Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Muhabbet kuşları en sevimli ev hayvanları arasında bulunur. Oldukça samimi ve sıcak canlılardır. Ses tonları, manalı bakışları, güzel suratları ve kanat çırpmalarıyla bizleri kendilerine hayran bırakır. Ancak onlar bizi sevimlilikleri ile eğlendirirken onların da kafes içinde güzel zamanlar geçirmeleri gerekir. Bu güzel zamanları geçirmeleri için muhabbet kuşu oyuncakları tasarlanmıştır. Bu oyuncaklar muhabbet kuşlarının kafes içinde canlarının sıkılmasını da engelleyecektir.

Sürekli yemek yeme veya su içmekle vakit geçiremeyen muhabbet kuşlarının rengârenk oyuncakları bulunur. Bu oyuncaklar arasında en sevdikleri oyuncakları salıncak ve aynadır. Kuşlar aynalarına bakmaktan ve kendilerini görmeye çalışmaktan çok hoşlanırlar. Böylelikle asabi olmaktan ve agresif davranmaktan da kurtulabilirler. Muhabbet kuşlarının sıkılmadan zaman geçirmesini sağlayan bu oyuncaklar kuşların da daha neşeli, aktif, canlı ve sevimli olmalarını sağlıyor. Bu muhteşem sesli canlılar bu oyuncaklarla çok daha neşeli ve aktif sesler çıkarıyor.

Muhabbet Kuşu Oyuncak

Muhabbet Kuşu Oyuncak

Muhabbet kuşlarını en çok eğlendiren oyuncakları aynalarıdır. Bir muhabbet kuşu saatler boyunca ayna karşısında zaman geçirmeye bayılırlar. Muhabbet kuşu oyuncak seçiminde önceliğiniz ayna olmalıdır. Ayna karşısında kendileri ile konuşmak, cıvıldamak ve farklı farklı sesler çıkarmak, kafalarını bir sağa bir sola sallamak ve başlarını öne eğerek kendilerini görmeye çalışmak en çok yaptıkları iştir. Zil oyuncağı da kuşların oynamaktan keyif aldıkları oyuncaklarıdır. Muhabbet kuşları neşeli canlılardır. Bu neşeleri sesleri aracılığıyla bizlere de geçmektedir. Bu nedenle onların çok sevilmesi onların da bizlere cevap vermelerini sağlayacaktır.

Aynalarına bakmaktan ve farklı sesler çıkarmaktan çok hoşlanırlar. Bu durum onların bir nevi kendini beğenmişliklerinin göstergesidir. Ülkemizde muhabbet kuşları kafesleri süslü püslüdür. Kuşların güzel zamanlar geçirmesini sağlayan ise kafeslerin içindeki oyuncaklarıdır. Ayna, salıncak ve zilleri onları mutlu etmek için yeterlidir. Muhabbet kuşlarının kafes içinde can sıkıntısı yaşamasını engelleyen bu oyuncaklar, çok fazla fiyata sahip olmamasıyla da herkes tarafından satın alınabiliyor. Güzel ve eğlenceli zaman geçiren kuşlar böylelikle yemek yerken, su içerken ve uyurken daha sakin olabiliyor.

Muhabbet Kuşu Oyun Parkı

Muhabbet Kuşu Oyun Parkı

Muhabbet kuşlarımızın olmaması evde çok büyük sessizlik yaratır. Bu durum evin neşesinin de olmaması gerekir. Muhabbet kuşları nasıl bizim oyuncağımız gibiyse muhabbet kuşlarının da farklı oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Muhabbet kuşu oyun parkı ise son zamanlarda muhabbet kuşu kafesleri içini donatılması için kullanılıyor. Kuşlar bu parklar içinde diledikleri oyuncakla oynarken neşe içinde sesler çıkarıyor. Kuşlar bu parkların içinde oynarken çok daha aktif ve canlı oluyor.

O oyuncaktan o oyuncağa atlayan kuşlar ortaya çok sıcak ve samimi görüntüler çıkarıyor. Diledikleri gibi oynamanın tadına varan kuşlar, birbirlerine de bu sayede dostça yaklaşabiliyor. Oldukça güzel ve aktif olan kuşları bu papağan oyun alanında izlemek de oldukça zevkli anlar geçirmemizi sağlıyor. Oyun parkları içinde bulunan merdiven, zil, salıncak, ayna ve tünek gibi aksesuarlar kuşların heyecan içinde zaman geçirmesine sebep oluyor. Küçücük merdivenlerinden çıkarak zillerinin sesini çıkaran muhabbet kuşları, oradan salıncaklarına geçiyor ve ardından aynalarına bakıyor. Bu oyunu sürekli sanki bir ritüeli tekrar ediyor havası vererek yapıyor.

Onları bu şekilde davranırken izlemek insana büyük keyif veriyor. Sanki bu işi bir görevi yapar gibi yapan kuşlar bu halleriyle de çok tatlı görünüyor. Kuşların kafes içinde sıkılmaları bu oyun parkları sayesinde engelleniyor. Bu oyun parkları ahşap veya plastikten yapılabilirken, tüm kafeslerle uyumlu oluşlarıyla da beğeni alıyor. Kuş kafeslerinde oyun parklarının mutlaka olması gerekiyor.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle