Cennet Papağanları, Papağan Fiyatları

Papağan Fiyatları Cennet

papağan fiyatları cennet

Papağan fiyatları cennet konuşabilen, taklit yapan bir kuş türüdür. Özellikle küçük olanları alıp yanınızda yetiştirdiğiniz de size hızlı bir şekilde alışır ve sizin her şeyiniz olmaya başlar. Eğer ki bir papağan alacaksanız ve yaşını da bilmek istiyorsanız bu konuda aldığımız bilginin doğru olup olmadığını da test etmek istiyorsanız papağanın gagasına bakabilirsiniz. Papağanın gagasında bulunan renk koyuluğu papağanın yaşını göstermektedir.

cennet papağan yavrusu fiyatları

Gagasındaki kahverengi sürekli olarak değişiyor ve ilerleyen zamanla birlikte açılma gösteriyorsa bu durumda o papağanın yaşı ilerliyor demektir. Genel itibarıyla küçük minyon bir şekilde olabilen ancak yaşını göstermeyen papağanların yavru olup olmadığını anlamak için ayaklarına da bakabilirsiniz. Ayaklarında doğum lekesi gibi kahverengi lekeler bulunur. Bu lekeler ise onun yaşının daha küçük yavru bir papağan olduğunu gösterir.

cennet papağan kafesi fiyatları

Cennet Papağanında Cinsiyet

Cennet papağanın da cinsiyet durumları sadece testlerin yapılması ile kesin olarak ortaya çıkar. Ancak yine de dış görünüşten cinsiyeti tahmin edilebilir. Erkek Cennet papağanlarının genel itibariyle kuyrukları daha uzun ve sivri olup dağınık bir kuyruk değildir. Ancak dişi papağan için bu durum biraz daha farklıdır.

cennet papağanı papağan fiyatları

Özellikle kuyruk kısımları daha uzun ve dağınık aynı zamanda tüyler arasındaki boşluk biraz daha fazla olur.  Bunun yanında cennet papağanın erkek olanı biraz daha sert ve kavgacı bir tip olabilir. Dişisi de bunun tam tersidir. Kuyruk kısımları incelenerek cennet papağanların tahmini olarak cinsiyetleri belirlenebilir. Ancak asıl belirleme ona yapılan testle ortaya çıkar.

cennet papağan fiyatları sahibinden

Papağanda Eşlik Durumu

Papağanların kendi aralarında eşinin olması durumunu bilmeyen yoktur. Çünkü bu papağanlar birbirlerine bu şekilde sarılır. O yüzden sizde bir papağan alırken eşinin olup olmadığına dikkat edin eğer eşini de almazsanız aldığınız papağan kısa bir sürede hastalanıp eşine duyduğu özlemden dolayı kendisini cezalandırılacaktır.

cennet papağan fiyatları istanbul

Hatta bazen eşinin alınmaması durumu papağanın ölümüyle bile sonuçlanabilir. O yüzden siz de bir papağan alırken eşinin olup olmadığını kontrol ederek alırsanız o papağanın hastalanmaması için en mantıklı hareketi  yapmış olursunuz.

cennet papağan fiyatları 2020

Cennet Papağında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Papağan fiyatları cennet sürekli hareketli olan bir papağandır. Hareketsiz olma gibi bir durumu söz konusu olduğunda o papağan sağlık problemi yaşıyor olabilir. Bunu anlamanın farklı birkaç yolu vardır. Başta papağanın  genel itibariyle yorgun gözüküp  gözükmediğine bakabilirsiniz.

cennet papağan fiyatları 2019

Daha sonra hele ki papağan sürekli uyukluyor gibi gözüküyorsa ve aynı zamanda göz kapakları sürekli kapanıyorsa bu papağan büyük bir ihtimalle hasta demektir. Bunun yanında papağanın akıntısı varsa ve nefes alışları istikrarsızsa bu durumda o papağanı almamalısınız.

cennet papağan fiyatları 2018

Cennet Papağanın Genel Olarak Fiyat Aralığı

Cennet papağanı yavru bir şekilde alındığında büyümesine kadar yanında durduğunuzda size bütün şımarıklıklarını gösterecektir. Çünkü hareketli olan bir papağan türüdür. Bu papağanın yaşına göre ya da durumuna göre fiyatı değişmektedir.

cennet kuşu papağan fiyatları

Genel itibariyle bu papağanın fiyat aralığından bahsetmek gerekirse 150₺ ile 300₺ arasında olarak söylenebilir. Papağanın fiyatını belirleyen bazı durumlar vardır. O nedenle bu fiyat aralığı da değişebilmektedir.

Papağının Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Başta papağanın kaç yaşında olduğu, hareketlilik durumu, özellikleri, normal papağanlardan farklı olması ve aynı zamanda aldığınız yer gibi daha birçok fiyatı etkileyen etmen vardır. Papağanı alırken siz bu fiyat aralığında bir papağan bulabilirsiniz.

yavru cennet papağan fiyatları

Yine de bu papağan fiyatları cennet aralığı beğendiğiniz ve almak istediğiniz papağanın genel özelliklerinin ve diğer etkileyen unsurların  durumuna göre değişiklik gösterebilir. Papağan alırken dikkat etmeniz gerekenleri dikkat ederek aldığınızda gayet iyi bir papağan sahiplenmiş olursunuz.

Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Serkan
Serkan
3 yıl önce

Babagan lazım gogo babagan yavruzu