Papağan Fiyatları, Papağanlar

Kakariki Papağanı Fiyatları

kakariki papağanı fiyatları

Konuşması ve dayanıklılığından dolayı son zamanlarda papağan türlerine ilgi artmıştır. İnsanlar muhabbet kuşlarının en ufak bir sıkıntıda ölmelerinden ve ömürlerinin kısa olmasından dolayı üzüntü duyarlar. Bu kapsamda papağan sahibi olarak hem uzun ömürlü yaşamalarından mutlu olurlar hem de kolay konuşmasından kaynaklı sevinç duyarlar.

yavru kakariki papağanı fiyatları

Papağan türlerinin birçok çeşidi vardır. En çok tercih edilen papağan cinsi olduğu söylenemese de kakariki papağanları da hayvan severler tarafından beslenmesi tercih edilen papağan türleri arasında yer alır. Anavatanı Yeni Zelanda olan kakariki papağanlarının zamanında nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya idi. Yeni Zelanda hükümetinin almış olduğu tedbir karşısında, bu kuş türleri kurtarılmış ve tekrar doğaya kazandırılmıştır.

satılık kakariki papağanı fiyatları

Uygulanan başarılı üreme programı sayesinde Yeni Zelanda hükümeti, dünya kamuoyunun takdirini kazanmıştır.

Kakariki Papağanlarının Genel Özellikleri

1953 yılında dünyada 103 olarak tespit edilen kakariki papağan türleri Yeni Zelanda’nın uyguladığı üreme programı sayesinde 10 yılda 2500’e ulaşmıştır. 1964 yılından itibaren tekrar doğanın şefkatli kollarına bırakılan kakariki papağanlar yaşamına devam etmektedir.

kakariki papağan sahibinden

Küçük papağan türlerinden birisi olan kakariki papağanlar, konuşması zor olan fakat cana yakın papağan cinsidir. Kırmızı ve sarı alınlı cinste olan kakariki papağan türleri bulunur. Piyasada kırmızı alınlı olan cinsler sarı alınlılara göre daha fazla bulunur. Kırmızı alınlı olan cinslerde dişiler erkeklere nazaran bariz daha küçüktür. Bu durum çiftlerin kolayca fark edilmelerini sağlar.

kakariki papağan özellikleri

Kakariki Papağan Fiyatı

Kakariki papağanlar uzun ömürlü papağan türlerinden değildir. Boyları yaklaşık 28 cm’ye kadar çıkan papağanların ömürleri ortalama 6 yıldır. Bu süre de bir papağan cinsine göre son derece kısadır. Bu sebeple kakariki papağan fiyatları da diğer papağan cinslerine göre daha ucuzdur.

kakariki papağanı yumurtlama

Her papağan ya da kuş türünde olduğu gibi yavru kafes kuşu türlerinin fiyatı diğerlerinden çok daha pahalıdır. Hayvanın yavru iken alınması insana daha çabuk alışmasına ve konuşmasına yardımcı olan etmenlerdendir. İlerlemiş dönemde alınan kafes hayvanlarının insana alışması ve konuşma ihtimali çok düşüktür. Kakaiki papağan fiyatları araştırılırken hayvanın yetişkinlik düzeyi dikkate alınmalıdır. Kakariki papağanı fiyatları 250₺ ile 1000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

kakariki papağanı satılık

Kakariki Papağanının Beslenme ve Barınması

Kakariki papağanlar muhabbet kuşu yemlerini çok severler. Bunun yanında dal darıyı da sevdikleri bilinmektedir. Bazen un içerisindeki un kurtlarını da yedikleri görülmüştür.

kakariki papağanı sahibinden

Zeminlerinin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Tavuk gibi yerleri eşeleme alışkanlıkları olduğu için bağırsak kurtlarına karşı hassastırlar. Bakımı ve barınması için normal muhabbet kuşu kafesleri yeterli olmayabilir. Muhabbet kuşu kafeslerinden biraz daha büyük modelde papağan kafesleri tercih edilebilir.

kakariki papağanı özellikleri

Tüm papağan türlerinde olduğu gibi kakariki papağan türlerinde de ilgi çok önemlidir. Papağan türleri ilgi gösterilmediği zamanlarda strese giren, insani özellik gösteren canlılardandır.

Kakariki Papağanlarının Üremesi

Kakariki papağanların da diğer papağan türleri gibi eş tutması kolay bir hadise değildir. Her dişi her erkek ile çiftleşmez. Ayrıca kakariki papağanlarının yılda iki kez kuluçkaya yatmasının önüne geçilmelidir. Bu durum dişinin son derece zayıf kalmasına sebep olur ve ölüm ile sonuçlanacak sıkıntılara sebep olmaktadır.
Kakariki papağanların kuluçka süreleri 19 gündür. 19 gün sonra alınan yavrular ilk 42 gün anne ve babaları tarafından beslenmektedir. Sonraki süreçte yavrular kendi hayatını idame ettirebilirler.

kakariki papağanı fiyatı

Kakariki papağanları rüzgâra karşı son derece hassastırlar. Hayvanın uzun süre rüzgârda ya da kavurucu güneşte tutulmaması gerekir. Gayet sağlıklı olan kakariki papağanları bile bu tür rüzgâr ya da güneşe maruz kaldıklarında derhal ölmektedirler. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hayvanın doğal hayatına uygun yaşam şartları sunmanızda fayda vardır. Ulaşılabilir Kakaiki papağan fiyatları ile bu kuşları beslemek mümkündür.

kakariki papağanı cinsiyet ayrımı

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

13 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Xiaomi Redmi Note 9
Xiaomi Redmi Note 9
3 yıl önce

Ucuz fiyata (0-250 TL) Dişi kakariki papağanı bulabilirmiyim sizce çünkü erkek kakariki papağanı çiftleşmek istiyor ve her yere kusuyor

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce

Merhabalar, bu zamanda 250₺’ye kakariki papağanı bulmak çok zor 🙁

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Ömer Yetim

Merhaba bende 1 tane var ama dişi mi erkek mi bilmem istersen 400 liraya veririm

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

hocam kaç aylık ve her ile gönderim sağlıyor musunuz?

Mehmet Ceyhan
Mehmet Ceyhan
2 yıl önce
Cevapla  Anonim

Dışı ise alalım 0536 554 44 40

05543776107
05543776107
2 yıl önce
Cevapla  Anonim

Tel varmı

Anonim
Anonim
3 yıl önce

Bızimkide dişi erkek kakariki arıyorum.

Osman Dibebakan
Osman Dibebakan
3 yıl önce

KAKARİKİ PAPAĞANI SULTAN PAPAĞANI ile çiftleşirmi kakariki kur yapıyor onu gördüm çünkü ekrandan gösterdim ve kur yaptı yardımcı olmanızı arz ederim 😊 şimdiden teşekkürler 😁

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce

Merhabalar, çiftleşebilirler fakat sağlıklı bir yavru almanız mümkün olmayacağını söyleyebilirim.

Ahmet Akgün
Ahmet Akgün
3 yıl önce

Merhaba kakariki papağanım var 1 yaşında dişi bir kakariki papağanı arıyoruz fakat çok pahalı sahiplendiren olursa lütfen bildirin
İstanbul/Gaziosmanpaşa/karayolları

Hüseyin gedik
Hüseyin gedik
3 yıl önce

Kakariki oapaanim var 28 günlük yavrusu var altında tekrar 3 yumurta var ikisinede bakarmi

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce

Merhabalar Hüseyin Bey, kakariki papağanınız tecrübeli ise bakabilir. İlk yavru alımı ise bakmayabilir bu biraz tecrübe ve bakıma dayalı bir konudur.

Dr. Nuri
Dr. Nuri
2 yıl önce

Yavru yumurta alınmış bir çift kakariki papağanı var isteyen olursa 05340819652 yer Adana