Papağan Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları 2022

Cennet Papağanı Fiyatları 2022

Cennet papağanı fiyatları 2022 fiyatları papağan türüne göre değişkenlik göstermektedir. Papağanlar sıcak ülkelerde yaşamını sürdüren parlak tüylü, kalın dilli, etli ve kıvrık gagalı bir kuş türüdür. Oldukça iyi bir taklit yeteneğine sahip olan bu kuş türlerinin bazı cinsleri söylenenleri tekrar edebilir. Genel olarak Afrika Asya Amerika ve Okyanusya’nın tropikal bölgelerinde yaşamlarını sürdürürler. Ülkemizde ise bu hayvanlar evcil hayvan olarak evlerde beslenmektedir.

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı fiyatları papağanın yavru oluşuna ve cinsine bağlı olarak farklılık gösterir. Bu kuş türlerinin konuşma yetenekleri yok denilebilecek kadar azdır. Evcilleşmesi oldukça kolay olan Cennet papağanları 3 aydan sonra zor evcilleştirilir. Cennet papağanları çift olarak yaşadığı zaman daha uyumlu ve mutlu olurlar. Eğer tek olarak bak alacaksa ekstra oyuncağa ve ilgiye ihtiyaç duyacaktır. Cennet papağanı türlerinin ortalama olarak 10 yıl ömürleri vardır. Gagaları İlk başlarda turuncu renktedir 3 aylıktan itibaren kırmızıya dönmeye başlar. Yavru cennet papağanlarının ayaklarında mevcut olan benekler 6 aylıktan sonra yok olur.

Cennet Papağanı Sahibinden

Cennet Papağanı Sahibinden

Cennet papağanı sahibinden ya da papağan satışı yapan yerlerden satın alınabilir. Cennet papağanları oldukça gürültücü kuşlardır ve çok yaramazdırlar. Fakat çok ama çok zeki kuşlardır. Örnek vermek gerekirse kafesin ne şekilde açılacağını öğrenebilir. Çok zor konuşan kuş türleridir fakat oldukça iyi ıslık çalarlar. Muhabbet kuşu büyüklüğünde küçük bir papağan türüdür kafes temizleme, tüy dökümü ayrıca bakımı oldukça kolaydır. Davranış olarak büyük papağanlardan farksızdır. Örneğin sahibine alıştıktan sonra ilgi göremez. Sahibine küser ve depresyona girerek tüylerini yolar.

Cennet Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

Cennet Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

Cennet papağanı fiyatları ne kadar? Cennet papağanlarının fiyatları yavruken alındığı zaman daha yüksektir. Biraz büyüdükten sonra alınırsa fiyat daha düşük olacaktır. Ancak yavruyken alınmayan bir cennet papağanının sahibine ve yeni ortamına alışması oldukça zor olacaktır. Cennet papağanları kolay bir şekilde ele gelen ve evcilleşen türlerden değildir. Fakat yavru iken alındıkları zaman çok iyi bir şekilde eğitilebilir ve evcilleştirilebilir. Cennet papağanları doğal yaşamlarında sürüler şeklinde yaşar ve çok sosyal bir papağan türüdür. Mutlaka bir arkadaş edinirler. Ayrıca cennet papağanı ve sevda papağanları aynı şekilde eğitilebilirler.

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyatları 2022

Cennet papağanı fiyatları 2022 ile ilgili kuş üretimi ve satışı yapan yerlerden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir. Cennet papağanlarının üremesi muhabbet kuşları gibidir. Cennet papağanlarının yanına bir eş aldıktan sonra yaşamış oldukları kafesi de üremeye uygun bir hale getirmek ve yuvalık takmak gerekir. Kafesin yuvalık takılmasının ardından kuşlar hazır oldukları zaman yuvala gelerek talaş veya kâğıtlar ile yuvaları doldurur ve bu da yumurtlamaya hazırlığa işarettir. Yumurtalar ortalama olarak 18 ila 21 gün arasında çıkmaya başlar.

2022’de öngördüğümüz muhabbet kuşu fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor.

Cennet Papağanı Nasıl Beslenir?

Cennet Papağanı Nasıl Beslenir?

Doğal ortamlarında Cennet papağanları bitki tohumu ve yeşil yapraklı bitki meyveleri ile beslenir. Dal darı oldukça severler. Tüm döneminde ile beraber yulaf kullanılması tüm değişimine katkı sağlar. Ayrıca soğuk dönemlerde keten tohumu verilmelidir. Bunun nedeni ise yağlı bir besin olduğundan dolayı kilo almasına ve soğukta üşümemesine olanak sağlar. Tahıl dışında maydanoz sapı, Hindistan cevizi, badem kabuğu, kırmızı ve yeşilbiber de yiyebilirler. Muhabbet kuşlarının kafeslerinde olduğu gibi kuş kumu ve kalamar kemiği sürekli olarak kafeste bulunmalıdır.

Cennet Papağanı Türleri

Cennet Papağanı Türleri

Cennet papağanı türlerinden biri sevda papağanı ya da şeftali yüzlü cennet papağanı olarak isimlendirilir. İkincisi ise fischer cennet papağanıdır. 3. tür olarak şeftali yüzlü sarı cennet papağanı karşımıza çıkıyor. Maskeli mavi cennet papağanı ve maskeli cennet papağanı da bu kuş türleri arasında yer alıyor.

Cennet Papağanına Eğitim Verirken Nasıl Davranmak Gerekir

Cennet Papağanına Eğitim Verirken Nasıl Davranmak Gerekir?

Yeni sahiplenmiş olduğunuz cennet papağınızı fazla sallamadan ve hırpalamadan eve getirmeniz gerekir. Sonrasında ona özel bir köşe verin. Kalorifer kapı ve pencere yanlarında olması. Çünkü hava akımı kuşları çok hızlı hasta eder ve ölmesine kadar yol açar. Ardından kuşunuzu iki gün boyunca çok rahatsız etmeyin. Yalnızca ve suyunu verin rahatlamasına yardımcı olun. Kafes mümkünse evin kuytu bir yerine konulsun. Ardından kuşunuzu uzaktan gözleyerek onunla konuşabilirsiniz. Kuşunuza yaklaşık olarak 3 ila 5 gün arasında bu şekilde davranın.

Cennet Papağanı Nasıl Alışır?

HCennet Papağanı Nasıl Alışır?

Kuşunuz size az çok alıştıktan sonra yanına yaklaşmaya başladığınızda öter ve kendini kafesin bir ucundan diğer ucuna atar. Size alışmasının ardından kuşunuzun kafesine insanların daha çok olduğu bir yere yerleştirin. Kafesinde yeni yerinde kuşunuza yaklaşık olarak 10 gün boyunca yoğun bir şekilde ilgilenin. 10 gün sonra kuşunuzun kafesini açabilirsiniz.

Fakat kuşunuzu kafese girmesi için kesinlikle ama kesinlikle onu elle yakalamaya çalışmayın böyle bir hata yapılması geri dönüşü olmayacak problemlere yol açar. Kuşumuzu hava karardığında veya havlu yöntemi ile kafesine üstüne geri sokabilirsiniz. Kuşunuzun kafesini açmaya başladıktan sonra onunla daha fazla ilgilenin ve daha fazla yanına yaklaşın. Kuşunuzun yanına yaklaşırken ona kraker çekirdek ve sevdiği yiyecekleri verebilirsiniz. Bu şekilde kuşunuzu yavaş yavaş size alışacaktır. Ancak her papağan alışacak diye de bir şey yoktur.

Muhabbet Kuşu İçin Kafes Seçimi

Cennet Papağanı İçin Kafes Seçimi

Evinde cennet papağanı beslemek isteyenler için papağan sahiplenmeden sonraki en önemli husus kafes seçimi yapılmasıdır. Çünkü papağanın uzun mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşaması stresten uzak durabilmesi için kafesler büyük önem taşımaktadır. Öncelik olarak kafes cennet papağanının rahat bir şekilde hareket edebileceği büyüklükte olmalı.

Cennet papağanları için yuvarlak kafes yerine köşeli olan kafes çeşitleri tercih edilmelidir. Kafesten mümkün olduğunca büyük bir kafes olması gerekmektedir. Ayrıca kafes telleri uygun aralıklarda olmalı ve kuşun rahat bir şekilde tırmanabilmesi için yatay teller de olmalıdır.

Cennet Papağanı Yaş Tayini Cennet papağanlarında net olarak yaş tayini yapmak pek mümkün değildir. Ancak bazı özelliklerine bakarak bir tahmin yürütmek mümkündür. Cennet papağanlarının gagasına bakılarak yaş tahmininde bulunulabilir. Yavru olan papağanlarda gaga rengi turuncu ve kahverengi olup yaş ile beraber bu renk kırmızıya döner.

Cennet papağanınızın gagasının rengi tamamen kırmızıya dönmüş ise 3 aylıktan büyüktür denebilir. Aynı zamanda Cennet papağanlarının yavru olanlarının ayaklarında kahverengi benekler vardır. Bu benekler 5 aylıktan sonra yok olur. Ayaklarında benek olmayan kuşlar 5 aylıktan büyüktür denebilir.

Cennet Papağanı Fiyatları
Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle