Papağan Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları 2023

Cennet Papağanı Fiyatları 2023

Cennet papağanları ev ortamında üretebilmek için oldukça uygun bir papağan türüdür. Yavrulatmak istediğiniz Cennet papağanınız için unutmamanız gereken en büyük hususlardan birisi ise aynı türdeki Cennet papağanlarını çiftleştirmeniz olacaktır. Farklı türde ki çiftleştirmeye çalıştığınız Cennet papağanları %90 ihtimale dayalı olarak herhangi bir sonuç alınamaz veya doğan yavru ya ölü doğar ya da kısa süre içerisinde ise ölümü gerçekleşir. Bu yüzden doğabilecek yavruların sağlıklarını korumak amacı ile doğru çiftleştirmeleri yapmak önemlidir ve önerilir. Cennet papağanları üreme dönemlerine bağlı olarak stres altında oldukları için aksi halde davranabilir ve sinirlenebilirler. Bu sebepten dolayı üreme dönemlerinde mümkün olduğunca kafesleri ayrı tutulmalıdır ve sıksık bir araya getirilmemelidir. Cennet papağanı fiyatları 2023 için fiyatlar oldukça yükselmiş durumdadır.

cennet papağanı kaç tl

Cennet Papağanı Kaç TL?

Cennet papağanı diye tabir ettiğimiz papağan türü dünyanın en nadir bulunabilen ve eşsiz güzelliği ile görenleri büyüleyen bir kuş türüdür. Çıkarmış olduğu birbirinden farklı ses tonları ile kendisini diğer kuş türlerinden ayırır ve aynı zamanda farklı kılan özel tüy yapıları bulunur.
Asıl ana vatanı Afrika kıtası olmakla beraber sıcak iklim türlerini çok severler. Evler de rahatlıkla beslenebilirler ve sosyal bir kuş türü olmasından ötürü oldukça sevecendirler. İlgiyi çok sevdikleri için mutlaka çift olarak yaşamalıdırlar. Cennet papağanı kaç TL?  2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasındayda olması beklenmektedir.

cennet papağanı sahiplendirme

Cennet Papağanı Sahiplendirme

Çiftleşme işlemi gerçekleşen Cennet papağanları ortalama 10 gün içerisinde 4 ile 8 yumurta arasında yumurta verebilmektedir. Kuluçka süreleri ortalama bir ayı bulurken, bununla birlikte yumurtanın döllenip döllenmediği 5. ve 6. günde belli olabilmektedir. (Kuluçka süresi boyunca Cennet papağanlarını rahatsız etmemek adına yumurtayı ellemeye çalışmak doğru bir hareket değildir.)Yumurtalar olgunlaştıktan sonra ortalama yumurta sırasına göre birer gün ara ile kabuklarından çıkmaya başlayabilirler. Yavrular yumurtalarından tüysüz bir şekilde çıkar, anne ve babaları ise içgüdüsel olarak ağızlarında çiğnemiş oldukları sindirilebilir yiyeceklerini verirler. Bu sebepten dolayı kuluçka dönemi boyunca annelerine ve babalarına yumurta püresi vermeniz yavruların beslenmesi açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Cennet papağanı fiyatları sahibinden veya üreticisinden sahiplenebilirsiniz. Üreticiden sahiplenme cennet papağanı fiyatları 600₺ ile 850₺ arasında olması beklenmektedir.

cennet papağanı fiyat 2022

Cennet Papağanı Fiyat 2022

Cennet Papağanları genel olarak konuşma kabiliyetleri olmasına rağmen çok fazla konuşmayı tercih etmeyen kuşlardır. Cennet papağanı sahiplenmek hayvan severler tarafından çok istenmektedir. Evcilleştirmeleri kolay olan bu kuşlar mutlaka yavruyken evcilleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Üç ayını aşmış olan cennet papağanlarının evcilleştirilmesi zorlaşmaktadır. Cennet papağanlarının cinsiyet ayrımı konusunda ayırt etmek diğer kuşlara göre daha zordur. Fiziksel özellikleri ve ses tonları cinsiyet ayrımında işe yarasada kesin olarak cinsiyetini anlamak için DNA testi gerekmektedir. Bulunmuş olduğu kafesleri yüksek ve hacmi geniş olmalıdır. Cennet papağanı fiyat 2021  yılı içerisinde 300₺ ile 400₺ arasındaydı.

cennet papağanı fiyat 2021

Cennet Papağanı Fiyat 2021

Tek başına yaşaması gereken durumlarda yalnız kalmaması adına oyuncakları ve ekstra ilgiyi üzerinde bulundurmak gerekmektedir. Rahat yaşayabilmekeleri mutlu ve sağlıklı olmaları için bir çiftinin olması çok önemlidir. Cennet papağanları kendilerine eş seçerlerken kendi özelliklerine uygun kriterlerde eş seçmektedirler. Üzerlerinde bulunan göz bantlarının duruma göre kendilerine aynı özellikte olan cennet papağanlarını seçmektedirler. Cennet papağanı fiyat 2021  yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı.

cennet papağanı fiyat 2020

Cennet Papağanı Fiyat 2020

Bu papağanların güzel yanları elbette say say bitmemektedir. Ancak her güzel şeyde olduğu gibi bazı hayvanların sorumluluklarının yanı sıra oluşturabilecekleri sorunları da beraberinde gelmektedir.

Dikkat edilmesi gereken önemli şeylerden biride olabilecek hastalık belirtileri sonrasında Cennet papağanınıza doğru zamanda doğru müdehaleler de bulunmanız gerektiğidir. Papağanınızın rahatsızlandığının en büyük belirtileri tüylerinin solması ve donuk olması, kuşunuzun gözlerinin sulanması veya donuklaşması, halsizlik belirtileri, uçmaması, burnunun akması ve iltihaplanması, yürüyüşünün bozulması ( içe doğru yürümesi) ve ortama karşı ilgisini kaybedebilmesidir. Boşaltım sistemi esnasında dışkıılarında renk değişiklikleri ve kıvamında değişimler olabilmektedir. Ayrıca zeminde tünemesi, kuyruğunu sallaması, garip sesler çıkarması, kaşınma hareketlerinde bulunması  gibi belirtiler de gösterebilmektedir. Cennet papağanı fiyat 2020  yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasındaydı.

cennet papağanı fiyatları sahibinden

Cennet Papağanı Fiyatları Sahibinden

Cennet papağanları bazı durumlarda sizin etkinizin olmadığı esnalarda da rahatsızlanabilmektedirler. Mesela kendi araları tarafından dövüşebilirler ve birbirlerine zarar verebilirler.

Yıkanmayı ve suyu oldukça seven cennet papağanları yaz ayların da kafeslerine su birikintisi olan serinletici küçük havuzlar onları çok mutlu etmektedir. Oldukları yaşı anlamanın kolay yollarından birisi ise gagalarının renkleridir. Ortalama 10 yıl ömürleri bulunmaktadır. Boyları ise 12-20 cm uzunluğuna ulaşan bu papağan türü 3 aylık olana kadar burunları turuncu, olgunlaştığında ise kırmızıya gönmektedir. Maksimum ağırlıkları ise 60 gramdır.

Cennet Papağanları beslenirken meyveler ve bitki tohumu mutlaka olmalıdır. Bunların arasında alternatif olarak beyaz darı, yulaf, kabak çekirdeği ve ay çekirdeği cennet papağanlarının beslenmesi için uygun olan besinler arasına girmektedir. Cennet papağanları bu besinlerin yanı sıra dardar ve ballı kraker de tüketebilmektedirler. Tüylerinin döküleceği mevsimlerde yeme ve içme durumlarına ekstra dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yedikleri yulaf tüy dökme döneminde bu durumu azaltmaktadır. Yumurta, elma ve yeşillikler beslenmeleri  ve sağlıkları konusunda faydalı olan besinler arasında yer almaktadır. Cennet papağanı fiyatları sahibinden veya üreticisinden sahiplenebilirsiniz. Üreticiden sahiplenme fiyatları 600₺ ile 850₺ arasında olması beklenmektedir.

cennet papağanı fiyatları pet shop

Cennnet Papağanı Fiyatları Petshop

Cennet papağanlarının eğitilmesi zor kuş türleri arasında yer almaktadır ve oldukça sabırı gerekmektedir. Evcilleştirilecek olan cennet papağanı diğer papağan türlerinden uzakta ayrı bir kafeste bulunması gerekmektedir. Bulundukları ortama alıştığındann emin olunduktan sonra kafeslerinden dışarıya salınabilirler. Uçtukları bölge içerisinde, papağana tehlike oluşturacak eşyalar ortamda bulunmaması hayvanın yaşamsal faaliyetlerini etkilememesi açısından çok önem taşımaktadır. Papağanı el ile beslemek sahibi ile kuş arasından bağı güçlendirmek için önemli bir kriterdir. Cennet papağanı fiyatları petshop mağazalarında 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasındayda olması beklenmektedir.

cennet papağanı fiyatı ne kadar

Cennet Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

Cennet papağanlarının cinsiyetini ayırma konusunun zor olduğundan bahsetmiştik. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu kuyrukları düz olnaların cinsiyeti dişi, oval kuyruklu olanların cinsiyetinin ise erkek olduğu fark edilebilir. Aynı zamanda bunnunla birlikte ayakları arasındaki mesafe dişilerde daha fazla olurken erkeklerde daha azdır. Bu tarz gözlemler her ne kadar ayırt edebilmek için yardımcı olsa da kesin bir sonuç vermez. En kesin sonuç yapılacak olan DNA testi sonucunda belirlenir.
Cennet papağanları konuşma yetisine sahiptirler fakat diğer papağan türleri kadar aktif konuşma yeteneğine sahip değillerdir. Çok geveze olmalarına rağmen muhabbet kuşları ve diğer papağan türlerine göre daha az konuşurlar. Cennet papağanları dişi veya erkek fark etmeksizin ses tonları çok tizli ve kısa süreli sesler çıkartmaktadırlar. Bu papağan türü ısırmayı ve kemirmeyi yalnızca oyun amacı ile yapabilecek karakterdeki papağan türleridir. Ancak ve ancak saldırganlık ve ısırganlık durumu kafesini ve sahibini koruma içgüdüsü ile ortaya çıkabilmektedir

.Cennet papağanları ortalama 1 yaşına kadar hassas bir şekilde yetişirler ve bu durumda yaşam bölgesine ve bakımlarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaşam alanlarının hijyeni sağlanırken kimyasal kullanılmamalı ve temizlik işlemini sağlayan kişinin ellerini yıkaması büyük önem taşır. Doğumlarından itibaren bünyelerinin hassaslığından dolayı derhal kafese konulmalıdır. Çünkü yeni doğmuş olan cennet papağanlarının tüyleri hemen olgunlaşmadığı için dengelerini sağlayamaz ve kendilerine zarar verebilmektedirler.

Cennet papağanı fiyat 2023  yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ olması beklenmektedir.

Cennet Papağanı Fiyatı Eminönü

Gayet hareketli olan bu kuş türü geniş kafeslerde rahat hareket edebilmelilerdir. Kafesin içerisinde bulunacak oyuncak aktiviteleri kendi dengesini geliştirmesinde önem taşımaktadır. Suluklar ve yemlikler kafesin alt ve ulaşabilecekleri bir alanda bulunmalıdır. Kişiler isteğe bağlı olarak vitamin ve meyve desteği verebilir, papağanın sağlık gelişimini arttırabilirler. İçmiş oldukları suları birkaç gün içinde değiştirilmeli ve mümkün ise suyuna vitamin damlatılmalıdır. İçerisine tuvaletlerini yapmaları için kuş kumu tercih edilmelidir, bu sayede sindirimi daha sağlıklı bir şekilde sağlanır.
Cennet papağanları çok fazla hareketli olan bir papağan türüdür. Kafeslerinden çıkmalarından itibaren takibinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bilmediğiniz yerlere kaçabilir ve gözden kaybolabilir. Bu sebepten dolayı siz farkında olmadan evinizin içerisindeki eşyalarınızı yiyebilir ve elektrik çarpma ihtimali ile karşılaşabilir. Cennet papağanları doğal yaşam alanlarını çok sevmektedir eğer evinizde birden fazla cennet papağanı var ise yiyecek yedikleri sıra birbirleriyle yiyecek kavgaları edebilir. 

Cennet papağanı fiyat Eminönü piyasasında 2023  yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olmaktadır.

cennet papağanı fiyatı

Cennet Papağanı Fiyatı

Cennet papağanınız var ise kanat ayarı yaptırmamalısınız. Birbirleri ile eş halinde yaşadıkları için bu papağan türleri yalnız başına yaşamaları pek uygun görülmez. Cennet kuşları birarada çift oldukları için birlikte yaşadıkları süreç içerisinde evcilleşmeleri daha da zorlaşır. Çünkü kendi aralarında sürekli iletişim halinde oldukları için siz nekadar ilgilenirseniz ilgilenin size olan odakları ortadan kalkacaktır. Çift olan Cennet kuşlarının asıl amacı çiftleşmek ve üremek olduğu için size olan odakları tamamen kalkacaktır. Eğer birşeyler paylaşmak ilgi ve sevgi vermek istiyorsanız eşi olmadan yalnız bir şekilde büyütüp, ilginizi mahrum bırakmamanız gerekmektedir.

Cennet papağanının konuşma ihtimali az olmasından ötürü onları zorlayıp strese sokup agresifleşmeye itmemelisiniz. Bu sebepten dolayı konuşsalar bile fazla birşey beklememek gerekmektedir. Ayrıca bu kuşların diğer tüm kuş türlerinde olduğu gibi yemini ve suyunu hergün değiştirilmeli, mümkünse yemlerle birlikte kafesin altı temizlenmeli, haftada bir kez yemlikler ve tünekler tamamen temizlenmeli, oyuncakları ise hijyen açıısından sabunlu ılık su ile yıkamalısınız.
Cennet Papağanları temiz hayvanlar olduğu için banyo yapmaktan oldukça keyif almaktadırlar. Kafesinin eğer var ise uygun bir bölümüne banyo yapabilecekleri serin su alanları oluşturmanız onları hem mutlu edecek hem de hijyen açısından yıkanmasını sağlayacaktır. Eğer Cennet papağanınızın üzerine su püskürterek yıkayacak iseniz, yıkama esnasında kuşunuzun burnunun ve kulaklarına su kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Burnuna su kaçması durumunda onun için rahatsızlık durumu oluşturabilir. Cennet papağanı fiyatı 2023  yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.

cennet papağanı satın al

Cennet Papağanı Satın Al

Cennet papağanları doğada olduğu gibi benzer yiyecekler tüketebilirler. Onlar için genelde bitki tohumları, çiçek tohumları, ayçiçek tohumu ( çekirdek) veya bitkilerin yeşik yaprakları, meyveler ve sebzeler  verilip aynı zamanda içtiği serin ve taze suyuna alması gereken mineralleri ve vitamin takviyelerini damlatarak sağlıklı bir beslenme planı oluşturabilirsiniz. Cennet papağanınız tüm meyve ve sebzeleri yiyebilirler, bu besinler yüksek su miktarı içerdiği için küçük miktarlar da sunulmalıdır. Aksi takdirde Cennet Papağanınız ishal rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilir. Aynı şekilde meyvelerin çekirdekleri ise toksik bir etki yapabileceği için sunulmalıdır.

Günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, keten tohumu, portakal, muz, şeftali, kayıs, nijer, akdarı veya üzüm verilebilmektedir.

Sebze vermek istiyor iseniz, taze fasulye, mısır, kereviz, karahindiba, bezelye, brokoli ve kırmızıbiber tercihedilebilir.
Cennet papağınınız erişkin bir duruma geldikten sonra ise tuzsuz peynir, pişmiş yumurta, ceviz, pişmiş tavuk parçaları, fındık ve fıstık, ezilmiş tahıl gevrekleri  ve pirinç gibi gıdalar verilebilmektedir. Cennet papağanı satın alma  fiyatı 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.

cennet papağanı sahibinden

Cennet Papağanı Sahibinden

Eğer bir Cennet papağanı sahiplenmek istiyor iseniz en genç olanını seçmek sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. Bu sayede genç olan kuşunuz daha hızlı öğrenecek ve daha kısa süre içerisinde sizden gördüklerini uygulamaya başlayacaklardır. Yetişkin Cennet papağanları olgunlaşmalarından dolayı bu tarz taklitleri ve numaraları öğrenememektedirler. Kendinizin büyütmüş olduğunuz genç Cennet papağanınız, oldukça sosyal ve evcil canlılar olduğu için sizin verdiğiniz ilgiyi üzerinlerine çekecek ve kısa sürede büyüme itibarı ile öğrenmeye devam edeceklerdir.

Evcilleştirme işlemi boyunca yaşanacaklar tamamen kuşunuzun karakter özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Kuşunuza günlük olarak zaman ayırmalı ve sabırla gösterdiğiniz şeyleri öğrenmesini beklemelisiniz. Birşeyler öğretirken kuşunuzu asla strese sokmamalı, yavaş dokunuşlar ile stresten uzak bir şekilde öğretmeye çalışın. Ufak bir çubuk ile onu oynatarak geçirdiğiniz zamanı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Kuşunuz sizinle zaman geçirecek ve size daha fazla yakınlaşacaktır. Cennet papağanı üreticisnden  almak istediğinizde en doğru haraketi yapmış olursunuz. Sahibinden cennet papağanı 600₺ ile 850₺ arasında olması beklenmektedir.

cennet papağanı satan yerler

Cennet Papağanı Satan Yerler

Cennet Papağanınız şafağın doğuşundan itibaren muhtemelen uyanacaktır. İlk işleri hemen yeme içme olacağı için karnını doyurmak isteyeceklerdir. Genellikle sabahları stresli uyanabilirler fakat gün aydıkça gün içerisinde streslerini bir kenara bırakıp sakinleşeceklerdir. Bu kuş türü gün içerisinde sürekli olarak hareketli olacakları için kafes onları bunaltacaktır ve hareket etmek isteyeceklerdir. Bu sepeten dolayı onları dışarı çıkarmanın halinde kafesleri içerisine ilgilerini çekebilecekleri şeyler koymanız, merdivenler, salıncaklar, ses çıkarabilecek ilgisini çekebilecek çanlar koyarak onların gün içerisinde sıkılmamasını sağlayarak eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir ilginç nokta ise Cennet Papağanları doğal birer kağıt öğütücüleridir. Bundan dolayı onlara zarar vermeyecek sade kağıt yaprakları verip zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Cennet papağanları oldukları kafesin dışında bulundukları çevreyi de gezip tozmak ve keşfetmek isteyeceklerdir. Onların bunu yapabilmesi ve çevreyi keşfedebilmesi için zaman tanımanız ve izin vermeniz iyi olacaktır. Aksi takdirde sadece kafes hayatı onları üzecek ve strese sokup agresifleşmesine sebep olacaktır.

Kanatlı hayvanların hastalık belirtileri arasında maalesef ilaç takviyesi yapma  durumu çok fazla karşılaşılmaktadır. Ancak ortak belirtiler farklı hastalıklardan dolayı da ortaya çıkabilir.
Cennet papağanı da başta olmakla birlikte tüm kuş türleri hassa bir yapıya sahiptirler. Bu kuş türlerine yanlış ilaç takviyesi yapıldığında veya verilecek ilaçların dozunun fazla olması gibi durumlarda malesef kuşumuz hayatını kaybedebilir. Bu tarz durumların önüne geçebilmek adına ilaç kullanırken mutlaka veteriner hekimlere danışarak yanlış bir tedavi denemenin önüne geçebiliriz. Bu türdeki cennet papağanı satan yerler hakkında bilgi almak için bizlere yazarak bilgi alabilir danışabilirsiniz.

Bu narin kuş türleri oldukça dikkatlice bakılması gereken ve sorumluluk isteyen canlılardır.

cennet papağanı fiyatı ne kadar

Cennet Papağanı Fiyatı Ne Kadar?

Roseicollis Verde: Gül başlı sevda papağanı olarak bilinmektedir. Şeftali yüzlü olarakta bilinen bu cennet papağanı türü dış görünüşü olarak baş bölgesi kırmızı renklerin hakim olduğu oldukça şirin görünen bir türdür. Diğer cennet papağanı türlerinde olduğu gibi oldukça narin ve neşelidir.
Fischer Cennet Papağanı; Gözlerinin çevresinde belirgin bir halka olması ve türünün diğer örneklerine göre çok daha sakin olmaları ile bilinmektedirler.

Personatus Viola: Mavi tonlarında olan bu cennet papağanı genellikle baş bölgesi siyah tonlarında, kuyrukları beyaz ve gövdesi mavi tonlarında olmaktadır. Türlerine göre benzer karakter özellikler taşımaktadır. Oldukça hareketli, sevecen ve arkadaş canlısıdır. Bu türdeki cennet papağanı fiyatı ne kadar öğrenmek istiyorsanız bizlere sosyal medya veya web sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Cennet Papağanları Özellikleri

Cennet Papağanları genel yapısı itibarı ile sivri uçlu ve oval bir burun yapısına sahiptir.
Cennet papağanları türlerinin çeşitleri sebebi ile pek çok renk skalasına sahiptirler.

Boyları ortalama 12 ile 19 cm arasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
Ağırlıkları ise 40 ile 60 gram arasında olan oldukça hafif papağanlar arasında yer almaktadır.
Cennet papağanları kaliteli ortamlarda ve düzgün koşullar da bakıldıklarında yaklaşık 10 yıl boyunca yaşayabilirler.

Cennet papağanlarının kuyrukları küt bir kuyruk yapısına sahiptir.

Müzik duydukları anda heyecanlanırlar ve müziğe tepki vererek hareket etmekten keyif alırlar.
Cennet papağanları zorlanmadıkları takdirde mutlaka kendi türleri ile çiftleşmekten keyif alırlar. Farklı türlerdeki cennet papağanları ile çiftleşmezler.

cennet papağanı fiyat

Cennet Papağanı Fiyat

Eğer bir cennet papağanının tüyleri parlak görünüyor ise o papağanın sağlığının yerinde olduğunu gösterir. Soluk renkteki ve biçimsiz tüyler sağlık açısından problemin olduğunu belli eder.
Cennet papağanları özgürlüklerine düşkün papağan türleri arasındadır. Bu yüzden uzun süre boyunca kafeste kalmak onları rahatsız edecektir. Bu yüzden geniş kafesler de yaşamak onlar için daha  iyi olacaktır. Arada bir dışarıya çıkabilmeleri onların stresini azaltmaktadır.

Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
2 2 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle