Papağan Fiyatları

İskender Papağanı Fiyatları 2023

İskender Papağanı Fiyatları 2023

İskender papağanı fiyatları 2023 yılında gelişen ekonomik koşullar çerçevesinde ve enflasyona bağlı olarak değişmektedir. İskender papağanı en çok tercih edilen papağanlar arasında yer alır. Kuş türleri arasında Türkiye’de bulunan kuş türlerinden biridir. Anavatanı ise Hindistan’dır. Hindistan’dan sonra Asya ülkelerinde de oldukça çok fazla görülmektedir. İskender papağanı anavatanı olan Hindistan’dan tüm dünyaya yayılmış bir papağan türüdür.

Oldukça sevimli görüntüleri ile dikkat çeken İskender papağanı, sahiplerine karşı son derece ilgili ve bağlıdır. Soğuk iklime karşı dayanıklı olan papağan türlerinden biridir. Aynı zamanda Türkiye’de de bu papağan türüne sıklıkla rastlanmaktadır. Bu papağanlar konuşmayı çok çabuk öğrenir ve kelime öğrenmeleri oldukça kolay ve kelime hazneleri çok geniştir.

iskender papağanı fiyat

İskender Papağanı Fiyat

İskender papağanı fiyat aralığı papağanın cinsine göre farklılık gösterir. Günümüz ekonomik koşulları dikkate alındığında diğer yıllara kıyasla tabii ki papağan fiyatları da artmıştır. Türkiye’de de bulunan İskender papağanları oldukça uygun fiyatlı ve genellikle sık tercih edilen papağanlar arasındadır. İskender papağanları hayvanseverlerin sahip olabileceği evcil hayvanlar arasında onlara bağlı olacak ve sahiplerine arkadaş olacak türdedir. İskender papağanlarının geniş bir kelime dağarcığı bulunmaktadır.

Yaklaşık 7-8 ay olduktan sonra konuşmaya başlayan bu papağan türü, kafeste beslemesi son derece kolay kuşlardan biridir. İskender papağanı papağan türleri arasında en sık tercih edilen türlerden biridir. Papağanlar evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Özellikle evlerinde yalnız yaşayanlar kendilerine bir dost bir arkadaş edinmek isteyen hayvanseverler genellikle papağanları tercih ederler. Papağanlar öğretilen kelimeleri kolaylıkla konuşabilmeleri ve taklit yetenekleri sayesinde evlerinde yalnızlık çekenlerin tercih ettiği kuşlar arasında ilk sırada gelmektedir.

Özellikle papağan tercih ederken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Papağanlar özel ilgi ve sevgi gerektiren hayvanlardır ve sahiplerinden ilgi ve alaka beklerler. Papağanlar birçok türden oluşur özellikle de en sık tercih edilen papağan türlerinden biri İskender papağanıdır.

iskender papağanı fiyatları 2022

İskender Papağanı Fiyatları 2022

İskender papağanı fiyatları 2022 yılında gelişen ekonomik koşullara bağlı olarak değişmekte olup, verilen parayı sonuna kadar hak eden oldukça özel papağanlardır. Sahiplerini gösterdikleri bağlılık ve ilgi ve zekâlarıyla tam  anlamıyla size arkadaş ve yoldaş olacaklardır. Hayatta bazı şeylerin maddi bir bedeli yoktur. İskender papağanları da size sunacakları dostluk arkadaşlığın ve bağlılığın hiç kuşkusuz ki maddi bir karşılığı olmayacaktır.

Eğer bir papağan almak istiyorsanız v e tercihiniz İskender papağanı türünden yanaysa, bir papağından daha çok kendinize bir arkadaş kazandırdınız diyebiliriz. Oldukça geniş kelime hazineleri bulunan bu hoş görüntülü papağanlar gününüzü güzelleştireceği gibi evinize de neşe ve canlılık katarlar. Anavatanları Pakistan olan İskender papağanları özellikle hayvanseverler tarafından sahiplenilmek isteyen oldukça özel papağanlardır. Bu papağanları özel kılan bir takım kriterler bulunmaktadır. Özellikle İskender papağanlarının muhteşem zekâsı ve büyük bir kelime haznesi vardır.

Bu sebeple evlerinde yalnızlık çeken ve kendilerine bir arkadaş arayan hayvansever kişiler İskender papağanı satın alarak kendilerine sadece bir evcil hayvan değil aynı zamanda onlara yoldaşlık edecek bir arkadaş, konuşabilecekleri bir yoldaş edinmiş olurlar. Hoş görüntüleri muhteşem gagalarıyla herkesin sahip olmak isteyeceği bir papağan türü olan İskender papağanın bakımı da son derece kolaydır.

İskender Papağanı kaç tl

İskender Papağanı Kaç TL

İskender papağanı kaç TL? İskender papağanlarının günümüz fiyatlandırması genellikle papağanın cinsine ve özelliklerine göre değişmektedir. Fiyat farkını belirleyen temel unsur ise papağanı yaşı ile doğru orantılıdır. İskender papağanlarının sizi sunacağı dostun ve yoldaşlığın herhangi bir maddi karşılığı tabii ki bulunmamaktadır. İskender papağanı satın alırken almanız gereken bir takım ihtiyaçları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle İskender papağanının ihtiyaç duyduğu geniş bir kafes temin etmeniz aynı zamanda yemini koyabileceği bir yemlik ve su ihtiyacını karşılamak için suyunu koyabileceğiniz bir kap satın almanız gerekir.

İskender papağanlarının bir takım temel ihtiyaçları olsa da kafes ve yem gibi, asıl ihtiyacı olan temel gereksinimi sahibinin sevgisi ve ilgisidir. İskender papağanlı birçok papağan sever sahiplenmek ve beslemek istemektedir. Özellikle mevcut yetenekleri onları ön plana çıkarır. Diğer papağan türleri arasında sivrilmelerini ve kendilerini göstermelerini sağlayan muhteşem zekâları onları ilgi çeken ve istenen bir papağan türü haline getirmiştir. İskender papağanlarının zekâlarının yanı sıra görünüşleri de son derece etkileyicidir. Rengârenk renklere sahiptir.

Özellikle arka kısımları yani sırt kısmı pembe renklerden oluşur omuz bölgesi diyeceğimiz bölgede ise kırmızı ve kahverengiye dönük tonlar bulunmaktadır. İskender papağanlarının genellikle kuyrukları mavi veya yeşil veya her iki rengin de bulunduğu renklerden oluşur kuyruğun uç kısmına doğru ise genelde sarı renkler hakimdir. Özellikle dişilerinin boynunda siyah bir şerit bulunur. Böylelikle dişi İskender papağanını erkeğinden ayırmak son derece kolaydır.

İskender Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.

İskender Papağanı sahibinden

İskender Papağanı Sahibinden

İskender papağanı sahibinden satın alarak kolaylıkla bir papağan sahibi olmuş olursunuz. İskender papağanları papağan türleri arasında en çok tercih edilen papağanlardan biridir. Özellikle gelişmiş zekâları ve engin kelime hazineleri sebebiyle papağan severler arasında en çok tercih edilen papağanlardandır. İskender papağanı ile sürekli olarak konuşmanız ve onunla ilgilenmeniz gerekir. Her evcil hayvan gibi özellikle İskender papağanının ayrı bir ilgiye ve özene ihtiyacı vardır.

İskender papağanları sürekli konuşmanızı isterler ve kendileri konuşmayı öğrendikten sonra da sürekli konuşurlar. Gelişmiş olan taklit yetenekleri sebebiyle 8 ve 9 aydan itibaren konuşmaya başlayacaklardır. Diğer papağanlara kıyasla erkekleri kadar dişileri de konuşkandır. Kısacası İskender papağanlarının hem dişisi hem de erkeği oldukça kelime hazinesi geniş zeki ve sahibine bağlı cana yakın papağanlardır.

Ana vatanları Hindistan, Pakistan olan ve özellikle Asya civarlarında oldukça sık bulunan İskender papağanının diğer papağanlara göre oldukça farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi İskender papağanları diğer papağanlara göre oldukça büyüktür. Genellikle 50 ile 60 santim arasında büyüklüğe sahiptirler. Tüylerinin rengârenk ve parlak olmasının yanı sıra gagaları da oldukça dikkat çekici ve etkileyicidir. İskender papağanının gözleri çoğunlukla canlı ve parlak bir sarı ve sarının tonlarıdır.

iskender papağanı fiyat 2022

İskender Papağanı Fiyatları 2022

İskender papağanı fiyatları 2022 yılında genellikle papağanın cinsiyetine ve yaşına bağlı olarak değişir. İskender papağanı satın alırken genellikle cinsiyetine ve yaşına bakarak, satın almanız daha sağlıklı olur. İskender papağanlarının görünüşleri ve özellikle gagası son derece etkileyicidir. Etkileyici görüntüleri ve zekâları sebebiyle oldukça sık tercih edilmektedirler. Erkekleri ve dişisi aynı şekilde konuşma yetisine sahip zeki ve cana yakın papağanlardır.

Erkekler genellikle yeşil renkte olup boyunlarında siyah ya da pembe renklerde bir şerit bulunmaktadır. İskender papağanının dişisinde ise erkeği gibi yeşil tonlar hakim olur boyun kısımlarında herhangi bir şerit bulunmaz. Boyunlarında bulunan siyah halka sayesinde erkeği dişisinden ayırmak son derece kolaydır.

İskender Papağanları 2022 yılında 5.000₺ ile 6.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.

iskender papağanı fiyatları 2021

İskender Papağanı Fiyatları 2021

İskender papağanı fiyatları 2021 fiyatlarına baktığımızda tabii ki 2022 yılındaki fiyatları kıyasla daha düşüktür. Türkiye’de de üretimi yapılmış olan bu papağanlar genellikle yurt dışından gelmektedir. İskender papağanı sahip olduktan sonra kendinize çok yakın bir dosta da sahip olmuş olursunuz. İskender papağanlarının sağlıklı ve dengeli beslenmeleri de son derece önemlidir. Bu dostlarınızı sağlıklı beslemek için özellikle fındık tohum tahıl ve palet yem gibi besin maddeleri ile besleyebilirsiniz. Ayrıca İskender papağanları taze sebze ve meyve de tüketirler hatta taze meyve ve sebze tüketmeleri oldukça önemlidir. İskender papağanlarının sağlığına dikkat ederek onlarla olan dostluğunuza uzun yıllar devam edebilirsiniz.

İskender Papağanları 2021 yılında 4.000₺ ile 5.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.

iskender papağanı fiyatları 2020

İskender Papağanı Fiyatları 2020

İskender papağanı fiyatları 2020 yılında günümüze kıyasla oldukça düşük maliyetteydi. Gelişen ekonomik koşullar düşünüldüğünde İskender papağanlarının maliyetinin çok da yükseldiği söylenemez. Özellikle aranızda kuracağınız dostluk ve arkadaşlık düşünüldüğünde bunun herhangi bir fiyat karşılığı olduğunu söylemek mümkün değildir. İskender papağanı fiyatını belirleyen temel kriterler arasında özellikle papağanın yeşil yer almaktadır. Yavru bir İskender papağanı almak ekonomik açıdan oldukça uygundur.

Yavru bir İskender papağanı almak fiyat açısından uygun olabileceği gibi aynı zamanda papağanın eğitime açısından da son derece sağlıklıdır. Kısacası yavru bir İskender papağanı yetiştirmek ve ona bir şeyler öğretmek yetişkin bir İskender papağanını yetiştirmekten daha kolaydır. İskender papağanı almak istiyorsanız tercihlerinizi bu kriterleri göz önünde bulundurarak yapmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.

İskender Papağanları 2020 yılında 3.000₺ ile 4.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.

iskender papağanı fiyatları sahibinden

İskender Papağanı Fiyatları Sahibinden

İskender papağanı fiyatları sahibinden de satın alabilirsiniz. İskender papağanı sahibi olmak istediğimizde aklımıza gelen ilk sorulardan biri hiç kuşkusuz ki İskender papağanının en sağlıklı şekilde nereden temin edilebileceğimizdir. İskender papağanını İnternet ortamında ve petshoplarda satın almanın yolları olduğu gibi sahibinden İskender papağanı da satın alabiliriz. İnternette yapacak olduğumuz küçük bir araştırma neticesinde bize en uygun ve en makul fiyat düzeyindeki papağanı bulup kolaylıkla satın alabiliriz. Satın alma esnasında dikkat etmemiz en gereken en önemli kriter papağanımızın sağlığını ve türünün doğru olarak bize aktarılmış olmasıdır.

yavru iskender papağanı fiyatı

Yavru İskender Papağanı Fiyatı

Yavru İskender papağanı fiyatı papağanın yaşına ve cinsine göre değişmektedir. İskender papağanları arasında fiyat skalasını belirleyen temel kriter papağanın yaşıdır. Yavru bir İskender papağanı almak hem eğitim açısından hem de maliyet açısından daha büyük kolaylıktır. İskender papağanları genellikle sürüler şeklinde olup üreme dönemleri yoktur. Doğada sürü şeklinde yaşadıkları için özel bir üreme periyotları olmamaktadır. Kafeste yaşayan İskender papağanları ise yumurtlama dönemlerinde özel ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyarlar.

Kafesteki İskender papağanı yumurtlama döneminde son derece agresif tavırlar sergilemesi sebebiyle, kafesten çıkarılmaması gerekmektedir. Özellikle yanında çifte bulunan İskender papağanları çiftlerinden ayrılarak farklı bir kafeste tutulmaları daha sağlıklı olacaktır. Üreme döneminde oldukça stresli olan bu papağanlar, bu dönemde agresif tavırlar sergiledikleri için daha dikkatli yaklaşılmaları gerekmektedir.

iskender papağanı satılık

İskender Papağanı Satılık

İskender papağanı satılık olarak birçok satış sitesinde ve petshoplarda bulmak mümkündür. İskender papağanı satın alırken karar vermemiz gereken birtakım temel kıstaslar bulunur. Bunlardan en önemlisi satın alacak olduğumuz papağanın yaşıdır. Yavru bir İskender papağanı yetişkin bir İskender papağanına nazaran daha uygun fiyatlı ve yetiştirilmesi yani eğitimi daha kolaydır. Yavru bir İskender papağanına istediğimiz sözcükleri kolaylıkla taklit ettirebilir ve aranızda güçlü bir bağ kurabilirsiniz. İskender papağanının özellikle sahibi ile arasında önemli bir bağlılık olması gerekir. Bu bağlılık İskender papağanın beslenmesi kadar önemlidir. Sahibi ile arasında güçlü bir bağ kurmuş e beslenmesine özen gösterilen bir İskender papağanı uzun yıllar bizim en sadık dostlarımızdan biri olacaktır.

iskender papağanı satışı

İskender Papağanı Satış

İskender papağanı satış işlemini gerçekleştiren birçok seçenek bulunur. İskender papağanı satın almak isteyen birisi petshoplardan İskender papağanı temin edebileceği gibi internet kanalıyla da fiyat araştırması yaparak İskender papağanı sahibi olabilir. Aynı zamanda İskender papağanını bir fil sahibinden de satın alabilme şansına sahiptir. İskender papağanı almaya karar verdikten sonra yapmamız gereken en önemli şey fiyat araştırmasıdır. Fiyat araştırması yaptıktan sonra istediğimiz yaş kriterine sahip bir İskender papağanını uygun fiyata kolaylıkla sahiplenebiliriz.

iskender papağanı satış

İskender Papağanı Satışı

İskender papağanı satışı yapan birçok pet shop bulunur. Petshopların yanı sıra internette de İskender papağanı satan sitelerden fiyat araştırması yaparak, en doğru ve en güvenilir internet sitesinden İskender papağanı siparişi verip kısa sürede papağanınıza sahip olabilirsiniz. İskender papağanı satın alırken eğer bunu internet üzerinden gerçekleştireceksek dikkat etmemiz gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlisi satın alacak olduğumuz sitenin ne kadar güvenilir olduğu ve bu siteyi tercih edenlerin oranıdır. Eğer İskender papağanını satın alabilecek olduğumuz site güvenilir ve başkaları tarafından da tercih edilen özelliklere sahipse, petshoplarda zaman kaybetmek yerine internetten de kolaylıkla İskender papağanı satın alabiliriz.

satılık iskender papağanı

Satılık İskender Papağanı

Satılık İskender papağanı özellikle bir takım kriterler taşıması gerekmektedir. Satın alacak olduğumuz İskender papağanının tüylerine gagasına ve en önemlisi yaşına dikkat etmemiz gerekir. İskender papağanlarının Türkiye’de de üretimi yapılmaktadır. Bu nedenle fiyatları gayet makul ölçülerde olup kolaylıkla İskender papağanı satın alabiliriz. Birçok hayvan severin İskender papağanı satın alabileceği kız taslardan en önemlileri papağanın yaşıdır. Özellikle küçük yaşta olması tercih edilir. Küçük yaşta bir İskender papağanı ile sahibinin kuracağı bağ son derece önemlidir.

Çünkü İskender papağanları özellikle yumurtlama dönemlerinde ya da stres altındayken saldırgan ve huzursuz tavırlar sergileyebilirler. Gagalarının büyük ve güçlü olması sebebiyle yumurtlama döneminde oldukça hırçın ve agresiftirler. Agresif olmadıkları süre boyunca günde bir defa kafeslerinden çıkarmak papağanların psikolojisi açısından son derece önemli iken. Agresif oldukları yumurtlama dönemi boyunca kafeslerinde tutmak hatta mümkünse yanlarında başka bir papağan varsa onları ayrı bir kafese almak daha sağlıklı olacaktır.

satılık büyük iskender papağanı

Satılık Büyük İskender Papağanı

Satılık Büyük İskender papağanı almakta son derece mantıklı ve birçok papağan severin tercih ettiği seçeneklerden biridir. Yetişkin bir İskender papağanı birçok kelime haznesine ve konuşma kabiliyetine sahiptir. Gelişmiş zekâları ve güzel telaffuzları ile birçok papağan severin gönlünü kolaylıkla fethedebilmektedirler. Bu sebeple büyük bir İskender papağanı almak yavru bir İskender papağanı almaktan daha pratik ve avantajlı olacaktır.

İskender Papağanı

İskender papağanı, anavatanı Hindistan, Pakistan olan ve Türkiye’de de üretilen papağan türleri arasında en sık tercih edilen papağanlardan biridir. Boyları diğer papağan türlerine kıyasla daha uzun ve büyüktür. Yeşilin birçok tonunu üzerinde barındıran tüyleri canlı ve parlaktır. Sarı ve parlak gözleriyle oldukça cana yakın yapıdadırlar. Güçlü ve büyük bir gagaya sahip olan bu papağanlar baskı altında bulunduklarında ve özellikle üreme dönemlerinde agresif tavırlar sergileyebilmektedir. Bu nedenle özel bir dikkat ve ilgi isteyen papağan türlerindendir. İskender papağanları oldukça zeki ve sahiplerine bağlı canlılardır.

Sahipler ile aralarında güçlü bir bağ kurmak onlar için son derece önemlidir. Aksi takdirde strese giren bu papağanların, duygu durumları ve fizyolojik sağlıkları da olumsuz etkilenir. İskender papağanları renkli tüyleri ve cana yakın tavırları ile papağan severlerin en sık tercih ettiği papağan türleri arasında gelir. Siz de kendinize zeki ve cana yakın ve size bağlı bir dost edinmek istiyorsanız, İskender papağanlarına, papağanlar sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “İskender Papağanı Fiyatları 2023

  1. Papağan Sahibi murad murad dedi ki:

    jako fiyati