Papağan Sahiplendirme

Pakistan Papağanı Fiyatları Sahibinden

Pakistan Papağanı Fiyatları Sahibinden

Evde papağan beslemek son dönemlerde büyük ilgi görmeye başladı. Hem konuşma özelliği olan hem de sevecen olan papağanlar özellikle evde yalnız yaşayanlar için bir ev arkadaşı olarak görülebiliyor. Evde hayvan papağan beslemek isteyenler için petshoplardan pek çok seçenek varken Pakistan papağanları da tercih edilebiliyor.

pakistan papağanı fiyat listesi

Psittacula krameri denilen ve Latince bir kökenden gelen pakistan papağanı fiyatları sahibinden konusunda da farklı seçenekler sunmaktadır. Pakistan papağanının bilinen bir diğer isimleri İskender papağanı ya da yeşil papağandır. Küçük sürürler halinde haline yaşayan bu papağanlar zamanla şehir yaşamında ev ortamına da alışarak tek başına yaşamaya başlamışlardır.

pakistan papağan fiyat

Pakistan Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Pakistan papağanının dış özelliği yeşildir. Tüylerin de yeşilin farklı tonları da bulunmaktadır. Gaga bölgesindeki ren ise kırmızıdır. Dişi ve erkekte boyun kısmında farklılıklar gözükür. Dişi Pakistan papağanında bir bant görünümü yoktur ancak erkek Pakistan papağanında boyun halkası siyahtır, ense bölgesinde ise pembe renkte bir bant bulunur.

pakistan papağanı fiyat 2020

Pakistan papağanı boyları ise 40 cm’yi bulmaktadır. 400 grama kadar ağırlıkları vardır. Doğal yaşam alanlarında ağaç kavuğu içinde yaşamayı tercih ederler. Uçma konusunda diğer türlere göre daha hızlı olabilir ve uçarken farklı sesler çıkaran bir türdür. Yaşam süreleri ile 15 yıldan başlayarak 30 yıla kadar uzayabilir. Tüm bu özelliklere rağmen pakistan papağanı fiyatları sahibinden konusunda uygundur.

pakistan papağan fiyatı

Pakistan Papağanına Nasıl Bakılır?

Ev ortamında bakılması en zor olan papağan türü Pakistan papağanıdır. Konuşma açısından da diğer türlere göre zayıf bir papağandır. Bu yüzden pakistan papağanı fiyatları sahibinden konusunda daha düşüktür. Eğer iyi bir eğitim verilirse konuşması sağlanabilir. Eğer yeteri kadar ilgilenecek vaktiniz yok ise Pakistan papağanı almayı tercih etmemelisiniz.

pakistan papağanı fiyat 2021

Eğer papağan ilgi görmez ise strese girerek daha da içine kapanacaktır. Pakistan papağanının beslenmesinde ise diğer papağan türleri gibi meyveler ve tohumları doğal ortamlarında yerler. Evde yapılan beslenmede de tohum ve meyveler tercih edilebilir. Tohumların yanı sıra tahıl barındıran yemler de beslenme aşamasında destek olarak kullanılır. Meyve beslenme şeklinde de meyveleri dilimleyerek ince bir şekilde tüketmesine yardımcı olmalısınız.

Pakistan Papağan Fiyatları

Pakistan Papağanı Fiyatları 2019
Pakistan papağanı fiyatları 2019 yılında 700₺ ile 2.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır. Bulunduğunuz coğrafi konum da bu etkenler içindedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2020
Pakistan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 800₺ ile 3.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2021
Pakistan papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 1.000₺ ile 4.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2022
Pakistan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2024
Pakistan papağanları, egzotik ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Pakistan papağanlarının fiyatları genellikle 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel papağanları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Pakistan Papağanı 10.000₺ - 12.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle