Papağan Fiyatları

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo papağanı fiyatları 2023 yılında ekonomik şartları göre şekillenmektedir. Kakapo papağanlarının nesli tükenmekte olduğu için fiyatları oldukça pahalıdır. Kakapo papağanları gececi papağan adıyla anılmaktadır. Bu ismi almalarının sebebi genellikle uçmayan kuşlar oldukları için gece papağanı olarak da nitelendirirler. Bu ismi almalarının diğer nedeni ise geceleri okudukça aktif olmalıdır. Kakapo papağanları renkleri gene de itibariyle Zara ve yeşil tonlardadır. Vücutlarının üst rengi daha çok üzerinin tonlarındayken, vücutlarının alt kısımları ise yeşil renklerdedir. Vücudunun bazı bölgelerinde kahverengi lekeler de görülmektedir. Gagası oldukça güçlüdür ve gaga bölgesinde bıyık şeklinde sert tüyler bulunur. Diğer papağan türlerine göre renk skalası daha az olan bu papağanlar kolaylıkla kamufle olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple doğada kolaylıkla kamufle oldukları için uzun yıllar yaşamlarını sürdürebilirler.

Kakapo Papağanı fiyatları

Kakapo Papağanı Fiyatları

Kakapo papağanı fiyatları oldukça yüksek fiyatta papağanlar arasındadır. Hatta nesilleri tükenmekte olan papağanlar arasında yer aldığı için çok fazla da satışı yapılmamaktadır. Bu sebeple piyasada kakapo papağanı bulmak oldukça güçtür. Kaka bu papağanları diğer papağan türlerine göre daha büyük ve geniş bir vücuda sahiptirler. Özellikle yetişkin çağa gelmiş bir kakapo, papağanının ölçüleri 55 ile 65 santim arasında değişmektedir. Kakapo papağanları, diğer papağanlardan oldukça farklıdır. Özellikle bu papağanlar diğer papağanlar gibi uçamazlar. Özellikle vücut ağırlıkları fazla olduğu için pek uçmaya yeltenmedikleri düşünülmektedir.

Kakapo Papağan fiyatları

Kakapo Papağan Fiyatları

Kakapo papağan fiyatları ekonomik durumu ve şartları ve enflasyona göre farklılık gösterir. Kakapo papağanlarının özellikle nesli tükenmekte olduğu için kakapo papağanı bulmak oldukça zordur. Aynı zamanda fiyatları çok yüksektir. Kakapo papağanları oldukça geniş bir vücuda sahip olan papağanlardandır. Erkeklerini dişlerinden ayırmak çok zordur. Gelişmeye başladıklarında kanat ve kuyruk kısımlarından daha çok vücutları gelişir. Bu sebeple vücutları olabildiğince ağırlaşır. Dişi ve erkek olanını sadece görsel olarak, birbirinden ayırt etmek son derece zordur. Bunun sebebi cinsiyetinde birbirine yakın özellikler göstermesidir. Tüylerini renkleri ikisinde de benzerdir fakat onları ayıran en önemli özellik ise erkeklerinin dişilerine oranla daha iri olmasıdır. Dişileri ise erkeklerinine nazaran daha zayıf yapıdadırlar. Bunun yanı sıra dişi kakapo papağanları daha hırçın ve asabidirler.

Kakapo Papağanı satılık

Kakapo Papağanı Satılık

Kakapo papağanı satılık olarak birçok internet sitesinde görmek mümkündür. Nesilleri tükenmek üzere olan bu papağan türünün fiyatları oldukça pahalı olup, internet sitesinde görsek de gerçekten satış yapan bir internet sitesi bulmak oldukça zordur. Çünkü bu papağan türünün nesilleri tükenmek üzeredir. Anavatanları Yeni Zelanda olan bu papağanlar genellikle sürüler halinde yaşarlar. Özellikle doğada yaşamaya son derece elverişli olan bir papağan türüdür. Aynı zamanda bedenleri ağır olduğu için uçma fonksiyonları yoktur. Bu papağan türünü diğer papağanlardan ayıran belki de en büyük özellik uçamamalarıdır. Bu özelliği sayesinde diğer papağanlarda oldukça farklı papağanlar.

Kakapo Papağanı sahibinden

Kakapo Papağanı Sahibinden

Kakapo papağanı sahibinden olarak bulmak oldukça zordur. Özellikle nesilleri tükenmekte olduğu için özel koruma altında olan papağan türleri arasında yer alır. Doğada uyum içinde yaşayan bu tür, türevindeki renkler sayesinde kolaylık ve kamufle olma özelliğine sahiptir. Kolay kamufle oldukları için de uzun yıllar varlıklarına devam ettirirler. Ömürleri oldukça uzundur. Tüyleri genellikle sarı ve yeşil renklerden oluşur. Tüylerinde yer alan kahverengi lekeler sayesinde ve renkleri aracılığıyla kolaylıkla kamufle olabilirler. Kuyruk ve kanat kısımları çok geçmemiş olan bu papağanları özellikle gelişme çoğunlukla doğrudan bedenleri gelişmeye başlar. Diğer papağanlar gibi uçma özellikleri olmayan bu papağanları diğer adı gece papağanıdır. Eğer siz de kakapo papağanları hakkında detaylı bigiye ulaşmak istiyorsanız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

2023 Papağan Fiyat Listesi

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Muhabbet kuşu fiyatları pet shop 2022 fiyatları oldukça makul düzeyde olup, son derece uygun fiyatlıdır. Petshoplarda yavru muhabbet kuşlarının fiyatları 275₺ ile 450₺ arasında değişirken, Albino muhabbet kuşu 450₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. En pahalı muhabbet kuşları arasında yer alan bütün alan Jumbo muhabbet kuşu fiyatı ise, 600₺ ila 1250₺ arasında değişmektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Jako Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Jako papağanı fiyatları 2023 yılı içerisinde jako papağan coğrafi konumu, tüy rengi, duruşu, konuşması ve sağlık durumuna bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterecektir. Minimum 25.000₺ ile 35.000₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023 hakkında bilgi alabilir miyim?
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Forpus Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Forpus papağanı fiyatı oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır. Klasik yeşil, açık yeşil, koyu yeşil, mavi, ve açık mavi renkler 400₺ ile 500₺ arasınd değişmektedir. Amerikan forpus papağanı fiyatları sarı ve beyaz renkte olup 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Parçalı forpus papağanı fiyatları yeşil ve mavi olan renkleriyle 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Diğer forpus papağanı türleri albino, lutino, kobalt, muave forpus papağanı türleri de 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.
İskender Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
İskender Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Kakadu Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Piyasa araştırmamıza göre fiyat aralığı 25.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.
Kakariki Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır. Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.
Lori Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir. Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir
Alexander Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Alexander Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Amazon Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.
Caique Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Caique papağanı fiyatları 2023 yılında 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Macaw Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Macaw papağanları 2023 yılında 45.000₺ ile 60.000₺ arasında değişmektedir.
Monk Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Senegal Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle