlere eğlence katan yapıları ile çok sevilirler. Bu bakımdan evlerde beslenmesi en kolay olan hayvan çeşidi muhabbet kuşlarıdır. Özellikle show muhabbet kuşu ev halkına neşe katan bir cıvıltıya sahiptir. Show muhabbet kuşları sabahtan akşama kadar evleri neşelendirir. Her evde beslenmeye uygun olan bu kuşlar kafalarındaki tüylerinin kabarıklığı ile çok sevimli bir görüntüye sahiptir. Çocukları çok seven bu yapıları ile çok kolay bir şekilde konuşmayı öğreneceklerdir.

Onların yanında konuşulması show muhabbet kuşlarını neşelendirirken, tıpkı ağız okur gibi konuşmayı öğrenirler. Renklerinin parlaklığı ve canlılığı sayesinde çok güzel ve ihtişamlı bir görsel taşırlar. Evlere renk katan show muhabbet kuşları her evde neşe kaynağıdır. Sabahtan akşama kadar enerjik yapı taşıyan jumbo muhabbet kuşlarını sevmemek imkânsızdır. Karışık yem yapısı tüketebilen jumbolar, kendilerine ilgi gösterilmesinden neşe duyarlar. Sahiplerine çok çabuk ısınan jumbo muhabbet kuşları yabancı kişileri bile kısa sürede severler.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle