Papağan Fiyatları

Kakariki Papağanı Fiyatları 2023

Kakariki Papağanı Fiyatları 2023

Kakariki papağanı fiyatları 2023 yılında ekonomik şartlara ve enflasyona göre farklılık gösterir. Kakariki papağanları ana vatanı itibariyle Yeni Zelanda taraflarında yaşarlar. Yağışlı ve nemli havayı çok seven bu kuşlar oldukça sık tercih edilen papağanlar arasındadır. Doğal ortamı ağaçlar olsa da kafes hayatına ve evcilleştirilmeye oldukça yatkın olan bu papağan türü, papağan severler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Görüntüleri itibariyle son derece güzellerdir.

Genellikle vücudu açık yeşil karın bölgesi ise sarı tüylerden oluşur. Kanatları yeşil olan bu kuşların gözlerinin etrafında kırmızı şeritler bulunur. Gagaları son derece gösterişli ve dilleri etlidir. Oldukça renkli bu kuşlar papağan severlerin ilgisini çektiği için çok sık tercih edilen papağanlar arasındadır.

Kakariki papağanı anavatanı Yeni Zelanda olan ve yağmurlu havaları seven bir papağan türüdür. Nesilleri tükenmekte olan bu papağanlar Yeni Zelanda’da 1953 yılında beri koruma altındadırlar. Görsel açıdan son derece renkli olan bu papağanların ayakları genelde gri veya koyu kahverengidir. Tüyleri parlak yeşil renktir aynı zamanda sarı renkli olan türleri de bulunmaktadır. Kakariki papağanları son derece cana yakın ve yırtıcı olmayan papağan türlerindendir.

Bu sebeple papağan sahibi olmak isteyenler ve özellikle papağan sahibi olmak isteyen ebeveynlerin ilk tercih ettiği papağanlar arasında yer alır. Diğer papağanlara göre oldukça küçük bir papağan türüdür. Genellikle uzunlukları 25 ile 29 santim arasında değişir. Evcil olmaya son derece yatkın olan bu sakin papağanlar kafeste kolaylıkla bakımı ve eğitimi gerçekleştirilen papağanlar arasındadır.

kakariki papağanı fiyat

Kakariki Papağanı Fiyat

Kakariki papağanı fiyat açısından, günümüzde oldukça uygun fiyatlı papağanlar arasında yer alır. Son derece cana yakın olan bu kuşlar yeşil renkleri sebebiyle kakariki adını almışlardır. Boyutları itibariyle, diğer papağanlara kıyasla son derece küçüktürler. Uzunlukları 25 ile 30 santim arasında değişir. Kakariki papağanlarının ağırlıkları ise genelde bir buçuk ve iki kilo arasında değişmektedir. Günümüzde nesli tükendiği için genellikle satılık kakariki kuşu bulmak oldukça zordur.

Genellikle satılık kakariki kuşları da dışarıda ithal edilmiş kakariki papağanlarıdır. Anavatanları olan Yeni Zelanda da koruma altına alınmış papağan türlerinden biridir. Yırtıcı olmayan sakin yapılarıyla birçok papağan severek tercih ettiği papağanlar arasında yerlerini almışlardır.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

kakariki papağanı satılık

Kakariki Papağanı Satılık

Kakariki papağanı satılık papağanlar arasında yer alan en gösterişli ve evcilleştirilmeye en yakın papağanlardan biridir. Özellikle canlı parlak tüyleri ve cana yakın tavırlarıyla birçok papağan severin ve hayvanseverin sevgisini ve ilgisini kazanmış papağanlar arasındadır. Kakarik papağanlarının nesli günümüzde tükenmekte olup özellikle dışarıdan ithal edilen kakariki papağanları ülkemizde satılmaktadır.

Genetik saflığını gözlemlemek olabildiğince zor olan bu papağanlar turuncu kahverengi gri siyah renklerde yani melez papağanlardır. Kakariki papağanı alırken özellikle dikkat etmemiz gereken şey bu papağanların neslinin tükenmekte olduğudur. Bu durumu suistimal eden insanlara yönelmeden en güvenilir firmalardan, kakariki papağanı temin etmek gerekir.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

kakariki papağanı fiyat 2022

Kakariki Papağanı Fiyat 2022

Kakariki papağanı fiyat 2022 yılında ekonomik fiyatlı papağanlardandır. Kakariki papağanlarının nesli tükenmekte olup anavatanları olan Yeni Zelanda’da koruma altında olan bir papağan türüdür. Kakariki papağanları sahipleri ile aralarında özel bir bağ kuran papağanlar arasında yer alır. Kakariki papağanları ıslık sesinde sesler çıkarır. Sahiplerine son derece bağlı olan bu papağanlar herhangi bir kaçma eğilimi göstermezler.

Kakariki papağanlarının beslenmesi de son derece kolay olup, kuruyemiş çeşitli tohumlar ve palet yem aynı zamanda kuru üzüm kuru incir rendelenmiş erik armut elma gibi meyveleri de kolaylıkla tüketmektedirler. Bu sebeple beslenmeleri diğer papağanlarla paralellik göstermekte olup, son derece kolaydır.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2022 yılı içerisinde piyasa fiyatı 800₺ ile 1.200₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 1.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

kakariki papağanı fiyat 2021

Kakariki Papağanı Fiyat 2021

Kakariki papağanı fiyat 2021 fiyatlandırmasına göre oldukça ekonomik düzeyde ve uygun fiyatlı papağanlar arasında yer alırlar. Kakariki papağanları sahipleri ile kurdukları güçlü bağlar sayesinde son derece sosyal olan papağanlardır. Özellikle eşiyle yaşamaktan mutluluk duyan bu papağanlar yalnızlığı sevmezler. Kakariki papağanları temas etmekten ve sahipleri ile temas kurmaktan son derece hoşlanırlar.

Bu sebeple kakariki papağanı beslemek istiyorsanız ona duygusal bilgi ve sevgi de göstermeniz gerekmektedir. Kakariki papağanınızı arada bir kafesten çıkararak evde dolaşmasına izin vermeniz ve onunla temas içinde olmanız papağanınızın sağlığı açısından son derece önem arz etmektedir.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2021 yılı içerisinde piyasa fiyatı 600₺ ile 1.000₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 1.500₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 750₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

yavru kakariki papağanı fiyatları

Yavru Kakariki Papağanı Fiyatları

Yavru kakariki papağanı fiyatları günümüzün ekonomik durumu ve enflasyona bağlı olarak değişir. Yavru kakriki papağanı satın alarak, papağanınızın küçük yaştan itibaren sizinle duygusal olarak sağlam bir bağ kurmasını sağlamış olabilirsiniz. Çünkü özellikle kakariki papağanları için bu duygusal bağın oluşması son derece önemli ve gereklidir. Kakariki papağanları sahipleri ile temas halinde olmaktan hoşlanan papağan türleri arasındadır.

Diğer papağan türleri ile aynı şekilde beslenme şartlarına sahip olan kakariki papağanları temizliğe ve hijyene önem veren bakım kriterleri sağlandığında uzun yıllar sağlıklı bir şekilde size arkadaşlık yaparlar.

Yavru Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.500₺ ile 2.000₺ arasında olacaktır.

kakariki papağanı fiyatları

Kakariki Papağanı Fiyatları

Kakariki papağanı fiyatları oldukça uygun ve ekonomik olan papağan fiyatları arasında yer almaktadır. Kakariki papağanları son derece cana yakın ve dost canlısı papağanlardır. Kakariki papağanları birçok hayvansever tarafından tercih edilmenin yanı sıra saldırgan tavırları olmadıkları için ve sakin mizaçlı papağanlar arasında yer aldıkları için birçok çocuklu aile tarafından da tercih edilen papağan türüdür.

Kakariki papağanları oldukça temiz ve sağlıklı bir şekilde bakıldığında çiftleşmeleri de sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Erkek ve dişi kakariki papağanlı aynı kafese koyduğunuzda kısa süre içinde çiftleştiklerini ve yumurta yaptıklarını görürsünüz. Eğer kafesiniz yeterince geniş ve kafesin hijyeni ve bakımı düzgün ise kakariki papağanları kolayca kafeslerinde yumurtlayıp üreyebilmektedirler.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

kakariki papağan fiyatları

Kakariki Papağan Fiyatları

Kakariki papağan fiyatları oldukça ekonomik fiyatlı papağanlar arasında yer alır. Kakariki papağanlarının anavatanları Yeni Zelanda’dır. Kakariki papağanları diğer papağanlarla aynı düzeyde beslenirler. Sağlıklı beslenme koşulları sağlanıp, gereken ilgi ve sevgiyi bulduklarında ömürleri 8 ile 10 yıl arasında değişmektedir. Birçok türde kakariki papağanı bulunur. Yaklaşık boyutları 28 ile 29 santim arasında yer alır.

Oldukça gösterişli papağan türlerinden biri olan kakariki papağanları son derece neşeli ve hareketli papağanlardır. Diğer papağanlara kıyasla hırçın ve vahşi tavırlar sergilemekten oldukça uzaktırlar. Sakin tavırları sebebiyle birçok hayvansever tarafından sıklıkla tercih edilen papağan çeşitleri arasındadır. Kakariki papağanları sahiplerinden özel ilgi ve sevgi bekleyen papağan türleri arasında yer alır. Eğer papağanınıza gereken ilgiyi ve sevgiyi gösterirseniz o da size aynı şekilde karşılık verecektir.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

kakariki papağanı sahibinden satılık

Kakariki Papağanı Sahibinden Satılık

Kakariki papağanı sahibinden satılık olan birçok türde kakariki papağanı mevcuttur. Kakariki papağanları özellikle çocuklu aileler tarafından oldukça sık tercih edilir. Bunun nedeni ne ise sakin tavırları ve uysal mizaçlarıdır. Psikolojik açıdan son derece güçlü olan bu papağan türü baskı altında da kolay kolay hırçınlaşmamaktadır. Diğer papağan türlerine göre evcilleştirilmeye çok yatkın ve kafeste yaşamaya oldukça elverişli papağanlardır.

Kakariki papağanları eşlerine son derece düşkün ve sadık canlılardır. Duygusal bağlılıkları nedeniyle sahipleri ile de aynı duygusal bağı kurmak isterler. Siz de kendinize bir evcil hayvandan ziyade, evinizde sizi arkadaşlık edecek bir canlı arıyorsanız kakariki papağanı sahibi olabilirsiniz. Kakariki papağanı sahibi olmak için kakariki papağanlarına, papağanlar sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır.

Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.

İlgili Yazılar

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle