Papağan Fiyatları, Papağanlar

Pakistan Papağan Fiyatları 2019

Pakistan Papağanı Fiyatları 2019

Pakistan papağanı özellikle şehirlerde yaşayabilen ya da şehir merkezlerinde görebileceğiniz bir türdür. Çünkü şehirler konusunda tedirgin olmayan ve alışık olan bir papağandır. O yüzden bazen yaşadığınız yerde bu papağanları görebilirsiniz. Ülkemizde de birkaç bölgede tespiti yapılmıştır. Hatta diğer kuşlar gibi şehir merkezine gelerek orada yemek bile yerler. Bu dönem genellikle ağaçların çiçek açtığı dönemlere denk gelir.

pakistan papağan fiyatları pet shop

Çünkü ağaçların çiçekleri polenli olduğu için polenli yiyecekleri daha çok severler. O yüzden de çekimserlik durumun söz konusu olmayan papağan türlerinden biridir. Oldukça ortama hızlı alışabilen ve orada yaşamını sürdürebilen bir papağan türüdür. O yüzden de Pakistan papağan fiyatları 2019 ile şimdi oldukça uygun fiyatları da bulabileceğiniz papağan türlerinden biridir.

pakistan papağanı satılık

Pakistan Papağan Türü

Pakistan papağanı oldukça farklı isimlerle anılır. Ancak genel itibarıyla renkleri ile anılıyor olmasından dolayı ilk ismi yeşil Pakistan papağanıdır. Daha sonra Latincede ki ismi Psittacula krameridir. O yüzden de yakın anlamı olarak genelde Pakistan papağanı diye anılır. Hatta bu papağanlara İskender papağan türü ile benzerliklerinden dolayı Küçük İskender ya da İskender benzeri gibi bir isimlerde takılmıştır.

pakistan papağanı fiyatları mavi

Fiyat olarak Pakistan papağan fiyatları 2019 diğer papağanlara nazaran daha uygun fiyatı bulunur. Hatta bazı bölgelerde uygun fiyatından dolayı oldukça fazla evcilleştirilme durumu da söz konusu olmuştur. Öyle olmasa bile aşırı derece yaygın bir papağan türü olmasından dolayı fiyatı da uygundur.

pakistan papağanı fiyatları izmir

Pakistan Papağanın Genel Özellikleri

Pakistan papağanı genel itibarı ile yeşil renkte görülen papağan türlerindendir. Neredeyse papağının tüylerinin tamamı yeşildir. Kahverengi gagası ve yine kahverengi çevreli gözleri vardır. Yeşilin açık yeşil tonlarında görülüyor olması bu papağanı oldukça sevimli kılmaktadır.

pakistan papağanı fiyatları istanbul

Genel itibariyle toplu yaşamayı severler ve küçük sürüler den oluşurlar. Benzediği papağan türü ise İskender papağanıdır. İskender papağanına benzerler ancak İskender papağanların oldukça farklı yapıları vardır. Çünkü İskender papağanından daha küçük ve renk olarak da daha farklıdırlar.

Oldukça cana yakın ve kişilerle hızlı dostluk kurabilen papağanlardandır. Ayrıca İskender papağanı ve Pakistan papağanın arasında ki bir farkta fiyat farkıdır. Çünkü Pakistan papağan fiyatları 2019 yılında İskender papağanına göre daha çok farklıydı.

pakistan papağanı fiyatları bursa

Pakistan Papağanı Fiziksel Özellikleri

Pakistan papağanı genel itibari ile yeşil ağırlıklı renk tonlarına sahiptir. Gagaları kırmızı ya da kahverengiye yakın bir renktir. Pakistan papağan türünde dişi ve erkek ayrımı bazı durumlarda yapılabilir. Dişilerin boynunda hiçbir belirti yokken erkek ve erkek Pakistan papağanlarının boynunda siyah bir çizgi bulunur.

Aynı zamanda yine erkek olanların da pembe bir çizgi bulunur. Bu erkek papağanların ense kısımlarında yer alır. Pakistan papağanlarının boyları ortalama olarak 40 santime yakınlardır. Ağırlıkların da ise en son 500 gram görülmüştür. Pakistan papağanın fiziksel özellikleri bunlardır. Bunun yanında Pakistan papağanları genel itibariyle oldukça hareketli papağan türlerinden biridir.

pakistan papağanı fiyatları adana

Pakistan Papağanı Genel Yaşam Alanı

Bu türün genel olarak yaşam alana ormanlardır ve ormanlarda yüksek noktalara yuva yaparlar. Oldukça hızlı hareket ederler ve hızlı uçmayı seven babanın türlerinden biridir. Aynı zamanda oldukça da yüksek ses çıkarma özellikleri vardır. Yaklaşık olarak ömürleri 20 ya da 30 yıla kadar olabilir.

Bu papağanlar doğal ortamı sevdikleri için eldeki kafes ortamına ne kadar da hızlı alışsalar da bu konuda yapılması gerekenler vardır. Kafes camdan uzak tutulmalı ve papağanın dışarıyı fazla görmemesi gerekiyor. Çünkü böyle bir durumda özgürlüğü kısıtlanmış bir papağan kafesinde durmakta zorlanacaktır.

Pakistan Papağan Fiyatları

Pakistan Papağanı Fiyatları 2019
Pakistan papağanı fiyatları 2019 yılında 700₺ ile 2.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır. Bulunduğunuz coğrafi konum da bu etkenler içindedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2020
Pakistan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 800₺ ile 3.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2021
Pakistan papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 1.000₺ ile 4.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2022
Pakistan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2024
Pakistan papağanları, egzotik ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Pakistan papağanlarının fiyatları genellikle 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel papağanları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Pakistan Papağanı 10.000₺ - 12.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Can su
Can su
3 yıl önce

Fiyatlar görün müyor.