Papağan Fiyatları, Papağanlar

Eklektüs Papağanı Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları

Eklektüs papağanları genel olarak Avustralya’da yaşamayı daha çok tercih ederler. Boy itibariyle de 30 santimi geçmektedirler. Yaşam yılı olarak da oldukça uzun bir ömürleri vardır. Yaklaşık  30 yılı aşkın bir yaşam yılı mevcuttur.  Oldukça zeki bir türüdür ve bu da Eklektüs papağanı fiyatları özelliğini etkilemektedir.

Çok hareketli meraklı ve şımarık bir papağan türüdür. Kafes ortamına da sevmese de kolaylıkla uyum sağlayabilen  türlerinden biridir. Sahibine alıştığı andan itibaren sahibi karşısında oldukça rahat davranabilen ve bütün şımarıkları ile sevgisini ortaya koyabilen bir papağandır. Aynı zamanda tanımadığı kişilere karşı da yırtıcı ve çekingen olabilirler.

eklektüs papağan fiyatları

Eklektüs Papağan Türünün Özellikleri

Neredeyse bir insan kadar akıcı konuşabilen papağan türlerinden biridir. Eğitime doğru bir şekilde verildiğinde  oldukça fazla kelime hafızası mevcuttur. Başta bir iki kelime kullanırken daha sonra bu kelimelerden cümleler türetmeye başlar buda bu hayvanın ne kadar zeki olduğunu gösterir. Sesi de oldukça cılız bir şekildedir  ve bu özellik bu papağan türünü tercih edilebilir kılmaktadır.

Aynı zamanda bu özellik eklektüs papağanı fiyatları özelliğini  artış yönünde etkilemektedir. Yine bu papağanı yerinde durdurabilmek neredeyse imkânsızdır. Bir kafes alınacaksa çok geniş ve içerisinde bol oyuncakların bulunabileceği bir kafes tercih edilmelidir. Oyun konusunda ise sahipleri ile oynamak isteyen ve buna sevinen papağan türlerinden biridir.

eklektüs papağanı fiyat

Eklektüs Papağan Türünün Beslenmesi

Bu papağanı sesinden tutun daha birçok özelliği ile diğer papağanlardan ayrılır. Ancak bir özelliği daha diğer papağanlardan onu ayırır. O da sindirim sisteminin oldukça uzun olmasıdır. O yüzden de genellikle daha kılcal yiyecekleri yemeyi sever. Diğer papağanlarla benzer ozelligi ise onlar gibi bu papağanda çiçekleri ve  polenli yiyecekleri daha çok sevmektedir.

Eklektüs papağan türü özel bir papağan olduğundan dolayı aynı zamanda belirli diyetler ile beslenmektedir. Bu papağanın bakımının hassas olması   ve diger özelliklerinden dolayı eklektüs papağanı fiyatları farklılık göstermektedir. Beslenme konusunda diğer papağanlarla başka ortak özelliği ise meyveleri de seviyor olmasıdır. Ancak bu papağanın beslenmesindeki en önemli husus bir diyet oluşturulmuş ise bunu en iyi şekilde uygulamak gerekir.

eklektus papağanı özellikleri

Eklektüs Papağanında Cinsiyet

Normalde diğer papağanlarda cinsiyet ayrımı çok güçtür. Hele ki dış görünüşlerinden neredeyse imkânsızdır. Ancak eklektüs papağan türünde dış görünüşünden cinsiyet ayrımı yapılabilmektedir. Özellikle tüylerinin  rengine göre bile cinsiyeti belirlenebilen bir papağandır.

O yüzden eklektüs papağan türünde dişilerin rengi kırmızı ve mavi ağırlıktayken; erkek olanların ki ise neredeyse tamamen yeşildir. Yine eklektüs cinsiyet ayrımı konusunda net bir durum daha vardır. O da dişilerin üst gagalarının siyah renkte olması ve eklektüs erkek olanların ise turuncu renkte olmasıdır. Bu şekilde eklektüs papağanının cinsiyet ayrımı yapılabilmesi mümkündür.

eklektus papağanı fiyatı

Eklektüs Papağan Türünde Fiyat

Eklektüs papağanı oldukça neşeli ve tercih edilebilir bir papağan türü olduğundan dolayı fiyatını etkileyen de birçok etmen vardır. Başta bu papağanının boyutu, rengi, cinsiyeti yine bunun yanında yaşı önemli etkenlerdendir. Eklektüs papağanı fiyatları genel itibarıyla bu kriterler doğrultusunda papağan fiyatları daha yüksektir ve en az bulabileceğiniz fiyat ise 1000₺’dir.

Genel fiyat koyulacak olursa 1000₺4000₺ arasında değişir. Yine de bundan daha aşağıda veya daha yukarı bir fiyat da bulabilmeniz mümkündür. Çünkü bu canlının genel özellikleri ve karakteristik özellikleri fiyatının değişmesine neden olmaktadır. O yüzden genel bir araştırma yapılıp bu türün alınmak istenen fiyatta bulunmaya çalışılabilir. Hatta öyle ki bu türün fiyatı belirlenirken ağırlığı bile fiyata dahil edilebilir.

Eklektüs Papağan Fiyatları

Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016
Papağan, piyasa üzerinde birçok pet shoplarda bulunuyor. Eklektüs papağan fiyatları oldukça uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2016 yılı içerisinde 5.000₺ ile 6.000₺ arasında değişmektedir. Sahiplendirmeler bu fiyat aralığında yapılmaktadır.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017
Yaşam yılı olarak da oldukça uzun bir ömürleri vardır. Yaklaşık 30 yılı aşkın bir yaşam yılı mevcuttur. Oldukça zeki bir türüdür ve bu da Eklektüs papağanı fiyatları özelliğini etkilemektedir. Eklektüs Papağanı Fiyatları 2017 yılı içerisinde 6.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2018
Çok hareketli meraklı ve şımarık bir papağan türüdür. Kafes ortamına da sevmese de kolaylıkla uyum sağlayabilen türlerinden biridir. Eklektüs papağanı fiyatları 2018 yılı içerisinde 7.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2019
Sizlerde evlerinizde bir ses olsun isterseniz papağan alabilirsiniz. Eklektüs Papağan fiyatları 2019 yılı içerisinde 8.000₺ ile 9.000₺ arasında değişkenlik göstermekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2020
Eklektüs Papağanı en çok sevilen ve tercih edilen türler arasında yer alıyor. Bu Papağan türünün en önemli özellikleri arasında konuşma özelliğinden çok taklit yetenekleri ile ünlüdür. Eklektüs papağan fiyatları 2020 yılı içerisinde 9.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2021
Sahibine alıştığı andan itibaren sahibi karşısında oldukça rahat davranabilen ve bütün şımarıkları ile sevgisini ortaya koyabilen bir papağandır. Eklektüs papağan fiyatları 2021 yılı içerisinde 10.000₺ ile 11.000₺ arasında değişmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2022
Eklektüs papağan fiyatları bakımından evin içerisinde kuş türü beslemek isteyen tüm herkesin bütçesine uygundur. Eklektüs papağan fiyatları 2022 içerisinde 11.000₺ ile 12.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirilmekteydi.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2023
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
Eklektüs Papağan Fiyatları 2024
Eklektüs papağanları, muazzam renkleri ve özel kişilikleriyle bilinir. 2024 yılında, Eklektüs papağanları genellikle 30.000₺ ile 35.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu göz alıcı kuşlar, parlak tüyleri ve zeki davranışlarıyla evcil hayvan severler için eşsiz bir tercihtir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Eklektüs Papağanı 30.000₺ - 35.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ahmet
Ahmet
1 yıl önce

Bulabileceğimiz bir yer var mı acaba

Emre kara
Emre kara
1 yıl önce
Cevapla  Ahmet

Merhaba eklektüs papağanım var

Turrulli
Turrulli
7 ay önce

Merhaba, yavru erkek eclectus arıyorum, size nasıl ulaşabilirim acaba?