Papağan Fiyatları

Papağan Fiyatları 2023

Papağan Fiyatları 2023

Cennet Papağanı Fiyatları 2023

Cennet Papağanı Fiyatları 2023

Cennet papağanı diye tabir ettiğimiz papağan türü dünyanın en nadir bulunabilen ve eşsiz güzelliği ile görenleri büyüleyen bir kuş türüdür. Çıkarmış olduğu birbirinden farklı ses tonları ile kendisini diğer kuş türlerinden ayırır ve aynı zamanda farklı kılan özel tüy yapıları bulunur.
Asıl ana vatanı Afrika kıtası olmakla beraber sıcak iklim türlerini çok severler. Evler de rahatlıkla beslenebilirler ve sosyal bir kuş türü olmasından ötürü oldukça sevecendirler. İlgiyi çok sevdikleri için mutlaka çift olarak yaşamalıdırlar.

Cennet Papağanları genel olarak konuşma kabiliyetleri olmasına rağmen çok fazla konuşmayı tercih etmeyen kuşlardır. Evcilleştirmeleri kolay olan bu kuşlar mutlaka yavruyken evcilleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Üç ayını aşmış olan cennet papağanlarının evcilleştirilmesi zorlaşmaktadır. Cennet papağanlarının cinsiyet ayrımı konusunda ayırt etmek diğer kuşlara göre daha zordur. Fiziksel özellikleri ve sos tonları cinsiyet ayrımında işe yarasada kesin olarak cinsiyetini anlamak için DNA testi gerekmektedir. Bulunmuş olduğu kafesleri yüksek ve hacmi geniş olmalıdır.

Tek başına yaşaması gereken durumlarda yalnız kalmaması adına oyuncakları ve ekstra ilgiyi üzerinde bulundurmak gerekmektedir. Rahat yaşayabilmeleri mutlu ve sağlıklı olmaları için bir çiftinin olması çok önemlidir. Cennet papağanları kendilerine eş seçerlerken kendi özelliklerine uygun kriterlerde eş seçmektedirler. Üzerlerinde bulunan göz bantlarının duruma göre kendilerine aynı özellikte olan cennet papağanlarını seçmektedirler.

Cennet Papağanları özellikleri

Yıkanmayı ve suyu oldukça seven cennet papağanları yaz ayların da kafeslerine su birikintisi olan serinletici küçük havuzlar onları çok mutlu etmektedir. Oldukları yaşı anlamanın kolay yollarından birisi ise gagalarının renkleridir. Ortalama 10 yıl ömürleri bulunmaktadır. Boyları ise 12-20 cm uzunluğuna ulaşan bu papağan türü 3 aylık olana kadar burunları turuncu, olgunlaştığında ise kırmızıya gönmektedir. Maksimum ağırlıkları ise 60 gramdır.

Cennet Papağanları beslenirken meyveler ve bitki tohumu mutlaka olmalıdır. Bunların arasında alternatif olarak beyaz darı, yulaf, kabak çekirdeği ve ay çekirdeği cennet papağanlarının beslenmesi için uygun olan besinler arasına girmektedir. Cennet papağanları bu besinlerin yanı sıra dardar ve ballı kraker de tüketebilmektedirler. Tüylerinin döküleceği mevsimlerde yeme ve içme durumlarına ekstra dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yedikleri yulaf tüy dökme döneminde bu durumu azaltmaktadır. Yumurta, elma ve yeşillikler beslenmeleri  ve sağlıkları konusunda faydalı olan besinler arasında yer almaktadır.

Cennet papağanlarının eğitilmesi zor kuş türleri arasında yer almaktadır ve oldukça sabırı gerekmektedir. Evcilleştirilecek olan cennet papağanı diğer papağan türlerinden uzakta ayrı bir kafeste bulunması gerekmektedir. Bulundukları ortama alıştığındann emin olunduktan sonra kafeslerinden dışarıya salınabilirler. Uçtukları bölge içerisinde, papağana tehlike oluşturacak eşyalar ortamda bulunmaması hayvanın yaşamsal faaliyetlerini etkilememesi açısından çok önem taşımaktadır. Papağanı el ile beslemek sahibi ile kuş arasından bağı güçlendirmek için önemli bir kriterdir.

Cennet papağanlarının cinsiyetini ayırma konusunun zor olduğundan bahsetmiştik. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu kuyrukları düz olnaların cinsiyeti dişi, oval kuyruklu olanların cinsiyetinin ise erkek olduğu fark edilebilir. Aynı zamanda bunnunla birlikte ayakları arasındaki mesafe dişilerde daha fazla olurken erkeklerde daha azdır. Bu tarz gözlemler her ne kadar ayırt edebilmek için yardımcı olsa da kesin bir sonuç vermez. En kesin sonuç yapılacak olan DNA testi sonucunda belirlenir.
Cennet papağanları konuşma yetisine sahiptirler fakat diğer papağan türleri kadar aktif konuşma yeteneğine sahip değillerdir. Çok geveze olmalarına rağmen muhabbet kuşları ve diğer papağan türlerine göre daha az konuşurlar. Cennet papağanları dişi veya erkek fark etmeksizin ses tonları çok tizli ve kısa süreli sesler çıkartmaktadırlar. Bu papağan türü ısırmayı ve kemirmeyi yalnızca oyun amacı ile yapabilecek karakterdeki papağan türleridir. Ancak ve ancak saldırganlık ve ısırganlık durumu kafesini ve sahibini koruma içgüdüsü ile ortaya çıkabilmektedir.

Cennet papağanları ortalama 1 yaşına kadar hassas bir şekilde yetişirler ve bu durumda yaşam bölgesine ve bakımlarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaşam alanlarının hijyeni sağlanırken kimyasal kullanılmamalı ve temizlik işlemini sağlayan kişinin ellerini yıkaması büyük önem taşır. Doğumlarından itibaren bünyelerinin hassaslığından dolayı derhal kafese konulmalıdır. Çünkü yeni doğmuş olan cennet papağanlarının tüyleri hemen olgunlaşmadığı için dengelerini sağlayamaz ve kendilerine zarar verebilmektedirler.

Gayet hareketli olan bu kuş türü geniş kafeslerde rahat hareket edebilmelilerdir. Kafesin içerisinde bulunacak oyuncak aktiviteleri kendi dengesini geliştirmesinde önem taşımaktadır. Suluklar ve yemlikler kafesin alt ve ulaşabilecekleri bir alanda bulunmalıdır. Kişiler isteğe bağlı olarak vitamin ve meyve desteği verebilir, papağanın sağlık gelişimini arttırabilirler. İçmiş oldukları suları birkaç gün içinde değiştirilmeli ve mümkün ise suyuna vitamin damlatılmalıdır. İçerisine tuvaletlerini yapmaları için kuş kumu tercih edilmelidir, bu sayede sindirimi daha sağlıklı bir şekilde sağlanır.

Bu kuş türünün ücretleri değişkenlik gösterebildiği gibi kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Görünüşlerine ve eğitimlerine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Cennet papağanı fiyatları 2023 bilgileri için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Forpus Papağanı Fiyatları 2023

Forpus Papağanı Fiyatları 2023

Forpus papağanları eğlenceli, enerji dolu ve komik hareketleri ile insanlar tarafından çokça konuşulan bir kuş türüdür. Aynı zamanda oldukça sosyal ve dost canlısıdırlar. Genellikle yemek yemeyi ve oyun oynamayı çok severler. Çok hareketli kuş türleri arasında yer aldıkları için onları sakin görebilmeniz nadirdir. Bazı çalışmalar sonucun da insanlarla vakit geçiren Forpus papağanlarının öğrenim kabiliyetinin daha fazla geliştiği ortaya çıkmıştır. Bu papağan türünün en gelişmiş özelliklerinden birisi ise korkusuz olmalarıdır. Bununla birlikte kıskançlıkları ile de anılan bir kuş türüdür. Huysuz ve bir okadar kıskanç olan bu kuş türleri üreme dönemleri geldiğinde hormansal yapılarından dolayı farklı davrandıklarını görebilirsiniz. Buna rağmen oldukça evcil bir kuş türüdür.

Forpus Papağanı yaşı

Forpus papağanlarının erişkin birer birey haline gelebilmeleri yaklaşık 12 ay kadar bir süre içerisinde gerçekleşir. Bu papağann türünün ortalama yaşam süresi 15 – 20 yıl arasında değişmektedir. İlk görünüşte her ne kadar muhabbet kuşunu andırsalarda gerçekten şirin bir papağan türüdür. Boyları ve büyüklükleri ortalama bir muhabbet kuşundan farksızdır. Buna ek olarak bir Forpus papağanının erişkin hale gelmesinden sonra doğum için kuluçkaya yatma süresindeki ideal yaşı 2 yaşdır. Erkek forpus papağanlarını dişilerden ayıran en belirgin özellikleri kanatları göz ve kuyruklarında mavi bir şerit yer almasıdır. Bu sayede erkek forpuslarda çizgiler mat ve şerit şeklinde olurken, dişi forpus papağanlarında ise şerit bulunmamaktadır.

Forpus Papağanı Ömrü

Forpus papağanları oldukça insan canlısı olmakla beraber ev içerisinde yaşaması mümkün olan papağan türleri arasındadır. Bu kuş türünün ana vatanı Güney Amerika olsa da ülkemizde de gayet yaygın bir şekilde bakılabilmektedir. Bu papağan türünü severek bakan insanların akıllarına takılan en büyük sorulardan biriside Forpus papağanlarının nekadar süre yaşayabildikleridir. Bu papağan türünün uygun şartlarda bakılması sonucu ve hastalanmadıkları takdirde 15 ila 20 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Papağanların ortalam yaşam süresinin değişmesi pek çok duruma bağlı olabilmektedir. Bu tarz durumlar kuşun iyi bir beslenme düzeninin olması, stresten uzak ve bu tarz benzeri durumlardan uzak olması aynı zamanda yaşam alanınıın geniş olması gibi bazı etkenler bulundurabilir. Bu tarz durumların Forpus papağanı için uygun olması sayesinde papağanınız uzun yıllar boyunca yaşayabilmektedir.

Bir Forpus papağanının uzun yıllar boyu yaşayabilmesi için önemli olan kriterler şunlardır;

  • Kaliteli bir şekilde bakımlarının yapılması ve temiz tutulması
  • Yaşam alanlarının büyük olması ( büyük bir kuş kafesi)
  • Çiftinden dolayı yaşanabilecek stres problemlerinden dolayı kafeslerini ayırmak
  • Beslenmeleri için birbirinden farklı ve yeterince tohum çeşitlerinin olması
  • Suyuna destekleyici vitaminler atılması ve desteklenmesi
  • Dışkı kontrollerinin düzenli olarak yapılması ve aksatılmaması
  • Genel olarak kuşun veteriner hekimler tarafından kontrolünün yapılması ve aksatılmaması
  • kuşun uzun süre yaşaması için en önemli olan etkenlerdir.
Forpus Papağan Eğitim Süreci

Forpus papağanı bulunduğu ortamdan uzaklaştırılarak yeni yaşam alanlarına gelmesinden itibaren yaklaşık 1 hafta kadar bir süre stres yaşayabilmektedirler. Bu durum ev ortamında dışarı salmadan kafesin içinde bekletilmelidir ve rahatsız edilmemelidir. Papağan yavaş yavaş insanlara ve çevreye alışmaya başladıktan sonra ufak dokunuşlar ile sevilebilirler.

İlk tepkiler olarak sizden kaçmaya başlar ise sabırlı olduğunuz taktirde o da size alışmaya başlayacaktır. Bu noktada sabırlı olmak ve ani hareketlerden kaçınarak size alışmasını beklemelisiniz. Papağan sahibine alıştıktan sonra adeta size aşık hale gelebilmektedir. Bundan sonra sizin hal hareket ve tavırlarınız karşılığında sizden birşeyler öğreneceklerdir. Konuşturabilmek adına onu zorlamamanız ve sıkmamanız konusunda fayda var. Forpus papağanlarını mümkün olduğunca sıkmadan ve rahatsız etmeden ona istediğiniz konularda eğitim verebilirsiniz. Fakat öğrenme sırasında ona küçük ödüller vermeniz, eğitim süresini hızlandıracak ve daha hızlı adapte olmasını sağlayacaktır. Bu ödüller ise onların sevebileceği minik atıştırmalıklar veya eğlenebilecekleri şirin oyuncaklar olabilmektedir.

Forpus papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İskender Papağanı Fiyatları 2023

İskender Papağanı Fiyatları 2023

Bu papağan türünün kökeni Hindistan’a dayanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de de beslenip bakılmakta olan bir kuş türüdür. Aynı zamanda Afganistan ve Pakistan gibi Asya ülkelerinde de çokça sürülen halinde de yaşabilen bu kuş türü, kendilerine özel renkleri ve aynı zamanda zekalarıyla çok popüler olmuş bir kuş türüdür. Yalnızlıktan çok sürü yaşamına uyum sağlayabilen İskender papağanları, evcilleştirildikleri taktirde de tek başlarına yaşayabilemektedirler. Papağanlar genel türleri olarak bilinen en yaygın özellikleri yüksek bir şekilde ilgi beklemektedirler ve yalnız kalmayı pek sevmezler. Aslında meraklı, öğrenmeye çok açık ve zeki canlılar olan bu papağan türleri ile iletişim kurup konuşturmak sanıldığı kadar zor değildir.

İskender Papağanlarının Genel Özellikleri

Bu kuş türünün kökeni Hindistan’a dayanmaktadır. Ülkemizde de görülebildiği gibi Pakistan ve Afganistan’da da görülebilmektedirler.

Boyları ortalamak 45 ila 60 cm arasında uzayabilir ve papağan türleri arasında büyük sayılabilecek uzunluktadırlar.

Genelde yeşil renkli  tüyleri bulunan bu papağanın aynı zamanda kanatları kırmızı tüylerde bulunabilir. Boynunda ise siyah bant şekilnde ve pembe tüyler bulunmaktadır. Kuyruk tüyleri genetik faktörlerine göre yeşil veya mavi olabilir. Kuyrukları yeşil olsa da kuyruk uçları sarı renktedir. Gagalarının renk tonları ise kırmızı renktedir. Gözleri ise sarı renktedir.

Dişi olanlarında boynunda siyah bant bulunmamaktadır. Bu şekilde cinsiyet ayrımında ki en belirgin özellikleri boynunda bulunan siyah bantlardır.

Çok zeki bir kuş türü olmasının yanı sıra çok fazla kelime öğrenebilirler ve konuşabilmektedirler.
Sahiplerine bağlandıkları taktirde onları çok severler ve çok ilgi gösterirler.

Bu papağan türü diğer papağan türlerine karşı daha soğuk hava koşullarına karşı  dayanıklıdırlar.
Ömür bakımından uzun ömürlü olan papağanlardandırlar. Ortalama sağlıklı bakıldıkları taktirde 30 yıldan daha uzun süre yaşayabilmektedirler.

Doğa da genellikle sürü halinde yaşamaktadırlar ve yuvalarını ağaç kovuklarına yapmaktadırlar.

İskender Papağanı Bakım Süreci

Bu papağan türü zeki olmalarından dolayı epitilmeleri ve öğretimleri oldukça kolaydır ve papağan türleri arasında oldukça fazla konuşmayı tercih eden bir kuş türüdür. Ortalama bir yaşından itibaren zekaları geliştiği için rahatça konuşturmaya başlayabilirsiniz. Cinsiyetleri arasında erkek iskender papağanları dişilerine göre daha fazla ve daha çok kelime öğrenebilmektedirler. Fakat dişileri konuşma anlamında oldukça güzel konuşurlar. Bu papağan türünün hem erkeği hem dişisi konuşabildiği gibi insanların seslerini taklit etme konusunda hem başarılıdırlar hem de bu işi yapmaya bayılırlar. Onlara birşeyler öğretmeye kalktığınız eğitim süreçlerine oldukça kısa sürede hakim olurlar ve sahiplerine çok bağlı olmalarından kaynaklı olarak onlara sürekli sevgi gösterirler. Doğal yaşam koşulları sürü halinde yaşamayı hedeflediği için yalnız kalmayı hiç sevmezler ve sürekli eşlerinin veya sahiplerinin yanında yaşamak isterler. Fiziksel teması sevdikleri için sürekli sahipleri tarafından sevilmeyi ve okşamayı çokça tercih ederler.

Bu papağan türü evde beslenmeyey en uygun papağan türlerinden birisidir. İskender papağanları doğada bulunan yem türlerinden olan meyve tohumları çekirdikleri olduğu için bu tarz yiyeceklerle beslenmekten keyif alırlar. Hazır kuşyemlerinin yanı sıra onlara mısır ve yulaf gibi sağlıklı tahıllarla beraberinde sebze meyve yaprakları ve meyveleri de kontrollü bir şekilde verebilirsiniz.
Çenesi güçlü olan bu papağan türünün kemirme ihtiyacı olduğundan yeteri kadar çiğneyebileceği oyuncaklar alınmaz ise evinizde ki eşyalara zarar verebilmektedirler. Yemeklerini eğlenceli hale getirmek için, oyuncaklarının arasına yiyebilecekleri ödüller koyarsanız onları mutlu edecek ve keyif alacaklardır. Bu sevimli papağan türü diğer kuş türleri dışında ki evcil hayvanlarla sanıldığının aksine pek de iyi anlaşamaz ve onları karşı tehlikeli tavırlar sergileyebilirler.

Alexander, yani İskender papağanları özgürlüğüne düşkün ve sürü halinde yaşayan kuş türleri arasında oldukları için uzun süreler boyunca kafeste duramayacaklardır ve çıkmak isteyeceklerdir. Bu sebepten dolayı eğer İskender papağanınız var ise günde birkaç saat dışarı çıkıp evin içerisinde vakit geçirmesine izin vermelisiniz. Size çok bağlı olan bu papağan türünün kaçma olasılığı her nekadar düşük olsa da penceden kaçma ihtimaline karşı pencerelerin kapalı tutulması gerekmektedir. Bu şuk türü eğlenceli ve arkadaş canlısı yapısı sahibinden sağlıklı bakıldığı taktirde sizin can yoldaşınız olabilir ve uzun yıllar boyunca dostunuz olarak yaşayabilmektedirler.

İskender papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Jako Papağanı Fiyatları 2023

Jako Papağanı Fiyatları 2023

Jako Papağanları besleyen sayısı ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde çok fazla sevilen bu papağan türleri hem evde beslemesi oldukça keyiflidir.

Bu papağan türünün diğer bir ismi ise Gri Afrika papağanıdır.Genellikle Fildişi sahillerinde ve Principe Adalarında doğal alanlarında yaşamaktadırlar.Jako papağanları sahipleri tarafından ilgi gördüklerinde çenesi düşer ve çok konuşurlar.Bu papağan türüne ilgi gösterdiğiniz sürece size olan bağlılıkları artacaktır.

Jako Papağan Bakımı

Bu papağan türünde yedikleri yiyeceklerin taze olup olmaması dikkat edilmeli ve kesinlikle baya yemek ve su verilmemelidir.

Mümkün olduğu sürece serin ve ve dinnlendirilmiş su verilmesi tavsiye edilmektedir.
Doğal yaşam alanlarının getirdiği imkanlar doğrultusunda meyve ağaçlarıyla beslendikleri için bu papağan türüne dilimlendirilmiş meyve parçaları vermek onları doğal ortamlarında gibi hissettirebilir ve mutlu olması sağlanabilir.

Bu papağan türü karanlık ortamlara pek alışkan değillerdir. Bu durum onları korkutabilir ve strese girmelerine yol açabilir. Çok fazla soğuk olmayan ve loş bir ışığın bulunduğu ortamlarda yaşamaları onları rahat ettirecektir.

Bu papağan türü evinizde bulunabilecek eşyaların kablolarını kemirebileceği için çevrede zarar verebileceği eşya ve ürünleri ortalıkta bırakmamanız sizin için iyi olacaktır.

Jako Papağanı eğitimi

Jako papağanları sevgi ve ilgi gösterilmesini çok seven kuş türlerindendir. Onlarla iletişim halinde olursanız onlar da size karşı sevgi göstereceklerdir. Onlara mümkün olduğu süreçte yiyecekler ile ödüllendirir iseniz size olan bağlılıkları artacaktır ve bu sayede dilediğiniz eğitimi verebilmenizi kolaylaştıracaktır.

Jako papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları 2023

Kakadu Papağanı Fiyatları 2023

Günümüz de evcil hayvan besleme oranları her geçen gün artmaktadır ve bu sebeple insanların papağan türlerine olan ilgiside artmaya devam etmektedir. İnanların yoğun ilgisinde olan Kakadu Papağanı insanlar tarafından oldukça cana yakın kuş türleri arasındadır. Bu papağan türünün anavatanı Avustralya ve Pasifik adalarınının güney kesimleridir.

Kakadu papağanların kendi içlerinde tam 17 farklı türü bulunmasına rağmen genel olarak insanlar arasında en yaygın olanı Sultan papağanıdır. Kakadu papağanlarının genel özellikleri göz önünde bulundurulduğun da birbirlerine açıkca benzedikleri görülmektedir. Bu sayede Kakadu papağanları sahipleri için oldukça pozitif sonuçlar oluşturmaktadır.

Kakadu Papağanları Özellikleri

Bu papağan türü çok hareketli, oyuncu ve bir okadar da sevecenlerdir. Bulundukları ortamda ki sahiplerine karşı neşe saçarlar. Doğal yaşamlarına oldukça düşkün olan bu kuş türü doğal habitatına uyum sağlamak amacı ile geniş kafeslerde bakılmalıdır. Aynı zamanda oyuncaklarla oynamayı çok sevmektedirler. Sıkıldıkları zaman strese girebilir ve sıkılabilirler. Oldukça özgürlüklerine düşkün ve meraklı canlılar olarak bilinirler. Bu sebeple kafeslerinde değil de sahipleriyle zaman geçirmeyi çok daha fazla severler.

Kakadu papağanlarının en çok bilinen özelliklerinden birisi de kemirme huylarıdır. Evde mümkünse yalnız bırakılmamalı ve kontrol altına alınmalıdır. Çevredeki eşyalarınıza zarar vermemeleri için onların oyalanabileceği oyuncaklar almaları çevreye verebilecekleri zararları minimuma indirecektir. Aynı zamanda kıskançlık özelliği taşıyan bu papağan türü sahibini diğer papağanlardan kıskanması durumunda sert ve agresif tavırlar sergileyebilmektedirler. Kalabalık ailelerde mümkün olduğunca herkes tarafından ilgi gösterilmesi önem taşımaktadır.

Kakadu papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Muhabet kuşları ülkemizde insanlar tarafından en çok tercih edilen kuş türleri arasında bulunmaktadır. Dost canlısı kuşlar olmalarıyla tanınan bu kuş türleri aynı zamanda evcil bir şekilde ev ortamında bakılmaya çok müsaittirler. Muhabbet kuşları Avustralya taraflarında yetişmiş fakat ülkemizde bakımı oldukça yaygınlaşmış olan kuş türleri arasına girmiştir.

Bu kuş türü sıcak yaşam ortamlarında yaşayabildikleri gibi tamamen zararsız ve konuşmaya bir papağan kadar yatkın olan bir kuş çeşididir. Canınız sıkıldığınızda onlarla zaman geçirmeniz onları mutlu edecek ve size olan bağlılıkları ve ilgileri her geçen gün artmaya devam edecektir.
Muhabbet kuları renkleri genellikle mavi ve yeşil ve sarı olabilmektedir. Parlak tüyleri ve küçük yapılarıyla, hareketli yapıları sayesinde sizlere çok iyi arkadaş olacaklardır. Erkek muhabbet kuşları dişilerine nazaran daha sesli ve daha hareketlidir. Yalnız kalmayı ve ilgisizliği pek sevmemektedirler. Olabildiğince sizinle zaman geçirmeyi severler. Muhabbet kuşlarına birşeyler söylemeyi öğretmek için gerçekten sabır gerekmektedir. Bu kuşlar büyüme süresine göre 3 veya 9 ay arasında öğrenebilmektedirler. Ayrıca 3 ila 5 yaş arasındaki muhabbet kuşlarının eğitimleri ve kelime söyleyebilme yetenekleri daha fazla olmaktadır.

Muhabbet  kuşlarına söyletmek istediğiniz kelimeleri sürekli olarak büyüme süresince tekrar ederseniz bir süre sonra sizi takip etmeye başlayacaklardır.

Muhabbet Kuşu Yaşam Süreleri

Muhbbet kuşlarının yaşam süreleri ortalama olarak 6 ila 88 yıl arasında değişmektedir. Sağlıklı ve kaliteli yaşam sürdürülmesi gereken bu kuş türü ortalama 88 yıl yaşadığı bilinmektedir. Soğuğa ve aşırı sııcaklığa alışkın olmayan bu hayvanların uzun süre yaşayabilmesi için ılıman koşullarda bakılmalı ve yeterince beslenmeleri gerekmektedir.

Muhabbet kuşu fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pakistan Papağanı Fiyatları 2023

Pakistan Papağanı Fiyatları 2023

Pakistan papağanları insalara kendilerini gagası ve renkleri sayesinde hayran bırakmaktadırlar. Türkiye’de de oldukça bakımı tercih edilen ve insanlar tarafından sevilen canlılar arasındadır. Pakistan’da bulunan papağan türleri 27 adettir. Pakistan papağanları yeni yürümeye başlayan bir insan kadar zekaya sahiptirler. Bu papağan türünün oldukça harika ses yetenekleri komik hareketleri bulunmaktadır. Genellikle çevresinde bulunan insanlara karşı sevgi gösterirler ve bir okadar da sadıktırlar. Bu papağan türünün genel olarak renklerı baskınlıkta olarak yeşil renktedir. Türlerine bağlı olarak ise renkleri değişkenlik gösterebilirler. Pakistanın genellikle Güney kesiminde yaşayan bu papağan türü, Güney Amerika başta olmak üzere Karayipler ve Meksika’ya kadar uznana geniş bir coğrafi bölgede yaşamaktadırlar. Bu bölgede yaşayan papağanlar kuş tacirleri tarafından Avrupa’ya getirilmekte ve oradan da ülkemize gelmektedir.

Pakistan Papağanı Özellikleri

Bu sevecen papağanların en belirgin özellikler kafa kısımlarında sarı ve kırmızı tüylerinin olmasıdır. Sarı ve kırmızı tüylü olan Pakistan papağanları diğer türlerine göre daha fazla hareketlediri ve konuşmaya daha fazla yatkındır. Pakistan papağanları gergin ve agresif oldukları koşullarda oldukça fazla gürültü çıkarabilmektedirler.

Pakistan papağanı bakma konusunda önceliğiniz bu hayvanın bakımı hakkında tecrübe sahibi olan insanlar tarafından bilgi almalı ve ona göre bu duruma karar vermelisiniz. Pakıstan papağanlarının sosyal yaşantısı enerjileri gereğince sadık ve sevgi dolu arkadaşlıklar yağmaktadır. İnsanlarla etkileşime geçme konusunda iyi oldukları sıra, ılıman doğası gereği huzursuz, kıskanç ve inatçı da davranabilmektedirler.

Pakistan papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sultan Papağanı Fiyatları 2023

Sultan Papağanı Fiyatları 2023

Sultan papağanları kakudu familyasına ait papağan türlerinden birisidir. Genellikle gri ve sarı renkleriyle ön plana çıkan bu papağan türünün en önemli özelliği kafasında aynı bir horoz gibi ibikleri bulunmaktadır. Zeki ve cana yakın kuşlardan birisi olan sultan papağanları insanlar tarafından ve ülkemizde oldukça tercih edilen kuş türleri arasındadır.

Bu kuş türü diğer kuş türlerine oranla erkek ve dişisine göre farklı karakteristik özellikler barındırmaktadırlar. Özellikle erkek olanları taklit yeteneği bir okadar yüksektir. Sultan papağanlarının popülerliğinin bir diğer sebebi farklı hünerlerinin olmasıdır.

Genel olarak Sultan papağanın özellikleri şu şekildedir;

Ortalama ömürleri 20 yıl olmakla beraber yaşadıkları koşullar gereğince değişiklik gösterebilmektedir.
Boyutları aynı evde beslemiş olduğunuz muhabbet kuşları kadar olabilir genelde serçe ve muhabbet kuşlarından biraz daha büyüktürler.

Sultan papağanları diğer kuş türlerine oranla insan sesini çok daha iyi taklit edebilmektedirler. Bu kuş türü oldukça zeki olması ille bilinirken insanlara karşı oldukça sıcakkanlı ve sosyal hayvanlardır.

Sultan papağanının bakım süresince kesinlikle boyutu büyük ve geniş kafesler tercih edilmelidir. Bu papağan türü rahatlığını düşkün olduğu için dar alanlarda strese girebilir. Bunun dışında kullanılan yemek kabının düzgün ve büyük olması aynı zamanda birden fazla su kabının bulunması gerekmektedir.

Suyunu ortalama iki günde bir değiştirmeli ve taze tutmalısınız.

Papağanınızı günde birkaç saat kafes dışına çıkarıp hava almasını sağlamanız onun sağlık ve psikolojik açısından rahat etmesi için iyi olacaktır.

Sultan papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sevda Papağanı Fiyatları 2023

Sevda Papağanı Fiyatları 2023

Sevda papağanları bulundurdukları renkler ile insanların dikkatini sıklıkla çeken bir yapıya sahiptirler. Bu papağanların eşlerine bağlılıkları ve sadakatleri yüzünden ismi buradan gelmektedir. Bu kuş türünnü sahiplenecek olan kişi eşi ile birlikte alması çok önemlidir. Sevda papağanlarının birçok alt türü bulunmaktadır. Bu papağan türünün bakımı diğer birçok papağan türüne bakıldığında çok daha basittir. Sevda papağanı sahiplenmeden önce bu papağan türü hakkında bilgi sahibi olmanız her ne olursa olsun önemlidir.

Bu papağan türü oldukça dost canlısıdır ve meraklıdır. Sosyal bir yapıya sahip olmasıyla beraber mutlaka bir çifti ile bakılması önerilmektedir. Eğer yalnızca bir tane sevda papağanı bakmak istiyorsanız onu mümkün olduğunca yalnız bırakmamalı, ilgi ve odağınızı ona yöneltmelisiniz. Aksi halde sevda papağanları yalnız kaldığında ve ilgiden uzak bir şekilde yaşamaya başladıklarında depresyon belirtileri gösterebilir ve agresifleşebilirler. Eğitimlerinin zor olmaması dışında eğitirken sabırlı olmalı ve ona güzel sözler söylemeli mümkün ise ödül mamaları ile onu ödüllendirmelisiniz.

Kafeslerinde bulunan suları ile kendilerini yıkayabilirler ve tüylerindeki renklerinin canlılığını geri kazanabilmektedirler. Bu papağan türünün ses tonları oldukça yüksektir. Bundan dolayı çıkardıkları ses bir kanaryadan daha yüksek olmasından dolayı sizi uyandırabilirler. Eğer yüksek ses sizi rahatsız ediyorsa Sevda Papağanı bakmanız sizin açınızdan pek de doğru bir tercih olmayacaktır.

Bu papağan türünün ortalama yaşam süresi 10 yıl olmaktadır. Tabi bu durum sizin bu papağana davranışınızın ve bakışınızın kalitesi göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sevda papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Caique Papağanı Fiyatları 2023

Caique Papağanı Fiyatları 2023

Caique papağanları Brezilya’nın Amazon Havzalarında yetişmektedir. Bu papağan türü yapmış oldukları oyunculuklar ve hareketleri sayesinde oldukça sevilmektedirler. Bu kuş türü ülkemizde pek popüler olmasa da tercih edenlerin sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Bu papağan türünün bir diğer ismi ise kayıt papağanıdır. Caique papağanlarının başları siyah renkli olarak gözükmektedir. Gövdelerinin ortası beyaz renkli, çene kısmı ve kuyruk kısmı sarı renklerde, kanatları ise türüne göre yeşil renkte olabilmektedir.

Bu papağanın özelliklerinden bahsedecek olursak sağlıklı birer Caique papağanı ortalama 150 ile 180 gr ağırlığında olmaktadır. Bu papağan türünün boyu ortalama 25 cm olmasından dolayı oldukça kısadır. Ömürleri bakımları ve sağlıkları göz önünde bulundurulduğunda yaklaşık 20 yıldır fakat iyi şartlar altında bakıldığın 40 yılı bulabilmektedir. Caique papağanının cinsiyet ayrımı yapması zor papağanlar arasında bulunduğu için cinsiyeti ancak DNA testleri sonucu ortaya çıkabilmektedir.

Caique Papağanı özellikleri

Bu papağan türü diğer papağan türleri gibi konuşma ve taklit yeteneğine sahip olan kuşlar arasında bulunmaktadır. Fakat sesleri ıslık ve siren sesi kadar yüksek değildir. Bu nedenle konuşturma isteği ile bir papağan almak istiyorsanız ilk bakacağınız papağan türlerinden birisi olmaması sizin için daha iyi olacaktır.

İnsanlarla gayet iyi anlaşabilen bir tür olmasıyla birlikte sevgilerini insanlara göstermekten büyük keyif almaktadırlar.

Jako ve kakadu papağanları gibi bulunduğu ortama zor değil ksıa sürede kolayca uyum sağlayabilen ve alışabilen bir kuş türüdür.

Çok enerji ve sevecen olmaları ile bilinirler. Enerjileri bitmez ve oldukça hareketlilerdir.

Caique papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kakariki Papağanı Fiyatları 2023

Kakariki Papağanı Fiyatları 2023

Kakariki papağanları Yeni Zelanda taraflarında yaşayan yabani bir kuş türüdür. Genellikleyağışlı ve soğuk iklimleri seven bu kuş biyoloji türündeki simi ise Cyanoramphus Novaezelandiae’dir. Bu kuş türünün genel olarak tüm vücut çevresi tamamen sarı olmasıyla birlikte gagası ve kanatlarının belli bir kesimi şerit halinde olmakla beraber aynı zamanda kuyruğunun bir kısmı kırmızı renkleri ile oluşmaktadır. Tüy rengi orman bölgelerinde ve kıyılarda kolaylıkla gizlenebilmesini sağlamaktadır. Yavrularının tüyleri oldukça azdır, bu tüyler zamanla sarıdan yeşile dönebilmektedir.

Bu kuşun uzunluğu 20-30cm arasında değişiklik gösterirken ağırlığı ise 1,5-2 kilogram arasındadır. Yırtıcı ve vahşi olmaması sebebi ile türü tehlikeye giren bir kuş türüdür. Bu sebeple nesli tükenmekte olan kuş türleri arasında bilinmektedir. Günümüzde bu kuş türününün nesli korunmaktadır.

Kakariki kuşları yaklaşık 5 ila 10 yıl arasında yaşamaktadır. Konuşkan olmayan papağan türleri arasında yer alır fakat aile ortamına kısa sürede alışabilmektedir. Küçük çocuğu olan insanlar tarafından bakımı uygundur. Kakariki kuşları yalnızlığı sevmez ve eşi ile yaşamaktan keyif alır. Düzenli olarak kafesinden çıkarılması ve birkaç saat uçmasına izin verilmelidir. Teması ve ilgiyi seven kuşlar arasındadır. Açık alanda oldukça ses çıkarır ve sesi bir okadar da gürdür.

Kakariki papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Senegal Papağanı Fiyatları 2023

Senegal Papağanı Fiyatları 2023

Senegal papağanları Afrika kıtasında yaşamakta olan bir papağan türüdür. Bu papağan türlerinin doğal yaşam alanları Nijerya, Gana, Kamerun gibi bazı Afrika ülkeleridir. Doğal ortamlarında bir arada uyum içinde yaşamaktadırlar. Bu sebepten dolayı yiyecek aramaları gerektiğinde kısa mesafeler katederek yemeklerini bulmayı tercih etmektedirler. Senegal papağanları tüylerinin renkleri eşsizdir. Aynı zamanda sessiz ve sakin kuş türlerinden olduğu için oldukça dikkatleri üzerlerine çekmektedirler. Senegal papağanları sahiplerine çok fazla sevgi ve ilgi gösterdikleri için oldukça bağlıdırlar.

Senegal Papağanı Fiziksel Özellikleri

Senegal papağanları kafa bölgesinin olduğu yerler ve yanakları gri renktedir. Sırtı ve üst kısımları tamamen yeşil renkten ve göğüs bölgeleri ise turuncu renk tonuna sahiptir. Gagaları yetişkinlik durumuna göre gri veya siyah renk tonlarında olabilir.

Senegal papağanı Karakteristik Özellikleri

Bu kuş türleri, tüm kuş türleri arasında orta boyda olan kuş terleri arasındadır. Senegal papağanları sakinliği sessizliği ve insanlara olan sevecenlikleri ile bilinirler. Diğer konuşkan papağan türlerine nazaran daha sessiz bir yapıdalardır. Konuşma becerileri pek gelişkin olmamasından ötürü seslerini pek dışarıya duyurmazlar, yalnızca birkaç kelime öğrenebilmektedirler.

Senegal papağanları tek bir kişiye bağlandıkları için sadık bir yapıya sahiplerdir. Günlük ortalama 10 – 15 saat kadar uyumaktadırlar. Bu papağan türünün yaşam süresi ise yaşadığı şartlara bağlı olarak 25 – 30 yılı bulabilmektedir. Ona gösterilen sevgiye bağlı olarak yaşam sürelerinin uzunluğu değişkenlik gösterebilir.

Bakımları konusunda ise mümkün olduğunca geniş bir kafes ve günlük birkaç saat oldukları kafesten dışarıya çıkarılmalıdır. Özgürlüklerine düşkün olan bu papağan türü rahat edebilmesi ve sağlıklı beslenebilmesi çok önemlidir.

Senegal papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Monk Papağanı Fiyatları 2023

Monk Papağanı Fiyatları 2023

Monk papağanları küçük papağan türlerinden olması ile bilinen aynı zamanda insanlar ile iyi ilişkilere sahip ve zeki hayvanlardır. Bu papağan türünü genelde küçük olmasından dolayı insanlar tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak boyları 30 cm civarında ağırlıkları ise 120 gr civarındadır.

Bu papağanın doğal yaşam alanı Bolivya’nın merkezinden başlayyarak Brezilya’nın güneyindee kadar uzanmaktadır. Bu türdeki küçük papağanlar ormanlık alanlarda yaşamaları ile bilinmektedir. Yalnız yaşayamayan bu kuş türü sürü halinde ve güçlü topluluk bağları kurmaları ile tanınmaktadır. Monk papağanları yuvalarını genellikle sürüler halinde yanyana olarak inşa etmektedirler.
Monk papağanları kendilerine güvenilirler ve oldukça sosyal hayvanlardır. Oldukça hareketli yapıları sayesinde enerjiktirler ve insanlar tarafından sıkça sevilirler.

Bazıları cana yakın ve cesurlardır. Monk papağanlarıı konuşma yeteneği güçlü olan kuş türleri arasındadır. Konuşmak ile kalmayıp birkaç sözcük öbeğini bir araya getirerek cümleler dahi kurabilirler. Bu kuş türünün cinsiyet ayrımı fiziksel faktörlere karşı belirlenebiliyor olsa da kesin bir cevap alabilmek için DNA testi yapmak gerekmektedir. Bu kuşlar oldukça aktif oldukları için kafeslerinin büyük ve geniş olmaları stres ve baskı altında yaşamamaları için oldukça önem taşımaktadır.

Kafesine ise onu rahatsız etmeyeceği aksine eğlenebileceği oyuncaklar yerleştirerek keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Kafeslerinde isi enaz 2 yem kutusu ve buna uygun taze ve serin bir su bulundurulmalıdır. Bunun yanında banyo yapmayı ve ıslanmayı çok sevdikleri için suyunun sıksık yenilenmesi önemlidir. Kendilerini tehdit altında hissettiklerinde saldırganlaşabilirler.

Monk papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rosella Papağanı Fiyatları 2023

Rosella Papağanı Fiyatları 2023

Rosella Papağanı’nın kökeni Avustralya’nın güneyine dayanmaktadır. Birbirinden farklı renkli kobinasyonlardan oluşan bu papağan ırkının kesin bir renk skalası bulunmamaktadır. Bakımı diğer papağan türlerine göre daha basit olması sebebi ile papağanlar familyası arasında en çok bakımı tercih edilen kuş türlerindendir. Bu kuş türü muhabbet kuşlarına benzeselerde uzun süre yapılan araştırmalar sonucu bu familyadan çıkarılmıştır. Rosella papağanlarının boyu ortalama 30 – 40 cm arasındadır. Yaşam süreleri ise sağlıklı şartlarda bakılır ve sevgi ile büyütülür ise 15 yıl ile 25 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Rosella Papağanı bakımı ve özellikleri

Bu türün bakımında dikkat edilmesi gereken en büyük şey alındığı zamandan itibaren bir veteriner kontrolü ile  parazit bakımından geçirilmelidir. Doğal ortamları ve yaşadıkları yerden ötürü bedenlerinde parazit taşıyabilmektedirler. İkinci dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise bu kuş türüne uygun bir kafes tercih edilmesidir. Genel olarak agresif bir yapıya sahip olan bu kuş türü sevgi gösterildiği taktirde uysallaşır ve size iyi davranabilir. Kafesinin içerisine dallar koyup kendi yaşam alanındaymış gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tür kendi doğal ortamında yemeklerini eşeleyerek gidermeye çalışırlar. Ev ortamında, dışarıda satılan papağan yemlerini kullanarak besleyebilirsiniz. Rosella papağanının konuşma ihtimali düşük olan papağan türleri arasındadır. Eğitimi çok zor olduğu için  malesef konuşma ihtimalleri zordur. Kendi başlarına özgürce hareket etmeyi severler. Rahatsız edici bir sesleri olmamakla beraber konuşturmaktan daha çok ıslık ve benzeri sesleri çıkarmaları daha manidardır.

Rosella Papağan fiyatları değişkenlik gösterebildiği için kesin birşey söylememiz doğru olmaz. Bu papağana ulaşabileceğiniz yerlerden detaylı bilgi alarak güncel Rosella papağan fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Rosella papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizde papağanlar hakkında bilgi almak ve bir papağan sahiplenmek istiyorsanız sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023

Eklektüs Papağan Fiyatları 2023

Görsel olarak büyüleyici bir görünüme sahip olan eklektüs papağan türleri oldukça sevilir. Sahip olduğu özellikler sayesinde de kuş severleri etkilemeyi başaran papağan türleri mükemmel konuşma yetenekleri ve tüyleri ile de adından söz ettirmeyi bahsettiren bir çeşittir. Ancak bu kuş türüne sahiplik etmeniz için bol bir sabra ve zamana ihtiyacınız olabilir. Ömürleri genel olarak otuz olan bu kuşlar elli yıl kadarda yaşayabilirler.

Tabi ki bu iyi bir bakıma ve sağlıklı bir yaşam tarzına bağlı olarak gelişir. Bu kuş türleri her ne kadar güzel olsa da sahiplendirme ve ona bakma konusunda deneyimli kimselerin iş başına geçmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni ise eklektüs papağanlarının karakteristik ve fiziksel özellikleri ile zorlayıcı olabilir. Bu tür özelliklere sahip olan eklektüs papağan fiyatları ise kuşun genel özellikleri tüy rengi yaş faktörü gibi birçok etkende belirlenebilir.

Eklektüs papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Macaw Papağan Fiyatları 2023

Macaw papağanı Fiyatları 2023

Kişilerin severek beslediği ve beslemek istediği kuş türlerinden birisi olan macaw papağanı oldukça tercih edilir. Rengârenk tüyleri ve büyük gagaları ile birlikte dikkat çeken canlılar arasında yer alır. Bu olağanüstü güzel kuşların vatanı ise Güney Amerika olarak bilinir. Otuz yıla kadar yaşamı bulunan bu canların ne yazık ki nesilleri tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Nesli tükenmekte olduğu için satışı pek tavsiye edilmeyen papağan türleri arasında yer alan bu kuş türü hem az bulunduğu için hem de sağlık tüy büyüklük durumuna göre macaw papağanı fiyatları kendi arasında farklılık gösteriyor.

Macaw papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alexander Papağanı Fiyatları 2023

Alexander Papağanı Fiyatları 2023

Sevilen kuş türlerinden olan Alexander papağanı fiyatları oldukça merak edilen detaylar arasında kendini gösterir. Hem kolay bakılması için hem de beslenmesi açısından sıkıntı olmayacak yaşamlarına dahil edebilecekleri kuş türü olan bu tür papağanın fiyat olarak cinsine ve yaşına göre de değişkenlik gösterir. Bu kuş türü yavru olarak satın alınmak istendiği vakit daha kolay öğrenme yetisine sahip olduğu kolay öğrenme ve taklit edebilme yeteneğine daha iyi sahip olabileceği için fiyatta bunlara göre değişiklik gösterir. Sahip olmuş olduğunuz kuşlar sizlere hem arkadaş hem de evcil hayvanınız olarak sizle birlikte olurken bu tür hayvanı pet shop ve online mağazalarda bulmanız mümkündür.

Bakımı kolay olan bu kuş türü evde beslenmeye de uygun özellikler taşır. İskender Papağanın tüy problemleri yoktur ve evde kullanmaya gayet uygundur. Sahiplerine alıştıkları vakit oldukça uysal olabilirler. İlgiye bayılan bu kuş türü sahiplerini devamlı olarak yanlarında isterler. Aksi durumlarda ise hırçınlaşma gösterebilirler. Sekiz ve on iki aylık olduktan sonra konuşmaya başlayan bu kuşlar öğretileri kolay kavrarlar. Erkeklerin öğrenme yetisi daha yüksek seviyededir.

Alexander papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konur Papağanı Fiyatları 2023

Konur Papağanı Fiyatları 2023

Konur papağan türleri aktif bir kuş olarak bilinir. Hareket etmek ve aynı zamanda oyunculuğu ile birlikte cezbeden bir yapısı bulunur. Genel olarak yemek yeme saatlerini ve sevdiği insanlarla takıldığı zamanları severler. Cesur ve komik olarak bu papağan türleri bir dizi renge ve eşit derece renklere sahip olması bilinir. Bu özelliği ile birlikte de çok türlü papağan gruplarında yer alır. Türüne bağlı olarak yirmi beş ile elli santim arasında değişkenlik gösterir. Konur papağanı habitatı ise Güney Amerika olarak bilinir. Bu kuş türleri oyun ve egzersiz için fırsat sunan büyük çaplı kafeslerde durdurulması tavsiye edilir. Aynı zamanda çiğnenmesi için kafesinde besin öğeleri bulundurmanız tavsiye edilir. Çok oyuncu sevimli olan bu kuş türleri bazen gürültülü olarak bilinirler. Gün boyu meşgul olmasını sağlamak için oyunlara ihtiyaç duyulur. Konur papağanı fiyatları her papağan türünde olmuş olduğu gibi tüy boyut sağlık fizyolojik yapı her türlü etkene göre fiyat kendi arasında değişkenlik gösterir.

Konur papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

lori papağanı fiyatları 2023

Lori Papağanı Fiyatları 2023

Lori Papağanı geveze papağan olarak adlandırılan bir kuş türüdür. Bazı kimseler Lori papağanına gökkuşağı Lori veya gökkuşağı kuşu adını takmışlardır. Bunun nedeni ise rengârenk tüylere sahip olmasından geçmektedir. Orta büyüklükte olan bu papağan türü ise kanatlarını açtığı vakit otuz kırk santim uzunluğa ulaşabilen bir yapıdadır. Lori papağanı sevecen bir karaktere sahiptir. İlginin kendinde olması için türlü şaklabanlıklar yapar. Oldukça sosyal bir kuş olan bu kuş türü vakit geçirmeyi ve iletişim kurmayı oldukça sever.

Bununla birlikte bu kuş türlerinin en belirgin özellikleri ise kendi cinsinden başkası ile geçim yapamamasıdır. O nedenden dolayı diğer papağanlar ile bir araya getirilmesi tavsiye edilmez. Keskin bir zekâya sahip olan bu kuş türleri doğal hayatta tehlike gördüğü her şeyden kolay bir şekilde kaçmasına katkıda bulunur. Yine her papağan türünde olduğu gibi bu türde de Lori papağanı fiyatları konusunu etkileyen faktör kişinin tercih etmiş olduğu tüy yapısı eğitimi ve sağlık konusudur.

Lori papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amazon papağanı fiyatları 2023

Amazon Papağanı Fiyatları 2023

Evcil olarak beslenmesi yapılan amazon papağanının farklı yetenekleri ve özellikleri bulunur. Kafes ortamına kolayca uyum sağlayan bu kuş türleri aynı zamanda taklit yapma ve yetenekleri ile de kendilerini on plana çıkarabilirler. Çok sayıda kelimeyi ezberleme yetenekleri ile birçok kişi ev ve iş yerlerinde bu kuş türlerini oldukça tercih ederler.

Ortalama kırk yıl kadar yaşayabilen bu kuş türleri otuz ile otuz beş santim arasında değişiklik gösterirler. Daha çok renkleri üzerine ayrılan bu Amazon papağanları besin kaynağı açısından da geniş bir yelpazeye sahiptirler. Birbirinden farklı meyveler yeşil gıdalar buğday yulaf papağan tohumları böcek larva gibi birçok besin ile yaşamını sürdürebilir. En özel evcil hayvan kategorisinde bulunan bu kuşların özellikle yeşil gıdalar en sevdikleri arasında yer almaktadır.

Amazon papağan fiyatları için ise kişiler detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek en deneyimli ve tecrübeli petshop veya mağazalardan kuş türleri hakkında bilgi almaları gerekir. En iyi ve en sağlıklı kuş türünü en uygunu getirmek için fiyat karşılaştırması yapması tavsiye edilir. Aksi takdirde istenilen sonuç elde edilemez.

Amazon papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo Papağanı Fiyatları 2023

Kakapo kuşları uçmama özelliği ile bilinen kuş türleri olup ormanda yaşayan baykuşa benzetilen soluk yüzlü kuş türleridir. Bu kuş türü çok düşük doğurganlık yapısına sahiptir. Yakın zamanda koruma yöntemi çiftleşmeleri kontrol altına alırken genetik kaybı en aza indirmek için suni tohumlama kullanmaya özen göstermişlerdir. Bu kuş türü elli dokuz ile altmış dört santim arasında boyu ve iki ile dört kilo ağırlığında değişkenlik göstermektedir. Diğer kuşların aksine hafif bir vücut yapısına sahip olup vücutlarında çok fazla yağ dokulamaya eğilimlidirler.

Kakapo kuşları yaz ve sonbahar aylarında üreme gösterirken yalnız meyvelerin çok olduğu zamanda üreme gösterdikleri gözlenmiştir. Kakapo papağanlar nesli tükenmekte olduğu için çok fazla da satışı yapılmamaktadır. Sarıldığında ise oldukça yüksek fiyatta olan papağanlar arasında yer alır. Aynı zamansa gösterişli ve büyük olan bu kuşlar fiyat konusunu etkileyen faktörler arasında yer alır. Daha birçok etken fiyata dahil olup bu papağanı satan deneyimli kimseler ile kakapo papağanı fiyatları konusunun detaylı bir şekilde konuşabilirsiniz.

Kakapo papağanı fiyatları 2023 için bu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

2023 Yılı Papağan Fiyat Listesi

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Muhabbet kuşu fiyatları pet shop 2022 fiyatları oldukça makul düzeyde olup, son derece uygun fiyatlıdır. Petshoplarda yavru muhabbet kuşlarının fiyatları 275₺ ile 450₺ arasında değişirken, Albino muhabbet kuşu 450₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. En pahalı muhabbet kuşları arasında yer alan bütün alan Jumbo muhabbet kuşu fiyatı ise, 600₺ ila 1250₺ arasında değişmektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Jako Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Jako papağanı fiyatları 2023 yılı içerisinde jako papağan coğrafi konumu, tüy rengi, duruşu, konuşması ve sağlık durumuna bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterecektir. Minimum 25.000₺ ile 35.000₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023 hakkında bilgi alabilir miyim?
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Forpus Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Forpus papağanı fiyatı oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır. Klasik yeşil, açık yeşil, koyu yeşil, mavi, ve açık mavi renkler 400₺ ile 500₺ arasınd değişmektedir. Amerikan forpus papağanı fiyatları sarı ve beyaz renkte olup 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Parçalı forpus papağanı fiyatları yeşil ve mavi olan renkleriyle 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Diğer forpus papağanı türleri albino, lutino, kobalt, muave forpus papağanı türleri de 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.
İskender Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
İskender Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Kakadu Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Piyasa araştırmamıza göre fiyat aralığı 25.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.
Kakariki Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır. Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.
Lori Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir. Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir
Alexander Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Alexander Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Amazon Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.
Caique Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Caique papağanı fiyatları 2023 yılında 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Macaw Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Macaw papağanları 2023 yılında 45.000₺ ile 60.000₺ arasında değişmektedir.
Monk Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Senegal Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle