Papağan Eğitimi

Papağan Oyun Alanı

Papağan Oyun Alanı

Papağanlar genellikle oyun oynamayı çok seven, oyuncu karakterli hayvanlardır. Bu yüzden de kafes içerisinde sabit tutulmaktan hoşlanmazlar. Papağanların oynayabilmeleri için bir oyun alanı yaratılması ve bu alanın oyuncaklar ile donatılması onlar açısından oldukça mutlu edici bir durumdur. Papağan oyun alanı hazırlanırken plastik ve demir malzemelerden uzak durulmalıdır. Doğal olmayan malzemeler papağanlarda bunalım meydana gelmesine yol açmaktadır. Bunun yerine ahşap ve toprak gibi doğal malzemeler kullanılarak oyun alanları zenginleştirilebilir.

Papağan Oyun Alanı Yapımı

Papağan Oyun Alanı Yapımı

Papağan oyun alanı yapımı aslında zor bir iş değildir. Ancak bu konuda deneyimli eğitmenlerden bilgi almak, hatalı bir şey yapmamak adına gerekebilir. Oyun alanı hazırlanırken papağanın kendini rahat hissetmesine ve olumsuz etkileneceği bir şey olmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca papağanın sağlığına zarar verebilecek nitelikte malzemelerin kullanımından da kaçınılmalıdır. Papağan oyun alanlarında kafesin bulunmaması, psikolojik olarak kendini rahat hissetmesi bakımından önemlidir. Ayrıca oyun alanında oyuncakların bol olması, papağanları mutlu eden bir durumdur.

Papağan Oyun Parkı

Papağan Oyun Alanı Satılık

Papağan oyun alanı yapmakta zorlanan kişiler için bir diğer alternatif ise oyun alanı satın almaktır. Daha önce var olan oyun alanını satmak isteyen kişilerden ya da profesyonel olarak papağan oyun alanı yapıp satan kişilerden bu hizmetin alınması mümkündür. İnternet üzerinden çok sayıda papağan oyun alanı bulabilmek mümkündür. Ancak bu oyun alanlarını satın alırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce doğal malzeme kullanılmış olmasına özen gösterilmelidir. Oyun alanının zengin içerikli olması ve papağan için bir parkur şeklinde tasarlanması oldukça güzeldir. Papağanlar kendilerini ne kadar doğal ortamda hissederlerse o kadar mutlu olurlar.

Papağan Oyun Alanı Satılık

Papağan Oyun Parkı

Papağan oyun parkları inşa edilirken, papağanların doğal ortamlarının kopya edilmesi hedeflenmelidir. Her ne kadar papağanlar evlere kısa süre içerisinde uyum sağlasa da kendilerini rahat hissetmedikleri zaman mutsuz olabilirler. Bu durumun yaşanmaması için papağanlara kendilerini doğal ortamlarında hissettirmek önemlidir. Bu da onlara kısıtlı bir alan vermek yerine, mümkünse ayrı bir oda ayırmak ile mümkündür. Papağanlar için ayrılan bu oda tamamen bir park haline getirilmeli ve papağanın eğlenebileceği her şey burada kendisine sunulmalıdır.

Papağan Oyun Parkı Yapımı

Papağan Oyun Parkı Yapımı

Papağan oyun parkı yapımında kullanılacak malzemeler özenle seçilmeli ve hazırlanmalıdır. Papağanların konabilecekleri doğal ahşap tünekler bu park alanı içerisinde mutlaka bulunmalıdır. Ancak ahşapların üzerinde papağanlar rahatsız edici nitelikte çıkıntıların olmamasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında toprak zeminler ve yeşillikler ile de papağan oyun parklarının zenginleştirilmesi mümkündür. Belirli alanlara kum serilmesi ve bu kumların üzerine de çeşitli oyuncakların yerleştirilmesi papağanlar açısından oldukça iyi bir durumdur. Ayrıca kemirebilmeleri için de belirli alanlara uygun malzemeler yerleştirilmelidir. Kemirmek, papağanların en çok sevdiği ve ihtiyaç duyduğu şeylerden biridir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle