Papağan Fiyatları

Lori Papağan Fiyatı

lori papağanı fiyatları

Lori papağan türlerinde farklı alt türleri de mevcuttur. Bunlardan birkaç tanesi kırmızı lekeli lori papağanı, mor enseli lori papağanı, kırmızı lori papağanı ve goldi Lori papağanıdır. Bu papağanlar hakkında genel bilgi vermek gerekirse:

lori papağan fiyatları adana

Kırmızı Lekeli Lori Papağanı

Bu papağan türü daha çok Endonezya Bölgesi’nde görülür ve sürekli suda durmayı su ile oynamayı çok seven bir papağan türüdür. Papağanın cinsiyet ayrımını kesinlikle izlenim yoluyla gerçekleştiremezsiniz. O yüzden testlerini yaptırarak ancak papağanın cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Genel itibari ile ağırlık da kırmızı renkte bulunan papağana o yüzden kırmızı lekeli Lori ismi verilmiştir.

lori papağan fiyatları 2021

Bu papağanlar aynı zamanda meyveleri oldukça fazla seven ve sık tüketen papağanlardır. lori papağan fiyatı yine yaşlarına göre değişmektedir. Genelde bu türde ki papağanlar da kuluçka dönemi 26 gündür. Bu papağan suyu çok sevdiği için sürekli yıkanmak ister ve papağanı yıkadığınızda özellikle kış mevsimlerinde üşümemesi ne dikkat etmeniz gerekir.

lori papağan fiyatları 2020

Mor Enseli Lori Papağanı

Bu papağan türü de en çok ormanlık alanların yüksek kısımlarını seçen bir papağan türüdür. Boyut olarak 28 santimetre ve renk olarak ise oldukça karışık renklere sahip bir papağandır. Kuluçka dönemleri bu türler için yaklaşık olarak 26 gündür. Yumuşak yiyecekleri çok severler aynı zamanda gagaları için sert yiyecekleri de yerler. Ancak bu papağan türünde bilmeniz gereken özgür kalmayı çok seven bir papağan türü olmasıdır.

lori papağan satış

Kafeste bu konuda tutmakta biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü sürekli kafesten çıkmak isteyecektir. Bu papağanlarda dişi ve erkek neredeyse birbirinin kopyası gibidir. Birbirlerinden cinsiyet olarak ayırt etmek çok zordur. Lori papağan fiyat papağanlar arasında en pahalı olanlarından biri de budur. Çünkü türü yok denecek kadar az olanları ise oldukça yüksek fiyattadır.

lori papağan satılık

Goldi Lori Papağanı

Dağlık yerde ormanlık alanlarda yaşayabilen bir papağan türüdür. Hobileri arasında yeni açan ağaçların çiçekleri düşürmek ve onları toplamak vardır. Bu Lori de duyabileceğiniz ötme şekli kısık sesle ve aynı tonlamadadır. Belki de kafes konusunda alınabilecek papağanlardan biri de budur. Çünkü oldukça sakin ve sizi dinleyebilecek bir papağan türüdür.

lori papağan sahibinden

Boyut olarak da oldukça küçük ve 19 santimetredir. Bu papağan diğerler türlerine göre cinsiyet olarak birbirlerine çok benzerler ancak vücutlarındaki bazı hatlar cinsiyetlerini ele verir. Çünkü bu papağan türünde erkek olan dişiden biraz daha yapılıdır ve en sevdiği yiyecek yeni açmış ağaçların çiçekleridir.

lori papağanı fiyatları 2021

Kırmızı Lori Papağanı

Lori papağanı genellikle yine Endonezya bölgesinde yaşamayı tercih eden ve yaşam alanı olarak genellikle yeşil düz alanları tercih eden bir papağan türüdür. Bu papağanlar genel itibariyle özgür yaşadıkları için kafeste bu konuda oldukça zorluk çekerler. Özellikle bu papağanlar bir manzarayı pencereden gördüklerinde kafesten çıkmak için çırpınırlar.

lori papağanı fiyat 2020

Boyutları 30 santimetre ve renkleri kırmızı ağırlıklıdır. Meyve pürelerini çok severler ve aynı zamanda yine ağaç çiçeklerini toplamaya bayılırlar. Bunun yanında bazı sert meyveleri ya da yiyecekleri yiyebilirler. Ancak bunlara ihtiyaç duymadığı sürece zorda kalmadığı sürece yemez ve bu papağan türleri aynı zamanda böcekleri de yiyebilmektedir.

lori papağan fiyatları sahibinden

Lori Papağan Türlerinde Bilmeniz Gerekenler

Genelde 26 günde çoğalırlar ve bu papağanları kafesinde durdurmak oldukça zordur. Çünkü bu türler hareketi ve şımarıklığı çok severler. O yüzden kafesinin daha geniş ve onun eğlenebileceği şeylerle doldurabilirsiniz.

lori papağan fiyatları izmir

Arada evin içerisin de gezmesine de izin vermelisiniz. Çünkü Lori türleri uçmayı, farklı köşelere konmayı çok severler. Yine bu Lori papağan fiyatları papağandaki belirlenen kriterlere göre değişiklik gösterir.

Sağlıklı bir lor papağanı eğitmi ve bakımı iyi olan papağanlar gibi 2.000₺‘den başlayıp 10.000₺‘ye kadar fiyatları değişektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mustafa yıldırım
Mustafa yıldırım
2 yıl önce

Kızıl lori satlık varmıdır
05337240008