Papağan Sahiplendirme

Lori Papağanı Sahiplendirme

lori papağan fiyatları

Lori papağan türleri en çok tercih edilen türler arasındadır. Çünkü loriler çok hareketli ve bazıları kafes konusunda oldukça yakındır. Tabii ki içlerinde kafesi sevmeyenler ve sevmeyecek olanlarda vardır. Bu kriterden dolayı lori papağan fiyatları sahibinden farklı olmaktadır.

Genellikle yaşam alanı olarak Endonezya’da daha çok bulunan lori türü 30 santimetreyi geçmemektedir. Suyu ve özgürlüğü çok seven bir tür olduğu için de kafesleri büyük olmalı ve yaz mevsiminde sık sık su ile oynamasına izin verilmelidir.

lori papağan satış

Lori Papağan Türlerinin Beslenmeleri

Lori papağan türleri genel itibariyle polenli yiyecekleri daha çok severler ancak bunların olmadığı yerde meyveleri ve meyve pürelerini yerler. İçlerinden bazıları ise böcekleri de yiyebilmektedir. Genellikle yumuşak yiyecekleri vermelisiniz. Bazı durumlarda sert yiyecekleri de vermenizde sakınca yoktur. Çünkü gagalarının kaşınması durumunda da o yiyecekleri yemekten zevk alırlar.

lori papağan fiyatları sahibinden

Lori Papağan Türleri

Lori papağan türlerinin bulunmasının yanında her bir türünde bir alt türü bulunmaktadır. O yüzden sürekli birbirini takip eden tür silsilesinden oluşur. Bazı Lori papağan türleri şu şekildedir: Kırmızı lekeli, mor enseli, kırmızı, goldi, Duyvenbode, mavi çizgili, gökkuşağı, kırmızı göğüslü, geveze gibi Lori papağanları mevcuttur. Bu türlerin birkaçı şuan bulunması zor ve sayısı az olan papağanlardandır. O yüzden lori papağan fiyatları sahibinden olarak da yüksek olabilmektedir.

lori papağanı fiyat

Lori Papağanlarda Cinsiyet Ayrımı

Lori papağanların hemen hemen hepsi eşleri ile aynı renktedir. O yüzden bunların dışarıdan gözlenerek ya da yorum yapılarak cinsiyetlerinin ayrılması mümkün değildir. Test yapılarak bir cinsiyet ayrımı gerçekleşebilir. Onun haricinde kesin bir şekilde dışarıdan bazı hareketlerinden ya da görüntüsünden ya da kanat kısmından vesaire bir şekilde cinsiyeti bilinemez.

lori papağan fiyatları izmir

Lori Papağan Türlerinde Yavrulama

Lori papağan türlerinde kuluçka en fazla 30 gün olmaktadır. Yavrulama sürecinden 15 gün sonra yavru uçmaya başlayabilir. Bu süreçten sonra anne yavrunun yuvadan uçması için onu tetikler ve uçabileceğine emin olduğunda bazen yuvadan bile atar.

Yavru Geveze Lori Papağanı

Çünkü gidip kendi hayatını istediği yerde kurması için bunu yapar. Yavruların birkaçı oldukça sakin yapıda yavrular olabilir, bazıları ise daha hırçın azimli yavrulardır. Lori papağan fiyatı sahibinden yani yetiştiriciden sahiplenildiğin de diğer papağanlara göre biraz daha farklı olabilmektedir.

Sağlıklı bir lor papağanı eğitmi ve bakımı iyi olan papağanlar gibi 2.000₺‘den başlayıp 10.000₺‘ye kadar fiyatları değişektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle