Anasayfa / Cennet Papağanı / Cennet Papağanı Fiyatları
Sevda ve Cennet Papağanları Genel Özellikleri

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı fiyatları hakkında sıkça sorulan sorulardır, daha detaylı anlatımlarını ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

– Yavru cennet papağanını nereden bulabilirim?
+ Petshoplardan ithal edilmiş ortalama genç 5 7 aylık papağan bulabilirsiniz. Dahada genç olmasını istiyorsanız paylaşım portalların üyelerin kendi yetiştirdiği yavrularıda sahiplenebilirsiniz.

Cennet Papağanı Yavru Olduğu Nasıl Anlaşılır

– Cennet papağanının yavru olduğu nasıl anlarım?
+ Cennet papağanlarının yaklaşık yaşı gagasının renginden ve gaga üzerindeki üzerindeki kahverengi banttan anlaşılabilir. Yavruların burun delikleri belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürede belli olmaz. Kırmızı gagalılar için doğduğunda kahverengi turuncu arası olan gaga rengi tamamen kırmızıya döner, beyaz gagalılar için ise doğduğunda gaga üzerindeki kahverengi bant rengi açılarak yavaş yavaş kaybolur. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir, ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

– Cennet papağanı yaş tahmini?
+ Yavru cennet papağanlarının burun delikleri kısmen daha belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürece belli olmaz. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir eğer ki ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

– Cennet papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır?
+ Cennet papağanı cinsiyet ayrımında kesin sonucu dna testi ile vermektedir. Yinede tahminde bulunulmasına yardımcı olacak farklar vardır.

Cennet Papağanı Yemi– Cennet papağanı cinsiyet tahmini?
+ Erkeklerin kuyrukları sivri, dişilerin yelpaze gibi açıktır. Ayrıca yetişkin kuşların tünekte ayakları erkeklerde 1cm kadar, dişilerde daha fazla ayrık durur. Tabi görünüşlerinden daha çok davranışları bize bu konuda yardımcı olabilir, detaylı farklar için foruma göz atabilirsiniz.

– Cennet papağanı alırken nelere dikkat etmeliyim?
+ Alacağınız kuşu diğerleriyle birlikte inceleyip eşi olmamasına dikkat edin, daha sonra ayrı bir kafese alarak dışkılamasını bekleyin kontrol edin. Tüyleri eksiksiz ve parlak olmalı, kabarık olmamalı, gözler tam açık ve sağlıklı gözükmeli, burunda akıntı olmamalı, ayakların ikisi de yere tam basmalı, nefes alışı sakin ve normal şiddette olmalıdır.

– Cennet papağanı fiyatı nekadardır?
+ Yaşadığınız bölgeye göre 70 100 tl arasındadır. Beyaz gagalıların fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

Konu Özeti
Cennet Papağanı Fiyatları
Yazı Başlığı
Cennet Papağanı Fiyatları
Konu Açıklaması
Belirli mutasyonlarla renkleri üzerinde oynanmış olsa da yeşil ve kavun içi renkleri ile genelde bulunmaktadır. Mutasyon olan mavi renklerini de üreticilerde görebilirsiniz.
Yazarı Kim?
Yayıncı Adı(Kaynak)
Papağanlar Portalı
Kaynak Logosu

Ayrıca Kontrol Edin

Cennet Papağanı Bakımı

Cennet Papağanı Bakımı

Oldukça meraklı, sosyal ve gürültücü, uçucu kuşlardır. Günün her saatinde seslerini duymak mümkündür. Özellikle sabah …

Cennet Papağanı

Cennet Papağanı

Latince Adı : Agapornis Familyası : Psittaciformes(Pağanlar) Alt Familyası : Psittacinae(Papağangiller) Yaşam Süreleri : 10 …

8 Yorumlar

 1. Yemin ederim evde kablo kalmadı kemirdiler birçiftim var evdeki kabloları kamufle eder oldum 🙂 Kafeslerine Kale kilit ile kilitliyorum bu kadar da yaramaz olunmaz ki yahu ben bıktım onlar bıkmadı kafesden çıkarıyorum masaya kağıt bırakıyorum onla oyalanıyorlar yapacak bişey bulamıyorum oyunculuklarını avda çeneye vurup konuşsalar çok güzel olucak ama bakalım ben yavru almanın peşindeyim

 2. Benim tam 2 tane cennet papağan vardı. Maalesef biri daha dün öldü çok üzgünüm. Şimdi kız olan öldüğü için dişi cennet papağanı alıcam ama önceki erkek papağanı 120 tkye almıştım

  • Çok üzüldüm geçmiş olsun tekrar dan yeni bir dişi eş tutar mı bilemiyorum ama yakın zamanda erkek cennet papağanı ile ilginizi arttırınız dişinin yokluğunu illaki hissedecektir ama onun yokluğunda sizin ilginiz ona moral verebilir. Ortalama fiyatlar piyasada o şekil size nacizane tavsiyem özel yetiştiricilerden almanız Petshop tarzı yerlerde pek sağlıklı kuş bulunmamakta

 3. Merhaba arkadaşlar benim eskiden iki tane papağanım vardı yavru sizce neden ölmüş olabilir yardımcı olurmusunuz tedbirimi alacam bidaki aldığımda

  • Merhaba Mustafa Mert, Cennet papağanda ki sorununun ne olduğuna dair bize sıkıntıları hakkında bilgi verebilir misin ? Mesela son günler ne yapıyordu hareketli miydi ? Hareketsiz miydi ? veya Yem ve su içer miydi ? Bu konular hakkında bilgi verir misin ?

 4. Merhaba arkadaşlar eskiden cennet papağanım vardı sizce neden öldü

 5. mutasyon turleri yavrulamiyor dedi bir petshop dogrumu acaba?

  • Merhabalar, böyle bir bilgi doğru olma olasılığı yüksek olabilir. Fakat mutasyon türleri yavru alınmama gibi durum söz konusu değildir. Doğru beslenme ve doğru çiftleştirme ortamı sağlandığında yumurta alabilirsiniz. Kaliteli ve kalitesiz yumurta alma durumu olabilir ama yavru alamamak gibi bir söz konusu olamaz Taner bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.