Lori Papağanları, Papağan Fiyatları

Lori Papağan Fiyatları

lori papağan fiyatları

Lori papağan türleri tercih edilebilecek en güzel türlerden biridir. Çünkü papağanların genel itibariyle hepsi canlı, hareketli ve bunu sürekli yapmayı seven papağanlardır. Ayrıca suyu çok severler ve suda oynamaya bayılırlar. O yüzden onların uğraşacakları bir şeyin bulunması ona bakmanızı daha kolay hale getirir.

lori papağan fiyatları izmir

Farklı türleri vardır bunlar ise: kırmızı lori, duyvenbode lori, kardinal lori, gökkuşağı lori, mavi çizgili lori, goldi lori gibi papağan türleri bulunur. Bu türlerinin bazıları çok uysal bazıları ise aşırı derecede agresiftir. O yüzden alışma evresi bazen kolay, bazen de zor olabilir.

lori papağanı satın al

Lori Türlerinde Genel Özellikler

Lori papağan türleri genel itibariyle uysal olanları daha çok tercih edilir. Bunun yanında Lori papağan fiyatları özellikle az bulunabilir bir tür olmaları sebebiyle yine tamamının evcilleştirilemiyor olmasından dolayı fiyatları yüksektir. Ancak papağan türleri arasında en sevecenleri de bunlardır. Çünkü oldukça hareketli, esnek ve genel itibariyle boyutları 30 santimetreye geçmez.

lori papağanı fiyatları sahibinden

Aynı zamanda cinsiyet olarak birbirlerinden ayrılmaları oldukça zordur. Oyun oynamayı çok sevdikleri için kafesleri daha geniş olmalıdır. Yine bu türlerin hepsi neredeyse suyu çok sevdiklerinden dolayı sık sık özellikle yazın suda oynatılmalıdır. Kışın ise üşümeleri göz önünde bulundurularak daha dikkatli yapılmalıdır.

lori papağanı fiyatları antalya

Kırmızı Lori Papağanı

Kırmızı Lori papağanı genellikle sıcak iklimi seven, suyla oynamaya bayılan ve yine yaklaşık olarak 30 santimetre civarında bulunan ve yaşam süresi olarak en fazla 40 yıla yakın yaşadığı bilinir. Aynı zamanda sizinle birlikte birçok oyuna eşlik edebilecek olan bir papağandır. Papağan için sizin alacağınız kafes daha geniş, içinde birçok oynayabileceği oyuncakların bulunduğu ve yüksek bir alanda olması gerekir.

lori papağanı fiyatları

Çünkü bu papağan yüksekten bakmayı sever ve cinsiyet olarak diğer türleri ile ayırt etmeniz de oldukça zordur. O yüzden bu papağan türlerinde ancak test yoluyla cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Lori papağan fiyatları olarak bazı kriterler vardır. O yüzden fiyatı ve fiyat aralığı sürekli değişim gösterir. Bu kadar pahalı olmasının bir diğer nedeni ise zor bulunan bir tür olmasıdır.

lori papağanı fiyat

Duyvenbode Lori Papağanı

Duyvenbode Lori papağanı yaşam alanı olarak da yine suyu çok sevdiğinden olsa gerek yeşil ve sahile yakın yerleri tercih eder. Boyut olarak 30 santimetreyi geçmeyen bir papağan türüdür. Aynı zamanda bu papağanın gagası siyah, gözlerinin renkli kısmı ise daha çok kırmızımsıdır. Yine dış bir izlenimle cinsiyeti ayırt edilemeyecektir. En sevdiği yiyecekler ise genellikle bu türde taze ve yumuşak yiyeceklerdir. Lori papağan fiyatları olarak da oldukça pahalı bir tür olarak göze çarpıyor.

lori papağan fiyatları sahibinden

Bunun yanında meyveleri çok severler ve aynı zamanda ağaçtaki çiçekleri toplamaya bayılırlar. Üreme dönemleri duyvenbode türünde toplamda 26 gündür. Bu papağanı diğerinden cinslerinin ayıran ise tüylerinin neredeyse yok denecek kadar az olmasıdır. O yüzden papağan üzerindeki renkler sadece yüz kısmında görülür ve çoğunlukta siyah rengindedir.

kardinal lori papağanı fiyatları

Kardinal Lori Papağanı

Kardinal Lori papağanı genellikle ormanlık alanları çok sever ve ormanın en üstlerine çıkmaya çalışır. O yüzden de genel itibariyle yaşamalarını orada oluşturur ve papağan türü kendi halinde yaşamayı çok sevdiğinden dolayı kolay kolay başka bir papağanlar ile grup oluşturmaz. Aynı zamanda bu papağan türü jimnastik hareketlerini en iyi şekilde yapabilen papağan türlerinden biridir.

O yüzden de alabileceğiniz papağanlar arasında en sevimli papağanlardandır. Kardinal Lori papağanları da kafeste kalmayı pek sevmezler. O yüzden alışma döneminden sonra mutlaka evin bir yerinde onu bırakmanız gerekebilir.

Sağlıklı bir lor papağanı eğitmi ve bakımı iyi olan papağanlar gibi 2.000₺‘den başlayıp 10.000₺‘ye kadar fiyatları değişektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mustafa
Mustafa
3 yıl önce

Merhaba iyi günler bende 1.5 yaşında gökkuşağı lori papağanım var 1yaşına kadar oyun hamuru gibiydi şimdi ise pitbull gibi oldu çok saldırgan Ne yapacaz bilmiyorum

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Mustafa

lori papaganı ortalama kaç lira

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

Merhabalar, güncel lori papağanları ile alakalı piyasa fiyatlarını sizlerle paylaştık.