Papağan Fiyatları

Rozella Papağanı Satın Al

rozella papağanı satılık

Rozella papağanları görünüm olarak en güzel papağan türleri arasında yer alıyor. Rengârenk oluşu ve huzur veren sesi ile beslendiği yeri güzelleştiren Rozella Avustralya’nın güneyinde yaşarlar. Doğal ortamı sevdikleri gibi ormanlık bölgede yaşayarak burada ürerler. Canlı renkleri ile ilgi odağı olan rozella papağanı satın alda her noktaya göre değişkenlik gösterebilir. Piyasa üzerinde Rozella papağan fiyatları 200₺’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Sizlerde evinize renk ve canlılık gelsin isterseniz bu papağandan tercih edebilirsiniz.

rozella papağanı üretimi

Rozella Papağan Özellikleri Nelerdir?

Her papağan türlerinde olduğu gibi Rozella papağanında kendine has çeşitli özellikleri bulunur. Kendi aralarında da farklı türlere ayrılan bu papağanlar en çok sevilen türler arasında yer alıyor. Rozella papağan özellikleri ise şu şekildedir;

  • Rozella papağanların yaşam alanları genel olarak açık ve kurak havalardadır. Bazı rozella türleri park ve bahçeleri evi gibi sayarak günün her saati orada bulunur. Avusturalya kıtasında yaşarlar.
  • Dışarıda yaşamını sürdüren rozella papağanlar yemeklerini genel olarak eşeleyerek ve yerde dolaşarak bulup yerler. Çim tohumları, yemişler bir yana en çok elma ile beslenmeyi severler.
  • Yapılan araştırmalara göre günlük yem ihtiyaçlarını böceklerden karşılarlar.
  • Hareketli ve enerjik türlerdir.
  • Hava ve şartlar ve olursa olsun güçlü ve dayanıklı yapıları vardır.
  • Üreme dönemleri haricinde diğer türleri içinde huzur içinde yaşarlar.

Rozella Papağanların Ev Bakımları Nasıl Yapılır?

Rozella, yapısı ve çeşitli özelliklerinden dolayı evde beslenmeye uygun olan türlerdir. Aldığınız zaman ilk olarak tüm bakımlarını yaptırmanızda fayda vardır. Diğer papağanlar ile kıyaslandığı zaman çok gürültü yapan bir papağan değildir. Güzel bir şekilde bakıldığı zaman genellikle 15 ila 20 yıl kadar yaşam süreleri vardır. Eğitime yatkın tür olmadıklarından dolayı kendi başlarına bırakılması gerekir. Tüylerinin temizlenmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

Birlikte yaşayacakları kişilere alışmaları uzun bir zaman alır. Yeni tanıştıkları kişilere karşı güvensiz tavırlar sergileyerek ürkek davranışları vardır. Hareketli bir tür olmasından dolayı sabahtan akşama kadar kafeste bırakılması bu kuş türlerinin yapısına uymamakla birlikte evde serbest bir şekilde dolaşımına izin verilmesi gerekir. Rozella papağan fiyatlarını araştırarak sizlerde satın alabilirsiniz.

Rosella Papağanı Fiyat 2018
Rosella papağanları dünya genellinde en çok tercih edilen bakımı en kolay papağanlar arasındadır. Muhabbet kuşlarına benzerlikleri de ön plandadır. Rosella papağanı 2018'de 400₺ ile 600₺ arasında fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2019
Türkiye'de çok fazla tercih edilen belli bir renk standardı olmayan çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla çok fazla tercih sebebi olmuştur. 2019 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2020
Çok fazla tercih edilen çok fazla mutasyonu bulunan rosella papağanları uygun fiyatlarıyla papağan türleri arasında ön plana çıkmaktadır. 2020 yılında 700₺ ile 900₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2021
Rosella Papağanı Fiyat 2021 yılında da ekonomik fiyatlarıyla ön plandadır. Farklı renkleriyle çok hoş görüntüleri oluştururken bakımı da oldukça zahmetsizdir. 2021 yılında rosella papağanı 900₺ ile 1.100₺ arasında sahiplendirilme yapılmaktaydı.
Rosella Papağanı Fiyat 2022
Rosella papağanları her türlü iklim koşullarına ayak uydurabilen sağlam vücut yapılarına sahiptir. Metabolizma ve iskelet sistemleri oldukça güçlüdür. Bu nedenle bakımı ve beslenmesi oldukça kolay ve rengarenk renkleri ile kendilerini ön plana çıkarmaktadır. 2022' yılında 1.500₺ ile 2.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2023
Rosella papağanı fiyatları 2023 yılında en çok tercih edilen papağan türleri arasında olacağını geçmiş yıllardan da görülmektedir. Rosella Papağanı’nın kökeni Avustralya’nın güneyine dayanmaktadır. Birbirinden farklı renkli kombinasyonlardan oluşan bu papağan ırkının kesin bir renk skalası bulunmamaktadır. 2023' yılında 3.000₺ ile 3.500₺ arasında fiyatları değişmekteydi.
Rosella Papağanı Fiyat 2024
Rosella papağanları, canlı renkleri ve özel tüy desenleri ile bilinen ilgi çekici papağan türlerindendir. 2024 yılında, Rosella papağanlarının fiyatları genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu renkli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Rosella Papağanı 6.000₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ali eker
Ali eker
1 yıl önce

Dişi rozella lazım.fakat sitenizde iletişim bilgileri yok.