Papağan Fiyatları, Rosella Papağanları

Rosella Papağan Fiyatları

Rosella Papağan Fiyatları

Rosella papağan türü oldukça sevimli ve eğlenceli papağanlardandır. Evlerde en çok tercih edilen papağanlardandır. Ancak bu papağanlar özellikle apartman tarzı yerlerde beslenirken oldukça sıkıntı çekilir.

satılık rozella papağanı fiyatları

O yüzden genellikle müstakil tarzı yerlerde beslenmesi gerekir. Çünkü papağan aşırı derecede yüksek sesle ötmekte ve aynı zamanda sinirlendiği zaman bağıran bir papağan türüdür. Bağırıyor olması durumu rosella papağan fiyatları konusunu da etkiler.

Rosella papağan farklı isimlerde  de bulunur. Altın örgülü rosella papağan, kırmızı başlı rosella papağan, sarı başlı mavi rosella papağan, crimson rosella papağan gibi daha birçok rosella papağan türü bulunur. Bunlar genel itibariyle renkleri ile isimlendirilirler.

rozella papağanı fiyatları

Rosella Papağanın Karakteristik Özellikleri

Rosella papağanlar oldukça farklı renklerde bulunurlar. Aynı zamanda bu papağanın sizi ve bakıcılarını zor durumda bıraktığı bir sesi vardır. Ancak bu ses problemi de eğitimle giderilir. Genel itibari ile eğlenceli, hareketli ve cana yakındır.

rozella papağan fiyatları

O yüzden rosella papağını sahibine hızlı alışır. Güzel bir eğitim verildikten sonra evler için en ideal papağanlar türüdür. Hatta eğitim almış Rosella papağan fiyatları oldukça pahalıdır. Çünkü gerçekten eğitim konusunda iyi bir eğitim almaları gerekir.

rozella papağanı satın al

Rosella Papağan Türünün Bağırmasının Nedenleri

Bağırmak konusunda rahatsız edici seviyelere kadar çıkabilen papağan eğitim ile düzelebilir.  Bunu genellikle sahipleri ile aynı durum ortamda bulunmak istemediklerinde yaparlar. Art arda bağırarak sahiplerinin odadan çıkmalarına neden olurlar ve bunu öğrendikleri anda da sürekli aynı yöntemi kullanırlar. Hatta bazı durumlarda papağanı susturmak için sahipleri yemek verdiklerinde bunu fark ederler.

rozella papağanı sahibinden

Rosella papağanı oldukça zeki bir papağan türüdür. O yüzden bağırdıklarında yemek alacaklarını düşündüklerinden dolayı sürekli bağırır ve sürekli yemek alırlar. İyi bir eğitim verildiğinde gayet eğlenceli ve karşılıklı olarak dostça konuşabilen bir papağandır. Papağanlar genel itibarıyla ya yemek almak için bağırırlar ya da istemedikleri kişinin o ortamdan çıkmasını için bağırmaktadırlar.

rozella papağanı fiyatları sahibinden

Rosella Papağanın Bağırmasına Karşı Eğitim

Rosella papağan türü bağırmaya başladığın da kesinlikle cevap vermeyin ve susmasını bekleyin. Ona hayırın anlamını öğretmeye çalışın. Hayır dediğinizde susmasını bilmesi gerekir ve aynı zamanda hal ve hareketlerinizle onun bağırmasından hoşlanmadığınızı ona gösterin. Ancak bu jest veya mimiklerle olabilir.

rozella papağanı bakımı

Onunla ilgilenin bağırmasının sebebi ilgisizlikten de kaynaklanıyor olabilir ve sürekli oyun oynayın, yanında kullandığımız kelimelere dikkat edin. Sizin konuştuğunuz kelimelerin içerisinden hoşuna gideni seçip sizin beklemediğiniz anda yüzünüze söyleyebilir. Onunla konuşurken de hemen sıcakkanlı olun. Eğer bağırmasına çözüm bulamıyorsanız o zaman kafesi tamamen örtün.

rozella papağanı fiyatları

Rosella papağını bunu bir ceza olarak algılayacaktır. Ancak günlerce kafesi kapalı bırakmayın ve kafesin üstünü bir bezle kapattıysanız bunu 15 dakika sonra açın. Bu şekilde bir eğitim verip bağırmalarını engelleyebilirsiniz.

Rosella Papağan Türüne Karşı Yapmamanız Gerekenler

Başta papağan türünü alacaksanız sabırlı bir kişi olmalısınız. Çünkü papağanın gerçekten sesi oldukça yüksek ve rahatsız edici olabilir. Papağanınıza karşı sabırlı olmalı ve onunla kesinlikle iyi bir şekilde anlaşmalısınız. Papağanlara hiçbir şekilde şiddet uygulamamalı o şekilde susturmaya çalışmamalısınız. Bu yanlış olacaktır ve susması için yiyecek vermeyin, sustuktan sonra yiyeceği verin.

rozella papağanı fiyat

Sustuktan bayağı bir zaman sonra yiyeceğini veren ki sustuğu için yiyecek aldığını anlarlar. Genellikle Rosella papağan türünün eğitimli olanları da vardır. Ancak Rosella papağan fiyatları konusunda bu eğitimli olanlar oldukça pahalıdır.  Yemek konusunda yumuşak yiyecekler verin. Hazır mamalardan ve aynı zamanda papağan yemlerinden verin. Çünkü bunları daha çok sever ve yiyebileceği türler de bunlardır.

Rosella Papağanı Fiyat 2018
Rosella papağanları dünya genellinde en çok tercih edilen bakımı en kolay papağanlar arasındadır. Muhabbet kuşlarına benzerlikleri de ön plandadır. Rosella papağanı 2018'de 400₺ ile 600₺ arasında fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2019
Türkiye'de çok fazla tercih edilen belli bir renk standardı olmayan çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla çok fazla tercih sebebi olmuştur. 2019 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2020
Çok fazla tercih edilen çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla papağan türleri arasında ön plana çıkmaktadır. 2020 yılında 700₺ ile 900₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2021
Rosella Papağanı Fiyat 2021 yılında da ekonomik fiyatlarıyla ön plandadır. Farklı renkleriyle çok hoş görüntüleri oluştururken bakımı da oldukça zahmetsizdir. 2021 yılında rosella papağanı 900₺ ile 1.100₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2022
Rosella papağanları her türlü iklim koşullarına ayak uydurabilen sağlam vücut yapılarına sahiptir. Metabolizma ve iskelet sistemleri oldukça güçlüdür. Bu nedenle bakımı ve beslenmesi oldukça kolay ve rengarenk renkleri ile kendilerini ön plana çıkarmaktadır. 2022' yılında 1.500₺ ile 2.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2023
Rosella papağanı fiyatları 2023 yılında en çok tercih edilen papağan türleri arasında olacağını geçmiş yıllardan da görülmektedir. Rosella Papağanı’nın kökeni Avustralya’nın güneyine dayanmaktadır. Birbirinden farklı renkli kombinasyonlardan oluşan bu papağan ırkının kesin bir renk skalası bulunmamaktadır. 2023' yılında 3.000₺ ile 3.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2024
Rosella papağanları, canlı renkleri ve özel tüy desenleri ile bilinen ilgi çekici papağan türlerindendir. 2024 yılında, Rosella papağanlarının fiyatları genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu renkli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Rosella Papağanı 6.000₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim
Anonim
3 yıl önce

Rozella papağanı konuşma eğitimi

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

Konusmuyorlar yetenekleri yok tas catlasin cok zor 1 kelime