Afrika Papağanları, Papağan Fiyatları

Papağan Fiyatları Jako

Papağan Fiyatları Jako

jako papağan özellikleri

Papağan fiyatları jako, eve kolay uyum sağlayan kuş severlerinin  tercih ettiği uygun fiyatlı türler arasında yer alıyor. Nereden satın alınır ve özellikleri nelerdir gibi detaylar bu türlerin fiyat aralığını değiştirebilir. Kuşlar aleminin evde kolayca evcilleşen türlerinden olan jako papağanları diğer türleri gibi petshoplarda, kuş pazarlarında ya da internet aracılığıyla alınabilir. Kimisi belli bir ücret karşılığı kuşunu verirken  kimisi başka bir kuşun takası ile de verebilir. Özelliklerinden ve bakımının kolay olmasından ötürü fiyatı biraz pahalıya satılır. Başta fiyatından ötürü soğuk bakabilme ihtimaliniz olabilir fakat size evde başka bir insan varmış hissi yaratacağından ötürü verilen parayı fazlası ile hak eder.

jako papağan

Jako Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Papağan fiyatları jako, papağanın özelliklerine bakılınca gayet türüne ve özelliğine göre uygun olduğunu görüyoruz. Diğer türlerinin aksine biraz daha ufak bir boyuta sahip olup 60 cm ye kadar büyüyebilirler. Kafes ortamında ortalama 30 yıl yaşarken, 60 yıla yakın yaşayabilenleri de vardır. Diğer kuş türlerine nazaran bakımları oldukça basittir ve çok az tüy dökerler. Kelime ezberleme ve bunları tekrarlama kabiliyetleri oldukça yüksektir, eğitilebilmeleri basit olan kuş türlerindendir. Diğer papağanlara nazaran çeşitli türde renklere sahip değillerdir. Hepsi gri renkte tüylere sahiptir fakat diğer rengarenk tüyleri olan papağanlardan çok daha fazla ilgi görürler.

jako papağan 250 tl

Meraklı yapıları gereği etrafta çıkan her sese kulak kabartır ve üstün taklit yetenekleri sayesinde sahiplerinin seslerini kısa zaman sonra çıkarmaya başlarlar, bu özelikleri kendilerinin çabuk sevilmesine sebep olur. Jako papağan fiyatları, anlaşıldığı gibi görüntüsünden ziyade tamamen özeliklerine dayanarak artışa neden olur. Bu kuş türünün yaşını anlamak için görünüşündeki detayları incelemek gerekir. Tüm tüyleri gri iken kuyrukları kırmızıdır. Yaşı büyük olan papağanın kuyruğu açık kırmızı iken henüz genç olanın kuyruğu koyu kırmızı renktedir. 1 yaşından önce gözleri siyah renkte iken, 1 yaşın ardından griye, bi kaç yıl sonra da sarıya döner.

jako papağan fiyatları

Jako Papağanının Beslenmesi

Papağanlar için üretilmiş olan mamalar mevcuttur. Bunları güvenle verebilirsiniz. Ama onlar haricinde evde var olan sebze ya da meyveleri vermek isterseniz bu da olur. Bazı besinler tam onlar içindir. Fıstık, fındık gibi kuruyemişler, haşlanmış et, haşlanmış yumurta, marul, brokoli, peynir, çekirdek ve kurutulmuş meyveler. Bunlar onlar için faydalı ve doyurucudur fakat verirken abartmamak gerekir. Her gün vermemeye özen gösterin. Sağlıklı bir yaşam sürmeleri için öğünlerindeki çeşitlilik önem teşkil eder.

jako papağan fiyatları bebek

Jako papağanlarının dünyaya geldikten sonraki ilk 2-3 haftaları boyunca sindirim sistemleri çok hassastır. Bu sebeple bebek mamaları verilmesi daha doğrudur. Bebek maması verirken de şırınga yardımı ile ağızlarından azar azar ve aralıklı bir şekilde vermek gerekir.

Jako Papağanının Üremesi

Jako papağanları yaşlarına göre kuluçka sürelerinde değişiklik gösterseler de hepsi 20 küsur gün kuluçkaya yatar. Eşler çiftleştirilmeden önce cinsiyetlerini kesinlikle ayırt etmeniz gerekir. Dışarıdan bunu anlamak çok zor olacağı için en güvenilir yol DNA testi olacaktır. Cifler öncelikle ayrı kafeslerde tutulmalıdır, fakat kafesleri birbirine yakın tutulmalıdır ki aralarında uyum sağlayıp sağlayamadıklarını fark edebilirsiniz.

jako papağan fiyatları yavru

Yaklaşık bir hafta iyi bir gözlem yapıldıktan sonra uyum sağladıklarına kanaat getiriyorsanız farklı bir kafeste onları bir araya getirebilirsiniz. Kafesin içinde ihtiyaç duyacakları her şeyin mevcut olduğundan emin olun ve kafesin geniş olmasına özen gösterin. Çifti karanlık bir odada yaklaşık bir hafta yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak dışında yalnız bırakın. Tüm bu işlemlerden ve kuluçka süresinden sonra yeni minik jako papağanları doğacaktır.

Sağlıklı bir jako papağanı 7.000₺‘den başlayıp eğitimli bakımlı bir jako papağanı 20.000₺‘ye kadar fiyatı yükselmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Papağan Fiyatları Jako

 1. Papağan Sahibi meliha meliha dedi ki:

  Iyi günler biz jako papağanı sahiplenmek istiyoruz sizin elinizde varmı varsa fiyatıñı öğrenebilirmiyim

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Meliha Hanım, papağan satışımız bulunmamaktadır.

  2. Papağan Sahibi ahmetuguz ahmetuguz dedi ki:

   parası kacpara

 2. Papağan Sahibi Çiğdem Çiğdem dedi ki:

  Satın almak istiyorum, elinizde mevcut var mı?

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Çiğdem Hanım, papağan satışımız bulunmamaktadır.

 3. Papağan Sahibi ramazanemir.7890 ramazanemir.7890 dedi ki:

  Bir jako papağanı sahiplenmek istiyorum en çok 200 tl

 4. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

  Erkekmidir en fazla 250 TL ye olur

  1. Papağan Sahibi burak burak dedi ki:

   ben alırım

 5. Papağan Sahibi Enes Erdal Enes Erdal dedi ki:

  Merhaba ben bu papağanı sahiplenmek istiyorum

  1. Papağan Sahibi Sinem Sinem dedi ki:

   Bende arıyorum jago papagı 200 ile 250 arasında

   1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

    Merhabalar Sinem, 2021 jako papağanı fiyatı 5.000₺’den aşağısına bulmanız imkansız.