Muhabbet Kuşu

Konuşan Muhabbet Kuşu

konuşan muhabbet kuşu

Muhabbet kuşlarını konuşturmak hepimizin eğlenmesini sağlar. Evlerimize neşe katan bu canlılar, hareket ve sevimli tavırları ile hepimize eğlence verir. Konuşan muhabbet kuşu ise çok daha güzel vakitler geçirmemizi sağlar. Ancak bir muhabbet kuşunu konuşturmak bizlerin ellerindedir. Onları ne kadar çok sever ve ilgi gösterirsek bu derece hızlı konuşacaklardır.

Muhabbet kuşu konuşması

Muhabbet Kuşu Konuşması

Muhabbet kuşlarını konuşturmak çok da zor değildir. Onlara biraz ilgi göstermemiz ve onları elimize alarak sevmemiz konuşmaları için onları adapte edecektir. Muhabbet kuşu konuşması çok ince bir sesle olacaktır. Muhabbet kuşları papağangiller sınıfına ait olan kuşlar olması sebebiyle hangi türden olurlarsa olsunlar konuşma yetileri bulunur. Bu nedenle onları sevdiğimizi belli etmemiz onların konuşmasını sağlayacaktır.

Muhabbet kuşu konuşturma

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet kuşlarınızı konuşturmak istiyorsanız muhabbet kuşu satın alırken yavru olanları tercih etmeniz gerekir. Eğer yavrulara bakma konusunda sıkıntı yaşarım diye düşünüyorsanız 6 aylık muhabbet kuşlarını satın alabilirsiniz. Muhabbet kuşu konuşturma işleminin ilk aşaması ona güzel ve söylemesi keyifli olan bir isim takmaktır. Bu sayede muhabbet kuşunuzun ilk söylediği isim kendi ismi olacaktır. Aşkım, cici, ciciş gibi kelimeler muhabbet kuşunun kolayca söyleyeceği kelimelerdir. Bu isimlere baba ismi de eklenebilir.

Muhabbet kuşu konuşan

Muhabbet Kuşu Konuşan

Muhabbet kuşlarının tüm cinsleri konuşma özelliğine sahiptir. Ancak bazılarının konuşma süresi diğerlerinden belki daha uzun bir süre alabilecektir. Muhabbet kuşu konuşan arayışlarınız için en hızlı konuşan muhabbet kuşunun sarı muhabbet kuşu olduğunu söyleyebilmekteyiz. Bu kuşlar daha sıcakkanlı ve dış dünyaya daha duyarlı olan kuşlardır. Bu bakımdan konuşmaları daha hızlı olacaktır. İncecik ses tonlarıyla en fazla 15 kelimeye kadar konuşma kabiliyetleri bulunur.

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Muhabbet kuşları insanların kendilerini sevdiğini anladıkları zaman çok daha farklı bir yaklaşım sergilerler. En hırçın ve yabani kuş dahi olsa görmüş oldukları ilgiden etkilenecektir. Muhabbet kuşunun konuşması için onları sevmek, ilgi göstermek, yemlerine özen göstermek, ele alıp uçurmak, omuzda gezdirmek ya da parmak ucunda gezdirmek gibi detaylar yeterli olacaktır. Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur konusunda en önemli olan detay kuşa verilecek olan isimdir.

Kolay söylenebilecek olan bir isim kuşun ilk önce kendi ismini söyleyerek konuşmaya başlamasını ifade eder. Aşkım, cici kuş, sarı kuş, mavi, yeşil gibi kelimeler kuşun yanında ne kadar sık tekrarlanırsa muhabbet kuşu da o kadar hızlı bir şekilde konuşma kabiliyeti yakalar. En fazla 15 kelimeye kadar konuşabilen muhabbet kuşları farklı türleri ile de konuşma yetileri değişim gösterebilir. En hızlı konuşan muhabbet kuşu sarı ve mavi olan muhabbet kuşlarıdır. Sizlerde muhabbet kuşlarının hızlı bir şekilde konuşmasını istiyorsanız Yavru muhabbet kuşlarını ya da 6 aylık olan muhabbet kuşlarının tercih etmelisiniz. Kuşlarınızın konuşması ile ilgilenmek istemiyorsanız konuşan muhabbet kuşu yani papağan konuşma eğitimi verilmiş olan muhabbet kuşları satın alabilirsiniz.

Muhabbet kuşu konuşma

Muhabbet Kuşu Konuşma

Muhabbet kuşları insanlara en yakın olan canlılardır. Bu bakımdan insanlar yaşadıkları olaylardan ne derece etkilenirse kuşlarda o derece etkilenir. Muhabbet kuşu konuşma konusunda sıkıntı yaşayan kuşlar elbette ki bulunur. Bu durum stres kaynaklı olabilir. Ev içinde yaşanan huzursuzluk olayları kuşları da etkileyecektir. Bu bakımdan kuşların etkilenmesi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Kuşlarınızın konuşmasını istiyor ve onları konuşturmak açısından farklı seçenekler denemek istiyorsanız kuşlarınızın sevdiği şeyleri yapmaktan kaçınmamanız gerekiyor. Örneğin Kuşlar kısıtlı bir alan içerisinde sürekli uçmak zorunda kaldıkları için oldukça stresli olabilirler. Bu durumu engellemek için güçlerinizi gün içinde yarım saat de olsa ev içinde uçurmanız doğru bir tercih olacaktır.

Kuşlarınızı kafesinden çıkarıp bir oda içerisinde uçurmanız onun tüllerin ve perdelerin üzerine konarak uçmasını sağlayacaktır. Bu durum onun en mutlu olduğu durumu ortaya çıkarır. Onu yakalamaya çalışmanız onunla oyun oynadığınız anlamına da gelecektir. Böylelikle kuşunuz onu sevdiğinizi ve ilgi gösterdiğiniz anlar. Bunun yanı sıra öğrenmesini istediğiniz kelimeyi sürekli olarak tekrarladığınızda kuşunuz da bu kelimeyi kısa bir süre içerisinde öğrenecek ve söylemeye başlayacaktır.

Muhabbet kuşu nasıl konuşur

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

Muhabbet kuşları papağangiller sınıfından gelme olan kuşlardır. Bu bakımdan her birisinin konuşmaya duyarlı kuşlar olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kafesin içerisinde sürekli kendi kendine oynamak zorunda kalan, dışarıya çıkarılıp uçurulmayan ve ilgi gösterilmeyen kuşlar konuşma açısından büyük sıkıntı yaşarlar. Muhabbet kuşu nasıl konuşur sorusunu soruyorsanız muhabbet kuşlarına ilk önce ilgi göstermeniz ve onları sevdiğinizi belli etmeniz şarttır.

Muhabbet kuşlarımızın hangi kelimeleri söylemesini istediğiniz de önem taşır. Muhabbet kuşları sizin gün içerisinde sık sık tekrarladığınız kelimeleri öğreneceklerdir. Bu bakımdan onları konuşturmak için belirlediğiniz kelimeleri sürekli tekrar etmenizde yarar bulunur. Böylelikle muhabbet kuşlarınız kısa bir süre içerisinde sizin sürekli tekrar etmiş olduğunuz kelimeleri öğrenerek konuşacaktır.

dişi muhabbet kuşu konuşur mu

Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Muhabbet kuşları arasında en agresif olan kuşlar dişi muhabbet kuşlarıdır. Bu bakımdan dişi muhabbet kuşlarını konuşturmak daha zordur. Erkek muhabbet kuşları daha aktif ve enerjik olurken dişi muhabbet kuşları, erkek muhabbet kuşlarına karşı bile sürekli bir savunma halindedir. Hatta zaman zaman birbirleriyle kavga ettikleri bile görülür. Ancak dişi muhabbet kuşları da biraz ilgi ve sevgi gösterisi ile konuşacak olan kuşlardandır. Dişi muhabbet kuşlarına da tıpkı erkek muhabbet kuşlarına olduğu gibi aynı kelimeleri tekrarlamak konuşmalarını sağlar. Dişi muhabbet kuşu konuşur mu sorusuna verilecek olan cevap evet olacaktır.

Muhabbet kuşları ne zaman konuşur?

Muhabbet Kuşları Ne Zaman Konuşur?

Muhabbet kuşları alacakları güzel bir eğitimle 2 ay ile 8 ay arasında konuşabilecektir. Muhabbet kuşu ne zaman konuşur sorusunu soruyorsanız bu durum onlara göstereceğiniz ilgi ve sevgiye bağlıdır diyebilmekteyiz. Kuşlarınızın kısa bir süre içinde konuşmasını istiyorsanız onlara sürekli olarak aynı kelimelerle hitap etmeniz ve kelimeleri tekrar etmeniz gerekir. Kuşlar hafızalarına bu kelimeleri kazıyacaktır. Ancak konuşmaya başladıklarında da eski öğrendikleri kelimeleri unutmamaları için onlara bu kelimeleri hatırlatmanızda yarar bulunur. Kuşların sizi sevmesi ve sizin de onları sevdiğinizi hissetmesi onların konuşması için yeterli olan nedenlerdir.

Onları stresten uzak tutmanız, bağırmamanız ve incitmemeniz onların sizi sevmenize etmen olacaktır. Vermiş olduğunuz eğitim ile muhabbet kuşlarınız önce heceli sonrada bir çırpıda incecik ses tonları ile konuşacaktır. Bazı muhabbet kuşlarının sesleri oldukça güzeldir ve onların konuşması insana keyif verir.

Muhabbet kuşu konuşma belirtileri

Muhabbet Kuşu Konuşma Belirtileri

Muhabbet kuşları konuşmaya yatkın olan kuşlardır. Bu nedenle konuşmaları aşama aşama ilerlemektedir. Muhabbet kuşu konuşma belirtileri arasında insan sesine benzerlik ve heceleme bulunur. Bu sesler zamanla kelime haline gelmeye başlar. Sizin sürekli tekrar ettiğiniz kelimeleri ağızlarının içinde mırıldanmaya başlayan muhabbet kuşları, yavaş yavaş kelimelerin baş harflerini söylemeye başlar. Kelimeler ilk etapta tam olarak ağızlarından çıkmasa da bir süre sonra kekeleyerek kelimeleri çıkarmaya başlarlar. Bunun yanı sıra sanki boğuk bir ses tonuyla konuşmaya çabalamaları da muhabbet kuşlarının konuşma belirtileri arasında bulunur.

Muhabbet kuşlarınıza ufak bir eğitim verdiniz ve vermeye devam etmeniz durumunda kuşlarınız bu belirtileri gösterecektir. Onların bu özel konuşma yetisi sizin de daha enerjik olarak konuşma eğitimlerine devam etmenizi gerektirir. Muhabbet kuşlarınızın hızlı bir şekilde konuşmasını istiyorsanız onlara kelimeleri tek tek öğretmenizde yarar bulunur. Kuşlarınızın yüzlerine bakarak veya elinize alarak kelime tekrarı yapmanız onları konuşturmak için yapmanız gereken işleri oluşturacaktır.

konuşan muhabbet kuşu videoları

Konuşan Muhabbet Kuşu Videoları

İnternet ortamında konuşan muhabbet kuşu videoları yayınlanıyor. Bu videolarda kuşların sanki insan gibi konuştukları görülüyor. Çok tatlı bir ses tonuna sahip olan muhabbet kuşları, insanları taklit de edebiliyor. İnce ve tiz bir ses tonuna sahip olan muhabbet kuşları videolarında genellikle kafes içinde veya sahiplerinin parmaklarının üzerinde konuşuyor.

Bu videolarda hece hece konuşan papağanlar bulunurken aynı zamanda tek heceli kelimeleri daha rahat söyledikleri görülüyor. Muhabbet kuşlarının eğitim alması sonucu nasıl konuşabildikleri, bu videolar ile kanıtlanabiliyor. Sizlerde muhabbet kuşlarınızı konuşturarak video ile çekimlerini yapabilirsiniz. Muhabbet kuşlarınızın konuşmalarının kalıcı olmasını sağlamak için video ile kayıt yapabilirsiniz.

yeni konuşmaya başlayan muhabbet kuşu

Yeni Konuşmaya Başlayan Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşlarını konuşturmak için yavru olması veya 6 – 7 aylık olmaları yeterli olacaktır. Bu kuşlar yeni konuşmaya başlarken ilk etapta kelimelerin baş harflerinin sesini çıkarırlar. Aynı zamanda taklit yapar gibi ağızlarının içinden mırıldanma tarzında konuşma yaparlar. Yeni konuşmaya başlayan muhabbet kuşu için tek heceli kelimeleri çıkarabilmek için çabaladıkları doğrudur. Dişi kuşlar erkek kuşlara göre daha yavaş bir eğitim evresine sahiptir. Bu durum erkek muhabbet kuşlarını eğitmenin ve konuşturmanın daha kolay olduğunu gösterir.

Erkek muhabbet kuşları dişi muhabbet kuşlarına göre daha sıcak ve samimidir. Bu bakımdan bu kuşlara sevgi gösterilmesi ve ilgi görmeleri onları konuşmaya yönlendirir. Erkek muhabbet kuşları son derece enerjik bir yapıya sahiptir ve bu özellikleri onların daha hızlı kavramasını sağlayacaktır. Yumuşak tarz konuşma ve ses çıkarmaları onların daha sevecen hale gelmelerini sağlar.

dişi muhabbet kuşu konuşması

Dişi Muhabbet Kuşu Konuşması

Muhabbet kuşlarının tamamı çok güzel ve sevimli olsa da dişi muhabbet kuşları özellikle yavru yaptıklarında çok agresif bir duruma sahiptir. Bu kuşlar özellikle erkek muhabbet kuşlarına karşı sürekli saldırgandır. Çiftleşme döneminde de bu durum böyledir. Sürekli stres yaşarmış gibi bir halleri bulunur. Bu nedenle dişi muhabbet kuşu konuşması biraz zaman almaktadır.

Dişi muhabbet kuşları insanları çok severler ancak ilgi görmediklerinde kendi hallerindedirler. Yavruları ile ilgilenmek zorunda olan dişi kuşlar konuşma konusunda fazla istekli değildir. Bazen mırıldanmaları vardır ancak bu durumdan çok da memnun değillerdir.

insan gibi konuşan muhabbet kuşu

İnsan Gibi Konuşan Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşlarının ses tonları oldukça farklıdır. Bu kuşların konuşmaları konuşmayı öğrenmeleri sonucu değil ancak taklit yeteneklerinden kaynaklanan durumu oluşturur. İnsan gibi konuşan muhabbet kuşu ile ilgili internet ortamında bir iki adet kuşun görüntüsü bulunur. Fakat normalde muhabbet kuşları insan gibi konuşma özelliğine sahip değildir. Muhabbet kuşunun en hızlı konuşma süresi 25 gündür.

İnsan gibi konuşmaları ise mümkün değildir. En fazla iki kelimeyi bir arada söyleme yetenekleri vardır. Muhabbet kuşları sizin sürekli tekrarladığınız sözleri söyleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle ezberleme ve taklit yetenekleri vardır denilebilir.

Muhabbet kuşu dili

Muhabbet Kuşu Dili

Muhabbet kuşları gagaları ile sesler çıkarır. Muhabbet kuşu dili yoktur. Çoğu duygu ve düşüncelerini vücut dilleri ile anlatırlar. Korktuklarında hızlı hızlı kanat çırpan muhabbet kuşları, heyecanlı ve mutlu olduklarında ise salıncakta sallanır ve kafeslerinin içinde hızlı bir şekilde bir sağa bir sola yürürler. Muhabbet kuşunuzun ötme sesi gaga ve gırtlaktan gelen bir sestir. Bu sebeple kuşların sesleri ince ve derinden gelen bir sesi ortaya koyar. Söyledikleri kelimeler genellikle keskin ve tiz bir sestir. Bunun sebebi sesin gırtlaktan geliyor olmasıdır.

Muhabbet kuşu ne kadar sürede konuşur

Muhabbet Kuşu Ne Kadar Sürede Konuşur?

Muhabbet kuşları, eğitim şekline ve süresine göre konuşma eğilimi kazanır. Bu kazanım onlara iki kelime konuşacak kadar etki edecektir. Bu durum onların ezber yeteneklerini gözler önüne serer. Muhabbet kuşu ne kadar sürede konuşur konusu verilen eğitimin kalitesine göre değişir. 2 ay düzenli eğitim alan bir muhabbet kuşu öğretilen kelimeyi söylemeye başlar. İlk önce kelime tam anlaşılamaz ancak bir süre sonra muhabbet kuşunun ağzından çıkan sözcük anlaşılacaktır. Muhabbet kuşlarının en kolay söylediği sözcükler cici kuş, baba ve annedir. Kuşlara bu kelimelerden bir tanesini sürekli tekrar ettiğinizde kuşlar rahatlıkla bu kelimeleri öğrenir.

Muhabbet kuşlarına eğitim vermeden konuşma süreleri ise 7 aydır. Onlara ismi ile hitap etmeniz ve sevmeniz onların bu süre zarfında mırıldanmalarını ve kelimeleri hece hece söylemelerini sağlar. Kuşlar sizlerin sevgi ve ilgi göstermenizle konuşmak için çabalar. Algıları çok kuvvetli olan muhabbet kuşları onları parmağınızda gezdirmeniz sonucu oldukça sevinir ve sevildiklerini hisseder. Bu durum muhabbet kuşlarının sıcak ve samimi olduklarının da bir belirtisidir. Konuşmak için çaba göstermeleri de onların sizi sevdiklerinin dışa vurulmuş halidir.

Muhabbet kuşu konuşturma egzersizleri

Muhabbet Kuşu Konuşturma Egzersizleri

Muhabbet kuşlarınızın konuşmasını ve çok daha sevimli olmalarını istiyorsanız onları konuşturmak için muhabbet kuşu konuşturma egzersizleri yapabilirsiniz. Onları severken veya parmağınızda gezdirirken aynı kelimeleri tekrar tekrar söylemeniz zamanla bu kelimeleri öğrenmelerini sağlayacaktır. Muhabbet kuşunuz tek, erkek ve sıcakkanlı olduğunda çok daha hızlı bir şekilde konuşmayı öğrenir. 1 ay içinde size ısınacak olan muhabbet kuşunuzun ilgi odağı siz olmalısınız.

Kafesin içinde bulunan gereksiz oyuncakları çıkarmalı ve öncelikle sizin elinize gelmesini sağlamalısınız. Ona ani hareketler yaparak değil, ona karşı nazik olarak davranmalısınız. Ona kolay ulaşmak için elinize onun sevdiği yiyeceklerden alabilirsiniz. Kuşunuz size alıştıktan sonra söylemesini istediği kelimeyi sık sık tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle