Muhabbet Kuşu, Papağan Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyat

muhabbet kuşu fiyat

Muhabbet kuşları hakkında merak edilen çok fazla detay vardır. Bunlardan birisi de bu kuşlarına anavatanlarının neresi olduğudur. Muhabbet kuşlarının anavatanı Avustralya’dır. Avustralya da bulunan Melopsittacus cinsinin bir üyesi olan muhabbet kuşları içerisinde yer aldığı türün tek örneği olma gibi son derece ilginç bir özellik taşıyor. Bu özelliği onu aslında ilgi çekici ve diğer kuş türlerine göre de farklı bir tür yapıyor.

Avustralya’nın bu kendi türü içerisindeki tek örneği olan bu muhabbet kuşu türleri dünyanın başka bölgelerine göçerek zamanla yayılmışlardır. Ayrıca halen Avustralya kıtasında doğanın her bir yerinde muhabbet kuşlarına rastlamak mümkündür. Bu ülkede muhabbet kuşlarını genellikle çalı, çimenlik alanlar ve doğaya açık ormanlık alanlarda görebilirsiniz. Dolayısıyla bu kadar sık görülen bir ülkede insan oradaki muhabbet kuşları fiyat tabanını da merak etmiyor değil.

Muhabbet Kuşları Türleri ve Özellikleri

Avustralya’nın hemen hemen her bölgesinde ve dünyanın başka bölgelerinde de nadir olarak görülen muhabbet kuşlarının en büyük özelliklerinden birisi sürü olarak geziyor olmalarıdır. Muhabbet kuşlarının ortalama büyüklüğü ise Türkiye de her yerde gördüğümüz serçeler ile aynıdır. Bu da 18 santimetre büyüklüğüne denk gelmektedir. Ağırlık olarak ise 40 gram kadarlardır. Muhabbet kuşlarının genellikle mavi, sarı ve yeşil renklerine sahiptirler. Ayrıca bu renk cümbüşlerine göre de muhabbet kuşları fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Muhabbet kuşlarının bir diğer önemli özelliklerinden birisi de zeki olmalarıdır.

Özellikle erkek muhabbet kuşları sahiplendiği kişi tarafından iyi bir şekilde yetiştirilmeyi başarırsa ortalama olarak 100 kelime kadar sözcük hazineleri genişleyebilir. KonuEvde yetiştirilen muhabbet kuşlarının ortalama yaşam süresi ise 20 yılı bulabilmektedir. Diğer kuşlara nazaran muhabbet kuşları daha geniş alanlara gereksinim duyabilmektedir. Çünkü bu hayvanlar enerjik hayvanlardır. Bu nedenden dolayı muhabbet kuşları için alacağınız kafesi büyük tercih etmenizde önem arz etmektedir.

Muhabbet Kuşları Fiyatları

Muhabbet kuşları fiyat konusuna gelecek olursak da bu fiyat aralığı birçok farklı özelliğine göre değişebilmektedir. Ayrıca bunu nereden alacağınıza bağlı olarak da değişebilen muhabbet kuşu fiyatları ayrıca yaşı, cinsi, renk cümbüşü, hasta olup olmaması ve muhabbet kuşu fiyatları konuşan göre de değişebilmektedir. Bu fiyat ortalaması içinde size ortalama olarak 50₺ ile 150₺ lira arası bir fiyat verebiliriz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mert
Mert
3 yıl önce

Yavru jumbo kaç tl

Mehmet
Mehmet
2 yıl önce
Cevapla  Mert

En Fazla 500 civarındadır
Kardes

Erol Sağlam
Erol Sağlam
1 yıl önce

Selam arkadaşlar
Buradan kuş nasıl alınır! Yardımcı olur saniz çok sevinirim
Teşekkürler

Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Jumbo muhabbet kuşları alırken nasıl alınır

Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Dişi Jumbo olursa erkek muhabbet olursa birşey olurmu