Anasayfa / Cennet Papağanı / Cennet Papağanı Fiyatları
Sevda ve Cennet Papağanları Genel Özellikleri

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı fiyatları hakkında sıkça sorulan sorulardır, daha detaylı anlatımlarını ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

Yavru cennet papağanını nereden bulabilirim?
Petshoplardan ithal edilmiş ortalama genç 5 7 aylık papağan bulabilirsiniz. Dahada genç olmasını istiyorsanız paylaşım portalların üyelerin kendi yetiştirdiği yavrularıda sahiplenebilirsiniz.

Cennet Papağanı Yavru Olduğu Nasıl Anlaşılır

Cennet papağanının yavru olduğu nasıl anlarım?
Cennet papağanlarının yaklaşık yaşı gagasının renginden ve gaga üzerindeki üzerindeki kahverengi banttan anlaşılabilir. Yavruların burun delikleri belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürede belli olmaz. Kırmızı gagalılar için doğduğunda kahverengi turuncu arası olan gaga rengi tamamen kırmızıya döner, beyaz gagalılar için ise doğduğunda gaga üzerindeki kahverengi bant rengi açılarak yavaş yavaş kaybolur. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir, ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

Cennet papağanı yaş tahmini?
Yavru cennet papağanlarının burun delikleri kısmen daha belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürece belli olmaz. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir eğer ki ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

Cennet papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır?
Cennet papağanı cinsiyet ayrımında kesin sonucu dna testi ile vermektedir. Yinede tahminde bulunulmasına yardımcı olacak farklar vardır.

Cennet Papağanı Yemi Cennet papağanı cinsiyet tahmini?
Erkeklerin kuyrukları sivri, dişilerin yelpaze gibi açıktır. Ayrıca yetişkin kuşların tünekte ayakları erkeklerde 1cm kadar, dişilerde daha fazla ayrık durur. Tabi görünüşlerinden daha çok davranışları bize bu konuda yardımcı olabilir, detaylı farklar için foruma göz atabilirsiniz.

Cennet papağanı alırken nelere dikkat etmeliyim?
Alacağınız kuşu diğerleriyle birlikte inceleyip eşi olmamasına dikkat edin, daha sonra ayrı bir kafese alarak dışkılamasını bekleyin kontrol edin. Tüyleri eksiksiz ve parlak olmalı, kabarık olmamalı, gözler tam açık ve sağlıklı gözükmeli, burunda akıntı olmamalı, ayakların ikisi de yere tam basmalı, nefes alışı sakin ve normal şiddette olmalıdır.


  Cennet Papağanı Fiyatı

  Cennet Papağanı Fiyatı

 • Cennet Papağanı Fiyatı

  Cennet papağanları oldukça sevimli ve bir o kadar da yaramaz papağan türleri arasındadır. Bu papağanların en sevimli tarafları da hiperaktif bir biçimde yaramaz çocuk gibi hiç yerinde durmamaları onları bu denli sevimli hale getiriyor.

  Bu kadar sevimli bir papağan türünün elbette bir fiyatı bedeli olacaktır. Cennet Papağanı yıldan yıla çok tercüh edilen sevilien türler arasına girmektedir. 2016 yılında cennet papağanını 80 – 100 ₺ arasında sahiplenirken, 2017,2018 yıllarında %10 gibi fiyat artışlarıyla deyim yerindeyse zamlanarak bedeli yükseliyor. 2019 yılının son çeyreğinde 150 ₺‘ye sahiplendirme yapılmaktaydı. 2020 yılına yeni girdik üreticilerin yem, mama vb. gibi ihtiyaçlarının alım gücüne göre fiyat artışı görülmektedir.

 • Cennet Papağanı Fiyatları Yavru

  Cennet Papağanı Fiyatları Yavru

 • Cennet Papağanı Fiyatları Yavru

  Cennet papağanı üretimi ve bu işi ticaretini yaparak geçimini sağlayan birçok kişi yada kişiler mevcut. Rezervasyonlu satışlar yapan üreticilerin var olduğunu biliyoruz. Cennet papağanı yavrusu sahip olurken dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer alan ırkının, nereden, nasıl geldiği ve nasıl bir ortamda yetiştirildiğini bilmemiz gerek. Petshop mağazalarında satışı yapılan muhabbet kuşu, cennet papağanı, sultan papağanı ve büyük papağanlarda da bu geçerlidir.

  Cennet papağanı yavrudan sahiplenmek en iyisi olarak düşünebilirsiniz. Bir cennet papağanı üretimi yapan kimse ile irtibata geçip o kişi ile anlaşmanız ve yumurtadacan çıkmış yavrulardan birine talip olabilirsiniz.

  Yeme düştükten sonra yani anne beslemesine ihtiyacı olmadığında artık yavrunuzu teslim alabilirsiniz.

 • Cennet Papağanları Fiyatları Sahibinden

  Cennet Papağanları Fiyatları Sahibinden

 • Cennet Papağanları Fiyatları Sahibinden

  Bir önceki soru cevabında aslında bunun cevabını verdik, fakat burada cevap verilecek farklı bir konu var. Kanatlı hayvan satışı online ortamda yasak, illegal bir duruma girmektedir. Bunun bilincinde olup farklı yollarla papağan sahiplenen insanlar var.

  Üreticiler bu durumu sahiplendirme adı altında paylaşım ve ilan açmaktadırlar. Sahibinden cennet papağanı aslında üreticiden almak olarak cevap verilmesi gerekmektedir. Cennet papağanları üreticisinden sahiplendirilmeli veyahut bakamayacaksak, daha iyi bir bakıcı bulup o kişiye sahiplendirilmeli.

 • Cennet Papağanları Fiyatı Ne Kadar

  Cennet Papağanları Fiyatı Ne Kadar

 • Cennet Papağanları Fiyatı Ne Kadar

  Cennet papağan fiyatı güncel olarak 2020 yılında 150 – 170 ₺ arasında sahiplendirme yapılacaktır. Fiyatlar papağanın cinsine göre değişse de bu fiyat belirleme de yem ve mama etkeni belirlemektedir. Ekonomik olarak rahatlamadıkça bu fiyatların düşeceğini zannetmiyoruz.

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2017

  Cennet Papağanları Fiyatları 2017

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2017

  Cennet papağanları 2017 yılında yem ve mama giderleri kilosu 19₺(ortalama fiyat) iken 70 – 80 ₺ arasındaydı alanda satan da memnundu durumdan. Bu durum ülke ekonomisi tarım ve ziraat olarak yabancı marka yem ve mamalara bağlı kalındığı için fiyatlar her geçen yıl artış göstermektedir.

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2018

  Cennet Papağanları Fiyatları 2018

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2018

  2018 yılı içerisinde cennet papağanları 80 – 100 ₺ arasında sahiplendirmeler yapılmaktaydı. Gerek facebook grupları gerek üretici sahiplendirmeler durumdan şikayetçi olmaya başlamış, herkes farklı bir yol aramaktaydı.

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2019

  Cennet Papağanları Fiyatları 2019

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2019

  Yavrudan yetiştirilmiş bir cennet papağanı cinsi ırkı anne ve babası belli üreticisi de bu işin erbabı biri ise cennet papağanı yavrusunu 100 – 120 ₺ arasında sahiplendirme yapmaktaydı. Bu durum her zaman belirttiğimiz gibi cins, ırk, üretici, yem ve mama durumlarına göre değişiklik göstermektedir.

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2020

  Cennet Papağanları Fiyatları 2020

 • Cennet Papağanları Fiyatları 2020

  2020 ilk iki ayında cennet papağanı fiyatlarında belli bir artış yok ama yeni yeni 130 ₺ gibi rakam göze çarpmaktadır. Bu fiyatlar oldukça makul fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz. İleride daha da artacağını düşünüyoruz.

8 Yorumlar

 1. Yemin ederim evde kablo kalmadı kemirdiler birçiftim var evdeki kabloları kamufle eder oldum 🙂 Kafeslerine Kale kilit ile kilitliyorum bu kadar da yaramaz olunmaz ki yahu ben bıktım onlar bıkmadı kafesden çıkarıyorum masaya kağıt bırakıyorum onla oyalanıyorlar yapacak bişey bulamıyorum oyunculuklarını avda çeneye vurup konuşsalar çok güzel olucak ama bakalım ben yavru almanın peşindeyim

 2. Benim tam 2 tane cennet papağan vardı. Maalesef biri daha dün öldü çok üzgünüm. Şimdi kız olan öldüğü için dişi cennet papağanı alıcam ama önceki erkek papağanı 120 tkye almıştım

  • Çok üzüldüm geçmiş olsun tekrar dan yeni bir dişi eş tutar mı bilemiyorum ama yakın zamanda erkek cennet papağanı ile ilginizi arttırınız dişinin yokluğunu illaki hissedecektir ama onun yokluğunda sizin ilginiz ona moral verebilir. Ortalama fiyatlar piyasada o şekil size nacizane tavsiyem özel yetiştiricilerden almanız Petshop tarzı yerlerde pek sağlıklı kuş bulunmamakta

 3. Merhaba arkadaşlar benim eskiden iki tane papağanım vardı yavru sizce neden ölmüş olabilir yardımcı olurmusunuz tedbirimi alacam bidaki aldığımda

  • Merhaba Mustafa Mert, Cennet papağanda ki sorununun ne olduğuna dair bize sıkıntıları hakkında bilgi verebilir misin ? Mesela son günler ne yapıyordu hareketli miydi ? Hareketsiz miydi ? veya Yem ve su içer miydi ? Bu konular hakkında bilgi verir misin ?

 4. Merhaba arkadaşlar eskiden cennet papağanım vardı sizce neden öldü

 5. mutasyon turleri yavrulamiyor dedi bir petshop dogrumu acaba?

  • Merhabalar, böyle bir bilgi doğru olma olasılığı yüksek olabilir. Fakat mutasyon türleri yavru alınmama gibi durum söz konusu değildir. Doğru beslenme ve doğru çiftleştirme ortamı sağlandığında yumurta alabilirsiniz. Kaliteli ve kalitesiz yumurta alma durumu olabilir ama yavru alamamak gibi bir söz konusu olamaz Taner bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.