Papağan Fiyatları

Cüce Macaw Satılık

cüce macaw

Cüce Macaw papağanları yaklaşık 30-35 cm boylarında ve 150 gr ağırlıklarındadır. Güney Amerika kıtası yaşam alanlarıdır. Tam bir tropik orman canlısıdır. Yüksek kesimlerde yaşarlar. Son derece gösterişli ve renkli papağanlardır. Yaşam süreleri de en az 30 yıldır. Ev ortamlarında 40-50 yıla kadar yaşarken doğal ortamda bu 70 yıla kadar çıkabilir. Kafa üstlerindeki tüyleri türkuaz renklerindedir. Genelde yeşilimsi sarımsı tonlarla değişkenlik gösterir. Ayakları ve gagaları koyu gri renktedir.

cüce macaw fiyat

Cüce Macaw Papağanı Beslenme Şekilleri

Cüce Macaw papağanı vejetaryen beslenme şeklindeki türlerdir. Özellikle palmiye ağaçlarındaki yemişlere ve meyvelerini sever. Böğürtlen, meyve ve bitki tüketirler. Yeşil bitkiler, havuç, erik, elma, kuşburnu en sevdiği yiyeceklerdir. Vücutlarının mineral ihtiyacı içinde çamur ve kil yalarlar. Cüce Macaw papağanları çok zekidirler. İnsanlara uyumu çok kolaydır. Konuşma ve taklit açısından yeteneklidirler.

cüce macaw özellikleri

Sahibine inanılmaz sadıktır. Cüce macaw satılık bu özellikleri ile de yüksek maliyetlidir. İyi bir eğitim alırsa birçok testi veya aktiviteyi gerçekleştirebilecek bir zekâ yapısına sahiptir. Fazla hareketli oldukları için geniş alanlara ihtiyaç duyarlar. Dar yerlerde kalırlarsa kendilerini sakatlayabilme olasılıkları mevcuttur. Tek eşlidirler. Genelde Kasım ayları kuluçka zamanlarıdır. Tek seferde en az 2 en çok 4 yumurta verebilirler.

cüce macaw satılık

Cüce Macaw Evcilleşme Süreleri

Cüce Macaw papağanları başlarda ürkektir, asabidir. Ancak kısa sürede de ortama alışabilen türlerdendir. Evcilleşmesi tamamlandıktan sonra da çok cana yakın olurlar. Yıkanmayı çok severler. İlgisiz kalmamalıdırlar aksi takdirde mutsuzluktan dengeleri bozulur kendine zarar verme yoluna gider. Sesleri son derece yüksektir ve kemirme içgüdüleri vardır. Bu sebeple sürekli taze dallar konulmalıdır.

cüce ara macaw papağanı özellikleri

Büyük bir kafese ihtiyaçları vardır, oynamak için bir alan isterler. Kafes dışında gün içerisinde 3-4 saat serbest bırakılmaları gereklidir. Cüce Macaw papağanları çok güçlüdürler, inanılmaz yüksek tonda ses tonları vardır. Çok eğlencelidirler. Bu kuş türü için sürekli oyuncak temini yapılmak zorundadır. Cüce macaw satılık evcilleştirilme kategorilerine göre değişkendir.

Cüce Macaw Papağanı Özellikleri

Cüce Macaw papağanlarında dişi ve erkekleri ayırt etmek oldukça zordur. Henüz erişkin olmayanlar kafa üstü tüyleri genelde mavimsi tonlarda değildir, buradan ayırt edilebilir. Gaga renkleri ile de bu anlaşılabilir. Kafası büyükse erkek küçükse dişidir. Cüce macaw satılık yavru ve yetişkin olarak bir aralıkta olabilmektedir. 500₺’den başlayıp 2.000₺’ye kadar olabilmektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle