Papağan Fiyatları

Forpus Papağanı Fiyatları 2023

Forpus Papağanı Fiyatları 2023

Forpus papağanları oldukça oyuncu ve zeki bir kuş türü olarak bilinmektedir. Ayrıca sahibine karşı bir okadar da meraklı ve ilgili davranmayı sever. vBu papağan türü bazı papağan türleri gibi konuşmayan değil, sahibinin dediklerini kısa sürede üstün zekası sayesinde öğrenerek tekrar etmeye hazır hale gelir. Pek çok farklı renklerde olabilen bu papağan türü genelde sarı mavi ve yeşil renkleri ile bilinmektedir.

Eğer ilk defa bir papağan sahiplenmek veya forpus papağanı satın almak istiyorsanız, bu papağan türü bakımı ve sevecenliği sayesinde evinizde küçük bir çocuk olsa bile bakımı açısından diğer papağan türlerine nazaran daha kolay olacaktır. Forpus papağanı fiyatları 2023 yılında oldukça uygun olacağını düşünüyoruz.

Forpus Papağanı satılık

Forpus Papağanı Satılık

Forpus papağanları eğlenceli, enerji dolu ve komik hareketleri ile insanlar tarafından çokça konuşulan bir kuş türüdür. Aynı zamanda oldukça sosyal ve dost canlısıdırlar. Genellikle yemek yemeyi ve oyun oynamayı çok severler. Çok hareketli kuş türleri arasında yer aldıkları için onları sakin görebilmeniz nadirdir. Bazı çalışmalar sonucun da insanlarla vakit geçiren Forpus papağanlarının öğrenim kabiliyetinin daha fazla geliştiği ortaya çıkmıştır. Bu papağan türünün en gelişmiş özelliklerinden birisi ise korkusuz olmalarıdır. Bununla birlikte kıskançlıkları ile de anılan bir kuş türüdür. Huysuz ve bir okadar kıskanç olan bu kuş türleri üreme dönemleri geldiğinde hormansal yapılarından dolayı farklı davrandıklarını görebilirsiniz. Buna rağmen oldukça evcil bir kuş türüdür. Forpus papağanı satılık fiyatları oldukça uygun olacağını düşünüyoruz.

Forpus Papağanı fiyatları 2022

Forpus Papağanı Fiyatları 2022

Forpus papağanlarının erişkin birer birey haline gelebilmeleri yaklaşık 12 ay kadar bir süre içerisinde gerçekleşir. Bu papağann türünün ortalama yaşam süresi 15 – 20 yıl arasında değişmektedir. İlk görünüşte her ne kadar muhabbet kuşunu andırsalarda gerçekten şirin bir papağan türüdür. Boyları ve büyüklükleri ortalama bir muhabbet kuşundan farksızdır. Buna ek olarak bir Forpus papağanının erişkin hale gelmesinden sonra doğum için kuluçkaya yatma süresindeki ideal yaşı 2 yaşdır. Erkek forpus papağanlarını dişilerden ayıran en belirgin özellikleri kanatları göz ve kuyruklarında mavi bir şerit yer almasıdır. Bu sayede erkek forpuslarda çizgiler mat ve şerit şeklinde olurken, dişi forpus papağanlarında ise şerit bulunmamaktadır. Forpus papağanı fiyatları 2022 yılında ortalama fiyatları kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 400₺ ile 500₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 300₺ ile 400₺ arasında değişmektedir.

Forpus Papağanı fiyatları sahibinden

Forpus Papağanı Fiyatları Sahibinden

Forpus papağanları genel itibarı ve görüntüsü ile muhabbet kuşlarına oldukça benzemektedir. Bu sebepen dolayı onun bir papağan türü olmasın büyük bir kısmını şaşırtmaktadır. Bu papağan türü herkes tarafından bilinmemektedir ve karıştırılmaktadır. Türün getirdiği sorumluluklar gereği kendine özel bir bakım isteyen özel bir papağandır. Bedeni ve karakter yapısı oldukça narin olmasının yanı sıra güzel ve ihtişamlı renkleri sayesinde çevresindeki insanları hareketleri ve sıcakkanlı enerjisi ile büyülemektedir. Forpus papağanı fiyatları 2022 2023 yılında oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır.

Forpus papağanı fiyatları üreticiden veya sahibinden 2023 yılında ortalama fiyatları kobalt, lutino, albino ve amerikan türleri 500₺ ile 600₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 400₺ ile 500₺ arasında değişmektedir.

Forpus Papağanı fiyatları 2021

Forpus Papağanı fiyatları 2021

Forpus papağanları oldukça insan canlısı olmakla beraber ev içerisinde yaşaması mümkün olan papağan türleri arasındadır. Bu kuş türünün ana vatanı Güney Amerika olsa da ülkemizde de gayet yaygın bir şekilde bakılabilmektedir. Bu papağan türünü severek bakan insanların akıllarına takılan en büyük sorulardan biriside Forpus papağanlarının nekadar süre yaşayabildikleridir. Bu papağan türünün uygun şartlarda bakılması sonucu ve hastalanmadıkları takdirde 15 ila 20 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Forpus papağanı fiyatları 2021 2023 yılında oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır.

Forpus papağanı fiyatları 2022 yılında ortalama fiyatları kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 200₺ ile 300₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 400₺ ile 500₺ arasında değişmektedir.

Forpus Papağanı fiyat

Forpus Papağanı Fiyat

Papağanların ortalam yaşam süresinin değişmesi pek çok duruma bağlı olabilmektedir. Bu tarz durumlar kuşun iyi bir beslenme düzeninin olması, stresten uzak ve bu tarz benzeri durumlardan uzak olması aynı zamanda yaşam alanınıın geniş olması gibi bazı etkenler bulundurabilir. Bu tarz durumların Forpus papağanı için uygun olması sayesinde papağanınız uzun yıllar boyunca yaşayabilmektedir. Forpus papağanı fiyatı oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır.

Klasik Forpus Papağanı Fiyatları
2023 yılında
Klasik Yeşil = 400₺
Açık Yeşil = 400₺
Koyu Yeşil = 450₺
Klasik Mavi = 400₺
Açık Mavi = 500₺
Amerikan Forpus Papağanı Fiyatları
2023 yılında
Amerikan Sarı 500₺ - 600₺
Amerikan Beyaz 500₺ - 600₺
Parçalı Forpus Papağanı Fiyatları
2023 yılında
Yeşil Parçalı 500₺ - 600₺
Mavi parçalı 500₺ - 600₺
Diğer Forpus Papağanı Fiyatları
2023 yılında
Albino 500₺ - 600₺
Lutino 500₺ - 600₺
Kobalt 500₺ - 600₺
Muave 500₺ - 600₺

Forpus Papağanı Fiyatları İstanbul

Bir Forpus papağanının uzun yıllar boyu yaşayabilmesi için önemli olan kriterler şunlardır;

  • Kaliteli bir şekilde bakımlarının yapılması ve temiz tutulması
  • Yaşam alanlarının büyük olması(büyük bir kuş kafesi)
  • Çiftinden dolayı yaşanabilecek stres problemlerinden dolayı kafeslerini ayırmak
  • Beslenmeleri için birbirinden farklı ve yeterince tohum çeşitlerinin olması
  • Suyuna destekleyici vitaminler atılması ve desteklenmesi
  • Dışkı kontrollerinin düzenli olarak yapılması ve aksatılmaması

Genel olarak kuşun veteriner hekimler tarafından kontrolünün yapılması ve aksatılmaması kuşun uzun süre yaşaması için en önemli olan etkenlerdir.

Forpus papağanı fiyatları İstanbul gibi büyük metropolde oldukça değişken fiyatları görebilirsiniz. 2023 yılında ortalama fiyatları kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 500₺ ile 600₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 400₺ ile 500₺ arasında değişmektedir.

forpus papağanı satın alma

Forpus Papağanı Satın Alma

Forpus papağanları her kuş türünde olduğu gibi üzerinde zaman ayırılması gereken ve bakımına dikkat edilmesi gereken papağan türleri arasında yer almaktadır. Bu kuş türü hakkında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar şunlardır;

Forpus papağanı satın almadan pek çok kuş türü gibi kendine özel karakter özellikleri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Oldukça sakin ve sessiz bir yapıya sahiptir. Her hayvan da olduğu gibi ilgi ve sevgi istemektedir. Yemeğine içtiğine ve kişisel bakımına özen gösterdiğiniz takdirde ev ortamında bakılmasın da herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Bu papağan türünün yaşam bölgesi olan kafesini alırken, kanatlarını rahat ettirebileceği bir büyüklükte kafesinin olması çok önemlidir. Özellikle papağan türleri rahatlığına ve özgürlüğüne düşkün kuşlar olmasından dolayı, bulundukları ortamlarda yalnız kaldıkların da sıkılmamaları için zaman geçirebilecekleri eğlenceli oyuncakları ve alternatif olarak karınlarını doyurabilecekleri yemlikleri olmalıdır. Her kuş ilgi ve alaka görmekten keyif alır fakat yalnız kaldıklarında onların streslenmemeleri için bu detaylar gerçekten önemlidir.

Forpus papağanı satın almak için ortalama fiyatları bilmek gerekir kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 400₺ ile 500₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.

forpus papağanı yavru fiyatları

Forpus Papağanı Yavru Fiyatları

Eğer ilk defa kuş bakacaksanız ve papağan sahiplenmek istiyorsanıız Forpus papağanları ilgi ve alakalı olduğunuz sürece sizin için iyi bir seçenek olucaktır.

Forpus papağanı bulunduğu ortamdan uzaklaştırılarak yeni yaşam alanlarına gelmesinden itibaren yaklaşık 1 hafta kadar bir süre stres yaşayabilmektedirler. Bu durum ev ortamında dışarı salmadan kafesin içinde bekletilmelidir ve rahatsız edilmemelidir. Papağan yavaş yavaş insanlara ve çevreye alışmaya başladıktan sonra ufak dokunuşlar ile sevilebilirler. Forpus papağanı yavru fiyatları için bize danışabilirsiniz.

forpus papağanı satış fiyatı

Forpus Papağanı Satış Fiyatı

İlk tepkiler olarak sizden kaçmaya başlar ise sabırlı olduğunuz takdirde o da size alışmaya başlayacaktır. Bu noktada sabırlı olmak ve ani hareketlerden kaçınarak size alışmasını beklemelisiniz. Papağan sahibine alıştıktan sonra adeta size aşık hale gelebilmektedir. Bundan sonra sizin hal hareket ve tavırlarınız karşılığında sizden birşeyler öğreneceklerdir. Konuşturabilmek adına onu zorlamamanız ve sıkmamanız konusunda fayda var. Forpus papağanlarını mümkün olduğunca sıkmadan ve rahatsız etmeden ona istediğiniz konularda eğitim verebilirsiniz. Fakat öğrenme sırasında ona küçük ödüller vermeniz, eğitim süresini hızlandıracak ve daha hızlı adapte olmasını sağlayacaktır. Bu ödüller ise onların sevebileceği minik atıştırmalıklar veya eğlenebilecekleri şirin oyuncaklar olabilmektedir.

Forpus papağanı satış fiyatları kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 400₺ ile 500₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.

forpus papağanı sahibinden

Forpus Papağanı Sahibinden

Forpus papağanı sahiplenmek veya satın almak isteyen müşterilerin dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu papağan türlerinin hareketli ve enerjik yapısından kaynaklı olarak kesinlikle kafeslerinde zaman geçirebilecekleri oyuncaklarının bulunması gerekmektedir. Forpus papağanları oyuncakları ve ilgiyi oldukça sevmektedirler. İlgiyi seven bu papağan türü yalnız kalmaktan peş hoşlanmamaktadır. Bu sebepten dolayı onunla vakit geçirirken ses tonunuzu onun korkmaması için uygun olarak ayarlamanız ve alçak sesle konuşmanız sizden ürkmemesi için iyi olacaktır. Genel papağan türleri oldukça gürültülü olabilseler de, forpus papağanları yüksek sesten hoşlanmadığı için sakin papağan türleri arasında bilinmektedir.

Forpus papağanı sahibinden veya üreticiden ortalama fiyatları bilmek gerekir kobalt, lutino, albino ve amerikan türler 400₺ ile 500₺ arasında değişirken diğer türler yeşil, mavi gibi klasik renk ve türde olanlar 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.

Forpus Papağanı Satın Alma

Sizde bir Forpus papağanı satın alma, sahibi olabilmek istiyorsanız, bu ender sayılan papağana sahip olmak içinhakkında bilgi sahibi olabilmek için, üreticilerden detaylı bilgi alabilir, kendinize en uygun forpus papağanını sahibi olup onunla birlikte sıcak bir yuva kurabilir evinize neşe katabilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir