Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyat

eklektus papağanı özellikleri

Papağan, evde yalnız yaşayan ve birazda kuşlara ilgisi olan insanların en çok tercih ettiği kuş türlerinden bir tanesidir. Papağan, piyasa üzerinde birçok pet shoplarda bulunuyor. Elektüs papağan fiyatları oldukça uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Sizlerde evlerinizde bir ses olsun isterseniz papağan alabilirsiniz. Eklektüs Papağan fiyatı 200₺ ile 2.500₺ arasında değişkenlik gösterebilir.

Eklektüs Papağan Özellikleri Nelerdir?

Eklektüs Papağanı en çok sevilen ve tercih edilen türler arasında yer alıyor. Bu Papağan türünün en önemli özellikleri arasında konuşma özelliğinden çok taklit yetenekleri ile ünlüdür. Taklit yetenekleri ile dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan bu papağan tam anlamıyla evin neşesidir. Bilinen en önemli özellikleri şu şekildedir;

  • Eklektüs Papağan, çift olarak yaşayabilen kuşlar olarak biliniyor. Erkek olan papağanlar tek başına kaldıkları zaman konuşabilme özellikleri vardır. Ancak atlanmaması gereken en önemli nokta ise doğada da çift olarak yaşarlar.
  • Eklektüs Papağanı tek başına bir kafese koyduğunuz zaman belirli bir süre sonra strese girerek daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Strese girdikleri zaman en çok karşılaştıkları nokta ise tüylerini yolmalarıdır. Bu papağanları kesinlikle kafeste tek başına bırakmamak gerekir.
  • Eklektüs Papağanların genel olarak yaşam süreleri 15 ila 20 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.
  • Evcilleştirmeye daha yatkın olduğu gibi kısa süre içerisinde sizlere alışarak konuşmaya başlar. Yaklaşık olarak 3 ay sonra konuşur.
  • Oyun oynamayı çok sevdikleri gibi oldukça sakindirler.
  • Hareketleri ile sizlere ne istediğini kolaylıkla anlatabilir.

Eklektüs Papağanı Hangi Renk Olur?

Eklektüs Papağanların yanak kısımlarında benekler vardır. Bu benekler genel olarak turuncu renkte olup çok tatlı bir görünüm sergilerler. Dört ana renkleri vardır. Bu renkler arasında grey, pearl, lutino, pied gibi çeşitli renkler vardır. Sizlerde hangi renk satın almak isterseniz o rengi kolaylıkla alabilirsiniz. Eklektüs papağan fiyatları bakımından evin içerisinde kuş türü beslemek isteyen tüm herkesin bütçesine uyar. Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.