Cennet Papağanları

Cennet Papağanı Fiyatları

Sevda ve Cennet Papağanları Genel Özellikleri

Cennet papağanı fiyatları hakkında sıkça sorulan sorulardır, daha detaylı anlatımlarını ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

  • Yavru cennet papağanını nereden bulabilirim?

   Petshoplardan ithal edilmiş ortalama genç 5 7 aylık papağan bulabilirsiniz. Dahada genç olmasını istiyorsanız paylaşım portalların üyelerin kendi yetiştirdiği yavrularıda sahiplenebilirsiniz.

  • Cennet papağanının yavru olduğu nasıl anlarım?

   Cennet papağanlarının yaklaşık yaşı gagasının renginden ve gaga üzerindeki üzerindeki kahverengi banttan anlaşılabilir. Yavruların burun delikleri belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürede belli olmaz. Kırmızı gagalılar için doğduğunda kahverengi turuncu arası olan gaga rengi tamamen kırmızıya döner, beyaz gagalılar için ise doğduğunda gaga üzerindeki kahverengi bant rengi açılarak yavaş yavaş kaybolur. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir, ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

  • Cennet papağanı yaş tahmini?

   Yavru cennet papağanlarının burun delikleri kısmen daha belirgindir, yetişkinlerde burun delikleri nemli olmadığı sürece belli olmaz. Tamamı kırmızı veya beyaz tonu gagaya sahip papağan 3 aylıktan büyüktür. Ayrıca ayaklarındaki kahverengi beneklerin yoğunluğu da yavruluğunun belirtisidir eğer ki ayaklarında detay bulunmuyorsa 5 aylıktan büyüktür.

  • Cennet papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır?

   Cennet papağanı cinsiyet ayrımında kesin sonucu dna testi ile vermektedir. Yinede tahminde bulunulmasına yardımcı olacak farklar vardır.

 • Cennet papağanı cinsiyet tahmini?

  Erkeklerin kuyrukları sivri, dişilerin yelpaze gibi açıktır. Ayrıca yetişkin kuşların tünekte ayakları erkeklerde 1cm kadar, dişilerde daha fazla ayrık durur. Tabi görünüşlerinden daha çok davranışları bize bu konuda yardımcı olabilir, detaylı farklar için foruma göz atabilirsiniz.

 • Cennet papağanı alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Alacağınız kuşu diğerleriyle birlikte inceleyip eşi olmamasına dikkat edin, daha sonra ayrı bir kafese alarak dışkılamasını bekleyin kontrol edin. Tüyleri eksiksiz ve parlak olmalı, kabarık olmamalı, gözler tam açık ve sağlıklı gözükmeli, burunda akıntı olmamalı, ayakların ikisi de yere tam basmalı, nefes alışı sakin ve normal şiddette olmalıdır.

Cennet papağanları oldukça sevimli ve bir o kadar da yaramaz papağan türleri arasındadır. Bu papağanların en sevimli tarafları da hiperaktif bir biçimde yaramaz çocuk gibi hiç yerinde durmamaları onları bu denli sevimli hale getiriyor.

Bu kadar sevimli bir papağan türünün elbette bir fiyatı bedeli olacaktır. Cennet Papağanı yıldan yıla çok tercüh edilen sevilien türler arasına girmektedir. 2016 yılında cennet papağanını 80₺100₺ arasında sahiplenirken, 2017,2018 yıllarında %10 gibi fiyat artışlarıyla deyim yerindeyse zamlanarak bedeli yükseliyor. 2019 yılının son çeyreğinde 150₺‘ye sahiplendirme yapılmaktaydı. 2020 yılına yeni girdik üreticilerin yem, mama vb. gibi ihtiyaçlarının alım gücüne göre fiyat artışı görülmektedir.

Cennet papağanı üretimi ve bu işi ticaretini yaparak geçimini sağlayan birçok kişi yada kişiler mevcut. Rezervasyonlu satışlar yapan üreticilerin var olduğunu biliyoruz. Cennet papağanı yavrusu sahip olurken dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer alan ırkının, nereden, nasıl geldiği ve nasıl bir ortamda yetiştirildiğini bilmemiz gerek. Petshop mağazalarında satışı yapılan muhabbet kuşu, cennet papağanı, sultan papağanı ve büyük papağanlarda da bu geçerlidir.

Cennet papağanı yavrudan sahiplenmek en iyisi olarak düşünebilirsiniz. Bir cennet papağanı üretimi yapan kimse ile irtibata geçip o kişi ile anlaşmanız ve yumurtadacan çıkmış yavrulardan birine talip olabilirsiniz.

Yeme düştükten sonra yani anne beslemesine ihtiyacı olmadığında artık yavrunuzu teslim alabilirsiniz.

Bir önceki soru cevabında aslında bunun cevabını verdik, fakat burada cevap verilecek farklı bir konu var. Kanatlı hayvan satışı online ortamda yasak, illegal bir duruma girmektedir. Bunun bilincinde olup farklı yollarla papağan sahiplenen insanlar var.

Üreticiler bu durumu sahiplendirme adı altında paylaşım ve ilan açmaktadırlar. Sahibinden cennet papağanı aslında üreticiden almak olarak cevap verilmesi gerekmektedir. Cennet papağanları üreticisinden sahiplendirilmeli veyahut bakamayacaksak, daha iyi bir bakıcı bulup o kişiye sahiplendirilmeli.

Cennet papağan fiyatı güncel olarak 2020 yılında 150₺250₺ arasında sahiplendirme yapılacaktır. Fiyatlar papağanın cinsine göre değişse de bu fiyat belirleme de yem ve mama etkeni belirlemektedir. Ekonomik olarak rahatlamadıkça bu fiyatların düşeceğini zannetmiyoruz.

Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

31 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
cicikus
cicikus
6 yıl önce

Yemin ederim evde kablo kalmadı kemirdiler birçiftim var evdeki kabloları kamufle eder oldum 🙂 Kafeslerine Kale kilit ile kilitliyorum bu kadar da yaramaz olunmaz ki yahu ben bıktım onlar bıkmadı kafesden çıkarıyorum masaya kağıt bırakıyorum onla oyalanıyorlar yapacak bişey bulamıyorum oyunculuklarını avda çeneye vurup konuşsalar çok güzel olucak ama bakalım ben yavru almanın peşindeyim

Uçan Kuş Dicle
Uçan Kuş Dicle
3 yıl önce
Cevapla  cicikus

Ona yeni daha dayanıklı kafes alsan yeter benikilemde öyle ama kafes aldım uslu durdular

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  cicikus

Satıyormusunuz

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

Merhabalar Ali Bey, malesef canlı papağan satışımız mevcut değildir.

tuncay
tuncay
1 yıl önce
Cevapla  Anonim

satılık erkek var

Ergül
Ergül
2 yıl önce
Cevapla  cicikus

Ne kadara verirsiniz yavrumu

Ceren seyan
Ceren seyan
6 yıl önce

Benim tam 2 tane cennet papağan vardı. Maalesef biri daha dün öldü çok üzgünüm. Şimdi kız olan öldüğü için dişi cennet papağanı alıcam ama önceki erkek papağanı 120 tkye almıştım

cicikus
cicikus
6 yıl önce
Cevapla  Ceren seyan

Çok üzüldüm geçmiş olsun tekrar dan yeni bir dişi eş tutar mı bilemiyorum ama yakın zamanda erkek cennet papağanı ile ilginizi arttırınız dişinin yokluğunu illaki hissedecektir ama onun yokluğunda sizin ilginiz ona moral verebilir. Ortalama fiyatlar piyasada o şekil size nacizane tavsiyem özel yetiştiricilerden almanız Petshop tarzı yerlerde pek sağlıklı kuş bulunmamakta

Mustafa mert
Mustafa mert
5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar benim eskiden iki tane papağanım vardı yavru sizce neden ölmüş olabilir yardımcı olurmusunuz tedbirimi alacam bidaki aldığımda

cicikus
cicikus
5 yıl önce
Cevapla  Mustafa mert

Merhaba Mustafa Mert, Cennet papağanda ki sorununun ne olduğuna dair bize sıkıntıları hakkında bilgi verebilir misin ? Mesela son günler ne yapıyordu hareketli miydi ? Hareketsiz miydi ? veya Yem ve su içer miydi ? Bu konular hakkında bilgi verir misin ?

Mustafamert
Mustafamert
5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar eskiden cennet papağanım vardı sizce neden öldü

taner yigit
taner yigit
4 yıl önce

mutasyon turleri yavrulamiyor dedi bir petshop dogrumu acaba?

cicikus
cicikus
4 yıl önce
Cevapla  taner yigit

Merhabalar, böyle bir bilgi doğru olma olasılığı yüksek olabilir. Fakat mutasyon türleri yavru alınmama gibi durum söz konusu değildir. Doğru beslenme ve doğru çiftleştirme ortamı sağlandığında yumurta alabilirsiniz. Kaliteli ve kalitesiz yumurta alma durumu olabilir ama yavru alamamak gibi bir söz konusu olamaz Taner bey.

bir papağan sever
bir papağan sever
3 yıl önce

Mutasyon renkli cennet papağanlarının da yavrusu olabilir.
Bende yakın zamanda cennet veya sevda alıyorum.
Çok farkları yok ama olsun.
Eğitmek isteyenlere tavsiyem dikkatli bir şekilde 3 aylık
veya yeni yeme düşmüş alın , arkadaş söylemiş nasıl anlayacağımızı.
Ayrıca eğitecekler çift almasın.
Yalnız olacak diye üzülebilirsiniz..
Ama öyle olması gerek.
Bende sadece alacağım kuş ile ilgileneceğim.<3

cicikus
cicikus
3 yıl önce

Merhabalar değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Doğru bilgiler vermişsiniz cennet papağanı meraklılarına faydalı olur umarım.

Süleyman Çetinkaya
Süleyman Çetinkaya
3 yıl önce

Yeni yeme düşmüş cennet papağanı arıyorum yardımcı olursanız msj atarmisiniz teşekkür ediyorum

Selam gençler
Selam gençler
3 yıl önce

Bunlar fazla oyuncu lar onun yerine sultan papağanı alsanız daha kolay eğitebilirsiniz

Alirıza
Alirıza
3 yıl önce

Cenet papağını kardeş eş alması normalmi?

cicikus
cicikus
3 yıl önce
Cevapla  Alirıza

Merhabalar Ali Rıza Bey, genel olarak hayvanlarda böyle bir şey var. kedi, köpek ve kuşlarda bu tarz ensest ilişki görülebiliyor, papağanlarda daha önce çok fazla örnek yok ama teorik olarak imkansız bir durum değil.

Hasan
Hasan
3 yıl önce
Cevapla  cicikus

Selam bende 7 yaşında sewda papağani var erkek dişi nereden bulabilirim

Mehmet
Mehmet
3 yıl önce

Şey sadece 1-2 papağan sahiplenmek. İstiyorum sultan papağanım vardı kaçınca çok üzüldüm herkez den baktim ama bulamadım aileminde biraz bütçesi fazla deil bende çalışarak almıştım onun yerini belkide dolduramicam ama ufakta olsa olsun sadece acı geçsin lütfen bana yardım edin

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Mehmet

Merhabalar Mehmet, öncelikle geçmiş olsun. Umarım tez zamanda kaybettiğin papağanın yerini dolduracak yeni kuşlar edinirsin. Sultan papağanı veya cennet papağanlarını öneririm. Hem bütçe bakımından uygun hemde ev ortamına, sana ve etrafa uyumları hızlı olabilecek türlerdir.

Ahmet KAPLAN
Ahmet KAPLAN
3 yıl önce

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum ben Cennet papağan yavrusu edinmek istiyorum bulunduğum bölge Muğla bu bölgeye yakın cennet papağanı besleyen kişiler varsa bana ulaşır larsa sevinirim tel 542 405 88 63

HAYVAN sever
HAYVAN sever
3 yıl önce

Ben papağanları çok seviyorum ama bütçemiz uygun değil papağan sahiplendirmek isteyen varsa çok iyi bakarım daha önceden muhabbet kuşum olmuştu 9 yaşına kadar baktım 6 ay önce öldü ve cidden çok üzüldüm neyse dediğim gibi papağan şekillendirmek isteyen yorumumun altına yorum atsın ben telefon numaramı veririm.

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  HAYVAN sever

samimiyetine güveniyorum ilgilenen varsa iletişime geçsin.

Efe eren
Efe eren
3 yıl önce
Cevapla  Ömer Yetim

Merhaba kuşnuz hakkinda bilgi verebilirmisiniz ömer bey ve konum olarak hangi ildesiniz bakabileceğime inaniyorum

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  HAYVAN sever

Merhabalar, arkadaşımıza yardımcı olmak isteyen üretici arkadaşlar iletişime geçmenizi bekliyoruz. Konunun takipçisiyiz.

ARİF
ARİF
3 yıl önce

MERHABA LAR SİZCE SULTAN PAPAĞANIMI ALMALIYIM YOKSA CENNET PAPAĞANIMI BİDE EN ÇOK PİSLETEN KİM

Doruk
Doruk
3 yıl önce
Cevapla  ARİF

Pp merhaba arıf en cok pısleten sultan papagnı
Ama cennet papagnıda bı okadar yaramaz egıtıcem dıyorsan ya kucuk cennet papagnı al yada butcen varsa sultan al sultanın dıskısı bırazdaha buyuk ama yınede bence sultan hem sultanlar sızın le vakıt gecırmeyı daha cok sevıcektı cennet ler yaramaz ve evınde kablalo bırakmaz ama yınede sen bılıraın

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Doruk

Merhaba Doruk, aktarmış olduğun bilgiler için teşekkür ederiz. Biz de Doruk’un verdiği bilgilere katılıyoruz.

Seminay
Seminay
2 yıl önce

Cennet papağanim çok ısırıyor onu nasıl uysallastirabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler