Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023

Eklektüs papağanı almadan önce daha önce bu papağanı sahiplenmiş ve tecrübesi olan kişilerden detaylı bilgi ve tavsiye almanızı öneririz. Bu papağan türü diğer papağan türleri ile kıyaslandığın da gayet eğlenceli, hiperaktif ve sevimli papağanlardan birisidir. Eklektüs papağanı fiyatları 2023 için web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eklektüs Papağanı fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları

Eğer bir eklektüs papağanı sahiplenmek istiyorsanız ilk önce ona uygun bir kafes sahibi olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü eklektüs papağanları kanat açma mesafesi geniş papağan türleri arasında olduğu için rahat edebilecekleri büyüklükte bir kafese ihtiyaç duyacaklardır. Papağanınızı eğer kafes içerisinde tutacaksanız büyük bir kafese ihtiyaç duyacaktır.

Tabii sık sık onu kafesinden dışarıya çıkarıp nefes almasını sağlamalısınız. Eklektüs papağanları da diğer papağan türleri gibi özgürlüğüne düşkün olduğundan ara sıra nefes almaya ve özgürce dolaşmaya ihtiyaç duyacaklardır. Eklektüs papağanı fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eklektüs Papağanı fiyatları 2022

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2022

Eklektüs papağanları genel yapıları itibari ile sakin olmalarıyla bilinirler. Diğer papağan türleri ile kıyaslandıklarında yüksek ses çıkarıp çevredeki insanları rahatsız etmezler. Fakat istekleri doğrultusunda bazen rahatsız edici şekilde ses çıkarabilmektedirler. Eğer bir eklektüs papağanı sahiplenmek istiyorsanız komşularınızın rahatsız olup olmayacağını öğrenmeniz önemlidir.  Bu papağan türü diğer papağan türlerine göre uçmayı değil daha çok tırmanmayı tercih eden bir papağan cinsidir. Ve kemirme içgüdüleri diğer papağanlara nazaran çok daha azdır.

Fakat bu onların kemirme ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Onlar da diğer papağan türleri gibi gagalarına törpülemek için kemirmeye ihtiyaç duyarlar. Bu sebepten dolayı onların kafeslerine buna uygun eşyalar almaya özen göstermelisiniz. Eklektüs papağanı fiyatları 2022 bilgisi için detaylı bilgi alabilirsiniz.

eklektüs papağanı fiyat 2021

Eklektüs Papağanı Fiyat 2021

Eklektüs papağanları çevreyi keşfetmeyi ve eğlenmeyi seven bir papağan türüdür. Kafeslerine olduklarında bile etrafta ne olup bittiğini incelemeyi ve keşfetmeyi sevmektedirler. İnsanlara karşı cana yakın ve sırnaşık bir kuş türüdür. Eğer erken yaşta bir eklektüs papağanı sahibi olursanız, ona doğru şekilde dostça yaklaşıp birşeyler öğretebilmeniz mümkün. Bu sayede sizden bazı küçük numaralar öğrenebilecek, aynı zamanda sizi taklit etme yeteneği sayesinde birkaç kelime söyleyebilecektir. Eğer eklektüs papağanına bir şeyler söyletebilmek istiyorsanız sabırlı olmanız ve tekrar tekrar denemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yalnızca sizin öğretmeye çalıştığınız kelimeleri değil kendi başlarına etraftan duydukları kelimeleri de ezberleyebilecek kadar akıllı ve zeki bir papağan türüdür. Eklektüs papağanlarını bir şey yaptırmak için gereğinden fazla zorlamanız durumunda strese girecek ve mutsuz olacaklardır. Eklektüs papağanları üzerinde baskı kurmaya çalışmak onlar için olumsuz bir harekettir. Bu baskı onları olumsuz olarak etkileyerek mutsuz ve huzursuz olmalarına sebebiyet verir. Eklektüs papağanı fiyat 2021 bilgisi için web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

eklektüs papağan bakımı

Eklektüs Papağanı Bakımı

Eklektüs papağanınızın mutlu olmasını istiyorsanız onu mümkün mertebe yalnız bırakmamalı ve ilgi göstermelisiniz. Eğer evde zaman geçirmiyorsanız ve eklektüs papağanınızı tek bırakmak zorundaysanız ona bir eş veya arkadaş edinmeniz mutlu olmasını sağlayacak böylece yalnız kalmasını önleyecektir. Özgürlüklerine düşkün olan eklektüs papağanları, insanları çok sevmelerinden ötürü yalnız kalmak onlar için kötü bir seçenek olacaktır.

İnsanlardan ve sevdiklerinden bile kopamayan bu papağan türünün yediği yemi bile değiştirmeniz durumunda, alışkın olduğu yemin değişmesinden dolayı huzursuz olacaktır ve kolay sürede toparlanamayacak bir karaktere, yapıya sahiptirler. Eklektüs papağanı bakımı konusunda dikkatli olmalısınız. Özellikle kış soğuklarının olduğu aylarda içi ısıtılabilen ve mümkünse sıcaklığın yüksek olduğu bir alanda kafesinin bulunması onun ısınabilmesi için önemlidir.

Eklektüs Papağan fiyatları

Eklektüs Papağan Fiyatları

Bir eklektüs papağanınız var ise ona hazır satılan papağan yemlerinden verebilirsiniz. Fakat bu yemleri diğer papağan türlerine verdiğiniz orandan daha az vermelisiniz. Eklektüs papağanları diğer papağan türleri gibi yağmur veya suyun altında ıslanıp banyo yapmaya bayılırlar. Bu papağan türünün dişileri daha hareketli ve agresif olurken erkek olanları daha sakin ve durgundurlar. Eklektüs papağanları sıcak ortamı daha fazla sevmesinden dolayı ortalama 15 derecenin üzerinde bir oda sıcaklığında yaşamalıdırlar. Eklektüs papağan fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

eklektüs papağan özellikleri

Eklektüs Papağanı Özellikleri

Eklektüs papağanının özellikleri olarak en büyük sorunlardan birisi kendi tüylerini zaman zaman yolması olacaktır. Bunun sebebi tam olarak bilinmese de , muhtemelen stres ve psikolojik bunalım altına giren papağanların genel olarak yaşanabilen sorunlarından birisi olarak bilinir. Bu papağan türü eşine ne kadar sadık ve sevecen bir papağan türü olsa da, yeri geldiğinde bazen agresiflik durumlarından dolayı eşinden ayırmak gerekebilmektedir. Eklektüs papağanlar için papağanlar sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eklektüs Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016
Papağan, piyasa üzerinde birçok pet shoplarda bulunuyor. Eklektüs papağan fiyatları oldukça uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016 yılı içerisinde 5.000₺ ile 6.000₺ arasında değişmektedir. Sahiplendirmeler bu fiyat aralığında yapılmaktadır.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017
Yaşam yılı olarak da oldukça uzun bir ömürleri vardır. Yaklaşık 30 yılı aşkın bir yaşam yılı mevcuttur. Oldukça zeki bir türüdür ve bu da Eklektüs papağanı fiyatları özelliğini etkilemektedir. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017 yılı içerisinde 6.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2018
Çok hareketli meraklı ve şımarık bir papağan türüdür. Kafes ortamına da sevmese de kolaylıkla uyum sağlayabilen türlerinden biridir. Eklektüs papağanı fiyatları 2018 yılı içerisinde 7.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2019
Sizlerde evlerinizde bir ses olsun isterseniz papağan alabilirsiniz. Eklektüs Papağan fiyatları 2019 yılı içerisinde 8.000₺ ile 9.000₺ arasında değişkenlik göstermekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2020
Eklektüs Papağanı en çok sevilen ve tercih edilen türler arasında yer alıyor. Bu Papağan türünün en önemli özellikleri arasında konuşma özelliğinden çok taklit yetenekleri ile ünlüdür. Eklektüs papağan fiyatları 2020 yılı içerisinde 9.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2021
Sahibine alıştığı andan itibaren sahibi karşısında oldukça rahat davranabilen ve bütün şımarıkları ile sevgisini ortaya koyabilen bir papağandır. Eklektüs papağan fiyatları 2021 yılı içerisinde 10.000₺ ile 11.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2022
Eklektüs papağan fiyatları bakımından evin içerisinde kuş türü beslemek isteyen tüm herkesin bütçesine uygundur. Eklektüs papağan fiyatları 2022 içerisinde 11.000₺ ile 12.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirilmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2023
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2024
Eklektüs papağanları, muazzam renkleri ve özel kişilikleriyle bilinir. 2024 yılında, Eklektüs papağanları genellikle 30.000₺ ile 35.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu göz alıcı kuşlar, parlak tüyleri ve zeki davranışlarıyla evcil hayvan severler için eşsiz bir tercihtir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Eklektüs Papağanı 30.000₺ - 35.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle