Papağan Fiyatları

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo papağanı fiyatları 2023 yılında ekonomik şartları göre şekillenmektedir. Kakapo papağanlarının nesli tükenmekte olduğu için fiyatları oldukça pahalıdır. Kakapo papağanları gececi papağan adıyla anılmaktadır. Bu ismi almalarının sebebi genellikle uçmayan kuşlar oldukları için gece papağanı olarak da nitelendirirler. Bu ismi almalarının diğer nedeni ise geceleri okudukça aktif olmalıdır. Kakapo papağanları renkleri gene de itibariyle Zara ve yeşil tonlardadır. Vücutlarının üst rengi daha çok üzerinin tonlarındayken, vücutlarının alt kısımları ise yeşil renklerdedir. Vücudunun bazı bölgelerinde kahverengi lekeler de görülmektedir. Gagası oldukça güçlüdür ve gaga bölgesinde bıyık şeklinde sert tüyler bulunur. Diğer papağan türlerine göre renk skalası daha az olan bu papağanlar kolaylıkla kamufle olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple doğada kolaylıkla kamufle oldukları için uzun yıllar yaşamlarını sürdürebilirler.

Kakapo Papağanı fiyatları

Kakapo Papağanı Fiyatları

Kakapo papağanı fiyatları oldukça yüksek fiyatta papağanlar arasındadır. Hatta nesilleri tükenmekte olan papağanlar arasında yer aldığı için çok fazla da satışı yapılmamaktadır. Bu sebeple piyasada kakapo papağanı bulmak oldukça güçtür. Kaka bu papağanları diğer papağan türlerine göre daha büyük ve geniş bir vücuda sahiptirler. Özellikle yetişkin çağa gelmiş bir kakapo, papağanının ölçüleri 55 ile 65 santim arasında değişmektedir. Kakapo papağanları, diğer papağanlardan oldukça farklıdır. Özellikle bu papağanlar diğer papağanlar gibi uçamazlar. Özellikle vücut ağırlıkları fazla olduğu için pek uçmaya yeltenmedikleri düşünülmektedir.

Kakapo Papağan fiyatları

Kakapo Papağan Fiyatları

Kakapo papağan fiyatları ekonomik durumu ve şartları ve enflasyona göre farklılık gösterir. Kakapo papağanlarının özellikle nesli tükenmekte olduğu için kakapo papağanı bulmak oldukça zordur. Aynı zamanda fiyatları çok yüksektir. Kakapo papağanları oldukça geniş bir vücuda sahip olan papağanlardandır. Erkeklerini dişlerinden ayırmak çok zordur. Gelişmeye başladıklarında kanat ve kuyruk kısımlarından daha çok vücutları gelişir. Bu sebeple vücutları olabildiğince ağırlaşır. Dişi ve erkek olanını sadece görsel olarak, birbirinden ayırt etmek son derece zordur. Bunun sebebi cinsiyetinde birbirine yakın özellikler göstermesidir. Tüylerini renkleri ikisinde de benzerdir fakat onları ayıran en önemli özellik ise erkeklerinin dişilerine oranla daha iri olmasıdır. Dişileri ise erkeklerinine nazaran daha zayıf yapıdadırlar. Bunun yanı sıra dişi kakapo papağanları daha hırçın ve asabidirler.

Kakapo Papağanı satılık

Kakapo Papağanı Satılık

Kakapo papağanı satılık olarak birçok internet sitesinde görmek mümkündür. Nesilleri tükenmek üzere olan bu papağan türünün fiyatları oldukça pahalı olup, internet sitesinde görsek de gerçekten satış yapan bir internet sitesi bulmak oldukça zordur. Çünkü bu papağan türünün nesilleri tükenmek üzeredir. Anavatanları Yeni Zelanda olan bu papağanlar genellikle sürüler halinde yaşarlar. Özellikle doğada yaşamaya son derece elverişli olan bir papağan türüdür. Aynı zamanda bedenleri ağır olduğu için uçma fonksiyonları yoktur. Bu papağan türünü diğer papağanlardan ayıran belki de en büyük özellik uçamamalarıdır. Bu özelliği sayesinde diğer papağanlarda oldukça farklı papağanlar.

Kakapo Papağanı sahibinden

Kakapo Papağanı Sahibinden

Kakapo papağanı sahibinden olarak bulmak oldukça zordur. Özellikle nesilleri tükenmekte olduğu için özel koruma altında olan papağan türleri arasında yer alır. Doğada uyum içinde yaşayan bu tür, türevindeki renkler sayesinde kolaylık ve kamufle olma özelliğine sahiptir. Kolay kamufle oldukları için de uzun yıllar varlıklarına devam ettirirler. Ömürleri oldukça uzundur. Tüyleri genellikle sarı ve yeşil renklerden oluşur. Tüylerinde yer alan kahverengi lekeler sayesinde ve renkleri aracılığıyla kolaylıkla kamufle olabilirler. Kuyruk ve kanat kısımları çok geçmemiş olan bu papağanları özellikle gelişme çoğunlukla doğrudan bedenleri gelişmeye başlar. Diğer papağanlar gibi uçma özellikleri olmayan bu papağanları diğer adı gece papağanıdır. Eğer siz de kakapo papağanları hakkında detaylı bigiye ulaşmak istiyorsanız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle