Afrika Papağanları, Papağan Fiyatları

Jako Papağanı Fiyat

jako papağanı fiyatları

Jako papağanı, papağan türleri arasında konuşma yetisi en çok gelişmiş olan ve bu alanda profesyonelleşen kuşlar arasında ilk sırada yer alıyor. Türkiye ve dünya genelinde kuş beslemeleri her geçen gün artarak devam etmekle birlikte Jako papağan türleri beslemeye en uygun olan türlerdir. Kendine has asil bir duruşu ve rengi vardır. Rengi gri, siyah ve beyaz olmakla birlikte geçişli bir yapısı vardır. Jako papağanları oldukça akıllı, zeki olmakla birlikte eğlenceli bir yapıları vardır. Jako papağanı fiyat olarak her piyasada farklı bir fiyat belirlense de ortalama olarak 7.000₺ ile 20.000₺ arasında değişen fiyatları vardır. Jako papağanı almadan önce jako papağanı fiyatı araştırarak o şekilde satın alabilirsiniz.

Jako papağanı fiyatları ve özellikleri nelerdir?

Jako papağanları, dünya üzerine birçok farklı noktalarda bulunuyor. Bu denli dünyaya yayılıyor olmasından dolayı da beslemek amacıyla en çok tercih edilen kuştur. Kolay bulunabiliyor olmasından dolayı da birçok evde bulunduruluyor. Jako papağanlarının kendine has birbirinden farklı özellikleri şu şekildedir;

Sahip oldukları konuşma özellikleri onu en çok tercih edilebilir bir kuş yapıyor. Aynı zamanda zeki bir kuş olmasından dolayı da sizlerin öğrettiği tüm kelimeleri kolaylıkla öğrenir ve sizleri kısa süre içerisinde taklit edebilir. Bu özelikleri ile kendilerini sevdirirler.

Jako papağanları diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği meraklı yapılarının olmasıdır. Diğer kuş türlerine göre oldukça meraklıdırlar. Şüpheci özellikleri de onları diğerlerinden ayıran bir diğer özelliktir.

Jako papağanlarının yaşam süreleri genel olarak 20 ila 25 yıl arasında değişkenlik gösterse de bazı jako papağan türleri 70 yıla kadar yaşayabilirler.

Jako papağanlarının taklit etme özeliği olsa da sahibinin sesinin aynısını kısa süre içerisinde çıkartabilir. Ses tonlarına kadar aynı tonlamaları yapan bu papağan türü başarılı bir kuştur.

Jako papağanlarının boyutu genel olarak bir güvercin büyüklüğündedir. Dişi olan jako papağanlar erkek jakolara oranla daha ufak bir boyuta sahiptir.

1 yaşından daha küçük olan jako papağanlarının gözleri siyah renk olmakla birlikte 1 yaşını aşan papağanların göz rengi ise gri renklidir.

Jako papağanı satın alanlar ne ile besleyecek?

Jako papağanı genel olarak kaliteli besinler ile beslenmeyi severler. Genel olarak evde beslenen jako papağanları evlerde kuru mama ile besleyebilirsiniz. Bunlar dışında ise düşkün olduğu çeşitli yiyecekler vardır. Bunlar; tuzsuz ay çekirdeği, haşlanmış yumurta, fındık, peynir, sebze çeşitleri, mısır ve pişmiş et gibi sağlıklı besinler tüketirler.

Jako papağanı fiyatı ve bakımı nasıldır?

Yavru bir jako papağanı satın alacaksanız öncelik olarak yavru bakımının mutlaka en iyi şekilde yapılması gerekir. Jako papağanı yavrunun en az iki hafta boyunca ebeveynlerinin yanında kalması gerekir. bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi yavru jako papağanın sindirim sistemi çok fazla gelişmiş değildir. Sindirim sisteminin güçlenmesi için ebeveyninin yanında kalması gerekir. Yavru jako papağanın beslenmesinde bebek maması tercih edilebilir. Ailesinden uzakta bir yavru jako satın alıyorsanız eğer bebek maması ile gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz. Beslenirken ise şırınga yardımı ile yedirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yavru jako papağanlarının mideleri küçük olmasından dolayı bebek mamasının ufak ufak ve aralıklar şeklinde verilmesi gerekir.

Jako papağanı satın alarak hayatınıza neşe katın

Papağanların konuşma özellikleri hem eğlenceli hem de sizlerin hayatının daha farklı olmasına olanak sağlar. Sizlerde evlerinize neşe gelsin isterseniz jako papağanı satın alarak onları da ailenizin bir üyesi yapabilirsiniz. Jako papağanı fiyat olarak da uygun fiyatlı olmasından dolayı bütçenizi de sarsmayacaktır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir