Papağan Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları Petshop

Cennet Papağanı Fiyatları Petshop

Papağanlar genel itibarıyla rengârenk ve farklı türlerde farklılık gösterir. Ancak bu türlerden en sevimlisi olan cennet papağanıdır. Cennet papağanı kişilere anında alışabilen ve yine onlara hareketleriyle sevgisini gösterebilen bir papağandır. Evcil olarak alınması düşünüldüğünde en çok tercih edilen papağan türüdür. Cennet papağanı farklı renklerde bulunuyor olması nedeniyle renk seçeneği olarak da oldukça geniştir. Cennet papağanı fiyatları pet shop bakımından ulaşılabilir papağan türleri olduğundan idealdirler.

cennet papağanı fiyatları 2021

Cennet Papağanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cennet papağanı alırken özellikle papağanın hasta olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Her ne kadar konuşamıyor olsa da durumlarından ve hareketlerinden hasta olup olmadığını gösterirler. Özellikle göz kapakları sürekli kapanıyor kalp ritmi bozuk bir şekilde atıyor ve aynı zamanda yorgun gözüküyor ve hareketlerinde bir azalma söz konusu ise bu durumda cennet papağanın rahatsızlandığı anlaşılabilir.

cennet papağanı fiyatları balıkesir

Aynı zamanda cennet papağanı yine tüyleri arasında sık sık boşluklar oluşuyor ve bu boşluklar mevsimsel tüy dökmeden dolayı gerçekleşmiyorsa buda cennet papağanın rahatsızlandığını gösteren durumlardandır. Cennet papağanı fiyatları pet shop‘dan alınabilecek papağanlardır.

cennet papağanı fiyatları istanbul

Cennet Papağanı Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Başta papağanın kesin olarak bakımını üstlenebileceğinizden emin olmalısınız. Daha sonra ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek için maliyetine de katlanması gerektiğini bilmelisiniz. Yine cennet papağanı sahiplerinden her zaman için ilgi bekleyen bir papağan türüdür. O yüzden cennet papağanlarıyla ilgilenmeniz gerekir. Özellikle oyun oynamayı sevdikleri için sürekli olarak onlarla oyun oynayabilirsiniz.

Yine bu papağanlar genel itibariyle geniş kafesleri sever o yüzden onların yaşayabilecekleri geniş kafesleri edinmeniz gerekir. Aynı zamanda sürekli olarak yemlerini ve sularını eksik etmemelisiniz. Çünkü aç kaldıkları anda hastalanmaları da olası bir durumdur. Bu papağanlar hassas oldukları için çoğu şeyden çabuk etkilenirler o yüzden oda sıcaklığına ya da yaşadığı alanın sıcaklığına dikkat etmelisiniz.

Cennet Papağanının Yemeklerine de Dikkat Edilmelisiniz?

Cennet papağanı genel itibariyle yumuşak yemekleri çok sever ve o yemekleri yemekten haz duyar. Yine cennet papağanına oldukça sert yemekler verilmemelidir. Aynı zamanda cennet papağanları için hazır mama kullanıyorsanız, tarihi geçmiş, eskimiş hazır mamalardan uzak tutmalısınız. Çünkü bu durumda cennet papağanı rahatsızlanacaktır aynı zamanda cennet papağanının suyunu hiç eksik etmemeniz gerekir. Cennet papağanı fiyatları pet shop olarak da ideal türler arasındadır.

Cennet Papağanı Fiyatları
Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle