Cennet Papağanları

Cennet Papağanı Fiyatı 2019

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanı Özellikleri ve Fiyatı

Cennet Papağanı Fiyatları 2017

 • Ana vatanı Afrika olan cennet papağanının 32 rengi vardır. Doğada en çok yeşil renkte cennet papağanı bulunur. Cennet papağanlarının diğer adı sevda papağanıdır.
 • Cennet papağanlarının özellikleri:
 • Cennet papağanları çok cana yakın ve küçük hayvanlardır.
 • Müzik dinlerken kafayı sallayarak ritim tutarlar.
 • Bu papağan türünün konuşma kabiliyeti yoktur.
 • Cennet papağanlarının cinsiyetini belirlemek oldukça zordur. Bazı fiziksel özelliklere bakarak fikir sahibi olsanız da DNA testi yaptırmak en doğru yöntemdir.
 • Cennet papağanına eş alırken, göz bantlarının kalınlığına bakarak almanızda fayda var. Çünkü bu papağan türü kendine benzeyen eş ister.
 • Cennet papağanları ortalama 10 yıl ömre sahiptir. Genelde hastalık olarak mantar hastalığı görülür.
 • Kaç aylık olduğunu gagalarının rengine bakarak anlayabilirsiniz. İlk zamanlarda turuncu renkte olan gagaları, 3 aylık olduktan sonra kırmızıya döner.

Cennet Papağanının Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 • Cennet papağanlarının evde bakımı kolaydır ve cana yakın kuşlardır. Bu yüzden pek çok kişi tarafından tercih edilir.
 • Cennet papağanları nemli ve sıcak yerleri sever.
 • Tohumlar ile beslenirler. Ayrıca hazır mamaların yanında ek takviye olarak kraker verilebilir. Tüy döktüğü zamanlar yulaf yedirilmesi önerilir.
 • Bu papağan türünü çift olarak almanızda fayda vardır. Çift olarak bakımları daha kolaydır.
 • Cennet papağanları ferah ve yüksek kafeste rahat eder. Tırmanması ve rahat hareket etmesi önemlidir.
 • Bu kuş türü diğer kuşlara nazaran daha fazla suyu sever. Suda yıkanmak hoşlarına gider.

Cennet Papağanı Fiyatları 2019

Cennet Papağanın Eğitimi Nasıl Olur?

Cennet papağanlarının eğitimi biraz zaman alıyor. Çünkü evcilleştirilmeleri biraz zor olmaktadır. Cennet papağanının eğitiminde amaç, sahibine alışmasıdır. İlk zamanlar eğitim kafesin içinde olur. Kafesin içine parmağınızı sokabilirsiniz. Cennet papağanları yanaklarının ve ensesinin okşanmasını çok sever. Okşadıkça uykusu gelir ve hareketleri yavaşlamaya başlar. Bu süreçte odada başka bir kuş olmamalı. Çünkü ses duyduklarında elinizden kaçmaya çalışacaklardır. Bu yüzden eğitmek istediğiniz kuş yalnız olmalı.

Başlangıç olarak kafesin içinde çekirdek ve yem yedirebilirsiniz. Bu tarz eğitimlerle, başlangıç için kuşunuzu kendinize alıştırmaya başlarsınız. Eğer cennet papağanını elinizi ısırıyorsa ona öncelikle T Tünek eğitimi verilmelidir. T tünek eğitiminden sonra elinize almaya başlayabilirsiniz. Papağan T tünekte dururken ona sevdiği çekirdeklerden ve yiyeceklerden yedirebilirsiniz.

Cennet papağanları çeşitli oyuncakları, renkli objeleri ve boncukları çok severler. Bu nesnelerden alarak kendinizi daha çok sevdirebilirsiniz.

Cennet Papağanı Fiyatları 2018

Cennet Papağanı Alırken Neye Dikkat Edilmeli ve Fiyatı Ne Kadardır?

Cennet papağanı insanlara çok iyi dost olmalarıyla bilinir. Çok güzel görünümlerinin yanında birçok renge sahiptirler. Alacağınız papağanın tüyleri tam ve parlak görünmelidir. Gözleri yarı açık olmamalı ve canlı görünmelidir. Tüyleri kabarık olmamalıdır. Burunda bir akıntı meydana gelmemiş olmalıdır. Ayakları yere tam ve sağlam basmalıdır. İki ayağını da kontrol edin ve ikisinin de tam bastığından emin olun.

Nefes alış-verişi sakin ve normal hızda olmalıdır. Cennet papağanını diğer papağan türlerine göre biraz daha uyguna bulmak mümkündür. Unutmamak gerekir ki, beyaz gagalı olanların fiyatları biraz daha fazla olabilir. Cennet papağanın fiyatları yıllara göre aşağıdaki gibidir:

Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle