Papağan Sahiplendirme

Sultan Papağanı Fiyat Sahibinden

sultan papağanı fiyat sahibinden

Sultan papağanı fiyat sahibinden aralıkları türlerine göre değişim göstermektedir. Standart papağana nazaran daha kısa boylu ve ufak ebatlarda olmaktadır. Sultan papağanları, son derece sevecen olmaları nedeniyle de tercih edilen evcil hayvanlardır. Çalıştırıldıkları takdirde belli kelimeleri de söyleme yeteneğine sahip bulunmaktadır. Muhabbet kuşu ile papağan arası ebatlarda olan bu kuşların bazı türlerinde kafasında yukarı doğru tüy şekilleri de farklı isimlerle adlandırılmalarına neden olmuştur. Bu papağanların ilk akla gelen türleri, Albino, Grey, Cınnamon’dur. Sultan papağanları, bakılması kolay ve eve neşe veren hayvanların başında gelmektedir. Gidilecek kısa mesafeli seyahatlerde de rahatlıkla taşınabilecektir.

sultan papağanı fiyat 2020

Sultan Papağanlarına Ait Türler

Cinnamon, Sultan papağanları içerisinde çok tercih edilen türlerdendir. 300₺ ile 400₺ fiyat bandında değişen fiyatları ile tercih edilecek kuşlar arasındadır. Kanatlarının alt kısımları beyaz renkte olmasının yanı sıra yüzlerinde portakal renginde tüyleri bulunabilir. İnsancıl olması, bakımının kolay olması evlerde bakılacak kuş türleri arasında ilk sıralara konmasına neden olmuştur.

sultan papağanı fiyat petshop

Lutino türü sultan papağanları da hem renkleri hem de görünüşleri ile göz dolduran bir zenginliğe sahiptir. Lutino sultan papağanları, sarı ve kırmızı göz görünüme sahiptir. Canlı sarı olan renkleri, onları son derece güzel gösterecektir. Kafalarının üzerinde yukarıya doğru olan tüyleri oldukça güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bu türdeki sultan papağanı fiyat sahibinden aralığı değişmekle birlikte 600₺‘ye kadar çıkacaktır.

sultan papağanı fiyat kayseri

Grey türüne sahip olan Sultan papağanları da renkleri ile göz dolduracaktır. Gri olan tüyleri ve tepelerindeki kıvrık tüyleri ile görsel açıdan farklı bir güzellik sunacaktır.

sultan papağanı fiyatları pet shop

Sultan Papağanlarının Özellikleri

Sultan papağanı fiyat ve bakımı konusunda tercih edilecek evcil hayvan türleri arasındadır. Sultan papağanlarının ortalama ömrü on beş sene civarındadır. İlgi odağı olmayı seven bu hayvanlar, çok kolay bir şekilde ses taklidi yapabilirler. Dişilerin konuşması, erkek olanlara nazaran çok daha zordur. Bu nedenle pek çok kesim erkek olan türlerini tercih etmektedir. Gerek erkek gerekse de dişi olsun, son derece sevimli ve oyuncu kişiliğe sahip kuş türlerindedir. Bazı türlerinin yirmi beş seneye kadar yaşadığı da görülmektedir.

Sultan Papağanı Fiyatları 2016
Sultan papağanı fiyatları 2016 yılında 100₺ ile 150₺ arasında değişmekteydi. 2016 yılı enflasyon oranına göre oldukça uygun fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2017
Sultan papağanı fiyatları 2017 yılında 200₺ ile 250₺ arasında renk, tüy, cinsiyet ve tür bakımında değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2018
Sultan Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 300₺ ile 400₺ arasında değişmekteydi. Sultan papağanları renk, tüy, cinsiyet, cins gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2019
Sultan Papağanı Fiyatları 2019 yılı itibari ile her yıl ülke enflasyonuyla beraber yükselmektedir. Pet shop mağazaları ve üreticilerden aldığımız bilgiye göre 400₺ ile 500₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2020
Enflasyonun hızla yükselmesi yem ve ilaçlarında fiyatlarının yükselmesine neden olmuştur. Bu fiyatların yükselmesi üreticilerinde sultan papağanı fiyatlarına yansıtmasıda oldukça doğalda karşılanmaktadır. Sultan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 500₺ ile 600₺ arasında fiyatlarla sahiplendirmeler yapılmaktaydı.
Sultan Papağanı Fiyatları 2021
Sultan papağanları kakadu ailesinin en çok tercih edilen ve en ekonomik papağan türleri arasındadır. Diğer papağan türlerine nazaran kafa üstündeki havaya kalkık tüyleri ile farklılık göstermektedir. Kakadu ailesinin küçük bireyleri 2021 yılında 700₺ ile 800₺ arasında sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2022
Sultan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyatlarının 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Sultan Papağanı Fiyatları 2024
Sultan papağanları, ihtişamlı görünümleri ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeken papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sultan papağanlarının fiyatları genellikle 5.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmektedir. Bu gösterişli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sultan Papağanı 5.000₺ - 7.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Filiz
Filiz
8 ay önce

Erkek sultan papağanı arıyorum?

Filiz
Filiz
8 ay önce

Erkek Sultan papağanı arıyorum. Yavru olursa iyi olur
Konuşmayı öğreticeğim. MS hastasıyım, bana yoldaş olacak inşallah.
Teşekkür ederim