Papağan Fiyatları

Rosella Papağanı Fiyatları 2023

Rosella Papağanı Fiyatları 2023

Rosella papağanı fiyatları 2023 yılında en çok tercih edilen papağan türleri arasında olacağını geçmiş yıllardan da görülmektedir. Rosella Papağanı’nın kökeni Avustralya’nın güneyine dayanmaktadır. Birbirinden farklı renkli kombinasyonlardan oluşan bu papağan ırkının kesin bir renk skalası bulunmamaktadır. Bakımı diğer papağan türlerine göre daha basit olması sebebi ile papağanlar familyası arasında en çok bakımı tercih edilen kuş türlerindendir. Bu kuş türü muhabbet kuşlarına benzeselerde uzun süre yapılan araştırmalar sonucu bu familyadan çıkarılmıştır. Rosella papağanlarının boyu ortalama 30 – 40 cm arasındadır. Yaşam süreleri ise sağlıklı şartlarda bakılır ve sevgi ile büyütülür ise 15 yıl ile 25 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Rosella papağanı fiyatları 2023 bilgisi için bu yazımıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rosella Papağanı özellikleri

Rosella Papağanı Özellikleri

Rosella papağanları, diğer papağanları göre daha farklı renk yapılarına sahiptirler. Sırtları, yeşil, kahverengi, sarı, siyah, kırmızı gibi karmakarışık renk kombinasyonları sahipken, yanakları ise beyaz, mavi, sarI gibi renk tonlarından oluşmaktadır. Kur dönemlerinde dişileri ile iyi bir uyum sağlayarak çiftleşmektedirler. Ülkemizde üreticiler tarafından sıklıkla üretilen bir papağan çeşidi olarak bilinmektedir. Rosella papağanı özellikleri hakkında bu yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rosella Papağanı fiyatları

Rosella Papağanı Fiyatları

Sevimli Rosella papağanın beslenme şekilleri de diğer papağan türlerinde olduğu gibi benzerlik göstermektedir. Diğer papağanlar gibi aynı şekilde meyve ve sebzelerle, isterseniz de bitkilerin tohumları ve uygun olan bitkilerin çekirdekleri ile beslenebilir. Diğer papağan türlerinde dikkat ettiğiniz gibi yavru kuşunuzun suyunun sürekli tazeliğini koruması ve temiz suyu olması sağlık ve hijyen açısından önemlidir. Rosella papağanları çekirdek yemeyi oldukça fazla sever. Onların en sevdiği gıdalardan birisi olan çimlendirilmiş yani yeşermiş çekirdekler en sevdikleri yiyeceklerdir. Ara sıra çimlendirilmiş buğday vermeniz Rosella papağanınız için bir ödül yemi olabilir. Rosella papağanı fiyatları için nu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rosella Papağanı fiyat 2022

Rosella Papağanı Fiyat 2022

Tatlı Rosella papağanları aşırı konuşkan papağan türlerine göre bu konuda başarılı değillerdir. Zeki papağan türleri arasında olmalarına rağmen konuşma alanında pekiyi oldukları söylenemez. Eğer sabırlı olursanız ve şanslıysanız birkaç kelime öğrenmeleri mümkündür fakat bunlar çok zor ihtimallerdir. Bu sebepten dolayı çok fazla beklentiye girmemenizi tavsiye ederiz. Papağan türleri arasında yüksek sesli papağanlardan olarak bilinirler. Konuşma yetisi olmasa da sizi taklit edebilir ve benzer sesler çıkarabilirler. Özellikle günün erken saatlerinde uyanırlar ve ötmeye başlarlar. Rosella papağanı fiyat 2022 için detaylı bilgi alabilir, sizde Rosella papağanı sahibi olabilirsiniz.

Rosella Papağanı satılık

Rosella Papağanı Satılık

Güzel Rosella papağanları Avustralya kıtasının tamamına geniş bir yayılım izlemiştir. Açık yaşam alanlarını daha çok tercih eden bu papağan türü, şehrin geniş kesimlerindeki bahçeler ve parkları yaşam alanları olarak belirlemişlerdir. Rosella papağanları hareketli, canlı ve hiperaktif yapıları ile bilinmektedir. Soğuk iklim yapısına ve zorlu hava koşullarına uyum sağlayabilecek dirençli bir yapıya sahiptirler. Üreme dönemleri hariç genellikle birbirleri ile uyum içerisinde yaşayabilmektedirler. Kendi türü haricinde ki alt türleriyle de sık sık çiftleştikleri görülmüştür. Rosella papağanları çevredeki meyveleri yemeyi çok severler. Bu sebepten meyve yerken çevreye verdikleri zararlardan dolayı , bu durum avlanmalarına sebebiyet verir. Rosella papağanı satılık ilanları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Rosella Papağanı üretimi

Rosella Papağanı Üretimi

Bu türün bakımında dikkat edilmesi gereken en büyük şey alındığı zamandan itibaren bir veteriner kontrolü ile  parazit bakımından geçirilmelidir. Doğal ortamları ve yaşadıkları yerden ötürü bedenlerinde parazit taşıyabilmektedirler. İkinci dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise bu kuş türüne uygun bir kafes tercih edilmesidir. Genel olarak agresif bir yapıya sahip olan bu kuş türü sevgi gösterildiği taktirde uysallaşır ve size iyi davranabilir. Kafesinin içerisine dallar koyup kendi yaşam alanındaymış gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Rosella papağanı üretimi diğer papağan türlerine oranla daha basittir.

Rosella Papağanı sahibinden

Rosella Papağanı Sahibinden

Kendi doğal ortamında yemeklerini eşeleyerek gidermeye çalışırlar. Ev ortamında, dışarıda satılan papağan yemlerini kullanarak besleyebilirsiniz. Rosella papağanının konuşma ihtimali düşük olan papağan türleri arasındadır. Eğitimi çok zor olduğu için  malesef konuşma ihtimalleri zordur. Kendi başlarına özgürce hareket etmeyi severler. Rahatsız edici bir sesleri olmamakla beraber konuşturmaktan daha çok ıslık ve benzeri sesleri çıkarmaları daha manidardır. Rosella papağanı sahibinden ilanlarına ulaşmak için çeşitli ilan sayfaların veya sosyal medya üzerinden sahiplendirme sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Rosella Papağan fiyatları değişkenlik gösterebildiği için kesin birşey söylememiz doğru olmaz. Bu papağana ulaşabileceğiniz yerlerden detaylı bilgi alarak güncel Rosella papağan fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Rosella Papağanı Fiyat 2018
Rosella papağanları dünya genellinde en çok tercih edilen bakımı en kolay papağanlar arasındadır. Muhabbet kuşlarına benzerlikleri de ön plandadır. Rosella papağanı 2018'de 400₺ ile 600₺ arasında fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2019
Türkiye'de çok fazla tercih edilen belli bir renk standardı olmayan çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla çok fazla tercih sebebi olmuştur. 2019 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2020
Çok fazla tercih edilen çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla papağan türleri arasında ön plana çıkmaktadır. 2020 yılında 700₺ ile 900₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2021
Rosella Papağanı Fiyat 2021 yılında da ekonomik fiyatlarıyla ön plandadır. Farklı renkleriyle çok hoş görüntüleri oluştururken bakımı da oldukça zahmetsizdir. 2021 yılında rosella papağanı 900₺ ile 1.100₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2022
Rosella papağanları her türlü iklim koşullarına ayak uydurabilen sağlam vücut yapılarına sahiptir. Metabolizma ve iskelet sistemleri oldukça güçlüdür. Bu nedenle bakımı ve beslenmesi oldukça kolay ve rengarenk renkleri ile kendilerini ön plana çıkarmaktadır. 2022' yılında 1.500₺ ile 2.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2023
Rosella papağanı fiyatları 2023 yılında en çok tercih edilen papağan türleri arasında olacağını geçmiş yıllardan da görülmektedir. Rosella Papağanı’nın kökeni Avustralya’nın güneyine dayanmaktadır. Birbirinden farklı renkli kombinasyonlardan oluşan bu papağan ırkının kesin bir renk skalası bulunmamaktadır. 2023' yılında 3.000₺ ile 3.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2024
Rosella papağanları, canlı renkleri ve özel tüy desenleri ile bilinen ilgi çekici papağan türlerindendir. 2024 yılında, Rosella papağanlarının fiyatları genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu renkli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Rosella Papağanı 6.000₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle