Muhabbet Kuşu

Mavi Muhabbet Kuşu

Mavi Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları için evlerimizin neşesi desek abartmış olmayız. Muhabbet kuşları sesleri, görüntüleri ve sevimli halleri ile bizlere sımsıcak bir görsel sunuyor. Bu kuşlar arasında bulunan mavi muhabbet kuşu rengine özel olarak bu ismi alıyor. Açık mavi, gök mavisi ve koyu mavi olan bu kuşlar insanlara yakın olmaları ile kendilerini çok sevdiriyor. İnsanlara yaklaşımları ve erkeğinin sempatik tavırları kuşlardan fazla hoşlanmayan kişileri bile kendisini sevmeye doğru itiyor. Mavi rengini en güzel yansıtan kuşlardan biri olan mavi muhabbetler, kafeslerin içindeki harika görseliyle de beğeni topluyor.,

Muhabbet Kuşu Mavi

Muhabbet Kuşu Mavi

Muhabbet kuşları arasında rengârenk floraya sahip olan birçok kuş bulunuyor. Her biri birbirinden gösterişli olan bu kuşlar muhabbet kuşu mavi gibi özelliklere sahip olsa da farklı detayları olan kuşlar da bulunuyor. Mavi muhabbet kuşları insanları çok seven bir yapıya sahip olurken aynı zamanda sevimli halleri ile de kendilerine hayran bırakıyor. Bu kuşlar kafes içinde yaptıkları hareketlerle çok sevilirken, sürekli olarak ileri geri hareket ederek yerlerinde duramıyor.

Mavi Beyaz Muhabbet Kuşu

Mavi Beyaz Muhabbet Kuşu

Mavi beyaz muhabbet kuşu ev ortamında beslenildiğinde insana özel bir haz bırakıyor. Bazen gökyüzünü andıran bu kuşlar bazen ise denizin uçsuz bucaksız maviliğini gözler önüne seriyor. Kendisini çok sevdiren bu kuşların kafes içerisindeki halleri de oldukça sıcak bir ortam yaratıyor. Mavi beyaz renkleri ile görenleri kendilerine hayran bırakıyor.

Yeme içme açısından sorunu bulunmayan bu kuşların geceleri uyuması için kafesin üzerini bir örtü ile kapatmak yeterli oluyor. Erkek ve dişinin aynı kafeste olduğu görüntüleri ise görülmeye değer bir tiyatro oyununu andırıyor. Bu kuşlar aynı zamanda haşlanmış yumurta sarısı yemekten çok hoşlanıyor.

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları, kuş cinsleri açısından en renkli olan kuşları ortaya çıkarıyor. Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu ise kafesin üzerinde muhteşem bir dekoru bizler için sağlıyor. Dişisi çok aksi bir yapıya sahip olan mavi beyaz muhabbet kuşlarının erkekleri ise daha aktif ve enerjik oluyor.

Renkli bakışları, aktif hareketleri, sevimli uçuşları ile sahiplerini de canlı ve enerjik bir yapıya sahip hale getiriyor. Erkek ve dişinin çekişmeli halleri de bu kuşları çok daha özel hale getiriyor. Anlaşamasalar da çiftleşme döneminde sürekli aktif olan bu kuşlar, izlenmeye değer görüntüleri ortaya koyuyor.

Kobalt Mavisi Muhabbet Kuşu

Kobalt Mavisi Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında en az sayıda olan muhabbet kuşlarını Kobalt mavisi muhabbet kuşu oluşturuyor. Bu kuşlar rengi itibariyle oldukça ilgi çekiyor. Kobalt mavisi rengine sahip olan muhabbet kuşu beyaz bir kafesin içinde oldukça güzel bir görüntü oluşturuyor. Sevimli ve sıcak hareketleri ile izleyicisine zevkli ve enerjik dakikalar yaşatıyor. Bu kuşlar yem yeme ve su içme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyor ancak geceleri uyuma konusunda oldukça aktif oldukları için kafesin üzerinin bir örtü ile kapatılması gerekiyor. Böylelikle kuşlar gece ve gündüz ayrımını rahatlıkla yapabiliyor.

Klasik kuşyemi ile beslenen bu kuşlar rüzgârlı bir ortama maruz kaldıklarında ise hasta olabiliyor. Bu bakımdan Kobalt mavisi muhabbet kuşunun cereyanlı bir hava ortamında kalmaması gerekiyor. Bu kuşlara ilgi göstererek bakım yapıldığında kolay bir şekilde konuşma özelliğine sahip oluyor. Onlarla konuşmak ve onları sevdiğini belli etmek, bu kuşların kısa bir süre içerisinde konuşmasını sağlıyor. Son derece güzel olan bu kuşlar ev ortamına ve bulundukları her türlü mekâna enerji ve canlılık katıyor.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ali Muhammed
Ali Muhammed
1 yıl önce

Merhaba Güzel Kuşlar Varmış Beyaz Muhabbet kuşu yayınlarmısın

Mustafa Deniz
Mustafa Deniz
1 yıl önce

Merhabalar bndeki muhabbet kuşunu dişi diye aldım dişi olduğunda şüphe ediyorum bu erkek diye geri götürdüm dişi ddi adam

Anonim
Anonim
1 yıl önce
Cevapla  Mustafa Deniz

Banada aynısını dedi bnde şüphe ediyorum yardım

Pindal
Pindal
9 ay önce

Merhaba bende kobalt mavisi kuş var ilgimiz çok iyi ama çıkarır çıkarmaz koltuk altlarına gidiyor uzun süre çıkmıyor bu renk kuşların özellikleri nasıl olur?