Papağan Fiyatları

Konur Papağanı Fiyatları 2023

Konur Papağanı Fiyatları 2023

Papağan türlerinin konuşkan ve diğer kuş türlerine rağmen renk ve büyüklük bakımından farklı olmasından dolayı insanlar papağan sahiplenme konusunda çok heveslidirler. Konur papağanları oldukça farklı renklerde, insanlara olan yaklaşımları eğlenceli karakter sahibi ve meraklı papağan türleri arasındalardır. Kuş seven birçok insan tarafından evcil hayvan olarak beslenir. Fakat ilk defa sahiplenmeyi planlıyorsanız biraz gürültücü bir papağan olduğunu unutmamalısınız. Büyüklük bakımından orta boy papağan türleri arasında yer aldığını ve en gürültücü papağanlar arasında olduğunu unutmayın. Konur papağanı fiyatları 2023 için detaylı bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

konur papağanı satılık

Konur Papağanı Satılık

Konur papağanı diğer ismi ile güneş papağanı genellikle Brezilya, Guyana, Venezuela ve Güney Amerika ülkelerinde yaşamını sürdüren bir papağan ırkıdır. Yaşam koşulları sebebi ile tropik bölgelerde yaşamayı tercih ederler. Kıyı bölgelerinden uzakta yaşamak onlar için çok daha iyidir. Belli zamanlarda deniz kııyısı bölgesindeki ormanları mesken edinebilirler. Palmiye ağaçları çevresine ve meyve ağaçlarının olduğu bölgelere yuvalarını yaparlar.

Bu papağan türünün güzelliği sebebi ile doğal ortamının bozulmasından dolayı hızla nesli tükenen ve koruma altına alınan papağan türlerinden birisidir. Bu sebepten dolayı eğer Konur papağanı sahiplenmek istiyorsanız kafes ortamında yetiştirilmiş olması, papağanın nesline zarar vermeme konusunda önemli bir detaydır.

konur papağanı fiyat 2022

Konur Papağanı Fiyat 2022

Konur papağanlarının orta boylu papağan türlerinden olduğunu dile getirmiştik. Bu papağan türü yetişkin bir kuş olduğunda maksimum büyüklük olarak 30 cm’lere ulaşabilmektedir. Ağırlığı ise ortalama 100 gr civarındadır. Eğer düzgün koşullarda bakılırsa uzun yıllar boyu yaşayabilmektedir. Ortalama yaşam süresi 25 – 30 yıl arasındadır. Eşlerine çiftleşmek dışında çok ihtiyaç duymayacakları için çifti olmadan da yaşayabilen papağanlar arasındadır.

Tam anlamı ile yetişkin birer papağan olduklarında renkleri sarı ve parlak kavuniçi renklerine sahip olurlar. Vücudunun bazı yerlerinde mavi, yeşil, kırmızı renkleri de bulundurabilir. Bu papağan türünün yavruları, yetişkinlik dönemi kadar renkli olmamaktadır. Yavru Konur papağanları yavruluk döneminde zeytin yeşili olurken, büyüdükleri zaman ise sarı ve kırmızı renklerini almaktadırlar. Yetişkin birer Konur papağanı olabilmeleri için ortalama 1 yıllık bir süre geçmesi gerekmektedir.

patagonya konur papağanı fiyat

Patagonya Konur Papağanı Fiyatları

Konur papağanlarının özelliklerinden birisi ise siyah ayaklarının olması ve gagalarının genelde siyah renkli olmasıdır. Cennet papağanın da olduğu gibi gözlerinin çevresinde halkalar bulunabilir. Diğer papağan türlerinde olduğu gibi dişisi ve erkeğinin cinsiyetini ayırmak zordur. Ancak genelde erkek konur papağanları daha fazla konuşmaktadır. Cinsiyetlerini belirlemenin asıl kesin yolu veteriner hekimler tarafından DNA testi yapılmasıdır.

konur papağanı üretimi

Konur Papağanı Üretimi

Konur papağanları sahibini eğlendirmeyi sever ve bir okadar da oyuncu bir papağan türüdür. Enerjik olmasıyla ve hareketli yapısıyla sahibini sevindirebilir. Onu sahiplenen kişilere karşı sevgisini göstermeyi ihmal etmez. Eğer yavruluk döneminden itibaren alınır ise eğitim süreci büyük bir papağana göre çok daha hızlı olacak ve kolaylaşacaktır. Kötü avantajı ise çok yüksek ses çıkardıkları için yaşadığınız bölge kalabalık ise çevrenizdeki insanları büyük olasılıkla rahatsız edecektir.

Bu papağan türü siz farketmeden aniden yüksek sesleri ile şakıyabilir ve sizi korkutabilir. Bu size olan kini ve nefretinden değil doğası gereği türünün diğer örneklerine çağırabilmek için gelen iç güdüsel bir tepkidir. Sakin ve çekingen bir karaktere sahip olmadığı için sizden birşey istediğinde korkmadan tepkileri ile belli edebilmektedir. Sahibinin ilgisini çekmeyi başarabilen bir papağan türüdür.

konur papağanı sahiplendirme

Konur Papağanı Sahiplendirme

Konur papağanları bildiğiniz üzere aşırı hareketli ve hiperaktif olan papağan türleri arasındadır. Bu sebepten dolayı onun için alacağınız kafesin, içinde rahat hareket edebilir ve kanatlarını açabilir büyüklükte olması gerekmektedir. Kafesi ise ılıman bir bölgede olmalı, ne aşırı sıcak, ne de aşırı soğuk olacak bir bölgede bulunmalıdır. Kafesin içerisine koyacağınız oyuncak vb. boş zamanlarında eğlenebileceği canının sıkılmayacağı şeyler koymanız ilgiler onun üzerinde değil iken sıkılmasını ve stres anına girmesini büyük ölçüde azaltabilir. Aynı zamanda bulunduğu kafesin tellerine yiyebilecekler ödül yemleri koymanız onların size olan sevgisini ve minnet duygusunu pekiştirecektir.

Bu kuş türleri sürü halinde hareket etmeyi, aynı zamanda seslerinin gücünden de anlaşıldığı üzere dışarıya çıkıp uçup yeni yerler keşfetmeyi çok sevmektedirler. Bu sebepten dolayı odanın güvenliğini ele aldıktan sonra kısa süreli olarak odanın içinde dolaşmasına müsade etmeniz onun için çok daha iyi olacaktır. Sizin bu süre zarfında onu yalnız bırakmamanız ve ona zaman ayırıp onunla birlikte zaman geçirmeniz onu daha fazla mutlu edecektir.

Küçüklüğünden itibaren onunla geçirdiğiniz zaman içerisinde eğlenceli anlarında ona birşeyler öğretmeyi denerseniz, birçok eğitim taktiği sayesinde sizden numaralar öğrenebilir ve konuşabilirler. Fakat bulunduğu ortamdaki gerginlik ve yüksek ses kullanımı, onun korkmasını ve gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğinden bu ihtimali göz önünde bırakarak rahat olmasını sağlamalısınız.

konur papağanı kaç tl

Konur Papağanı Kaç TL?

Konur papağanları güneşin doğumundan itibaren erken saatlerde uyanır ve hemen yemek yemek ister. Ona vereceğiniz tohumlar, meyve yemişler sayesinde beslenir. Eğer kuşunuzu ev ortamında besliyor iseniz yiyip içtiklerine dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde kuşunuz kilo alacaktır. Bu sebeple onu diyete sokmanız gerekebilir. Gün içerisinde tüketmiş olduğu yiyecekerin %60 ile 70’i kaliteli bir papağan yemi olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca papağan yemlerinin yanı sıra bazı kök bitkiler başta olmak üzere yeşillik ve yapraklarla beslenebilmektedir. Bazı buğulanmış tatlı patatesler yiyebileceği alternatif yiyeceklerden bazılarıdır.

satılık konur papağanı fiyatları

Satılık Konur Papağanı Fiyatları

Bu papağan türüde benzer kuşlar gibi ödül yemlerini tüketmekten çok keyif alırlar. Fakat kuşunuza zarar vermeyecek olan sağlıklı ödül yemlerini tercih etmelisiniz. Sağlıklı kuruyemişler ( ceviz ve badem gibi) onun sevebileceği yemler arasında olabilir. Arada sırada değişiklik olması için ona meyve verebilirsiniz. Fakat gün içerisinde yemediği bu ekstra yiyecekleri kafesin içerisinde tutmadan kafesinden çıkartmalısınız. Aynı zamanda papağanınıza zarar verebilecek yiyeceklerden uzak tutmalısınız. Bunlar alkol, çikolata, avokado ve kafein içeren yiyecekler papağanınıza yavaş yavaş zarar verecektir. Sağlık sorunları yaşamadan uzun yıllar boyunca sevgi içerisinde dostluğunuza devam edebilmesini istiyorsanız bu tip şeylerden uzak tutmalısınız.

konur papağanı fiyat

Konur Papağanı Fiyat

Konur papağanınızı uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde yetiştirip size iyi bir yoldaş veya dost olmasını istiyorsanız ona sağlıkla baktığınızdan emin olun. Sağlıklı kalabilmesi için her kuş türünde olduğu gibi hareketli yapısını bırakmamalı ve egzersiz yapması gerekmektedir. Bu tip papağanlar doğada aktif olarak hareket halinde olacağı için geniş alanlara ihtiyaç duyacaktır. Bu sebeple kafesinden çıkarırken, kuşunuzun uçacağı odanın güvenliğini ele aldıktan sonra uçması için ona müsade etmeniz son derece önemlidir.

Konur papağanınızın diğer papağan türlerinde olduğu gibi uçma esnasında tüyleri etrafa saçılabilir ve dışkısını bıırakabileceğini unutmayın. Kuşunuzu azarlarsanız ve onun ile yeterince ilgilenmezseniz hasta olma durumların da tüylerini hastalandığı için de dökebilmektedir.

Bu kuş türünün yaşayabileceği bazı hastalık türlerinden olan psitakoz ve pd hastalığı gagalarının kusurlu olması ve oluşabilecek mantar hastalıkları, bu papağan türünün yaygın olan hastalık türleri arasındadır. Veteriner hekimlerinizden bu konuyla alakalı detaylı bilgi alabilir ve belirtilerini farkettiğiniz takdir de önceden müdahale etme şansınız olabilir.

Eğer farklı bir çeşitte papağan türü beslemek istiyorsanız ancak, macaw gibi papağan türlerini besleyecek kadar büyük bir alanınız yoksa ve ses sizin için problem yaratmayacak ise Konur papağanı sizin için harika bir seçenek olacaktır. Bir okadar oyuncu olması ve aynı zamanda dost canlısı ve sevgisiyle sizi çok sevecek ve eğlenecektir. Ancak bazı zamanlarda sizi ısırabileceğini unutmamanız da fayda var. Konur papağanı fiyat ve üretimi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, web sitemizden papağanlar ve türleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizde bir Konur papağanı sahibi olabilirsiniz.

Konur Papağanı Fiyatları
Konur Papağanı Fiyatları 2016
Evlerimizin neşe kaynağı haline gelen evin bir bireyi konumunu alan papağanlar, Konur papağanları fiyatları 2016 yılı içerisinde 500₺ ile 700₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan türü ile stresinizi atabilirsiniz.
Konur Papağanı Fiyatları 2017
Konur Papağanı Fiyatları 2017 yılında renkleri, görüntülerine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. 2017 yılında ön gördüğümüz fiyat aralıkları minimum 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2018
Konur Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 1.500₺ ile 2.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler.
Konur Papağanı Fiyatları 2019
Konur Papağanı Fiyatları 2019 yılı içerisinde minimum 2.000₺‘den başlayıp 2.500₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar verilmektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2020
Konur Papağanı Fiyatları 2020 parlak ve renkli tüylere sahip olan bu papağanların genç olanları daha mat renkli tüylere sahiptir. Konur papağanları 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişerek sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı Fiyatları 2021
Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur Papağanı Fiyatları 2021 yılında da artış göstermiştir. Konur Papağanları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Konur Papağanı Fiyatları 2022
Konur Papağanı Fiyatları 2022 yılı içerisinde de her yıl olduğu gibi fiyatları piyasada artış göstermiştir. 2022 yılında konur papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında değişecektir. Alacağınız papağanın genç olmasını istiyorsanız tüy renginden ve gagasının açık renkli olmasından anlayabilirsiniz. Kuş meraklılarının ilk görüşte çok beğeneceği görüntülerinin ardında bir dezavantaj taşırlar.
Konur Papağanı Fiyatları 2023
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2024
Konur papağanları, canlı renkleri ve ilginç özellikleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Konur papağanlarının fiyatları genellikle 5.500₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Konur Papağanı 5.500₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle