Kakadu Papağanları, Papağan Fiyatları

Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden

Kakadu Papağan Fiyatları Sahibinden

Kakadu Papağanı birçok hayvan sever tarafından beğenilen bir kuş türüdür. Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden 4000 ile 9000 arasında farklılık gösteriyor. Bu cins papağan türleri ortalama 60 ile 90 yıl yaşadıkları için fiyatları da o kadar pahalı oluyor. Öyle ki 120 yıla kadar yaşayan kakadu papağanları bile bulunuyor. Kimisi için bu fiyat bir servet değerinde olsa bile kimisi için can yoldaşı olan papağanları için az bile geliyor.

Kakadu Papağanı Özellikleri

Kakadu Papağanı son zamanlarda oldukça tercih edilen bir kuş türüdür. Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden bu nedenle hızla yükselmiştir. Pek çok farklı türe ait olan papağan modellerinden biri olan Kakadu Papağanı diğer papağan türlerine göre konuşma açısından daha kısıtlıdır. Yani diğer papağan türlerine göre daha az konuşurlar. Ancak sahibi güzel bir şekilde ilgilenirse ortalama 10 ile 15 kelime söyleyebilir. Papağanların farklı türleri vardır ve türüne göre 25 ile 50 arasında yaşayabilirler. Daha uzun süre yaşayan türleri de vardır. Bunun için Kakadu Papağanı satın alırken türünü öğrenerek yaşam ömrümü öğrenmek de mümkündür. Ancak bir papağan için 25 yıl bile çok uzun bir süredir.

Kakadu Papağanı Kökeni

Kakadu Papağanı oldukça cana yakın ve insanları seven bir papağan türüdür. Cana yakınlığı ile bilindiği için özellikle yalnız yaşayan insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kim bilir belki de insanları sevdikleri için en çok tercih edilen papağan türlerinden biridir. Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden bu nedenle daha pahalıdır. Kakadu papağanlarınım Kökeni Avustralya ve Pasifik adalarının güneyinde yer almaktadır.

Kakadu papağanlarının toplamda 17 türü vardır ve en bilinen türü Sultan Papağanıdır. Kakadu papağanlarının tüm türleri incelendiği zaman her birinin birbirine benzediği gözle görülüyor. Karakteristik özellikleri de görünüşleri kadar birbirine çok benziyor. Bu durumda Kakadu Papağanı almak isteyen kişiler için avantajlı bir durum yaratmaktadır. Karar verme aşamasında fazla güçlük yaşamazlar. Kökenleri her ne kadar diğer bölgelerde olsa da Türkiye’de de sıklıkla tercih edilmektedir.

Kakadu Papağanı Kafesleri

Kakadu papağan türleri pek çok papağan türleri gibi sevecendir. Sosyal özelliği ön planda olan bu papağanlar tam bir oyuncudur. Kime nasıl davranacaklarını çok iyi bilirler bu nedenle kendileri gibi sevecen insanları itina ile seçerler. Bu papağanlar bulundukları ortama neşe kararlar ve bu yüzden insanlar bu tür papağanları çok tercih ederler. Bu hayvanlar çok sosyal oldukları için Kafeslerinin de büyük ve oyuncaklar ile dolu olması gerekir. Papağanların seveceği oyuncakları koyarak eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmalıdır.

Eğer Kafesleri istenilen nitelikte olmazsa papağanlar stres girerler ve mutsuz olurlar. Durum böyle olunca da sahiplerini benimseyemez ve eğitilemezler. Kakadu papağanları oldukça meraklı ve aktif oldukları için zaman zaman dışarı çıkma istekleri olabilir. Bu durumda bir odanın cam ve kapılarını kapatarak onları havalandırma gerekir. Meraklarını alırlarsa çok daha uysal olurlar. Ancak istediklerini elde edemezlerse çok aksi olurlar.

Kakadu Papağanları Başlarda Huysuz Olabilirler

Kakadu Papağanı sahibine ilk geldiği zamanlarda aşırı derece huysuz ve eğitime uzak gibi görünebilirler. Pek çok insan bu kuşu ilk aldığı zaman onları asla eğitemeyeceğini düşünebilir fakat biraz samimiyet ve ilgi alaka gösterdikten sonra açılırlar ve eğitime hazır hale gelirler. Dış görünüşleri de bir o kadar çekicidir ve renkli görünümleri onları sevmek için büyük bir sebeptir. Bazen sizinle aynı masada oturup yemek bile yemek isterler. Böylece değil 25 yıl ömür boyu sizinle yaşamasını istersiniz.

Sahibinden yani üreticisinden aldığımız kakadu papağanları hem ırkı hemde yavrudan itibaren nasıl beslenildiği hakkında bilgiye sahip olabiliyoruz. Bu konu da yetiştiricisinden detaylı bilgiye alma imkanımız olabilirken petshop dükkanlarından bu tarz bilgiler pek sağlıklı olmayabilir. Kakadu papağanları çevre ve bölgeye göre fiyat değişiklikleri olabildiği gibi cinsiyet, yaş, sağlık durumu ile eğitimi de fiyat değişikliğini göstermektedir. Sağlıklı bir kakadu olması gerekn fiyat aralığı 5.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden

  1. Papağan Sahibi sevcandemir sevcandemir dedi ki:

    Merhaba 4 aylık dişi umbrella kakadu papağanı almak istiyorum. Nerden bulabilirim?