Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları Türleri

Muhabbet Kuşları Türleri

Evlerimizde bizleri neşelendiren cıvıltıları ile hayatı toz pembe gösteren muhabbet kuşları türleri değişiklik gösterse de her biri birbirine benziyor. Oldukça güzel bir ses tonuna sahip olan muhabbet kuşları evlerde çok da güzel bir varlık oluşturuyor. Özellikle hasta ve yalnız olan kişiler muhabbet kuşlarını izlemekten zevk alıyor.

Muhabbet Kuşu Türleri ve Renkleri

Muhabbet Kuşu Türleri Ve Renkleri

Muhabbet kuşlarının farklı türleri vardır ve her biri birbirinden güzeldir. Açık Yeşil Muhabbet Kuşları, Albino Muhabbet Kuşları, Gök Mavi Muhabbet Kuşları, Gri Kanat Muhabbet Kuşları, Lutino Muhabbet Kuşları, Show Jumbo Muhabbet Kuşları, Pakistan Muhabbet Kuşları olarak farklı muhabbet kuşları bulunur. muhabbet kuşu türleri ve renkleri farklılık gösterse de her biri son derece güzeldir.

Yeşil Muhabbet Kuşu

Yeşil Muhabbet Kuşu

Açık yeşil muhabbet kuşu en doğal muhabbet kuşudur. Mutosyana uğramamış olması en hızlı konuşan muhabbet kuşu olma özelliğini ortaya çıkarır. 5 ila 8 yıl arasında değişen ömürleri vardır.

Muhabbet Kuşu Türleri

Muhabbet Kuşu Türleri

Açık Yeşil Muhabbet Kuşları, Pakistan Muhabbet Kuşları, Albino Muhabbet Kuşları, Show Jumbo Muhabbet Kuşları, Gök Mavi Muhabbet Kuşları, Lutino Muhabbet Kuşları ve Gri Kanat Muhabbet Kuşları muhabbet kuşu türleri olarak karşımıza çıkıyor.

Mor Muhabbet Kuşu

Mor Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında en renkli kişilik taşıyan kuşlarını mor muhabbet kuşu oluşturur. Cereleri mor ve beyaz olan bu kuşların sayısı diğerlerine göre azdır.

Gri Muhabbet Kuşu

Gri Muhabbet Kuşu

Adından da anlaşıldığı gibi gri muhabbet kuşu gri renge sahiptir. Bu kuşların en belirgin özelliği düzenli gıda almaları gerektiğidir. Zamanında beslenmeyen gri  kuşlar kısa süre içinde hastalanabilir. Bu kuşlar görme açısından büyük sorun yaşayan kuşlardır. Ancak insanlarla birlikte yaşamayı çok severler.

Sarı Muhabbet Kuşu

Sarı Muhabbet Kuşu

Lutina muhabbet kuşu olarak da adlandırılan sarı muhabbet kuşu çok güzel bir görsel oluşturur. Bu kuşlar özel yem karışımıyla beslenebilir. Lutinolar, insanları çok seven ve geniş alanda daha rahat eden kuşlardır. Bu nedenle sarı muhabbet kuşu tercih edenlerin daha geniş bir kafes seçmeleri doğru olacaktır.

Pembe Muhabbet Kuşu

Pembe Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında renk açısından en gösterişli olan kuşları pembe muhabbet kuşu oluşturur. Çiftleşme sırasında yeşil ile sarı muhabbet kuşunun birleşmesi ile ortaya bazen pembe muhabbet kuşu çıkar.

Muhabbet Kuşu Sarı

Muhabbet Kuşu Sarı

Muhabbet kuşları arasında en çok tercih edilen rengi muhabbet kuşu sarı oluşturur. Sarı muhabbet kuşları her çeşit yem yeme özelliğine sahiptir. Ancak bu kuşların yemlerini biraz ıslatıp yedirmek gerekir. Bu sayede muhabbet kuşlarının ishal olması durumu önlenebilecektir.

Kırmızı Muhabbet Kuşu

Kırmızı Muhabbet Kuşu

kırmızı muhabbet kuşu mutosyana uğramış muhabbet kuşlarından biridir. Bu kuşlar konuşma özelliğine sahiptir. Kısa kelimeleri hızlıca ve kolayca söyleyebilirler. Oldukça hareketli bir yapıya sahip olan kırmızı muhabbet kuşları cana yakın ve insanlarla iletişimleri kuvvetli olan kuşlardır. Beslenmesi kolay olan bu kuşlar, temizliği de çok sever. Bu kuşların kafeslerinin kısa aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Siyah Muhabbet Kuşu

Siyah Muhabbet Kuşu

Doğal muhabbet kuşlarından bir tanesi siyah muhabbet kuşu olmaktadır. Siyah kuşlar orjinal bir görüntü taşır. Bu orjinalliklerinde siyah renginin softluğu özel bir yer tutar. Oldukça güzel bir sese sahip olan siyah muhabbet kuşları, ilgilenilip eğitim verildiğinde konuşma özelliği taşır. Karışık yem kombini kullanabilirken, insanlarla birlikte yaşamaktan keyif aldıkları bilinir. Siyah muhabbet kuşları siyah rengi sevenlerinde tercihleri olabilirken, bu canlı görünüm izlemeyi de daha zevkli hale getirir. Konuşma özelliği de taşıyan siyah kuşlar, cicik, canım ve baba gibi kelimeleri kolayca söyleyebilecektir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim
Anonim
1 yıl önce

kırmızı muhabbet kuşu ve siyah muhabbet kuşu kaç lira