Muhabbet Kuşu, Papağan Fiyatları

Muhabbet Kuşları Fiyat

Muhabbet Kuşu Fiyat Sahibinden

Muhabbet kuşu, evlerde en çok beslenen küçük papağan türüdür. Muhabbet kuşu bakımı açısından diğer kuş türlerine göre daha kolay ve zahmetsizdir.

Muhabbet Kuşu Fiyat Listesi 2020

Muhabbet Kuşu Özelliklerine Göre Fiyatları

Muhabbet kuşlarının boyutları 18 cm’e kadar ulaşmaktadır. Bu boyuta kuyruk uzunluğu dâhildir. Hareketli kuş türlerindendir. İlgiyi severler. İlgilenildiğinde konuşmayı kolaylıkla öğrenebilirler. Hassas kuş türlerindendir. Herhangi bir hava akımından bile kolaylıkla etkilenip hasta olabilirler. Yaşadıkları ortama çok dikkat edilmelidir. İlgiye düşkün kuşlar oldukları için tek başına bırakıldıklarında strese girerek kolayca hastalanıp ölebilirler.

İlgiden hoşlanırlar. Çift olarak bakıldığında konuşmaya yatkın olmazlar. Erkek muhabbet kuşları dişilerine göre konuşmaya daha yatkındırlar. Dişiler de konuşabilir ancak erkeklere göre konuşmaları daha zordur. Yeteneklerine göre 30 – 40 kelime kadar konuşabilirler. 35 gram civarı çok hafif bir ağırlığa sahiptirler.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Jumbo

Bilinmese de muhabbet kuşu, bir papağan türüdür. Bu aileye ait en küçük üyedir. Jumbo, lutino, çekoslavak, pakistan gibi türleri bulunur. Muhabbet kuşunun yaşını anlamak için en belirgin özellik gagasının üstünden beliren alnındaki çizgilerdir. Bu çizgiler zaman geçtikçe arkaya doğru kaybolacaktır. Dolayısıyla yavru olup olmadığını anlamak için bu çizgiler hemen burnunun üstünden başlıyorsa yavru olduğu anlaşılabilir. Diğer papağan türleri gibi kökeni Avustralya ‘ dır.

Muhabbet Kuşu Bakımı ve Fiyatları

Kafeslerinde sulukları, yemleri, banyoluğu bulunmalıdır. Çift olarak bakılıyorsa çiftleşme yuvaları bulunmalıdır. Baştan beri çift olarak beslenmeyen muhabbet kuşları sonradan tek yaşamaya alıştıkları için sonradan alınan çiftleri kabul etmeyebilirler. Tek veya çift bakacağınızı en baştan belirlemelisiniz. Oyuncu kuşlar oldukları için kafesini çeşitli oyuncaklarla desteklemeniz kuş açısından oyalayıcı olacaktır. Kuşların suluğu her gün değiştirilmelidir.

Muhabbet Kuşu Fiyat Petshop

Sularına eklenen destekleyici vitaminler unutulmamalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler ishale neden olabildiği için olabildiğince az verilmelidir. Muhabbet kuşları çoğunlukla banyo yapmayı sever ama banyoya zorlanmamalıdır. Banyolukları kafesin kapağına takıldığında kendileri kolaylıkla içine girip banyolarını yapabilmektedir.
Kış aylarında banyoluğu kullanmamak en iyisidir. Kronik rahatsızlıkların sık rastlandığı türlerdir. Hastalıklara yatkın oldukları için herhangi bir durum değişikliklerinde hemen tedaviye alınmalıdır. Bir veterinerle görüşülerek durum değerlendirilebilir. Hasta olduklarında genellikle tüylerini kabartarak bir durgunluk hali vardır. Kafes temizliklerine önem verilmelidir. Kafesin altı sık sık temizlenmelidir. Dal darı gibi besinleri severler. Ballı yem de verilebilir. Evde ballı yeminizi de yapabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Konuşan

Muhabbet Kuşları Fiyat ve Pet Shop Fiyatları

Muhabbet kuşu fiyat aralığı, 50₺60₺ arasında değişmektedir. Çift olarak alırsanız fiyat ikiye katlanacaktır. Muhabbet kuşu fiyat seçenekleri satıldığı yere göre değişmektedir. Cinsine göre fiyatları artabilmektedir. Jumbo türleri daha pahalıdır. Muhabbet kuşlarına göre daha iri türlerdir. Başlarındaki tüyler daha kabarıktır ve daha agresif görünürler. Kendiniz konuşturmadan konuşan bir tür de satın alabilirsiniz. Bu da fiyat artışına sebep olur. Kafes ve kafes gereçlerini de edinecekseniz kafes türüne göre fiyatlar artmaktadır. Geniş rahatça uçabilecekleri kafesler tercih edin.

Muhabbet Kuşu Fiyatı

Muhabbet Kuşu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhabbet kuşu fiyat aralığı bu kuşlarda çok değişkenlik göstermez. Önemli olan seçim yaparken dikkat etmemiz gerekenlerdir. Kuşlar arasından seçim yaparken renkler dikkat çeker. Renk önemli değildir. Albino türleri de vardır. Gözleri kırmızıdır ve renkleri beyazdır. Muhabbet kuşunun durgun olup olmadığına dikkat edilir. Diğer kuşlara göre hareketli olan kuşlar tercih edilmelidir. Fiyatın yüksek olmaması tercih edilir. Yavru olup olmadığına bakılır.

Muhabbet Kuşu Fiyat

Eğitim vermek açısından yavrular bu konuda tercih sebebidir. Yavru olup olmadığı incelenirken ayak derilerinin solgun olup olmadığı incelenir. Pembe renkli ayak derisi olanlar ve daha önce belirtilen burnunun üstündeki çizgilere dikkat edilir. Kanatlarında veya herhangi bir yerinde yaranın olup olmadığı nasıl uçtuğu incelenir. Uçmasında sorun varsa herhangi bir hasar almış olabilir. Diğer kuşlarla birlikte yaşadıkları için birbirine zarar vermiş olabilirler.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Muhabbet Kuşları Fiyat

 1. Papağan Sahibi moruk moruk dedi ki:

  bence guzel muhabbet

 2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

  Fiyatı düşük olan muhabbet kuşu

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Satlik muhabbet kuşu vardır maviş kafesi ile birlikte

   1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Nekadar fiyatı ben almak istiyorum 0536 983 44 34 serap bu numaradan ulasabilirsiniz

   2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    ciftmi

   3. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Yer nerede fiyat

 3. Papağan Sahibi hasan hasan dedi ki:

  Satılık alamak istiyorum 200/100 tl arasında

 4. Papağan Sahibi 2021 2021 dedi ki:

  Yavru muhabbet kuşu şuan kaç lira ?

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar, yazı içerisinde de belirttiğimiz gibi yaşadığınız bölgeye ve muhabbet kuşu türüne göre değişiklik göstersede minimum fiyat aralığı 75₺ ile 150₺ arasındadır.

   1. Papağan Sahibi ARİF ZORLU ARİF ZORLU dedi ki:

    4 aylık yavru muappet kusu kaç paradan aliyorsunuz

    1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

     Arif Bey, papağan alımı veya satışını yapmıyoruz.

  2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   85
   lira

 5. Papağan Sahibi Nur Nur dedi ki:

  Latino cinsi muhabbet kuşu yavru ne kadardır