Papağan Fiyatları

Rozella Papağanı Satın Al

rozella papağanı satılık

Rozella papağanları görünüm olarak en güzel papağan türleri arasında yer alıyor. Rengârenk oluşu ve huzur veren sesi ile beslendiği yeri güzelleştiren Rozella Avustralya’nın güneyinde yaşarlar. Doğal ortamı sevdikleri gibi ormanlık bölgede yaşayarak burada ürerler. Canlı renkleri ile ilgi odağı olan rozella papağanı satın alda her noktaya göre değişkenlik gösterebilir. Piyasa üzerinde Rozella papağan fiyatları 200₺’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Sizlerde evinize renk ve canlılık gelsin isterseniz bu papağandan tercih edebilirsiniz.

rozella papağanı üretimi

Rozella Papağan Özellikleri Nelerdir?

Her papağan türlerinde olduğu gibi Rozella papağanında kendine has çeşitli özellikleri bulunur. Kendi aralarında da farklı türlere ayrılan bu papağanlar en çok sevilen türler arasında yer alıyor. Rozella papağan özellikleri ise şu şekildedir;

  • Rozella papağanların yaşam alanları genel olarak açık ve kurak havalardadır. Bazı rozella türleri park ve bahçeleri evi gibi sayarak günün her saati orada bulunur. Avusturalya kıtasında yaşarlar.
  • Dışarıda yaşamını sürdüren rozella papağanlar yemeklerini genel olarak eşeleyerek ve yerde dolaşarak bulup yerler. Çim tohumları, yemişler bir yana en çok elma ile beslenmeyi severler.
  • Yapılan araştırmalara göre günlük yem ihtiyaçlarını böceklerden karşılarlar.
  • Hareketli ve enerjik türlerdir.
  • Hava ve şartlar ve olursa olsun güçlü ve dayanıklı yapıları vardır.
  • Üreme dönemleri haricinde diğer türleri içinde huzur içinde yaşarlar.

Rozella Papağanların Ev Bakımları Nasıl Yapılır?

Rozella, yapısı ve çeşitli özelliklerinden dolayı evde beslenmeye uygun olan türlerdir. Aldığınız zaman ilk olarak tüm bakımlarını yaptırmanızda fayda vardır. Diğer papağanlar ile kıyaslandığı zaman çok gürültü yapan bir papağan değildir. Güzel bir şekilde bakıldığı zaman genellikle 15 ila 20 yıl kadar yaşam süreleri vardır. Eğitime yatkın tür olmadıklarından dolayı kendi başlarına bırakılması gerekir. Tüylerinin temizlenmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

Birlikte yaşayacakları kişilere alışmaları uzun bir zaman alır. Yeni tanıştıkları kişilere karşı güvensiz tavırlar sergileyerek ürkek davranışları vardır. Hareketli bir tür olmasından dolayı sabahtan akşama kadar kafeste bırakılması bu kuş türlerinin yapısına uymamakla birlikte evde serbest bir şekilde dolaşımına izin verilmesi gerekir. Rozella papağan fiyatlarını araştırarak sizlerde satın alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.