Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyat

eklektus papağanı özellikleri

Papağan, evde yalnız yaşayan ve birazda kuşlara ilgisi olan insanların en çok tercih ettiği kuş türlerinden bir tanesidir. Papağan, piyasa üzerinde birçok pet shoplarda bulunuyor. Elektüs papağan fiyatları oldukça uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Sizlerde evlerinizde bir ses olsun isterseniz papağan alabilirsiniz. Eklektüs Papağan fiyatı 200₺ ile 2.500₺ arasında değişkenlik gösterebilir.

Eklektüs Papağan Özellikleri Nelerdir?

Eklektüs Papağanı en çok sevilen ve tercih edilen türler arasında yer alıyor. Bu Papağan türünün en önemli özellikleri arasında konuşma özelliğinden çok taklit yetenekleri ile ünlüdür. Taklit yetenekleri ile dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan bu papağan tam anlamıyla evin neşesidir. Bilinen en önemli özellikleri şu şekildedir;

  • Eklektüs Papağan, çift olarak yaşayabilen kuşlar olarak biliniyor. Erkek olan papağanlar tek başına kaldıkları zaman konuşabilme özellikleri vardır. Ancak atlanmaması gereken en önemli nokta ise doğada da çift olarak yaşarlar.
  • Eklektüs Papağanı tek başına bir kafese koyduğunuz zaman belirli bir süre sonra strese girerek daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Strese girdikleri zaman en çok karşılaştıkları nokta ise tüylerini yolmalarıdır. Bu papağanları kesinlikle kafeste tek başına bırakmamak gerekir.
  • Eklektüs Papağanların genel olarak yaşam süreleri 15 ila 20 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.
  • Evcilleştirmeye daha yatkın olduğu gibi kısa süre içerisinde sizlere alışarak konuşmaya başlar. Yaklaşık olarak 3 ay sonra konuşur.
  • Oyun oynamayı çok sevdikleri gibi oldukça sakindirler.
  • Hareketleri ile sizlere ne istediğini kolaylıkla anlatabilir.

Eklektüs Papağanı Hangi Renk Olur?

Eklektüs Papağanların yanak kısımlarında benekler vardır. Bu benekler genel olarak turuncu renkte olup çok tatlı bir görünüm sergilerler. Dört ana renkleri vardır. Bu renkler arasında grey, pearl, lutino, pied gibi çeşitli renkler vardır. Sizlerde hangi renk satın almak isterseniz o rengi kolaylıkla alabilirsiniz. Eklektüs papağan fiyatları bakımından evin içerisinde kuş türü beslemek isteyen tüm herkesin bütçesine uyar. Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir.

Eklektüs Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016
Papağan, piyasa üzerinde birçok pet shoplarda bulunuyor. Eklektüs papağan fiyatları oldukça uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016 yılı içerisinde 5.000₺ ile 6.000₺ arasında değişmektedir. Sahiplendirmeler bu fiyat aralığında yapılmaktadır.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017
Yaşam yılı olarak da oldukça uzun bir ömürleri vardır. Yaklaşık 30 yılı aşkın bir yaşam yılı mevcuttur. Oldukça zeki bir türüdür ve bu da Eklektüs papağanı fiyatları özelliğini etkilemektedir. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017 yılı içerisinde 6.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2018
Çok hareketli meraklı ve şımarık bir papağan türüdür. Kafes ortamına da sevmese de kolaylıkla uyum sağlayabilen türlerinden biridir. Eklektüs papağanı fiyatları 2018 yılı içerisinde 7.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2019
Sizlerde evlerinizde bir ses olsun isterseniz papağan alabilirsiniz. Eklektüs Papağan fiyatları 2019 yılı içerisinde 8.000₺ ile 9.000₺ arasında değişkenlik göstermekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2020
Eklektüs Papağanı en çok sevilen ve tercih edilen türler arasında yer alıyor. Bu Papağan türünün en önemli özellikleri arasında konuşma özelliğinden çok taklit yetenekleri ile ünlüdür. Eklektüs papağan fiyatları 2020 yılı içerisinde 9.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2021
Sahibine alıştığı andan itibaren sahibi karşısında oldukça rahat davranabilen ve bütün şımarıkları ile sevgisini ortaya koyabilen bir papağandır. Eklektüs papağan fiyatları 2021 yılı içerisinde 10.000₺ ile 11.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2022
Eklektüs papağan fiyatları bakımından evin içerisinde kuş türü beslemek isteyen tüm herkesin bütçesine uygundur. Eklektüs papağan fiyatları 2022 içerisinde 11.000₺ ile 12.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirilmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2023
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2024
Eklektüs papağanları, muazzam renkleri ve özel kişilikleriyle bilinir. 2024 yılında, Eklektüs papağanları genellikle 30.000₺ ile 35.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu göz alıcı kuşlar, parlak tüyleri ve zeki davranışlarıyla evcil hayvan severler için eşsiz bir tercihtir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Eklektüs Papağanı 30.000₺ - 35.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle