Papağan Fiyatları

Sultan Papağanı Fiyatları 2022

sultan papağanı fiyatları 2022

Sultan papağanları kelime dağarcığı en geniş hayvanlardan birisidir. Ülkemiz sınırlarında en çok yetişimi sağlanan bu paraket türleri uzun ömürlü olumu ile bilinir. Bununla birlikte sultan papağanı sempatik davranışları be renkli görünümü ile sevenlerini büyülemeyi başarır. Sultan papağanları iyi bakıldıkları takdirde yaklaşık olarak on beş veya on yedi yıl yaşama süresi gösterebilirler.

Bu kuş türünün kafes içerisinde yirmi altı yıl yaşadığı da gözlemlenmiştir. Her ne kadar yüz yıl yaşıyor denilse de o kadar yıl bir papağan için son derece zordur. Sultan papağanı özellikleri ile bilinip hemen hemen herkes tarafından sevilen bir kuş türüdür. Sultan papağanı sahiplenmek isteyen ve almak isteyen severlerin merak ettiği bir konuda sultan papağanı fiyatları konusudur.

Kişiler öncelikle detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek son derece sağlıklı sultan papağanını sahiplenebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması alım işlerinde son derece önemli olup boştan yere para harcamanızı engeller. Bununla birlikte sultan papağanı fiyatları 2022 etkileyen bir diğer konu ise papağanın cinsi türü cinsiyeti özellikleri gibi etkenlerdir.

Sultan Papağanı Fiyatları

Sultan Papağanı Fiyatları

Kişilerin aileleri ebeveynleri kuş sahibi olmak istiyor ancak seçim yapamıyor ise en güzel tavsiye sultan papanığı’dır. Bu papağanı almak isteyen kişiler sultan papağanı Fiyatları hakkında önceden detaylı bir bilgi sahibi olmalıdır ki sonradan gereksiz para israfı yapmasın. Son dönemlerde ortada kaçak tutum ile piyasaya sürülen birçok hayvan bulunur. Bu merdiven altı yerlere de son derece dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde  hem  kuşların sağlığı nesli hem de sizler zarar görebilirsiniz.

Sultan papağanları 2022 yılında fiyatlarının 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.

Sultan Papağanları Sahibinden

Sultan Papağanları Sahibinden

Kişiler sultan papağanları sahibinden alma noktasına son derece hassasiyet göstermelidirler. Sultan papağanı alırken sahibinden olması son derece önemlidir. Kuşu alırken özellikle hiç beslenmemiş ise kuşu satan kişilerden kuş hakkında bilgi almalı ve dikkat etmelisiniz. Bu bilgiler başlıca;

Sultan papağanları göçebe olarak yaşamlarını sürdüren kuş çeşitlerinden birisidir.  Sultan papağanlarının yerleşik olarak yaşadıkları yer Avusturya’nın güney kısımlarıdır.  Sultan papağanları göç ettikleri yerlerde genel olarak sulak yerleri tercih ederler. Kimi zaman bir su birikintisi yanında yaşarlar. Ancak bu kuşlar zaman içinde belirli insanlar tarafından evcil bir hale getirilerek böyle yerlerde yasamak yerine evlerde kafeslerde insanların yakın arkadaşı olarak yeniden farklı bir boyutta hayatımıza girmiştir.

Sultan papağan alırken alınan yerin kalitesine ve güvenirliğine son derece dikkat etmek gerekir. Yanlış avlanma ve tutma ile çoğu denge bozulmuş olduğu gibi sultan papağanlarının da yasak tutumu ile kimi insanlar para kazanabilir. Bu yüzden seçiminizi yaparken detaylı bir araştırma ve fikir sahibi olma son derece önemlidir.

Sultan Papağanı Fiyatları Pet Shop

Sultan Papağanı Fiyatları Pet Shop

Sultan papağan fiyatları her türe ve cinse göre farklılık gösterir. Sultan papağanı özellikleri de fiyat konusunda son derece etkilidir. Sultan papağanları insanlara son derece yakın olan bakımı kolay ve ayrıca dirençli olması ile bakılmak istenen kuş türleri arasında yerini alır. Avusturya’da kökeni bulunan bu papağanlar bin yedi yüz yıllarında evcilleştirilmiştir. Bu kuş türleri ırkına cinsiyetine fiyatına göre farklıktık gösteren fiyatları içerir. Bu kuşu almak istiyor ancak pahalı geliyor ise pet shop sahibi ile bir anlaşma içerisine girebilirsiniz.

Kimi ebeveyn çocuklarının sorumluluk alması için sultan papağanları beslemeyi tercih ederler. Papağanlar konuşma taklidi yapması ile bilinip erkek sultan papağanlar kelimeleri söylediği gibi iki veya üç kelimelik sos öbeklerini de taklit edebilirler. Sultan papağanlarına kelime öğretmek isteyen kişiler her çalışma sonrasında papağana darı ve çekirdek ödülü veriri ise bu konuşmadan daha iyi verim almasına yardımcı olur. Sultan papağanları kafeslerde kalmayı hiç sevmezler. Sürekli olarak evde sosyal bir ortamda bulunmak isterler. Ev içinde kafesin düzenli bir yeri olur ise papağan son derece rahat edebilir. İyi bir fiyatta sultan papağanı fiyatları pet shop arasından detaylı araştırma sonucu en uygun fiyat garantisi sunanı tercih edebilirsiniz.

Sultan Papağanları Fiyatları 2022

Sultan Papağanları Fiyatları 2022

Üreticiden tüketiciye giden bir toplum olarak zamanla her şeyin fiyatının istemsizce arttığı gözler önündedir. Fiyat bakımından her şeyin bir hayli yükseldiği yükseleceği vakitlerde Sultan papağanı da buna dâhil olacak gibi görünmektedir. Ancak bizler sultan papağanları fiyatları 2022 konusunda en uygununu bulmak için yine detaylı araştırmalar içerisine girip en uygun pet shoplardan alışveriş yapmalıyız.

Bazı yemlerde kuşunuzun sağlığını olumsuz etkiler ve yem parası yerine iğne ilaç bakım parası ödeyebilirsiniz. Bu nedenden dolayı sultan papağan kuşu almadan iyi düşünmelisiniz. Özellikle birden fazla kuş beslemede veya yavrulama dönemi ile karşı karşıya kalınan dönemlerde kişiler oldukça zorlanabilir. Birden fazla sultan papağanı kuşu veya birden fazla çift yavru yeni kafesler yeni bakımlar ve birçok yem ihtiyacını ortaya koyar. Buda son derece masraflı bir hâl alabilir. Bu yüzden kontrollü bir döllenme ve bakım oldukça şart bir durum haline gelir.

Sultan Papağanları Fiyat 2021

Sultan Papağanları Fiyat 2021

Sultan papağanı fiyatları hakkında merak duyan kişiler için ilk olarak söylemeliyiz ki her şey gibi hayvanların satımı da piyasadan etkilenir. Sultan papağan fiyatları 2021 daha uygunken ilerleyen zamanlarsa piyasanın yükselimi ile daha maliyetli bir hale gelebilir. Kuşu beslerken kuşu almak kadar aynı zamanda bunun yemine bakımına sağlığına da son derece dikkat etmek gerekir. Sultan papağanlarının daima kaliteli yemler ile beslenmesi son derece önemli olup aynı zamanda bakımı sağlığı da bir o kadar önemlidir.

Bütün bunların hepsi ise sultan papağanı bakımında ki masraflar içerisinde yer almaktadır. Kuşa ucuz fiyatta kalitesiz yem alındığı zaman kuşun beslenişi sağlığı sizi memnun etmeyebilir. Bu nedenden dolayı kuş bakmadan önce bu sorumluluk altına girebileceğinize dikkat etmelisiniz. Yem fiyatları da tıpkı kuşun kendisini alırken gibi masraflı olabilir. Her gün her at farklı fiyatlar ile karşı karşıya geldiğimiz şu durumlarda yem fiyatları birbirine oran ile farklılık gösterebilir. Aynı zamanda veteriner bakımı içi kullanılan tavsiye edilen ilaçlar muayene işlemleri de fiyat konusunu etkileyen bir o kadar önemli faktörler arasında yerini alır.

Sultan Papağanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sultan Papağanları Fiyatları 2022

Sultan papağan fiyatları 2022 etkileyen daha farklı konularda vardır. Aslında insanlar kuş beslemeyi sadece kuşu almakta ki masraf zannederken, çok daha farklı konularda da fiyat karşınıza çıkabilir. Kimi zaman gözle görülebilir olmayan yem alımı, bakımı, ilacı gibi etkenler gözle görüldüğünde asılnda fiyat konusunda ne kadar da etkili rol oynadıkları ortaya dökülür 2021 yılında olduğu gibi yem fiyatları iki bin yirmi iki yılında da daha fazla artış gösterebileceği tahminler arasındadır. Hal böyle iken sultan papağan beslemesinde kalitesiz yemlere yönelmek bir nevi mecbur kalış olabilir.

Sultan Papağanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sultan papağanları sigara dumanına karşı son derece hassas hayvanlardır. Sultan papağanının bulunduğu ortamda sigara içmek kuşun solunum yollarına son derece zarar verebilir. Aynı zamanda sultan papağanları yemek yapılan ortamda da beslenmemesi gerekir. Bunun nedeni ise keskin yemek kokusu ve buharın kuşta sorunlar oluşturmalıdır. Bununla birlikte sultan papağanlarının kafesinin bulunduğu yerlerse camlar havalandırmak için açılmamalıdır.

Sultan Papağanı Fiyatları 2016
Sultan papağanı fiyatları 2016 yılında 100₺ ile 150₺ arasında değişmekteydi. 2016 yılı enflasyon oranına göre oldukça uygun fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2017
Sultan papağanı fiyatları 2017 yılında 200₺ ile 250₺ arasında renk, tüy, cinsiyet ve tür bakımında değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2018
Sultan Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 300₺ ile 400₺ arasında değişmekteydi. Sultan papağanları renk, tüy, cinsiyet, cins gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2019
Sultan Papağanı Fiyatları 2019 yılı itibari ile her yıl ülke enflasyonuyla beraber yükselmektedir. Pet shop mağazaları ve üreticilerden aldığımız bilgiye göre 400₺ ile 500₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2020
Enflasyonun hızla yükselmesi yem ve ilaçlarında fiyatlarının yükselmesine neden olmuştur. Bu fiyatların yükselmesi üreticilerinde sultan papağanı fiyatlarına yansıtmasıda oldukça doğalda karşılanmaktadır. Sultan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 500₺ ile 600₺ arasında fiyatlarla sahiplendirmeler yapılmaktaydı.
Sultan Papağanı Fiyatları 2021
Sultan papağanları kakadu ailesinin en çok tercih edilen ve en ekonomik papağan türleri arasındadır. Diğer papağan türlerine nazaran kafa üstündeki havaya kalkık tüyleri ile farklılık göstermektedir. Kakadu ailesinin küçük bireyleri 2021 yılında 700₺ ile 800₺ arasında sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2022
Sultan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyatlarının 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Sultan Papağanı Fiyatları 2024
Sultan papağanları, ihtişamlı görünümleri ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeken papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sultan papağanlarının fiyatları genellikle 5.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmektedir. Bu gösterişli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sultan Papağanı 5.000₺ - 7.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Baran
Baran
1 yıl önce

2023 fiyatları kaç Türk lirası ediyor?