Papağan Eğitimi

Papağan Stres İpi

papağan stres ipi

Papağanlar, her ne kadar eğlenceli hayvanlar olsalar da bir o kadar da hassas bir yapıdadır. Olumsuz durumlar ile karşılaştıklarında papağanlar strese girebilmektedir. Stres, papağanlarda en istenmeyen durumlar arasındadır. Bir defa strese giren papağanların yeniden eski hallerine getirilmeleri için uzun bir zamana ihtiyaç olabilir. Papağanların stres altına girmemeleri için ve eğlenebilmeleri için bazı araçlardan yararlanmak mümkündür. Bunlar arasında stres iplerinin önemli bir yeri vardır. Papağanların severek oynadığı bu stres ipleri sayesinde sakinleşmeleri ve kendilerini mutlu hissetmeleri sağlanabilir. Ayrıca farklı oyuncaklardan da bu konuda yararlanmak mümkündür.

papağan stres oyuncağı

Papağan Stres İpi Modelleri

Papağan stres iplerinin oldukça farklı modelleri vardır. Bu modellerin tasarım dışında birbirlerinden çok büyük farkları yoktur. Büyük bir çoğunluğu oyuncu karaktere sahip olan ve oyun oynamaktan çok zevk alan papağanlar, stres ipleri ile motive edilebilirler. Papağan stres ipi almak isteyen kişilerin birkaç farklı model alması, papağanların kendilerini daha rahat hissetmelerinin sağlanmasına katkıda bulunabilir. Papağanlar bu ipler ile hem stres atmak için hem de eğlenmek için oynarlar. Bu yüzden de papağanların oyun alanlarında stres ipinin bulunmasına önem verilmelidir.

papağan stres oyuncak

Papağan Stres İpi Fiyatları

Stres ipi almak isteyen kişiler açısından çok farklı fiyat seçenekleri mevcuttur. Ancak tüm papağan ürünlerinde olduğu gibi, stres iplerinde de fiyattan önce kaliteye ve papağanın mutluluğuna odaklanılmalıdır. Çok çeşitli stres ipi modellerinin olmasından dolayı, fiyat seçenekleri de oldukça fazladır. İyi bir stres ipi alabilmek için internet üzerinden detaylı bir araştırma yapmak gerekebilir. Ayrıca petshoplardan da kaliteli stres iplerinin temin edilmesi mümkündür.

papağan stres

Papağan Mutlu Etme Yöntemleri

Papağanlar için mutluluk oldukça önemli bir konudur. Mutlu olmayan papağanlar içlerine kapanabilir. Papağanları mutlu etmenin oldukça kolay yolları vardır. Bu yolların başında papağan ile iyi bir şekilde ilgilenmek ve oyun ihtiyacını karşılamak gelir. Papağanlar, kafeslerden asla hoşlanmazlar. Bu yüzden de onları kafese kapatmamalı ve özgürce oynayabilecekleri bir alan yaratılmalıdır. Papağan oyun alanların da ahşap tünekler mutlaka bulunmalıdır. Mümkün olduğu ölçüde bu alanda demir ve plastikten yapılmış ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Papağanlar evde yalnız kalacakları zamanda da kafese kapatılmamalı ve oyun alanlarında serbest bırakılmalıdır. Ayrıca böyle zamanlarda papağanlara müzik dinletmek ya da konuşabilecekleri sesleri dinletmek de onları mutlu eder. Papağanlara konuşma eğitimi büyük ölçüde yalnız kaldıklarında dinletilen bu seslerle verilmelidir.

papağan stresten nasıl çıkar

Papağan Eğitiminde Eğitmenin Önemi

Papağan eğitimi konusunda herhangi bir deneyimi olmayan kişiler, bu işlemi yapmadan önce mutlaka uzman bir papağan eğitmeninden destek almalıdır. Çabuk küsebilen ve içine kapanabilen papağanların eğitiminde yapılacak yanlışlıklar, sonraki süreçte eğitimin zorlaşmasına yol açabilir. Doğrudan eğitmene ulaşma durumunun bulunmaması halinde, eğitmenler tarafından hazırlanmış olan online eğitim setlerinden de yararlanılabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle