Papağan Fiyatları

Sahibinden Jako Papağan

Sahibinden Jako Papağan

Papağan tüm dünyada en fazla evde beslenen kuş türlerinden biridir. Gerek eğlenceli gerekse zeki olmalarından kaynaklı papağan türü evde beslemeye oldukça uygundur. Jako türü papağanlar ise bu tanıma uyan evcil kuşların başında geliyor. Ülkemizde de satışa sıkça gerçekleştirilen jako papağanlar geniş bir fiyat skalasına sahiptir.

Sahibinden jako papağan almak isteyen kişiler piyasa araştırması yaparak kendilerine uygun bir fiyat bulabilir. Jako papağanların en önemli özelliği yüksek bir zekaya sahip olmalarıdır. Bu sayede de hem kolay eğitilebilir hem de kendisine öğretilen kelimeleri hızlıca ezberleyebilir. Konuşma becerileri jakoların en fazla ilgi çeken özelliklerinin başında gelir. Bu özellikler doğrultusunda birçok kişi tarafından jako papağan fiyatları hakkında araştırma yapılıyor.

Sahibinden Satılık Jako Papağan Fiyatları

Jako Papağan Sahiplendirme

Bir jako papağanın ortalama yaşam süresinin 20 ila 25 yıl arasında değişir. Aynı zamanda jako papağanın cinsi ile bağlantılı olarak bu sürenin 70 yıla kadar uzayabileceği de biliniyor. Uzun yaşam süreleri nedeniyle insanlar evlerinde bir arkadaş olarak bu papağan türünü beslemeyi tercih ediyor.

Jako papağan sahiplendirme kapsamında isteyen herkes bu kuşa sahip olabilir. Sahiplendirme hem ücretsiz hem de ücretli bir şekilde yapılabiliyor. Ücretli sahiplendirmelerde ise fiyat papağanı satan kişi veya pet shop tarafından belirleniyor. Bu nedenle sahiplendirme öncesinde fiyat hakkında konuşmak veya anlaşmak önemlidir.

Sahibinden Satılık Papağan Jako

Jako Papağan Sahiplenme

Evinde jako papağan beslemek isteyenler öncelikle bu papağan türünün ne şekilde beslendiğini öğrenmek zorundadır. Jako papağan türleri kaliteli beslenme alışkanlıklarına sahiptir. Bu nedenle de beslenmelerine dikkat edilmesi gerekir. Kuru mama bu canlıları beslemek için tercih edilebilecek bir besindir. Aynı zamanda mısır, fındık, çeşitli sebzeler ve benzeri gıdalar ile de beslenebilirler. Jako papağan sahiplenme hakkında bilgi almak isteyenler ilk olarak bunları öğrenmelidir.

Papağanın besin alımı ile ilgili gerekli bilgiler öğrenildikten sonra internet üzerinden veya pet shoplardan ücretli ya da ücretsiz şekilde jako papağan sahiplenebilir. Neşeli ve zeki olması ile ön plana çıkan bu papağanlar ülkemizde kolay bir şekilde bulunabilir. Kuş besleme hobisi olanlar bu papağanların yavrularını daha küçükken veya belirli bir süre yetiştirdikten sonra sahiplendiriyor.

Jako Papağan Satın Al

Jako Papağan Sahibinden

İnternet günümüzde kuş satışı için oldukça fazla tercih edilen bir platform. İnternet üzerinde kuş sahipleri belirledikleri fiyat üzerinden hayvanlarını satabiliyor. Sahibinden isimli internet sitesi bu alanda en fazla tercih edilenlerden birisidir. Sitede jako papağan sahipleri hayvanlarının fotoğrafları ile birlikte fiyatını ilan şeklinde yayınlıyor.

Kuşu sahiplenmek isteyen kişiler ise bu ilan üzerinden iletişime geçerek jako papağan sahibi olabilir. Jako papağan sahibinden satışı kapsamında genellikle 500 ila 10 bin TL arasında bir fiyat skalası ortaya çıkıyor. Ancak satış yapan kişiye bağlı olarak bu fiyatın daha az veya yüksek belirlenmesi de olası bir durumdur.

Sahibinden Jako Papağan Fiyatları

Jako Papağan Ne Kadar?

Jako papağanlar hakkında araştırma yapan kişilerin öğrenmek istediği şeylerin başında fiyat bilgisi geliyor. Öncelikle söylemek gerekir ki bu papağanların sabit bir fiyatı yoktur. Fiyat tamamen satış yapan kişi ya da pet shop firması tarafından belirleniyor. Bu yüzden düşük fiyata da yüksek fiyata da jako papağan görmeniz mümkündür.

Jakoların yaşı, eğitimi, sağlığı gibi konular fiyat belirlenmesinde büyük paya sahiptir. Yavru iken eğitilmek üzere alınan bir kuş papağan ile eğitilmiş bir şekilde alınan papağanın fiyatı aynı değildir. Yapılan genel bir piyasa incelemesi doğrultusunda jako papağan ne kadar sorusunun cevabının 5000₺10.000₺ olduğu söylenebilir. Tabii ki bu fiyatın sadece genel piyasa fiyatı olduğunu belirtmekte fayda var.

Jako Papağan Sahiplenme

Sahibinden Jako Papağan Fiyatları

Jako papağanlar sadece hobi olarak beslemek ya da üremesini sağlayıp ticaretini yapmak amacıyla satın alınabilir. Ülkemizde seveni çok fazla olduğu için her iki yola da sıklıkla başvuruluyor. Özellikle insan sesini çok yakın bir şekilde taklit etmesi bu papağanları ilgi odağı yapıyor. Bu noktada sahibinden jako papağan fiyatları da sık araştırılan konular arasında yer alıyor.

Papağanın fiyatının hangi unsurlara bağlı olarak belirlendiğini yazının şimdiye kadarki kısmında belirtildi. Bu unsurlar dışında fiyat artık satıcı özelinde belirlenir. Genel olarak bakıldığında 2.000₺, 5.000₺, 10.000₺ gibi fiyatlara da jako papağan bulunabilirsiniz.

Jako Papağan Sahiplendirme

Sahibinden Satılık Jako Papağan Fiyatları

Kuş satın almak için internet üzerinde çok sayıda site ve sosyal medya grubu bulunuyor. Genel bir inceleme yapan kullanıcılar sahibinden satılık jako papağan fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyor. Oldukça değişken bir fiyat skalasına sahip olan jako papağan piyasası herkesin bu kuşa sahip olabileceği fiyatlar barındırıyor. Böylece bütçeniz doğrultusunda kolaylıkla bir Jako papağana sahip olabiliyorsunuz.

Bu kuş türü ortalama olarak bir güvercinin büyüklüğüne sahiptir. Erkekler dişilere oranla biraz daha büyük yapıdadır. Ancak aralarında fazla fark olduğu söylenemez. Ayrıca dişi ve erkek jako fiyatları cinsiyete göre pek etkilenmez. Bunun dışında dişilerin biraz daha yüksek fiyattan satıldığı söylenebilir. Çünkü dişi bir şaka olarak bu kuşun üremesi de sağlanabilir.

Jako Papağan Sahibinden

Sahibinden Satılık Papağan Jako

Jako sahipleri tarafından internet üzerinden papağan arayanlara bu kuşun satışı çok fazla yapılıyor. Sahibinden gibi satış sitelerinde kuşun cinsini ve fiyatını görmek mümkündür. Sahibinden satılık papağan jako ilanlarından hem dişi hem de erkek papağanlar satışa sunuluyor. Bu kuş türünün yavruları 1 yaşına gelene kadar siyah bir gözü sahiptir.

1 yaşını bitiren yavrularda göz renginin zamanla griye döndüğü görülür.Aynı zamanda yavruların alınıp ortama adapte edilmeden önce 3-4 hafta ailesinin yanında kalması gerekir. Daha sonra sahibinden satılık jako alarak evinizde bu neşeli kuşu besleyebilirsiniz.

Jako Papağan Ne Kadar?

Satılık Jako Papağan Sahibinden

Sahibinden çeşitli fiyat seçenekleri ile jako papağan türleri satın alınabilir. Zeki kuş türleri arasında yer alan jako, öğrettiğiniz hemen hemen bütün kelimeleri kısa sürede ezberleyebilme yeteneğine sahiptir. Hem dünyada hem de ülkemizde çokça bulunması ve kolay elde edilmesi sayesinde birçok kişi evinde bu papağan türünü beslemek istiyor.

Doğada birçok papağan türü bulunur ancak jakoların diğer papağanlardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği meraklı ve şüpheci olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde de öğrenmeye ve eğitilmeye fazlasıyla açıktır. Satılık jako papağan sahibinden ilanları aracılığıyla hem kişilerden hem de pet shoplardan bu papağana sahip olabilirsiniz.

Satılık Jako Papağan Sahibinden

Jako Papağan Satın Al

Kolay bir şekilde ülkemizin her yerinde satın alınabilen jako papağanlar üç renkte bulunur. Bunlar siyah, beyaz ve gridir. genel olarak vücutları geçişli bir renk yapısına sahiptir. Belirli bölümlerde renk daha koyu görünürken ilerledikçe açılmaya başlar. Bu kuş türünü evinizde beslemek istiyorsanız jako papağan satın al ilanı ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Belirlediğiniz bütçede doğrultusunda piyasa araştırması yaparak istediğiniz renkte ve yaşta jako bulmak mümkündür. Eğitimli jako türleri daha pahalı olabilir. Bununla birlikte yeni doğmuş yavrular daha uygun fiyatlardan satılıyor. Jako papağanların özellikleri, satış fiyatı aralığı, ve satın alım yolu bu şekildedir. Anlatılan şekilde evinizde neşeli, meraklı ve akıllı bir jako papağan sahibi olabilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir