Papağan Fiyatları

Senegal Papağanı Fiyatları 2023

Senegal Papağanı Fiyatları 2023

Afrika kökenli bir papağan türüdür. Papağangillere ait olan Senegal papağanının Latince ismi PoicephalusSenegalus olarak bilinir. Bu papağan türünün doğal yaşam alanları Senegal, Gana, Kamerun, Fildişi Sahili, Nijerya ve bazı Afrika ülkeleridir. Doğal ortamlarıyla uyum içinde yaşarlar. Senegal papağanı satılık olarak meraklıları tarafından sahip olunabilir. Senegal papağanı yiyecek bulmak için yuvalarından kısa mesafeler kat ederler. Senegal papağanları tüyleri çok canlı renklere sahiptir. Bu özellikleri ile oldukça dikkat çekerler. Senegal papağanları, sahiplerine hızla bağlanır.

Senegal Papağanının fiziksel Özellikleri; Senegal Papağanı baş, boğaz, boyun ve yanak bölgeleri koyu gri renklidir. Sırt  ve üst kısım yeşildir. Göğüs, göğüs yanları ve karın turuncu-sarı renktedir. Sarı renkler kanatların alt kısmını oluşturur. Göz rengi saman sarısıdır. Erkek ya da dişi olması fark etmez aynı renklerde görünürler. Senegal papağanının tüyleri canlıdır ve renkleri büyüleyicidir. Yetişkin papağanlar ortalama olarak yaklaşık 25 cm uzunluğundadır. Genelde 130 ila 160 kilogram ağırlığındadırlar.

senegal papağanı sahiplendirme

Senegal Papağanı Sahiplendirme

Senegal papağanı sahiplendirme konusu bu papağanlara meraklı olan birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Sahiplenmeyi isteyenlerin Senegal papağanı hakkında bilgi edinmeleri önemlidir. Orta boy papağanlar grubuna aittirler. Senegal papağanları doğaları gereği sakin, sevgi dolu, sadık ve oyuncudur. Diğer konuşkan papağanlara kıyasla Senegal papağanları daha sessiz bir karaktere sahiptir. Konuşma becerileri çok iyi değildir ancak bazı kelimeleri anlayabilirler. Islık çalabilirler. Gün boyunca sizi takip edip hareketlerinizin taklidini yaparak sizi şaşırtabilirler.

Yüksek perdeli bir ses çıkarabilirler. Kalabalık nüfuslu bir evde mutlaka tek bir kişiye daha fazla bağlanırlar. Bunun nedeni, yalnızca bir kişiyi içermesi ve çok  sadık bir yapıya sahip olmasıdır. Senegal papağanları evde beslenmeye uygun evcil hayvanlardır ve çevreye uyum sağlayabilirler. Bu papağanlar çabuk yorulurlar.  Yaklaşık 25-30 yıl kadar bir ömürleri vardır.  İlgilenir ve sevilirse bu süre uzar.

senegal papağanı sahibinden

Senegal Papağanı Sahibinden

Senegal kuşları diğer türler gibi uçmayı başaramazlar ancak yuvalarında kafes alanı dışında geniş bir alana ihtiyaç duyarlar. En uygun ve rahat oldukları için en az 2m x 1m boyutunda takozlara bakmakta fayda var. Elle beslendiklerinde oldukça uysal ve uysaldırlar. Ancak temas ettiklerinde oyunbaz yapıları nedeniyle elinizi ısırabilirler ve bunu yaparken çok güçlü bir ısırıkla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ısırıklara dikkat edin. Oyuncakları ve aksesuarları oynamak için kafeste bırakabilirsiniz. Bu onları çok mutlu ediyor. Kafese ahşap tüneller de eklenebilir. Ayrıca çiğneme  ihtiyaçlarını karşılamak için çiğneme oyuncakları satın alabilir ve yerleştirebilirsiniz. Kafesten dışarı sarkarken genellikle  omzunuzda durmayı tercih ederler. Senegal papağanı sahibinden avantajları da bu hayvana sahip olmak isteyenler için caziptir.

sahibinden satılık senegal papağanı

Sahibinden Satılık Senegal Papağanı

Sahibinden satılık Senegal papağanı araştırması yapanlar için çok uygun fiyatlı seçenekler bulunmaktadır. Bu papağanı satın almadan bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Senegal papağanı alanlar bir takım hastalıklara kapılmamaya da dikkat etmelidir.

Bu hastalıkların ilki ve en yaygın olanı, bulaşıcı bir mantarın neden olduğu akçaağaç solgunluğudur. Hastalığın kaynağı kirli bakım ve kafestir. Bu nedenle papağanın kafesi daima temiz tutulmalıdır. Ayrıca içerisinde bulunan su depolarındaki suyu her gün tazelemeniz gerekiyor. Bu şekilde enfeksiyon  riskini minimuma indirirsiniz. Papağan için mama ve ona uygun mama seçilmelidir. Papağanın çok fazla hava akışı olan alanlarda kalmadığından emin olun. Çünkü hassas yapıları var ve bu  onları kötü etkiliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer hastalık ise Bornavirus bulaşıcı hastalığıdır. Bu hastalık türü, diğer enfekte  papağan türlerinden bulaşır ve hayvanda birkaç yıl yaşayabilir. Hasta papağanların zayıf bir sindirim sistemi vardır ve kilo verirler. Hasta bir papağanınız varsa onu karantinaya almalısınız. Bu gibi durumlarda papağanı veterinere götürmek gerekir.

senegal papağanı fiyat 2021

Senegal Papağanı Fiyat 2021

Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları çok fazla yemek tüketmezler bu yüzden papağanınızın yiyebileceği kadar boy ayarlayabilirsiniz. Yer fıstığını  severler ama çok fazla vermeyin çünkü fındıkta yağlı yiyeceklerden daha fazla yağ vardır. Papağan kahvaltısını yaptıktan sonra yemesini bitirdikten sonra ona meyve ve sebze verebilirsiniz. Sebze ve meyveleri küçük parçalar halinde verirseniz daha kolay yenir ve daha kolay yenir.

Beslenmelerine dikkat ettiğiniz kadar su ve su depolarına da dikkat etmelisiniz. Su her gün yenilenmeli ve su kabı temiz olmalıdır. Aksi takdirde bakteri veya enfeksiyon gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Bir diğer merak edilen ise Senegal Papağanı fiyat 2021 oldukça uygun olarak sunulmaktadır.

senegal papağanı satın al

Senegal Papağanı Satın Al

Evcil hayvan severlerin tercihlerinden biri de kuşlardır. Papağanlar da farklı görünümleri ve özellikleri ile dikkat çekici kuş türleridir. Bir papağan sahibi olmak isteyen hayvan severler, onun özelliklerini incelemek isteyeceklerdir. Pek çok papağan türü vardır. Senegal papağanı, farklı özellikleri ve görünümleri ile beğenilen papağan ırklarından biridir.Senegal papağanı satın al seçeneği ile isteyen herkes bu hayvana sahip olabilir.

senegal papağanı fiyat

Senegal Papağanı Fiyat

Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. Fiyatlar her yıl yeniden güncellenmektedir. Kişiler isterlerse sahibinden seçeneklerini kullanarak ya da Senegal Papağanı satın al ile de istedikleri fiyatlarda bulup sahip olabilirler. Dileyenler firmamız aracılığı ile en uygun fiyatlara Senegal Papağanı sahibi olabilir.

senegal papağanı kaç tl

Senegal Papağanı Kaç TL?

Senegal Papağanı kaç TL? oldukça merak edilmektedir. Bu konuda net bir bilgi verilmesi pek mümkün değildir bu yüzden her yıl değişen fiyatlara bakılarak karar verilebilir.  Diğer papağan ırklarına göre daha sessizdir. Her zaman ses çıkarmasa da ince bir sese sahiptirler. Ancak günün belirli saatlerinde tiz sesler çıkarabilir. Konuşma becerileri çok iyi değildir. Eğitimine bağlı olarak bazı kelimeleri taklit edebilir. Bu kuş  çok iyi konuşmasa da hareketlerinizi taklit edebilir. Senegal papağanının bir diğer özelliği de ıslığıdır.

senegal papağanı fiyat 2022

Senegal Papağanı Fiyatı 2022

Senegal papağanı Afrika’da yaşar. Uzaklara uçmayan bir papağandır. Kendi doğal ortamında yaşar ve sadece karnını doyurmak için kısa mesafeler de uçar. Doğal ortamlarında tahıl ve  yer fıstığı yerler. Yer fıstığı, bu evcil papağan cinsi için iyi bir seçimdir.Senegal papağanları meyveler, tahıllar,  yemişler ile beslenebilir. Bunların yanı sıra hazır papağan yiyecekleri ve yeşillikler ile beslenirler. Senegal papağanı meraklıları bu kuş türünün özellikleri ve nasıl beslendiği hakkında bilgi sahibi olurken ayrıca fiyatlarını da araştırmaktadır. Senegal Papağanı fiyatı 2022 olarak belirlenen fiyatlar papağanın yaşına göre değişebilmektedir. Özellikleri ve yaşı göz önünde bulundurularak isteyenler bu fiyatlardan kendine uygun olanlardan tercih yapabilirler. Oldukça sevimli ve güzel olan Senegal Papağanı meraklısı çok olan papağan türleri arasında yer almaktadır. Sitemizden de bu papağan türleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Senegal Papağan Fiyatları 2016
Senegal papağanları batı avrupa ülkelerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Sevecen davranışları kafes içerisinde bile komik haller sergilemektedir. Bu sevecen papağan türü 2016 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2017
Senegal papağanları komik halleri sevecen tavırları ile her geçen yıl fiyatı artmaktadır. 2017 yılı içerisinde senegal papağanları 800₺ ile 1.200₺ arasında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2018
Afrika kökenli bir papağan türüdür. Satılık Senegal papağanı araştırması yapanlar için çok uygun fiyatlı seçenekler bulunmaktadır. Senegal papağanı 2018 yılı içerisinde 1.200₺ ile 1.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2019
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. Fiyatlar her yıl yeniden güncellenmektedir. 2019 yılı içerisinde senegal papağanları 1.500₺ ile 2.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2020
Bu konuda net bir bilgi verilmesi pek mümkün değildir bu yüzden her yıl değişen fiyatlara bakılarak karar verilebilir. Yıllara göre papağan fiyatları için web sitemizi takip ediniz. Diğer papağan ırklarına göre daha sessiz ve sakindir. 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2021
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. 2021 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2022
Senegal Papağanları farklı görünümleri ve özellikleri ile dikkat çeken papağan türleri arasındadır. Pek çok papağan türü vardır. Senegal papağanı, farklı özellikleri ve görünümleri ile beğenilen papağan ırklarından biridir. 2022 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2023
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2024
Senegal papağanları, canlı renkleri ve dostane kişilikleri ile evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. 2024 yılında, Senegal papağanlarının fiyatları genellikle 4.500₺ ile 5.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve enerjik kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenek sunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Senegal Papağanı 4.500₺ - 5.500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle