Papağan Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları Petshop

Cennet Papağanı Fiyatları Petshop

Papağanlar genel itibarıyla rengârenk ve farklı türlerde farklılık gösterir. Ancak bu türlerden en sevimlisi olan cennet papağanıdır. Cennet papağanı kişilere anında alışabilen ve yine onlara hareketleriyle sevgisini gösterebilen bir papağandır. Evcil olarak alınması düşünüldüğünde en çok tercih edilen papağan türüdür. Cennet papağanı farklı renklerde bulunuyor olması nedeniyle renk seçeneği olarak da oldukça geniştir. Cennet papağanı fiyatları pet shop bakımından ulaşılabilir papağan türleri olduğundan idealdirler.

cennet papağanı fiyatları 2021

Cennet Papağanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cennet papağanı alırken özellikle papağanın hasta olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Her ne kadar konuşamıyor olsa da durumlarından ve hareketlerinden hasta olup olmadığını gösterirler. Özellikle göz kapakları sürekli kapanıyor kalp ritmi bozuk bir şekilde atıyor ve aynı zamanda yorgun gözüküyor ve hareketlerinde bir azalma söz konusu ise bu durumda cennet papağanın rahatsızlandığı anlaşılabilir.

cennet papağanı fiyatları balıkesir

Aynı zamanda cennet papağanı yine tüyleri arasında sık sık boşluklar oluşuyor ve bu boşluklar mevsimsel tüy dökmeden dolayı gerçekleşmiyorsa buda cennet papağanın rahatsızlandığını gösteren durumlardandır. Cennet papağanı fiyatları pet shop‘dan alınabilecek papağanlardır.

cennet papağanı fiyatları istanbul

Cennet Papağanı Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Başta papağanın kesin olarak bakımını üstlenebileceğinizden emin olmalısınız. Daha sonra ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek için maliyetine de katlanması gerektiğini bilmelisiniz. Yine cennet papağanı sahiplerinden her zaman için ilgi bekleyen bir papağan türüdür. O yüzden cennet papağanlarıyla ilgilenmeniz gerekir. Özellikle oyun oynamayı sevdikleri için sürekli olarak onlarla oyun oynayabilirsiniz.

Yine bu papağanlar genel itibariyle geniş kafesleri sever o yüzden onların yaşayabilecekleri geniş kafesleri edinmeniz gerekir. Aynı zamanda sürekli olarak yemlerini ve sularını eksik etmemelisiniz. Çünkü aç kaldıkları anda hastalanmaları da olası bir durumdur. Bu papağanlar hassas oldukları için çoğu şeyden çabuk etkilenirler o yüzden oda sıcaklığına ya da yaşadığı alanın sıcaklığına dikkat etmelisiniz.

Cennet Papağanının Yemeklerine de Dikkat Edilmelisiniz?

Cennet papağanı genel itibariyle yumuşak yemekleri çok sever ve o yemekleri yemekten haz duyar. Yine cennet papağanına oldukça sert yemekler verilmemelidir. Aynı zamanda cennet papağanları için hazır mama kullanıyorsanız, tarihi geçmiş, eskimiş hazır mamalardan uzak tutmalısınız. Çünkü bu durumda cennet papağanı rahatsızlanacaktır aynı zamanda cennet papağanının suyunu hiç eksik etmemeniz gerekir. Cennet papağanı fiyatları pet shop olarak da ideal türler arasındadır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir