Papağan Fiyatları, Rosella Papağanları

Rosella Papağan Fiyatları

Rosella Papağan Fiyatları

Rosella papağan türü oldukça sevimli ve eğlenceli papağanlardandır. Evlerde en çok tercih edilen papağanlardandır. Ancak bu papağanlar özellikle apartman tarzı yerlerde beslenirken oldukça sıkıntı çekilir.

satılık rozella papağanı fiyatları

O yüzden genellikle müstakil tarzı yerlerde beslenmesi gerekir. Çünkü papağan aşırı derecede yüksek sesle ötmekte ve aynı zamanda sinirlendiği zaman bağıran bir papağan türüdür. Bağırıyor olması durumu rosella papağan fiyatları konusunu da etkiler.

Rosella papağan farklı isimlerde  de bulunur. Altın örgülü rosella papağan, kırmızı başlı rosella papağan, sarı başlı mavi rosella papağan, crimson rosella papağan gibi daha birçok rosella papağan türü bulunur. Bunlar genel itibariyle renkleri ile isimlendirilirler.

rozella papağanı fiyatları

Rosella Papağanın Karakteristik Özellikleri

Rosella papağanlar oldukça farklı renklerde bulunurlar. Aynı zamanda bu papağanın sizi ve bakıcılarını zor durumda bıraktığı bir sesi vardır. Ancak bu ses problemi de eğitimle giderilir. Genel itibari ile eğlenceli, hareketli ve cana yakındır.

rozella papağan fiyatları

O yüzden rosella papağını sahibine hızlı alışır. Güzel bir eğitim verildikten sonra evler için en ideal papağanlar türüdür. Hatta eğitim almış Rosella papağan fiyatları oldukça pahalıdır. Çünkü gerçekten eğitim konusunda iyi bir eğitim almaları gerekir.

rozella papağanı satın al

Rosella Papağan Türünün Bağırmasının Nedenleri

Bağırmak konusunda rahatsız edici seviyelere kadar çıkabilen papağan eğitim ile düzelebilir.  Bunu genellikle sahipleri ile aynı durum ortamda bulunmak istemediklerinde yaparlar. Art arda bağırarak sahiplerinin odadan çıkmalarına neden olurlar ve bunu öğrendikleri anda da sürekli aynı yöntemi kullanırlar. Hatta bazı durumlarda papağanı susturmak için sahipleri yemek verdiklerinde bunu fark ederler.

rozella papağanı sahibinden

Rosella papağanı oldukça zeki bir papağan türüdür. O yüzden bağırdıklarında yemek alacaklarını düşündüklerinden dolayı sürekli bağırır ve sürekli yemek alırlar. İyi bir eğitim verildiğinde gayet eğlenceli ve karşılıklı olarak dostça konuşabilen bir papağandır. Papağanlar genel itibarıyla ya yemek almak için bağırırlar ya da istemedikleri kişinin o ortamdan çıkmasını için bağırmaktadırlar.

rozella papağanı fiyatları sahibinden

Rosella Papağanın Bağırmasına Karşı Eğitim

Rosella papağan türü bağırmaya başladığın da kesinlikle cevap vermeyin ve susmasını bekleyin. Ona hayırın anlamını öğretmeye çalışın. Hayır dediğinizde susmasını bilmesi gerekir ve aynı zamanda hal ve hareketlerinizle onun bağırmasından hoşlanmadığınızı ona gösterin. Ancak bu jest veya mimiklerle olabilir.

rozella papağanı bakımı

Onunla ilgilenin bağırmasının sebebi ilgisizlikten de kaynaklanıyor olabilir ve sürekli oyun oynayın, yanında kullandığımız kelimelere dikkat edin. Sizin konuştuğunuz kelimelerin içerisinden hoşuna gideni seçip sizin beklemediğiniz anda yüzünüze söyleyebilir. Onunla konuşurken de hemen sıcakkanlı olun. Eğer bağırmasına çözüm bulamıyorsanız o zaman kafesi tamamen örtün.

rozella papağanı fiyatları

Rosella papağını bunu bir ceza olarak algılayacaktır. Ancak günlerce kafesi kapalı bırakmayın ve kafesin üstünü bir bezle kapattıysanız bunu 15 dakika sonra açın. Bu şekilde bir eğitim verip bağırmalarını engelleyebilirsiniz.

Rosella Papağan Türüne Karşı Yapmamanız Gerekenler

Başta papağan türünü alacaksanız sabırlı bir kişi olmalısınız. Çünkü papağanın gerçekten sesi oldukça yüksek ve rahatsız edici olabilir. Papağanınıza karşı sabırlı olmalı ve onunla kesinlikle iyi bir şekilde anlaşmalısınız. Papağanlara hiçbir şekilde şiddet uygulamamalı o şekilde susturmaya çalışmamalısınız. Bu yanlış olacaktır ve susması için yiyecek vermeyin, sustuktan sonra yiyeceği verin.

rozella papağanı fiyat

Sustuktan bayağı bir zaman sonra yiyeceğini veren ki sustuğu için yiyecek aldığını anlarlar. Genellikle Rosella papağan türünün eğitimli olanları da vardır. Ancak Rosella papağan fiyatları konusunda bu eğitimli olanlar oldukça pahalıdır.  Yemek konusunda yumuşak yiyecekler verin. Hazır mamalardan ve aynı zamanda papağan yemlerinden verin. Çünkü bunları daha çok sever ve yiyebileceği türler de bunlardır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Rosella Papağan Fiyatları

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Rozella papağanı konuşma eğitimi

    1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

      Konusmuyorlar yetenekleri yok tas catlasin cok zor 1 kelime