Papağan Fiyatları

Sultan Papağanı Fiyat Sahibinden

sultan papağanı fiyat sahibinden

Sultan papağanı fiyat sahibinden aralıkları türlerine göre değişim göstermektedir. Standart papağana nazaran daha kısa boylu ve ufak ebatlarda olmaktadır. Sultan papağanları, son derece sevecen olmaları nedeniyle de tercih edilen evcil hayvanlardır. Çalıştırıldıkları takdirde belli kelimeleri de söyleme yeteneğine sahip bulunmaktadır. Muhabbet kuşu ile papağan arası ebatlarda olan bu kuşların bazı türlerinde kafasında yukarı doğru tüy şekilleri de farklı isimlerle adlandırılmalarına neden olmuştur. Bu papağanların ilk akla gelen türleri, Albino, Grey, Cınnamon’dur. Sultan papağanları, bakılması kolay ve eve neşe veren hayvanların başında gelmektedir. Gidilecek kısa mesafeli seyahatlerde de rahatlıkla taşınabilecektir.

sultan papağanı fiyat 2020

Sultan Papağanlarına Ait Türler

Cinnamon, Sultan papağanları içerisinde çok tercih edilen türlerdendir. 300₺ ile 400₺ fiyat bandında değişen fiyatları ile tercih edilecek kuşlar arasındadır. Kanatlarının alt kısımları beyaz renkte olmasının yanı sıra yüzlerinde portakal renginde tüyleri bulunabilir. İnsancıl olması, bakımının kolay olması evlerde bakılacak kuş türleri arasında ilk sıralara konmasına neden olmuştur.

sultan papağanı fiyat petshop

Lutino türü sultan papağanları da hem renkleri hem de görünüşleri ile göz dolduran bir zenginliğe sahiptir. Lutino sultan papağanları, sarı ve kırmızı göz görünüme sahiptir. Canlı sarı olan renkleri, onları son derece güzel gösterecektir. Kafalarının üzerinde yukarıya doğru olan tüyleri oldukça güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bu türdeki sultan papağanı fiyat sahibinden aralığı değişmekle birlikte 600₺‘ye kadar çıkacaktır.

sultan papağanı fiyat kayseri

Grey türüne sahip olan Sultan papağanları da renkleri ile göz dolduracaktır. Gri olan tüyleri ve tepelerindeki kıvrık tüyleri ile görsel açıdan farklı bir güzellik sunacaktır.

sultan papağanı fiyatları pet shop

Sultan Papağanlarının Özellikleri

Sultan papağanı fiyat ve bakımı konusunda tercih edilecek evcil hayvan türleri arasındadır. Sultan papağanlarının ortalama ömrü on beş sene civarındadır. İlgi odağı olmayı seven bu hayvanlar, çok kolay bir şekilde ses taklidi yapabilirler. Dişilerin konuşması, erkek olanlara nazaran çok daha zordur. Bu nedenle pek çok kesim erkek olan türlerini tercih etmektedir. Gerek erkek gerekse de dişi olsun, son derece sevimli ve oyuncu kişiliğe sahip kuş türlerindedir. Bazı türlerinin yirmi beş seneye kadar yaşadığı da görülmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir