Papağan Sahiplendirme

Ara Papağanı Fiyatları Sahibinden

Ara Papağanı Fiyatları Sahibinden

Ara papağan türü özellikle hareketli olan papağanlar arasında yer alır. Ara papağanların genel yaşam alanı Amerika’dır. O yüzden bir nevi Amerikalı anlamında “Ara” ismi verilmiştir. Papağan diğer papağanlardan oldukça farklıdır. Genel görünüm itibariyle ağırlıklı renk kırmızı ve mavidir. Aynı zamanda boyut olarak da 90 hatta 100 santim bile olabilirler.

Ara Papağanı Fiyatları 2021

Yine diğer papağanlardan ayrılan bir özelliği de kuyruğunun oldukça uzun olmasıdır. Ara papağanın tür olarak farklı 7 vardır. Ancak bilinen iki türü son farklı nedenlerden dolayı türleri tükenmiştir. En çok evcilleştirilen papağan türlerinden ara papağan. O yüzden de ara papağanı fiyatları sahibinden olarak oldukça yüksektir. Bunun diğer bir nedeni ise ithal ediliyor olmasıdır.

Ara Papağanı Fiyatları 2020

Ara Papağan Türünün Genel Özellikleri

Ara papağan genel itibariyle yüz kısmı tüysüz ve gözleri belirgin renkli gözlü bir papağandır. Evcilleşmek konusunda bazıları türleri agresif olabiliyorlar. Aynı zamanda bazıları ise yine ortama çabuk ayak uyduranlardandır. Ara papağan türünün birinde hemen hemen 8 ya da 9 farklı renkte tüy görülür. Gagası uzun sert olduğu için savunması oldukça güçlü bir papağandır.

Ara Papağanı Fiyat

Genel itibarıyla ara papağanı kırmızı renk tonlarına daha yakındır. En dikkat çeken özelliği ise şımarıklığı ve oldukça hareketli olmasıdır. Bu özellikleri nedeniyle ara papağanı fiyatları sahibinden genellikle yüksek tutulur. Türlerinden ikisinin yok olduğu bilinmekte olup aynı zamanda yok olan türlere ait bazı kanat, tüy ve deri hala saklanmakta olduğu bilinir.

Ara Papağanı Fiyatları yavru

Ara Papağan Türünün Cinsiyeti ve Yaşı

Araba papağının genel itibariyle cinsiyeti tam olarak bilinemez. Çünkü aynı türdeki papağanlar ile tıpatıp benzerler. Bunun yanında papağanın cinsiyetinin farklı yollardan tahmin edilmesi doğru değildir. Çünkü erkek papağan da bulunan özelliklerin çoğunluğu dişi papağanda da vardır. Yine ara papağanda yaş tahmin etmek oldukça zordur.

Ara Papağanı Fiyatları pet shop

Cinsiyetini öğrenmek için genel itibariyle test yaptırabilmek mümkündür. Ancak yaşını öğrenmek için satıcılardan bilgi alınabilir. Ara papağan türünün genç olanları daha kolay hareket edebilirler. Çünkü yetişkinleri daha iri olurken gençleri daha cılız ve tüyleri genel itibarıyla daha yumuşaktır. O yüzden genç olan ara papağanı fiyatları petshop daha fazladır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle