Papağan Fiyatları

Sultan Papağanı Fiyatları 2023

Sultan Papağanı Fiyatları 2023

Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanları hoş görüntüleri ve dikkat çekici ses taklit yetenekleri ile papağan severlerin tercih ettikleri papağanlardan biridir. Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. Sultan papağanları görünüş itibariyle oldukça dikkat çekici renklere sahiptir. Bu nedenle hayvanseverler arasında en fazla tercih edilen papağan türleri arasında yer almaktadırlar. Sultan papağanları özellikle cana yakın yapıları sayesinde evinizde en yakın arkadaşınız olurlar. Sultan papağanı almak demek kendimize yakın bir arkadaş edinmek demektir.

Sultan Papağanı satılık istanbul

Sultan Papağanı Nedir?

Sultan papağanları ortalama boylara sahip olan papağan familyası arasında yer alır. Sultan papağanları, oldukça Zeki sıcakkanlı papağanlardır. Renkleri sarı beyaz ve gri tonlarda olup oldukça parlaktır. Aynı zamanda renk skalası olarak da sarının grinin ve beyazın birçok renk tonunu bünyelerinde barındırmaktadırlar. Sultan papağanlarının ömürleri genellikle 20 yıl ile 25 yıl arasında değişmektedir. Ömürlerini belirleyen en önemli kriterlerden biri de bakımlarını düzenli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Sultan papağanları diğer kuş türlerine kıyasla boyutları itibariyle papağangiller familyası arasında çok da büyük ebatları sahip değildir. Ebatları itibarıyla muhabbet kuşlarına göre veyahut kanaryalara göre biraz daha büyük yapıdırlar.

Sultan Papağanı satılık

Sultan Papağanları Ne İşe Yarar?

Sultan papağanları evinde papağan beslemek isteyenlerin ilk tercih ettikleri papağan seçeneklerinden biridir. Bunun nedeni bakımlarının ve evde beslenme koşullarının oldukça uygun ve pratik olmasıdır. Sultan papağanlarının dişisi ve erkeği oldukça farklı karaktedirler. Özellikle erkek sultan papağanları taklit yetenekleri son derece gelişmiş olup birçok sesi kolaylıkla çıkarabilmektedirler. Aynı zamanda dişilerine oranla daha cana yakın ve sıcakkanlıdırlar. Evinde Sultan papağanı beslemek isteyen birçok kişi özellikle bu papağanların eğlenceli ve renkli tavırlarından dolayı, Sultan papağanı gibi tercih etmektedirler. Kafeslerini ve bakım şartlarının özelliği olması durumunda uzun yıllar size arkadaşlık ederler.

Sultan Papağanı sahiplendirme istanbul

Sultan Papağanlarını Kimler Tercih Eder?

Sultan papağanlarını tercih edenlerin arasında özellikle papağan severler yer almaktadır. Bunun yanı sıra çocuk sahibi olan birçok ebeveyninde bakımlarının kolay olması sebebiyle Sultan papağanlarını tercih etmektedir. Özellikle çocuklarında hayvan sevgisini geliştirmek isteyen ebeveynler, hem  kendilerine, hem de çocuklarına arkadaş olması açısından Sultan papağanı tercih ederler. Sultan papağanları bakımları son derece kolay olup sadece özen ve itimat gerektiren kuşlardır. Sultan papağanı alırken almanız gerekenler arasında en önemli ihtiyaçlardan birisi hiç kuşkusuz ki papağanın evi olacak bir kafestir. Sultan papağanı kafes alırken dikkat etmemiz gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kafesin papağanın boyutlarından daha büyük olması ve Sultan papağanı kafesinin içinde rahat ve huzurlu hissetmesi oldukça önemlidir. Böylelikle papağanınızın psikolojisi ve sağlığı bozulmadan uzun yıllar yaşamasını sağlamış olursunuz.

Sultan Papağanı sahiplendirme

Sultan Papağanının Genel Özellikleri Nelerdir?

Sultan papağanları cana yakınlıkları ve zekaları ile oldukça ilgi çeken papağan türleri arasında yer alır. Sultan papağanlarının tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri hiç şüphesiz ki konuşma kabiliyetleridir. Kolaylıkla birçok sesi çıkarabilirler. Kafeslerinin geniş olması oldukça önemlidir. Sultan papağanlarının psikolojilerinin iyi olması için arada bir kafeslerinden çıkarılarak, camlar kapalı bir şekilde evin içinde dolaşmalarına izin verilmelidir. Bu Sultan papağanlarını sağlığı ve psikolojisi açısından oldukça önemli bir tabirdir. Aynı zamanda gerekli proteinlere ve vitaminlere sahip yemler düzenli olarak verilmeli, yemliği ve suları düzenli olarak temizlenip, özellikle suyu iki günde bir değiştirilmelidir.

Sultan Papağanı sahibinden

Sultan Papağanının Bakımı Zor Mudur?

Sultan papağanı bakımı en kolay kuşlar arasında yer almaktadır. En önemli önceliği geniş bir kafese sahip olmasıdır. Geniş bir kafese sahip olduğunda kafesin içinde rahat hareket edebilmekte ve böylece psikolojik açıdan daha rahat olmaktadır. Aynı zamanda kafesin içinde hm ve su kapları düzenli periyotlarla temizlenip iğnelenmelidir. Sultan papağanları aynı zamanda oldukça duygusal kuşlardandır. Onlara girerken özenin ve ihtimamın gösterilmesi psikolojik açıdan rahatlamalarında ve böylelikle rahat konuşabilmelerini sağlamaktadır. Sultan papağanı sahibiyseniz özellikle papağanınızla konuşmalı onunla vakit geçirmeli ona dokunmalı ve gereken sevgiye ve ilgiyi göstermelisiniz ki papağanınız da uzun yıllar size arkadaşlık edebilsin. Aksi takdirde psikolojileri bozularak taklit yeteneklerinden uzaklaşacakları gibi ömürleri de kısalmaktadır.

Sultan Papağanı fiyat sahibinden

Sultan Papağanı Fiyat

Sultan papağanı fiyat itibariyle oldukça uygun fiyatta papağanlar arasında yer alır. Özellikle ülkemizde en sık tercih edilen papağan türleri arasındadır. Sarı ve gri renkleri ile oldukça dikkat çekici olan sultan papağanları yetişkinlerin olduğu kadar çocuklarında büyük beğenisine ve ilgisini kazanmış papağanlardandır. Gelişmiş zekaları ve muhteşem taklit yetenekleri sayesinde size en yakın arkadaş olan bu papağanlar, mevcut bakım şartları sağlandığında 20 yıla kadar yaşayabilmektedirler. Sultan papağanı fiyatları geniş bir aralıkta değişmektedir. Diğer kuş türleri ve diğer papağanlara kıyasla evcilleştirmeye oldukça yatkın dost canlısı papağanlardır. Sultan papağanları gelişmiş takdir yetenekleri sayesinde, doğumlarından sonra 90 gün içerisinde konuşmaya başlayabilirler. Rahatsızlık duyduklarında ya da psikolojileri huzurlu olmadığında çığlık atarak, büyük tepkiler verebilmektedirler.

Sultan Papağanı fiyatları konuşan

Sultan Papağanları Kaç TL?

Sultan papağanları kaç TL? Sultan papağanlarının fiyatları günümüzde 400₺ ile 1000₺ arasında değişmekte olup papağanın yaşına göre farklılık göstermektedir. Sultan papağanın fiyatını belirleyen diğer unsurlardan biri de papağanın zekası yetenekleri ve cana yakınlarıdır. Sultan papağanları 20 yıla yakın yaşamaktadırlar. Bunun için dikkat edilmesi gerekenler, papağanın strese ve yalnızlığa maruz bırakılmaması ve gereken ilginin ve bakımı gösterilmesidir. Sultan papağanı mı gereken ilgiyi bir bakımı göstermeniz halinde uzun yıllar size arkadaşlık edecek bir evcil kuşa sahip olmuş olursunuz.

Sultan Papağanı fiyatları istanbul

Sultan Papağanı Sahiplendirme

Sultan papağanı sahiplendirme yani Sultan papağanlarının sahiplenilmesi oldukça önemlidir. Sultan papağanları son derece sosyal zeki ve dışa dönük evcil hayvanlar arasında yer alır. Bu sebeple Sultan papağanlarının sahiplenilmesi ayaklarına devam ettirmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Özellikle psikolojik açıdan yalnızlığa ve tek başına da alışkın olmayan Sultan papağanlarının sahipleri ile sıcak ve temasa dayalı ilişkiler kurması yaşamlarını sürdürmesi açısından beslenmeleri kadar önemli bir kuraldır. Oldukça Zeki varlıklar olan sultan papağanları dikkat çekici davranışlarıyla size ilgi ve sevgi istediklerini açık bir şekilde beyan ederler. Cana yakın yapıları ve sevgi gösterileri sebebiyle, yetişkinlerin ve çocukların sevgisini ve beğenisini kazanmış papağan türlerindendir.

Sultan Papağanı fiyatları erkek

Sultan Papağanı Fiyatları 2022

Sultan papağanı fiyatları 2022 yılında günümüzdeki oranlarına göre daha düşük düzeyde. Fiyat skalası açısından düşük olmasının sebebi hiç şüphesiz ki ekonomik koşullar ve enflasyona bağlı fiyat politikalarıydı. Sultan papağanlarının fiyatları günümüzde de oldukça makul ölçülerde olup evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerin alabileceği fiyat aralığındadır. Sultan papağanı sahiplenmek isteyenler gerekli fiyat araştırmalarını yaptıktan sonra güvendikleri sitelerden veya Sultan papağanı sahibi olan kişilerden ve yahut da petshoplardan papağanlarını alabilirler. Sultan papağanlarınız zekası ilgisi ve arkadaşları hiçbir fiyat ile mukayese edilemeyecek düzeyde ve yakınlıktadır. Bu papağanları sizlerle kurduğu özel bağ onlara kısa sürede bağlanmanızı sağlar. Böylelikle evinizde bir evcil hayvandan ziyade yakın bir arkadaş sahibi olmuş olursunuz.

Sultan Papağanı fiyatları 2022 sahibinden

Sultan Papağanı Fiyat Sahibinden

Sultan papağanı fiyat sahibinden alabileceğiniz fiyat bilgisi dahilinde gerekli fiyat araştırmalarını yapıp, bir fiil Sultan papağanına sahip olan birinden de Sultan papağanı alabilirsiniz. Birçok kişi taşınma veyahut uzun seyahatler dolayısıyla elinde bulunan papağanını satmak durumunda kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda sahibinden bir papağan almanız size oldukça büyük kolaylık sağlar. Özellikle yetiştirilmiş ve gerekli eğitimleri almış bir sultan papağanı sizin en yakın arkadaşınız olacaktır. Sultan papağanı alarak, sabahları size günaydın diyen, geceleri iyi geceler dileyen yakın ve sıcakkanlı bir arkadaşa sahip olursunuz. Evinizde yakın bir arkadaşa sahip olmak için internet üzerinden de kolaylıkla sultan papağanı alabilirsiniz.

Sultan Papağanı fiyatları 2022

Sultan Papağanı Fiyatları 2021

Sultan papağanı fiyatları 2021 yılında 700₺ ile 800₺ arasında değişmekteydi. Fakat son zamanlarda gelişen ekonomik koşullar sen her şeyin fiyatı arttığı gibi Sultan papağanlarının da fiyatları artmıştır. Sultan papağanlarının fiyat politikasını belirleyen temel kriterlerden biri papağanların dış ülkelerde ithal edilmesidir. Sultan papağanları fiyatı aralığı ne düzeyde olursa olsun papağan severler tarafından en çok tercih edilen papağanlar arasındadır. Evlerinde bir evcil hayvandan daha çok kendilerine arkadaşlık edecek bir canlı arayan hayvanseverler, bu papağanlar ile yalnızlıklarına son vererek, aynı zamanda evlerine neşe ve sıcaklık katmaktadır. Bu sebepler dahilinde, cana yakın tavırları sebebiyle Sultan papağı, en sık tercih edilen papağan türleri arasında yer alır.

Sultan Papağanı fiyatları 2021

Sultan Papağanı Fiyatları 2022 Sahibinden

Sultan papağanı fiyatları 2022 sahibinden alındığında fiyat açısından oldukça uygun ve makul bir fiyatlandırmaya tabi tutulmuşlardır. Genel olarak sultan papağanının fiyatları 2022 yılında 800₺ ile 1.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyatlarla aralığını belirleyen temel kriter, kuşkusuz ki papağanın yaşı ve eğitim ve zeka seviyesidir. Oldukça cana yakın olan sultan papağanları aldıkları eğitim ile düzgün cümleler kurabilmekte ve taklit yetenekleri çok gelişmiş olduğu için size istediğiniz şekilde hitap edebilmektedir. Gereken eğitimi vermeyiz ve ayrıca  fizyolojik ve psikolojik olarak temel bakımını yapmanız halinde, sizin en yakın arkadaşınız olacaktır.

Sultan Papağanı fiyatı ne kadar

Sultan Papağanı Fiyatı Ne Kadar?

Sultan papağanı fiyatı ne kadar? Günümüzde Sultan papağanı fiyatları 400₺ ile 1.000₺ arasında değişmektedir. Diğer papağan türlerine kıyasla orta boylarda olan bu papağanlar, muhabbet kuşlarında daha büyük ebattadır. Güzel görüntüleri dolayısıyla oldukça çok tercih edilen papağan türleri arasında yer alır. Sultan papağanları yıllar içinde birçok fiyat dalgalanması yaşamış olsalar da, diğer papağan türlerine kıyasla, fiyat performans açısından oldukça ekonomik düzeyde olan evcil kuşlardır. Sultan papağanları evcil hayvan edinmek isteyen hayvanseverlerin bütçelerini zorlamadan sahip olabilecekleri ve bakımı zor ve maliyetli olmayan papağan türleri arasındadır. Siz de uygun fiyatlı bir evcil hayvana sahip olmak istiyorsanız, sultan papağanlarını tercih edebilirsiniz.

Sultan Papağanı fiyat

Sultan Papağanı Fiyatları İstanbul

Sultan papağanı fiyatları İstanbul fiyatları açısından oldukça uygun ve makul düzeydedir. Sultan papağanı satın almak bütçenizi zorlamaz. Satın almanın yanı sıra papağanızın bakım maliyeti de oldukça uygun düzeydedir. Sultan papağanlarının yaşamak için ihtiyaç duydukları en önemli öncelik hiç kuşkusuz ki evleri olacak bir kafestir. Kafes alırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli özellikler bulunmaktadır. Bunların başında kafesin genişliği ve kuşun içinde rahat hareket edebilecek bir alanının olması en önemli özelliktir. Aynı zamanda papağanın yeminin ve yem kaplarının olması, su kabının da kafeste yer alması en önemli ihtiyaclar arasındadır. Bunların yanı sıra papağanın kafasında bir takım oyuncak ve ayna gibi aksesuarların da yer alması gerekir. Kısacası Sultan papağanı satın alırken bu tarz ihtiyaçlarını ve bunların maliyetlerini tek göz önünde bulundurmak gerekir.

Sultan Papağanı satışı yasak mı?

Sultan Papağanı Fiyatları Erkek

Sultan papağanı fiyatları erkek  papağan dişisine oranla daha çok tercih edilen papağandır. Sultan papağanlarının erkeği dişisine oranla daha cana yakın ve konuşmaya daha yatkındır. Dişisi erkeğine göre daha soğukkanlı ve daha mesafeli tavırlar sergiler. Bu sebeple Sultan papağanı almak isteyen birçok papağan sever, erkek papağanı daha çok tercih etmektedir. Sultan papağanının dişisine erkeğinden ayırmak için tüylerine bakmak yeterlidir. Özellikle erkek sultan papağanlarının gözlerinin çevresi çoğunlukla Sarı ve sarının tonları olan renklerdedir. Erkek sultan papağanlarının dişisine kıyasla tüyleri daha uzun ve tüyleri daha canlı ve parlaktır.

Sultan Papağanı Fiyatları 2023

Sultan Papağanı Fiyatları Konuşan

Sultan papağanı fiyatları konuşan papağanların fiyatları400₺ ile 1.000₺ arasında değişmektedir. Sultan papağanlarının genellikle ömürleri iyi bir bakıma tabi tutulduklarında 20 yıla kadar uzar. Ağırlıkları ise 100 ile 120 gram arasında değişmektedir. Erkek sultan papağanları dişisine kıyasla daha konuşkan olup daha cana yakındırlar. Erkek sultan papağanları 4-5 aylık olduktan sonra ötmeye başlar ve oldukça melodik sesler çıkarır. Aynı zamanda Üstün taklit yetenekleri sayesinde sizin çıkardığınız sesleri de kolaylıkla taklit edebilmektedirler. Sultan papağanına konuşmayı öğretmek oldukça kolaydır. Ona stresten uzak bir ortam sağladığınızda ve gereken özeni ve bakımı gösterdiğinizde, onunla konuştuğunuzda kısa bir süre sonra istediğiniz kelimeleri telaffuz ettiğini görürsünüz.

Sultan Papağanı satılık

Sultan Papağanı Satılık

Sultan papağanı satılık olan papağanlar arasında en sık tercih edilen papağanlardan biridir. Renkli tüyleri güzel ötüşleri ve taklit yetenekleriyle oldukça sık tercih edilen sultan papağanları kutseverlerin satın almak istedikleri ilk papağanlar arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının sesleri gürdür. Özellikle dişi sultan papağanı bazı ötüşleri taklit eder. Erkeği ise mükemmel taklit yeteneği sayesinde birçok çıkardığınız sesi kolaylıkla taklit ederek size eşlik etmektedir. Bu noktada önemli olan papağanınızla sağlıklı vakit geçirmektir. Kendisine gereken özeni ve ilgiyi gösterdiğinizde bunu karşılıksız bırakmayacaktır.

Sultan Papağanı fiyatları erkek

Sultan Papağanı Sahibinden

Sultan papağanı sahibinden de alabilirsiniz. Sultan papağanına sahip olmak isteyenler özellikle İnternet ortamında satış yapan birçok noktadan sultan papağanı alabilmektedirler. Evinizde bir arkadaşa ihtiyacınız varsa ve bu arkadaş sizinle konuşsun istiyorsanız tercih edeceğiniz ilk seçeneklerden biri sultan papağanı olmalıdır. Evcil bir hayvan olmanın ötesinde konuştuğunuz kelimeleri taklit eder ve size yoldaşlık eden bir arkadaş edinmiş olursunuz. Sultan papağanlarının tüyleri uzun ve gayet hoştur. Güzel görünümleri ve üst düzey taklit yetenekleri ile birçok hayvanseverin ilgisini ve dikkatini çekmektedir. Sultan papağanı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kıstaslardan biri dişi veya erkek ya da ikisi birlikte bir papağan alıp almayacağınıza karar vermektir. Erkekleri dişisine oranla daha cana yakın ve taklit yetenekleri daha gelişmiştir.

Sultan Papağanı fiyatları 2022 sahibinden

Sultan Papağanı Satılık İstanbul

Sultan papağanı satılık İstanbul civarında da Sultan papağanlarının fiyatları 400₺ ile 1.000₺ arasında değişmektedir. Sultan papağanları oldukça uygun fiyatlı evcil hayvanlar arasında yer Sultan papağanlarının fiyatları sadece satın alırken değil aynı zamanda bakımları da gayet ekonomik düzeydedir. Sultan papağanınıza Uygun genişçe bir kafes almanız ve bu kafesi çeşitli aksesuarlarla süslemeniz ve aynı zamanda papağanınızın beslenmesi için gereken yemi ve suyu koymanız yeterli olacaktır. Daha sonraki süreçte ise 2 günde bir su kaplarını temizleyip suyunu değiştirmeniz ve yem kaplarını da aynı şekilde temizlemeniz gelmektedir. Papağınızı günde bir defa pencereniz kapalı bir şekilde kafesinden çıkarıp uçmasına izin verip onunla vakit geçirirseniz papağanınızın ömründe uzatmış olursunuz.

Sultan Papağanı Fiyatları 2016
Sultan papağanı fiyatları 2016 yılında 100₺ ile 150₺ arasında değişmekteydi. 2016 yılı enflasyon oranına göre oldukça uygun fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2017
Sultan papağanı fiyatları 2017 yılında 200₺ ile 250₺ arasında renk, tüy, cinsiyet ve tür bakımında değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2018
Sultan Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 300₺ ile 400₺ arasında değişmekteydi. Sultan papağanları renk, tüy, cinsiyet, cins gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2019
Sultan Papağanı Fiyatları 2019 yılı itibari ile her yıl ülke enflasyonuyla beraber yükselmektedir. Pet shop mağazaları ve üreticilerden aldığımız bilgiye göre 400₺ ile 500₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2020
Enflasyonun hızla yükselmesi yem ve ilaçlarında fiyatlarının yükselmesine neden olmuştur. Bu fiyatların yükselmesi üreticilerinde sultan papağanı fiyatlarına yansıtmasıda oldukça doğalda karşılanmaktadır. Sultan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 500₺ ile 600₺ arasında fiyatlarla sahiplendirmeler yapılmaktaydı.
Sultan Papağanı Fiyatları 2021
Sultan papağanları kakadu ailesinin en çok tercih edilen ve en ekonomik papağan türleri arasındadır. Diğer papağan türlerine nazaran kafa üstündeki havaya kalkık tüyleri ile farklılık göstermektedir. Kakadu ailesinin küçük bireyleri 2021 yılında 700₺ ile 800₺ arasında sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2022
Sultan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyatlarının 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Sultan Papağanı Fiyatları 2024
Sultan papağanları, ihtişamlı görünümleri ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeken papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sultan papağanlarının fiyatları genellikle 5.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmektedir. Bu gösterişli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sultan Papağanı 5.000₺ - 7.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle