Muhabbet Kuşu, Papağan Fiyatları

Muhabbet Kuş Fiyatları 2021

Muhabbet Kuş Fiyatları

Muhabbet kuşları hakkında bilinmesi gereken en önemli bilgillerden bir tanesi muhabbet kuşlarının ana vatanının Avustralya olması. Evet ilginçtir ki muahabbet kuşlarının ana vatanı Türkiyeye bir hali uzak olan dünyanın bir öteki ucu Avustralya. Avustralya da bulunan Melopsittacus cinsinin bir üyesi olan muhabbet kuşları içerisinde yer aldığı türün tek örneği olma gibi son derece ilginç bir özellik taşıyor. Evet bu özelliği onu aslında ilgi çekici ve diğer kuş türlerine göre de farklı bir tür yapıyor. Avustralya’nın bu kendi türü içerisindeki tek örneği olan bu muhabbet kuşları dünyanın başka bölgelerine göçerek zamanla yayılmışlardır. Ayrıca halen Avustralya kıtasında doğanın her bir yerinde muhabbet kuşlarına rastlamak mümkün. Bu ülkede muhabbet kuşlarını genellikle çalı, çimenlik alanlar ve doğaya açık ormanlık alanlarda görebilirsiniz. Dolayısıyla bu kadar sık görülen bir ülkede insan oradaki muhabbet kuşları fiyat tabanını da merak etmiyor değil.

Muhabbet Kuş Fiyatları pet shop 2020

Muhabbet Kuşları Özellikleri

Avustralya’nın hemen hemen her bölgesinde ve dünyanın başka bölgelerinde de nadir olarak görülen muhabbet kuşlarının en büyük özelliklerinden birisi sürü olarak geziyor olmalarıdır. Muhabbet kuşlarının ortalama büyüklüğü ise Türkiye de her yerde gördüğümüz serçeler ile aynıdır. Bu da 18 santimetre büyüklüğüne denk gelmektedir. Ağırlık olarak ise 40 gram kadarlardır. Muhabbet kuşlarının genellikle mavi, sarı ve yeşil renklerine sahiptirler. Ayrıca bu renk cümbüşlerine göre de muhabbet kuşları fiyat farklılıkları oluşabilmektedir.

Muhabbet Kuş Fiyatları 2021

Muhabbet kuşlarının bir diğer önemli özelliklerinden birisi de zeki olmalarıdır. Özellikle erkek muhabbet kuşları sahiplendiği kişi tarafından iyi bir şekilde yetiştirilmeyi başarırısa ortalam olarak 100 kelime kadar sözcük hazinleri genişleyebilir. Evde yetiştirilen muhabbet kuşlarının ortalama yaşam süresi ise 20 yılı bulabilmektedir. Diğer kuşlara nazaran muhabbet kuşları daha geniş alanlara gereksinim duyabilmektedir. Çünkü bu hayvanlar enerjik hayvanlardır. Bu nedenden dolayı muhabbet kuşları için alacağınız kafesi büyük tercih etmenizde önem arz etmektedir.

Muhabbet Kuş Fiyatları sahibinden

Muhabbet Kuşları Fiyatları 2021

Muhabbet kuşları fiyat konusuna gelecek olursak da bu fiyat aralığı birçok farklı özelliğine göre değişebilmektedir. Ayrıca bunu nereden alacağınıza bağlı olarak da değişebilen muhabbet kuşu fiyatları ayrıca yaşı, cinsi, renk cümbüşü ve hasta olup olmamasına göre de değişebilmektedir. Bu fiyat ortalaması içinde size ortalama olarak 50₺150₺ Türk lira arası bir fiyat verebiliriz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Muhabbet Kuş Fiyatları 2021

 1. Papağan Sahibi Aykut Aykut dedi ki:

  Muhabbet kuşu kafa siyah vicud beyaz popo mavi olursa erwk mi dışı mı?

 2. Papağan Sahibi Aykut Aykut dedi ki:

  Muhabbet kuşu tüy beyaz kafa siyah popo mavi olursa erkekmiş mi dişi mi?

  1. Papağan Sahibi Uğur Uğur dedi ki:

   Ceresi mavi ise erkektir. Diğer adıyla burnu

 3. Papağan Sahibi GüVen, DaLGin GüVen, DaLGin dedi ki:

  Konusan muhabbet kuşu fiyatları nedir

 4. Papağan Sahibi Hakan Hakan dedi ki:

  Gagası burun delikleri mavi ise erkektir